Glamorous Women's Dresses! Unique to You! Free Shipping at Dresslily!
Son Haberler:
Hollanda'da Denk Partisinden Filistin için önerge -- "Hollanda'da Türkler tarafından kurulan Denk Partisi, Filistin devletinin Hollanda ..."
Hollandalı öğrencilerden Ulft köyündeki Selahaddin Eyyubi Camisi'ni ziyaret -- "Hollanda'da bir grup lise öğrencisi din dersleri kapsamında cami ziyaretinde bulundu. ..."
Aykut Kocaman'dan istifa sinyali -- "Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman, Osmanlıspor maçı sonrası istifa edebileceğinin ..."
Fenerbahçe bir bir eriyor: Osmanlıspor 1 - Fenerbahçe 1 -- "Süper Lig'in 11. haftasında Osmanlıspor ile Fenerbahçe, 1-1 berabere kaldı. Kötü gidişat ..."
Tunahan Kuzu, vatan haini Can Dündar'ı Hollanda'da rezil etti -- "PKK’lı Sadet Karabulut’un daveti üzere Hollanda Parlamentosu’nda, yaptığı ihaneti büyük ..."
Hollanda'da 225 gün sonra Rutte 3 hükümeti kuruldu -- "Hollanda'da 15 Mart'ta düzenlenen erken genel seçimden 225 gün sonra hükümet resmen ..."
Kuran Ayetleriyle dalga geçen skandal şarkıya tepkinizi gösterin -- "MC Nando e MC Luanzinho isimli İspanyol bir müzik grubu, kuran ayetleriyle dalga geçtiği ..."
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Gökçek görüşmesi sonrası açıklama -- "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Melih Gökçek ile görüşmesinin ardından Twitter'da ..."
Bitcoin rekor kırdı -- "Ağustos ayı ortasında 4,000 dolar seviyesini geçen Bitcoin, haftasonunda 6,000 doları ..."
Galatasaray cephesinden Cüneyt Çakır eleştirisi -- "Süper Lig'in 9. haftasının en önemli maçında Galatasaray ile Fenerbahçe, 0-0 berabere ..."

Alman ZDF kanalında, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında hakaret içerikli bir şiir okuyan komedyen Böhermann´a, Alman halkının da tepkili olduğu ortaya çıktı!

1050 Almanla yüz yüze gerçekleştirilen anket çalışmasında sorulan sorulara verilen yanıtlardan ortaya çıkan en sarsıcı gerçek ise Alman Halkının önemli bölümünün, hakaretamiz bu şiirin içeriği hakkında herhangi bir bilgiye sahip olmadan bir kanaat sahibi oldukları..

Bu şiirin içeriğinden haberdar olan Almanların büyük bir bölümü ise, şiirin hiciv sanatı ile alakasının olmadığını ve benzer içeriğe sahip bir buna benzer bir TV programının bir Türk komedyen tarafından Alman Cumhurbaşkanı’na karşı yapılması halinde kendilerini hakarete uğramış sayacakları yönünde..

İşte Ethno-Forschung Germany şirketinin anketinden ortaya çıkan çarpıcı sonuçlar..

– Komedyen Böhermann ´ın Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında okuduğu şiirden ötürü yargı önüne çıkarılmasını destekliyor musunuz?
- Evet Destekliyorum: 43%
- Hayır Desteklemiyorum: 53%
- Yorum Yok: 4%

Halkın yarısından fazlasının şiir hakkında bilgisi yok

Böhermann ´ın Erdogan için okuduğu şiiri izlediniz veya okudunuz mu? İçeriği hakkında herhangi bir bilgiye sahip misiniz?
- İzlemedim, okumadım, içeriği hakkında bilgi sahibi değilim: 54%
- İzledim, okudum, içeriği hakkında bilgi sahibiyim : 43%
- İlgilenmiyorum: %3

Komşunuz, iş arkadaşınız, ortağınız veya tanımadığınız bir yabancının size herkesin içinde yüksek sesle küfür veya hakaret etmesini nasıl karşılarsınız?
- Yok sayarım, duymazdan gelirim: 6%
- Asla tahammül edemem ve hukuk yolu ile hesabını sorarım: 78%
- Ben de ona aynı dilden karşılık veririm 7%
- Bu soruyu yanıtlamak istemiyorum : 9%

Eğer bir Türk komedyen herhangi bir Türk Televizyonunda Alman Cumhurbaşkanı Gauck için: Türkiye Cumhurbaşkanı’na yazdığına benzer bir şiir okursa ve bu şiiri okurken fonda Alman Bayrağı dalgalanırsa kendinizi hakarete ugramış hisseder misiniz?
- Evet, hakarete uğramış hissederim :66%
- Ciddiye almam, umursamam: 31%
- Yorum yok: 3%

Öte yandan Ethno-Forschung Germany Kamuoyu Araştırma Şirketi Genel Direktörü Zahit Mollaoğlu, yapılan bu araştırma sonucunda bazı ilginç verilere ulaşıldığını açıkladı.

Medya Alman halkı üzerinde algı operasyonu yapıyor
Mollaoğlu yaptığı açıklamada: ”Bu araştırmada ortaya çıkan en önemli gerçek; Alman dostlarımızın medya tarafından yönledirildiğidir. Son Böhermann olayında görüldüğü gibi başta Springer Grubu olmak üzere medyanın önemli bir bölümü Alman Halkı üzerinde bir algı operasyonu yapmaktalar.

Büyük bölümü şiire ait videoyu izlememiş
Araştırmamız gösteriyor ki: Böhermann ´ın okuduğu hakaretamiz şiirin mahkeme önüne çıkmasını istemeyen Almanların 54% ´ü bu şiire ait video görüntülerini izlememiş, başka herhangi bir platformdan da okumamış ve medya üzerinden dönen algılarla bir kanaat sahibi olmuşlar.

Bu %54’lük grubun içerisinde bulunan kişilere sorulan hakaret dolu benzer bir şiirin Alman Cumhurbaşkanı hakkında okunması halindeki tavrınız ne olur sorusuna ise %39 oranında cevap veren Almanlar ise bunu kendine yapılmış bir hakaret olarak kabul edeceğini beyan etmişler.” şeklinde konuştu.
Andoer Z4 Android 5.1 TV Box 2G / 16G WiFi & LAN UHD 4K * 2K RK3368 Octa-Core 64 Bits Mini PC Kodi /XBMC/DLNA Smart Media Player
Yorumlar

En çok okunan

Türkiye'de sahte sigortalılık ile emekli olanlara ağır ...

Sahte sigortalılık yolunu seçerek emeklilik ...

+ View

Hollanda'da ailesinden koparılan Ilayda Çelik ailesine ...

Hollanda'da Gençlik Dairesi’nin polis zoruyla ...

+ View

Avrupalı Türkleri asimile etmek istiyorlar

Göçmenlere dönük yaptırımlarda hız kesmeyen ...

+ View

Gümrüksüz ve posta ücretsiz güzel telefonlar

Çin'den telefon siparislerinde gümrüklere ...

+ View

Son eklenen haberler

Hollanda'da Denk Partisinden Filistin için önerge

Hollanda'da Türkler tarafından kurulan Denk ...

+ View

Türkiye'de evi, parası olan sosyal'dan yardım alan ...

Türkiye’de evi, parası olup bulundukları ülkede ...

+ View

Hollandalı öğrencilerden Ulft köyündeki Selahaddin Eyyubi ...

Hollanda'da bir grup lise öğrencisi din dersleri ...

+ View

Göztepe 1 - Beşiktaş 3

Spor Toto Süper Lig'in 11. haftasında Beşiktaş ...

+ View

Aykut Kocaman'dan istifa sinyali

Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman, ...

+ View
iBood Image Banner 120 x 60

Vpills Avrupa

iHerb

iherb-haplar-pills-275

Scroll to top