Glamorous Women's Dresses! Unique to You! Free Shipping at Dresslily!
Son Haberler:
Binance sitesinde nasıl bitcoin, ripple ve diğer coinler alınır -- "Binance kolay kulanımı ,düşük komisyonları ve güçlü altyapısıyla kısa zamanda ..."
Güneydoğu Anadolu’da Kaçak Elektrikle Bitcoin Madenciliği yapılıyor -- "Kaçak elektrik kullanımının had safhada olduğu Güneydoğu Anadolu bölgesinde Bitcoin ..."
Fatih Terim'li Galatasaray'dan gövde gösterisi: Galatasaray 3 - Göztepe 1 -- "Tam 1554 gün sonra Fatih Terim önderliğinde bir maça çıkan Galatasaray, Süper Lig'in 17. ..."
Konya'dan 'Dost Kazığı': Atiker Konyaspor 1 - Fenerbahçe 1 -- "Fenerbahçe, Süper Lig'in 17. haftasında deplasmanda Aykut Kocaman'ın eski takımı Atiker ..."
Nerede kalmıştık: Fatih Terim resmen yuvaya geri döndü -- "Galatasaray'ın yeni teknik direktörü Fatih Terim oldu! Terim, Sarı-Kırmızılı kulüple ..."
Irkçı lider Geert Wilders'den "Duvar örelim" önerisi -- "Çekya'nın başkenti Prag'da Avrupa'nın aşırı sağ liderlerinin katıldığı toplantıda ..."
Fenerbahçe 2 - Karabükspor 0 -- "Süper Lig'in 16. haftasında Fenerbahçe kendi sahasında Karabükspor'u ağırladı. İlk yarısı ..."
İgor Tudor Galatasaray'dan kovuldu -- "Galatasaray yönetimi, Hırvat Teknik direktör Igor Tudor ile yollarını ayırma kararı aldı. ..."
Hollanda'da İslam düşmanı Wilders seçim kampanyasına camii bahçesinde başladı -- "Hollanda'da aşırı sağcı Özgürlük Partisi'nin (PVV) lideri Geert Wilders, yerel seçim ..."
Cumhurbaşkanı Erdoğan: İsrail bir işgal ve terör devletidir -- "Cumhurbaşkanı Erdoğan, olağanüstü toplanan İİT zirvesinde "Kudüs'ü, Filistin devletinin ..."

Alman ZDF kanalında, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında hakaret içerikli bir şiir okuyan komedyen Böhermann´a, Alman halkının da tepkili olduğu ortaya çıktı!

1050 Almanla yüz yüze gerçekleştirilen anket çalışmasında sorulan sorulara verilen yanıtlardan ortaya çıkan en sarsıcı gerçek ise Alman Halkının önemli bölümünün, hakaretamiz bu şiirin içeriği hakkında herhangi bir bilgiye sahip olmadan bir kanaat sahibi oldukları..

Bu şiirin içeriğinden haberdar olan Almanların büyük bir bölümü ise, şiirin hiciv sanatı ile alakasının olmadığını ve benzer içeriğe sahip bir buna benzer bir TV programının bir Türk komedyen tarafından Alman Cumhurbaşkanı’na karşı yapılması halinde kendilerini hakarete uğramış sayacakları yönünde..

İşte Ethno-Forschung Germany şirketinin anketinden ortaya çıkan çarpıcı sonuçlar..

– Komedyen Böhermann ´ın Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında okuduğu şiirden ötürü yargı önüne çıkarılmasını destekliyor musunuz?
- Evet Destekliyorum: 43%
- Hayır Desteklemiyorum: 53%
- Yorum Yok: 4%

Halkın yarısından fazlasının şiir hakkında bilgisi yok

Böhermann ´ın Erdogan için okuduğu şiiri izlediniz veya okudunuz mu? İçeriği hakkında herhangi bir bilgiye sahip misiniz?
- İzlemedim, okumadım, içeriği hakkında bilgi sahibi değilim: 54%
- İzledim, okudum, içeriği hakkında bilgi sahibiyim : 43%
- İlgilenmiyorum: %3

Komşunuz, iş arkadaşınız, ortağınız veya tanımadığınız bir yabancının size herkesin içinde yüksek sesle küfür veya hakaret etmesini nasıl karşılarsınız?
- Yok sayarım, duymazdan gelirim: 6%
- Asla tahammül edemem ve hukuk yolu ile hesabını sorarım: 78%
- Ben de ona aynı dilden karşılık veririm 7%
- Bu soruyu yanıtlamak istemiyorum : 9%

Eğer bir Türk komedyen herhangi bir Türk Televizyonunda Alman Cumhurbaşkanı Gauck için: Türkiye Cumhurbaşkanı’na yazdığına benzer bir şiir okursa ve bu şiiri okurken fonda Alman Bayrağı dalgalanırsa kendinizi hakarete ugramış hisseder misiniz?
- Evet, hakarete uğramış hissederim :66%
- Ciddiye almam, umursamam: 31%
- Yorum yok: 3%

Öte yandan Ethno-Forschung Germany Kamuoyu Araştırma Şirketi Genel Direktörü Zahit Mollaoğlu, yapılan bu araştırma sonucunda bazı ilginç verilere ulaşıldığını açıkladı.

Medya Alman halkı üzerinde algı operasyonu yapıyor
Mollaoğlu yaptığı açıklamada: ”Bu araştırmada ortaya çıkan en önemli gerçek; Alman dostlarımızın medya tarafından yönledirildiğidir. Son Böhermann olayında görüldüğü gibi başta Springer Grubu olmak üzere medyanın önemli bir bölümü Alman Halkı üzerinde bir algı operasyonu yapmaktalar.

Büyük bölümü şiire ait videoyu izlememiş
Araştırmamız gösteriyor ki: Böhermann ´ın okuduğu hakaretamiz şiirin mahkeme önüne çıkmasını istemeyen Almanların 54% ´ü bu şiire ait video görüntülerini izlememiş, başka herhangi bir platformdan da okumamış ve medya üzerinden dönen algılarla bir kanaat sahibi olmuşlar.

Bu %54’lük grubun içerisinde bulunan kişilere sorulan hakaret dolu benzer bir şiirin Alman Cumhurbaşkanı hakkında okunması halindeki tavrınız ne olur sorusuna ise %39 oranında cevap veren Almanlar ise bunu kendine yapılmış bir hakaret olarak kabul edeceğini beyan etmişler.” şeklinde konuştu.
Andoer Z4 Android 5.1 TV Box 2G / 16G WiFi & LAN UHD 4K * 2K RK3368 Octa-Core 64 Bits Mini PC Kodi /XBMC/DLNA Smart Media Player
Yorumlar

Binance Bitcoin Ripple

En çok okunan

Türkiye'de evi, parası olan sosyal'dan yardım alan ...

Türkiye’de evi, parası olup bulundukları ülkede ...

+ View

Dövizle askerlik başvurusunda yıl sonunu atlatmayın

Dövizle askerlikte binlerce kişi 1000 euro ...

+ View

Hollanda'da kaybolan Abdullah isimli Türk çocuğu ailesine ...

Hollanda'da, 3 gündür aranan kayıp zihinsel ve ...

+ View

Gümrüksüz ve posta ücretsiz güzel telefonlar

Çin'den telefon siparislerinde gümrüklere ...

+ View

Son eklenen haberler

Hamsi ihracatında artış

Deniz av sezonunun başladığı 1 Eylül'den 31 ...

+ View

Binance sitesinde nasıl bitcoin, ripple ve diğer coinler ...

Binance kolay kulanımı ,düşük komisyonları ve ...

+ View

Güneydoğu Anadolu’da Kaçak Elektrikle Bitcoin Madenciliği ...

Kaçak elektrik kullanımının had safhada olduğu ...

+ View

Fatih Terim'li Galatasaray'dan gövde gösterisi: Galatasaray ...

Tam 1554 gün sonra Fatih Terim önderliğinde bir ...

+ View

Fırtına Karabük'te tekledi: Kardemir Karabükspor 1 - ...

Süper Lig'in 17. haftasında Trabzonspor, ...

+ View
Germany FRA_AUH

Vpills Avrupa

iHerb

iherb-haplar-pills-275

Scroll to top