Glamorous Women's Dresses! Unique to You! Free Shipping at Dresslily!
Son Haberler:
Sarah İzat isimli Hollandalı Müslüman kadın polise başörtüsü izni -- "Hollanda İnsan Hakları Komisyonu, Müslüman polis Sarah İzat’a çalışırken başörtüsü takma ..."
OnePlus 5T resmen tanıtıldı -- "Çinli teknoloji devi OnePlus, yeni çerçevesiz ekranlı ve 8 GB RAM'li OnePlus 5T modelini ..."
Hollanda'da Denk Partisinden Filistin için önerge -- "Hollanda'da Türkler tarafından kurulan Denk Partisi, Filistin devletinin Hollanda ..."
Hollandalı öğrencilerden Ulft köyündeki Selahaddin Eyyubi Camisi'ni ziyaret -- "Hollanda'da bir grup lise öğrencisi din dersleri kapsamında cami ziyaretinde bulundu. ..."
Aykut Kocaman'dan istifa sinyali -- "Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman, Osmanlıspor maçı sonrası istifa edebileceğinin ..."
Fenerbahçe bir bir eriyor: Osmanlıspor 1 - Fenerbahçe 1 -- "Süper Lig'in 11. haftasında Osmanlıspor ile Fenerbahçe, 1-1 berabere kaldı. Kötü gidişat ..."
Tunahan Kuzu, vatan haini Can Dündar'ı Hollanda'da rezil etti -- "PKK’lı Sadet Karabulut’un daveti üzere Hollanda Parlamentosu’nda, yaptığı ihaneti büyük ..."
Hollanda'da 225 gün sonra Rutte 3 hükümeti kuruldu -- "Hollanda'da 15 Mart'ta düzenlenen erken genel seçimden 225 gün sonra hükümet resmen ..."
Kuran Ayetleriyle dalga geçen skandal şarkıya tepkinizi gösterin -- "MC Nando e MC Luanzinho isimli İspanyol bir müzik grubu, kuran ayetleriyle dalga geçtiği ..."
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Gökçek görüşmesi sonrası açıklama -- "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Melih Gökçek ile görüşmesinin ardından Twitter'da ..."

Son 10 yılda Almanya’da miras bırakılan 2.6 trilyon euronun neredeyse tamamının zenginlere kaldığı ve bu nedenle artık yoksulluğun anne babalardan çocuklarına geçtiği belirlendi.

Almanya’da son yapılan araştırmada zengin ile yoksulların arasındaki farkın her geçen gün büyümesi tartışma yarattı. Ülkede son 10 yılda 2.6 trilyon euro miras bırakıldığını belirten yetkililer, “Bu miras miktarının neredeyse tamamı zenginlere kalıyor.

Sosyal yardım alan bir anne ile babanın bir mal varlığı olmadığı için çocuklarına bir varlık bırakamıyor. Mal varlıkları olsa bile sosyal yardım aldıkları için öldüklerinde bu mallara devlet el koyuyor. Bu nedenle yoksulluk aileden çocuklara geçiyor” diye konuşuyor.

Önceki gün başkent Berlin’de açıklanan rapora göre, Almanya’da ekonominin durumu iyi olmasına rağmen yoksulluk azalmıyor. Özellikle işsizler, emekliler ve tek başına çocuk yetiştirenler yoksulluk riskiyle karşı karşıya. Yoksulluk ayrıca doğudan batıya kayıyor ve özellikle de yaşlıları etkiliyor. Ekonomideki olumlu gelişmelere rağmen yoksulluk riski hâlâ oldukça yüksek ve ülkede 12,5 milyon kişiyi etkiliyor.

RUHR ALARM VERİYOR
Almanya çapında yoksulluk riskinde en fazla düşüş kaydedilen eyaletler Bremen, Berlin ve Mecklenburg-Vorpommern olarak belirlenirken, yoksulluk riskinin en fazla arttığı bölge, riskin yüzde 20 ile en yüksek seviyesine çıktığı Ruhr Bölgesi oldu. AB çapında orta gelir seviyesinin yüzde 60’ından azına sahip kişiler yoksulluk eşiğinde sayılıyor.

Almanya’da yoksulluk eşiği yalnız yaşayanlarda ayda 917 euro, tek başına 6 yaşın altında bir çocuk yetiştirenlerde bin 192 euro ve küçük çocuk sahibi bir çift için bin 651 euro. Eşik, çocuğun yaşına göre değişiyor ve okul çağındaki iki çocuklu bir ailede 2 bin 100 euroya kadar yükseliyor. [SABAH]
Andoer Z4 Android 5.1 TV Box 2G / 16G WiFi & LAN UHD 4K * 2K RK3368 Octa-Core 64 Bits Mini PC Kodi /XBMC/DLNA Smart Media Player
Yorumlar

En çok okunan

Türkiye'de sahte sigortalılık ile emekli olanlara ağır ...

Sahte sigortalılık yolunu seçerek emeklilik ...

+ View

Hollanda'da ailesinden koparılan Ilayda Çelik ailesine ...

Hollanda'da Gençlik Dairesi’nin polis zoruyla ...

+ View

Avrupalı Türkleri asimile etmek istiyorlar

Göçmenlere dönük yaptırımlarda hız kesmeyen ...

+ View

Gümrüksüz ve posta ücretsiz güzel telefonlar

Çin'den telefon siparislerinde gümrüklere ...

+ View

Son eklenen haberler

Sarah İzat isimli Hollandalı Müslüman kadın polise ...

Hollanda İnsan Hakları Komisyonu, Müslüman polis ...

+ View

Beşiktaş gruptan lider çıktı

Şampiyonlar Ligi G Grubu 5. hafta maçında evinde ...

+ View

OnePlus 5T resmen tanıtıldı

Çinli teknoloji devi OnePlus, yeni çerçevesiz ...

+ View

Hollanda'da Denk Partisinden Filistin için önerge

Hollanda'da Türkler tarafından kurulan Denk ...

+ View

Türkiye'de evi, parası olan sosyal'dan yardım alan ...

Türkiye’de evi, parası olup bulundukları ülkede ...

+ View
Belsimpel generiek Image Banner 300 x 250

Vpills Avrupa

iHerb

iherb-haplar-pills-275

Scroll to top