Glamorous Women's Dresses! Unique to You! Free Shipping at Dresslily!
Son Haberler:
Hollanda'da Denk Partisinden Filistin için önerge -- "Hollanda'da Türkler tarafından kurulan Denk Partisi, Filistin devletinin Hollanda ..."
Hollandalı öğrencilerden Ulft köyündeki Selahaddin Eyyubi Camisi'ni ziyaret -- "Hollanda'da bir grup lise öğrencisi din dersleri kapsamında cami ziyaretinde bulundu. ..."
Aykut Kocaman'dan istifa sinyali -- "Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman, Osmanlıspor maçı sonrası istifa edebileceğinin ..."
Fenerbahçe bir bir eriyor: Osmanlıspor 1 - Fenerbahçe 1 -- "Süper Lig'in 11. haftasında Osmanlıspor ile Fenerbahçe, 1-1 berabere kaldı. Kötü gidişat ..."
Tunahan Kuzu, vatan haini Can Dündar'ı Hollanda'da rezil etti -- "PKK’lı Sadet Karabulut’un daveti üzere Hollanda Parlamentosu’nda, yaptığı ihaneti büyük ..."
Hollanda'da 225 gün sonra Rutte 3 hükümeti kuruldu -- "Hollanda'da 15 Mart'ta düzenlenen erken genel seçimden 225 gün sonra hükümet resmen ..."
Kuran Ayetleriyle dalga geçen skandal şarkıya tepkinizi gösterin -- "MC Nando e MC Luanzinho isimli İspanyol bir müzik grubu, kuran ayetleriyle dalga geçtiği ..."
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Gökçek görüşmesi sonrası açıklama -- "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Melih Gökçek ile görüşmesinin ardından Twitter'da ..."
Bitcoin rekor kırdı -- "Ağustos ayı ortasında 4,000 dolar seviyesini geçen Bitcoin, haftasonunda 6,000 doları ..."
Galatasaray cephesinden Cüneyt Çakır eleştirisi -- "Süper Lig'in 9. haftasının en önemli maçında Galatasaray ile Fenerbahçe, 0-0 berabere ..."

Almanya’da işe yeni girenlerin üçte birinin, kişisel ilişkileri ve çevreleri sayesinde söz konusu işe kabul edildikleri ortaya çıktı. Kalifiye işçiler için ise internet önemli kaynak.

İş bulmada torpil denince akla ilk olarak akla genellikle gelişmekte olan ve geri kalmış ülkeler gelir. Nürnberg’deki İş ve Meslek Enstitüsü’nün anketinin bulgularına göre iş bulmada torpil Almanya’da da büyük rol oynuyor. Buna göre yeni bir iş bulanların üçte biri bunu kişisel ilişkileri ile arkadaş, tanıdık ve dost aracılığıyla buluyor.

Enstitünün araştırmacıları, kişisel ilişkileri ve bağlantıları sıcak tutmanın hem işveren hem de işçiler için çok yararlı olabileceğini belirterek, “Bir iş bulmak ya da işyerini değiştirmek için eski iş arkadaşlarına, tanıdıklara ve arkadaşlara sormak çok yararlı olabilir” tavsiyesinde bulundu.

TAVSİYE ÖNEMLİ ROL OYNUYOR
Yeni bir iş bulmada, başvurulan şirkette çalışan birinin tavsiyesi de işe alınma şansını büyük oranda artırıyor. Federal İş Ajansı’nın verilerine göre ise, boş olan her yedi işyerinden biri gazete ilanları ya da İş Ajansı üzerinden dolduruluyor. Her on işyerinden birine ise eleman firmaların internet siteleri ya da internetteki iş bulma siteleri üzerinden alınıyor. Bu siteler, özellikle akademisyenler ve kalifiye elamanlar için önemli iş bulma kaynakları. Bunların büyük bir bölümü bu siteler üzerinden yeni bir iş bulurken, düşük kalifiyesi olanlar kişisel ilişkileri ya da İş Ajansı üzerinden iş bulabiliyor.

İSTEK ARTTIKÇA SÜRE UZUYOR
Almanya’da boş bir işyerine yeni bir elaman alınması ortalama 85 gün sürüyor. Aranan nitelikler arttıkça eleman bulma süresi de uzuyor. Kalifiye olmayan biri ortalama 50 gün içinde yeni bir iş bulurken, akademisyenlerde bu süre iki katına yükseliyor.[SABAH]
Andoer Z4 Android 5.1 TV Box 2G / 16G WiFi & LAN UHD 4K * 2K RK3368 Octa-Core 64 Bits Mini PC Kodi /XBMC/DLNA Smart Media Player
Yorumlar

En çok okunan

Türkiye'de sahte sigortalılık ile emekli olanlara ağır ...

Sahte sigortalılık yolunu seçerek emeklilik ...

+ View

Hollanda'da ailesinden koparılan Ilayda Çelik ailesine ...

Hollanda'da Gençlik Dairesi’nin polis zoruyla ...

+ View

Avrupalı Türkleri asimile etmek istiyorlar

Göçmenlere dönük yaptırımlarda hız kesmeyen ...

+ View

Gümrüksüz ve posta ücretsiz güzel telefonlar

Çin'den telefon siparislerinde gümrüklere ...

+ View

Son eklenen haberler

Hollanda'da Denk Partisinden Filistin için önerge

Hollanda'da Türkler tarafından kurulan Denk ...

+ View

Türkiye'de evi, parası olan sosyal'dan yardım alan ...

Türkiye’de evi, parası olup bulundukları ülkede ...

+ View

Hollandalı öğrencilerden Ulft köyündeki Selahaddin Eyyubi ...

Hollanda'da bir grup lise öğrencisi din dersleri ...

+ View

Göztepe 1 - Beşiktaş 3

Spor Toto Süper Lig'in 11. haftasında Beşiktaş ...

+ View

Aykut Kocaman'dan istifa sinyali

Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman, ...

+ View
Belsimpel generiek Image Banner 300 x 250

Vpills Avrupa

iHerb

iherb-haplar-pills-275

Scroll to top