Glamorous Women's Dresses! Unique to You! Free Shipping at Dresslily!
Son Haberler:
Kadıköy'de Fenerbahçe'ye Akhisar darbesi: Fenerbahçe 2 - Akhisarspor 3 -- "Spor Toto Süper Lig'in 24. haftasında Fenerbahçe sahasında Akhisarspor'u ağırladı. Gol ..."
Aslan'dan gol şov: Kardemir Karabükspor 0 - Galatasaray 7 -- "Süper Lig'de şampiyonluk hedefleyen Galatasaray, deplasmanda Kardemir Karabükspor'u ..."
Hollanda'da 3 kahraman milletvekilli -- "Avrupa’daki Türk kökenli milletvekillerinin çoğu ihanet yarışında... Hollanda’nın Türk ..."
Hollanda uyuşturucu devletine benzemeye başladı -- "Hollanda polisi; yasa dışı uyuşturucu ticaretine veya tüketimine çok fazla katılan bir ..."
Hollanda Parlamentosu Ermeni olaylarını ‘soykırım’ olarak tanımaya hazırlanıyor -- "Hollanda’dan tehlikeli girişim... Hollanda Parlamentosu, 1915 yılındaki Ermeni olaylarını ..."
Şeker, zihninizi de tehdit ediyor -- "Kandaki şeker seviyesi yükseldikçe zihinsel çöküşün hızlandığını kaydeden bilim ..."
Bitcoin 6000 Dolar seviyesine düştü -- "En büyük dijital para birimi olan Bitcoin, Asya’da yaşanılan sert düzenlemeler sonucu, ..."
Binance sitesinde nasıl bitcoin, ripple ve diğer coinler alınır -- "Binance kolay kulanımı ,düşük komisyonları ve güçlü altyapısıyla kısa zamanda ..."
Güneydoğu Anadolu’da Kaçak Elektrikle Bitcoin Madenciliği yapılıyor -- "Kaçak elektrik kullanımının had safhada olduğu Güneydoğu Anadolu bölgesinde Bitcoin ..."
Fatih Terim'li Galatasaray'dan gövde gösterisi: Galatasaray 3 - Göztepe 1 -- "Tam 1554 gün sonra Fatih Terim önderliğinde bir maça çıkan Galatasaray, Süper Lig'in 17. ..."

Almanya’da işe yeni girenlerin üçte birinin, kişisel ilişkileri ve çevreleri sayesinde söz konusu işe kabul edildikleri ortaya çıktı. Kalifiye işçiler için ise internet önemli kaynak.

İş bulmada torpil denince akla ilk olarak akla genellikle gelişmekte olan ve geri kalmış ülkeler gelir. Nürnberg’deki İş ve Meslek Enstitüsü’nün anketinin bulgularına göre iş bulmada torpil Almanya’da da büyük rol oynuyor. Buna göre yeni bir iş bulanların üçte biri bunu kişisel ilişkileri ile arkadaş, tanıdık ve dost aracılığıyla buluyor.

Enstitünün araştırmacıları, kişisel ilişkileri ve bağlantıları sıcak tutmanın hem işveren hem de işçiler için çok yararlı olabileceğini belirterek, “Bir iş bulmak ya da işyerini değiştirmek için eski iş arkadaşlarına, tanıdıklara ve arkadaşlara sormak çok yararlı olabilir” tavsiyesinde bulundu.

TAVSİYE ÖNEMLİ ROL OYNUYOR
Yeni bir iş bulmada, başvurulan şirkette çalışan birinin tavsiyesi de işe alınma şansını büyük oranda artırıyor. Federal İş Ajansı’nın verilerine göre ise, boş olan her yedi işyerinden biri gazete ilanları ya da İş Ajansı üzerinden dolduruluyor. Her on işyerinden birine ise eleman firmaların internet siteleri ya da internetteki iş bulma siteleri üzerinden alınıyor. Bu siteler, özellikle akademisyenler ve kalifiye elamanlar için önemli iş bulma kaynakları. Bunların büyük bir bölümü bu siteler üzerinden yeni bir iş bulurken, düşük kalifiyesi olanlar kişisel ilişkileri ya da İş Ajansı üzerinden iş bulabiliyor.

İSTEK ARTTIKÇA SÜRE UZUYOR
Almanya’da boş bir işyerine yeni bir elaman alınması ortalama 85 gün sürüyor. Aranan nitelikler arttıkça eleman bulma süresi de uzuyor. Kalifiye olmayan biri ortalama 50 gün içinde yeni bir iş bulurken, akademisyenlerde bu süre iki katına yükseliyor.[SABAH]
Andoer Z4 Android 5.1 TV Box 2G / 16G WiFi & LAN UHD 4K * 2K RK3368 Octa-Core 64 Bits Mini PC Kodi /XBMC/DLNA Smart Media Player
Yorumlar

Binance Bitcoin Ripple

En çok okunan

Türkiye'de evi, parası olan sosyal'dan yardım alan ...

Türkiye’de evi, parası olup bulundukları ülkede ...

+ View

Hollanda'da polislerden ırkçıları delirten Cami ziyareti

Hollanda polisi, ülkenin Haaksbergen kentinde ...

+ View

Hollanda'da İslam düşmanı Wilders seçim kampanyasına camii ...

Hollanda'da aşırı sağcı Özgürlük Partisi'nin ...

+ View

Gümrüksüz ve posta ücretsiz güzel telefonlar

Çin'den telefon siparislerinde gümrüklere ...

+ View

Son eklenen haberler

Fırtına yorgun Kartal’ı durduramadı: Trabzonspor 0 - ...

Spor Toto Süper Lig'in 24. haftasında Beşiktaş, ...

+ View

Kadıköy'de Fenerbahçe'ye Akhisar darbesi: Fenerbahçe 2 - ...

Spor Toto Süper Lig'in 24. haftasında Fenerbahçe ...

+ View

Aslan'dan gol şov: Kardemir Karabükspor 0 - Galatasaray 7

Süper Lig'de şampiyonluk hedefleyen Galatasaray, ...

+ View

Hollanda'da 3 kahraman milletvekilli

Avrupa’daki Türk kökenli milletvekillerinin çoğu ...

+ View

Hollanda uyuşturucu devletine benzemeye başladı

Hollanda polisi; yasa dışı uyuşturucu ticaretine ...

+ View
Germany FRA_AUH

iHerb

iherb-haplar-pills-275

Scroll to top