Glamorous Women's Dresses! Unique to You! Free Shipping at Dresslily!
Son Haberler:
Sarah İzat isimli Hollandalı Müslüman kadın polise başörtüsü izni -- "Hollanda İnsan Hakları Komisyonu, Müslüman polis Sarah İzat’a çalışırken başörtüsü takma ..."
OnePlus 5T resmen tanıtıldı -- "Çinli teknoloji devi OnePlus, yeni çerçevesiz ekranlı ve 8 GB RAM'li OnePlus 5T modelini ..."
Hollanda'da Denk Partisinden Filistin için önerge -- "Hollanda'da Türkler tarafından kurulan Denk Partisi, Filistin devletinin Hollanda ..."
Hollandalı öğrencilerden Ulft köyündeki Selahaddin Eyyubi Camisi'ni ziyaret -- "Hollanda'da bir grup lise öğrencisi din dersleri kapsamında cami ziyaretinde bulundu. ..."
Aykut Kocaman'dan istifa sinyali -- "Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman, Osmanlıspor maçı sonrası istifa edebileceğinin ..."
Fenerbahçe bir bir eriyor: Osmanlıspor 1 - Fenerbahçe 1 -- "Süper Lig'in 11. haftasında Osmanlıspor ile Fenerbahçe, 1-1 berabere kaldı. Kötü gidişat ..."
Tunahan Kuzu, vatan haini Can Dündar'ı Hollanda'da rezil etti -- "PKK’lı Sadet Karabulut’un daveti üzere Hollanda Parlamentosu’nda, yaptığı ihaneti büyük ..."
Hollanda'da 225 gün sonra Rutte 3 hükümeti kuruldu -- "Hollanda'da 15 Mart'ta düzenlenen erken genel seçimden 225 gün sonra hükümet resmen ..."
Kuran Ayetleriyle dalga geçen skandal şarkıya tepkinizi gösterin -- "MC Nando e MC Luanzinho isimli İspanyol bir müzik grubu, kuran ayetleriyle dalga geçtiği ..."
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Gökçek görüşmesi sonrası açıklama -- "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Melih Gökçek ile görüşmesinin ardından Twitter'da ..."

Türkiye’ye para transferi yapmak isteyenler, interneti bankacılığı ile havale yaparken cüzzi, şubeden havale yaparlarsa fahiş ücret ödüyor.

ALMANYA’DA 1 Şubat’tan itibaren banka hesap numaraları uluslararası hesap numarası olan IBAN’a dönüştürülür ve Avrupa Birliği ülkelerinde para transferi ucuzlayıp kolaylaşırken, Türkiye bu kapsamın dışında kaldı. Avrupa SABAH sizin için Türkiye’ye 5000 euroya kadar yapacağınız para transferinin ücretini sizin için araştırdı.

ŞAYET bir Türk bankasında hesabınız varsa ve havaleyi bu hesabınızdan Türkiye’deki alıcının hesabına aktarmak isterseniz yaklaşık 4 euro ücret ödüyorsunuz. Şayet bu işlemi hesabınız olmayan Alman bankasına gider de gerçekleştirirseniz ödeyeceğiniz tutar 260 euroya kadar yükseliyor. Masrafı en düşük havale bir Türk bankasında hesap açtırmakla mümkün.

HAVALE MASRAFINDA BÜYÜK FARK İNTERNETTEN 4 ŞUBEDEN 260 €
Türkiye’ye para transferinde internet bankacılığı ile havale gerçekleştirmek ile banka ya da para transferi yapan finans kuruluşlarına gidip elden işlem yaptırmak arasında fahiş fiyat farkı var. SABAH’ın araştırmasına göre, Avrupa’daki bir Türk bankasında hesap açıp Türkiye’ye internet bankacılığı üzerinden yapılan havalenin ücreti, 1 euro ile 5 bin euroya kadar 4 ile 6 euro aralığında bulunuyor. Bunun üzerindeki tutarlarda, gönderilen miktardan belli bir yüzde ücret alınıyor. Bazı bankalar 10 bin euroya kadar sadece 4 euro ücret alıyor.

Bir Alman bankasındaki hesabınızdan, Türk bankasındaki hesabınıza internet bankacılığı ile havale yapar da parayı Türk bankası hesabınızdan Türkiye’ye havale ederseniz aynı ücreti ödüyorsunuz. Para transferi yapan finans kuruluşları aracılığıyla internet üzerinden yapılan havale ücretleri de Türk bankalarının ücretleriyle neredeyse aynı tutarda.

NAKİT ÖDEMEDE ÜCRET FIRLIYOR
Bir Türk bankasına ya da bir para transfer kuruluşuna kendiniz gidip, gişede ödeme yaparak Türkiye’ye para gönderirseniz ücretler, tutar yükseldikçe yükseliyor. Türk bankalarında 10 bin euro tutarında nakit ödeme ile havalelerde ücret 50 euroya kadar çıkıyor. Bir para transfer kuruluşunda 5 bin euro tutarında bir havalenin ücreti ise 80 euronun üzerine çıkıyor.

ALMAN BANKALARINDA FARK BÜYÜK
Bir Alman bankasına giderek ya da buradaki hesabınız üzerinden Türkiye’ye para gönderebilirsiniz çok yüksek havale ücreti ile karşılaşıyorsunuz. Bu ücret bankadan bankaya da büyük farklılık gösteriyor. Bir Alman bankası aracılığıyla 5 bin euro tutarında nakit ödeme havalesinin ücretinin 260 euroyu kadar çıkabiliyor.

NEREDEN BULDUN YASASI
10 bin euroyu geçen havalelerde, kara para aklamayı önleme yasası gereği kimlik bilgileri kaydediliyor, paranın da kaynağı soruluyor. Bankalar ve para transfer kuruluşları bu konuda işi sıkı tutuyor. Bilgi aldığımız bankacılar, paranın kaynağının mutlaka belgelenmesi gerektiğini hatırlattı. “Biriktirmiştim, borç aldım, altınları bozdurdum” gibi gerekçelerin belgesi olmadan kabul edilmiyor. Yüksek tutardaki para havalelerini bölerek göndermek de çözüm olmuyor. Sistem durumu tespit ediyor.[Yunus ÜLGER-ESSEN-SABAH]
Andoer Z4 Android 5.1 TV Box 2G / 16G WiFi & LAN UHD 4K * 2K RK3368 Octa-Core 64 Bits Mini PC Kodi /XBMC/DLNA Smart Media Player
Yorumlar

En çok okunan

Türkiye'de sahte sigortalılık ile emekli olanlara ağır ...

Sahte sigortalılık yolunu seçerek emeklilik ...

+ View

Hollanda'da ailesinden koparılan Ilayda Çelik ailesine ...

Hollanda'da Gençlik Dairesi’nin polis zoruyla ...

+ View

Avrupalı Türkleri asimile etmek istiyorlar

Göçmenlere dönük yaptırımlarda hız kesmeyen ...

+ View

Gümrüksüz ve posta ücretsiz güzel telefonlar

Çin'den telefon siparislerinde gümrüklere ...

+ View

Son eklenen haberler

Sarah İzat isimli Hollandalı Müslüman kadın polise ...

Hollanda İnsan Hakları Komisyonu, Müslüman polis ...

+ View

Beşiktaş gruptan lider çıktı

Şampiyonlar Ligi G Grubu 5. hafta maçında evinde ...

+ View

OnePlus 5T resmen tanıtıldı

Çinli teknoloji devi OnePlus, yeni çerçevesiz ...

+ View

Hollanda'da Denk Partisinden Filistin için önerge

Hollanda'da Türkler tarafından kurulan Denk ...

+ View

Türkiye'de evi, parası olan sosyal'dan yardım alan ...

Türkiye’de evi, parası olup bulundukları ülkede ...

+ View
Belsimpel generiek Image Banner 300 x 250

Vpills Avrupa

iHerb

iherb-haplar-pills-275

Scroll to top