Glamorous Women's Dresses! Unique to You! Free Shipping at Dresslily!
Son Haberler:
OnePlus 5T resmen tanıtıldı -- "Çinli teknoloji devi OnePlus, yeni çerçevesiz ekranlı ve 8 GB RAM'li OnePlus 5T modelini ..."
Hollanda'da Denk Partisinden Filistin için önerge -- "Hollanda'da Türkler tarafından kurulan Denk Partisi, Filistin devletinin Hollanda ..."
Hollandalı öğrencilerden Ulft köyündeki Selahaddin Eyyubi Camisi'ni ziyaret -- "Hollanda'da bir grup lise öğrencisi din dersleri kapsamında cami ziyaretinde bulundu. ..."
Aykut Kocaman'dan istifa sinyali -- "Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman, Osmanlıspor maçı sonrası istifa edebileceğinin ..."
Fenerbahçe bir bir eriyor: Osmanlıspor 1 - Fenerbahçe 1 -- "Süper Lig'in 11. haftasında Osmanlıspor ile Fenerbahçe, 1-1 berabere kaldı. Kötü gidişat ..."
Tunahan Kuzu, vatan haini Can Dündar'ı Hollanda'da rezil etti -- "PKK’lı Sadet Karabulut’un daveti üzere Hollanda Parlamentosu’nda, yaptığı ihaneti büyük ..."
Hollanda'da 225 gün sonra Rutte 3 hükümeti kuruldu -- "Hollanda'da 15 Mart'ta düzenlenen erken genel seçimden 225 gün sonra hükümet resmen ..."
Kuran Ayetleriyle dalga geçen skandal şarkıya tepkinizi gösterin -- "MC Nando e MC Luanzinho isimli İspanyol bir müzik grubu, kuran ayetleriyle dalga geçtiği ..."
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Gökçek görüşmesi sonrası açıklama -- "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Melih Gökçek ile görüşmesinin ardından Twitter'da ..."
Bitcoin rekor kırdı -- "Ağustos ayı ortasında 4,000 dolar seviyesini geçen Bitcoin, haftasonunda 6,000 doları ..."

Almanya'da emekli aylıklarının artması nedeniyle gelecek yıl 160 bin emekli gelir vergisi ödemek zorunda kalacak. Aylıkları düşük olan emekliler vergi yükünden etkilenmeyecek.

Temmuz ayının başından itibaren milyonlarca emeklinin aylıkları hissedilir oranda artacak. Ne var ki bu artış, emekli aylığı yüksek olan emekliler için gelir vergisi yükü de getirecek. Sol Parti Federal Milletvekili Axel Troost’un soru önergesine Federal Maliye Bakanlığı’nın yanıtına göre artışla birlikte gelecek yıl 160 bin emekli gelir vergisi yükümlüsü olacak.

720 MİLYON € EK GELİR
Federal Hükümet, bu sayede gelecek yıl 720 milyon euro ek vergi geliri bekliyor. Buna göre 2017 yılında yaklaşık 20 milyon emeklinin 4,4 milyonu gelir vergisi ödeyecek. Türklerin emekli aylıkları düşük olduğu için emekli aylığı artışı nedeniyle büyük çoğunluğunun gelir vergisi ödemesi beklenmiyor. Emekli aylıkları 1 Temmuz’dan itibaren batı eyaletlerinde yüzde 4,25, doğu eyaletlerinde ise yüzde 5,95 oranında artacak.

VERGİYE TABİ ORAN ARTIYOR
Emeklilerin vergiye tabi olan gelir oranı 2005’ten bu yana her yıl artıyor. 2005 yılında emekli aylığının yüzde 50’si vergiye tabiydi, bu yıl ise yüzde 72’si vergi tabi. Emekli olduktan sonra bu oranlar değişmiyor. Örnek olarak 2005’te emekli olan birinin emekli aylığının vergiye tabi oranı hep yüzde 50 olarak kalıyor. Ayrıca, vergiye tabi emekli aylığı asgari geçim standardının altında ise vergilendirilmiyor. Bu standart kişi başına yıllık 8652, evliler içinse 17 bin 304 euro. Bu tutarları geçen emekli geliri için vergi ödemek gerekiyor.
Andoer Z4 Android 5.1 TV Box 2G / 16G WiFi & LAN UHD 4K * 2K RK3368 Octa-Core 64 Bits Mini PC Kodi /XBMC/DLNA Smart Media Player
Yorumlar

En çok okunan

Türkiye'de sahte sigortalılık ile emekli olanlara ağır ...

Sahte sigortalılık yolunu seçerek emeklilik ...

+ View

Hollanda'da ailesinden koparılan Ilayda Çelik ailesine ...

Hollanda'da Gençlik Dairesi’nin polis zoruyla ...

+ View

Avrupalı Türkleri asimile etmek istiyorlar

Göçmenlere dönük yaptırımlarda hız kesmeyen ...

+ View

Gümrüksüz ve posta ücretsiz güzel telefonlar

Çin'den telefon siparislerinde gümrüklere ...

+ View

Son eklenen haberler

Beşiktaş gruptan lider çıktı

Şampiyonlar Ligi G Grubu 5. hafta maçında evinde ...

+ View

OnePlus 5T resmen tanıtıldı

Çinli teknoloji devi OnePlus, yeni çerçevesiz ...

+ View

Hollanda'da Denk Partisinden Filistin için önerge

Hollanda'da Türkler tarafından kurulan Denk ...

+ View

Türkiye'de evi, parası olan sosyal'dan yardım alan ...

Türkiye’de evi, parası olup bulundukları ülkede ...

+ View

Hollandalı öğrencilerden Ulft köyündeki Selahaddin Eyyubi ...

Hollanda'da bir grup lise öğrencisi din dersleri ...

+ View
Germany FRA_AUH

Vpills Avrupa

iHerb

iherb-haplar-pills-275

Scroll to top