Glamorous Women's Dresses! Unique to You! Free Shipping at Dresslily!
Son Haberler:
Hollanda'da 3 kahraman milletvekilli -- "Avrupa’daki Türk kökenli milletvekillerinin çoğu ihanet yarışında... Hollanda’nın Türk ..."
Hollanda uyuşturucu devletine benzemeye başladı -- "Hollanda polisi; yasa dışı uyuşturucu ticaretine veya tüketimine çok fazla katılan bir ..."
Hollanda Parlamentosu Ermeni olaylarını ‘soykırım’ olarak tanımaya hazırlanıyor -- "Hollanda’dan tehlikeli girişim... Hollanda Parlamentosu, 1915 yılındaki Ermeni olaylarını ..."
Şeker, zihninizi de tehdit ediyor -- "Kandaki şeker seviyesi yükseldikçe zihinsel çöküşün hızlandığını kaydeden bilim ..."
Bitcoin 6000 Dolar seviyesine düştü -- "En büyük dijital para birimi olan Bitcoin, Asya’da yaşanılan sert düzenlemeler sonucu, ..."
Binance sitesinde nasıl bitcoin, ripple ve diğer coinler alınır -- "Binance kolay kulanımı ,düşük komisyonları ve güçlü altyapısıyla kısa zamanda ..."
Güneydoğu Anadolu’da Kaçak Elektrikle Bitcoin Madenciliği yapılıyor -- "Kaçak elektrik kullanımının had safhada olduğu Güneydoğu Anadolu bölgesinde Bitcoin ..."
Fatih Terim'li Galatasaray'dan gövde gösterisi: Galatasaray 3 - Göztepe 1 -- "Tam 1554 gün sonra Fatih Terim önderliğinde bir maça çıkan Galatasaray, Süper Lig'in 17. ..."
Konya'dan 'Dost Kazığı': Atiker Konyaspor 1 - Fenerbahçe 1 -- "Fenerbahçe, Süper Lig'in 17. haftasında deplasmanda Aykut Kocaman'ın eski takımı Atiker ..."
Nerede kalmıştık: Fatih Terim resmen yuvaya geri döndü -- "Galatasaray'ın yeni teknik direktörü Fatih Terim oldu! Terim, Sarı-Kırmızılı kulüple ..."

Almanya'da Bakanlar Kurulu, ağır hastalıkların tedavisinde esrar kullanılmasını öngören yasa taslağına onay verdi. Yasanın 2017 yılında yürülüğe girmesi bekleniyor.

Almanya'da Bakanlar Kurulu, esrarın ağır hastaların tıbbi tedavilerinde kullanılmasına yeşil ışık yaktı. Bakanlar, masrafların sağlık sigortası tarafından karşılanmasını da içeren yasa taslağına onay verdi.

Federal Sağlık Bakanı Hermann Gröhe tarafından hazırlanan yasa taslağı, başka hiçbir tedavinin sonuç vermediği aşırı ağrıları olan hastaların, eczaneden reçete ile esrar temin edebilmelerini öngörüyor.

Kenevir devlet kontrolünde yetiştirilecek
Tıbbi amaçlı kullanım için gerekli kenevir bitkisinin ise devlet kontrolü altında yetiştirilmesi öngörülüyor. Bu konuda sorumluluk Federal İlaç ve Tıbbi Malzeme Enstitüsü'nde olacak.

Almanya'da yürürlükteki uyuşturucuyla mücadele yasası ağır hastalıkların tedavisinde esrar kullanımına izin vermiyordu. Aşırı ağrıları olan bazı kanser, AIDS, Parkinson ve MS hastaları, şimdiye dek özel bir izin ile eczanelerden kenevir ürünleri alabiliyordu. Ancak masrafları kendileri üstlenmek zorundaydı. Federal hükümetin verilerine göre sadece nisan ayında ülke çapında 647 hastaya bu özel izinden verilmişti.

Sağlık Bakanı Gröhe, yasanın amacının ağır hastaların bakımının mümkün olan en iyi biçimde yapılması olduğunu kaydetti.

Esrar yasallaştırılmıyor
Yetkililer, Almanya'da uzun süredir dile getirilen esrarın yasallaştırılması taleplerini bir kez daha geri çevirdi.

Federal hükümetin Uyuşturucu ile Mücadele Sorumlusu Marlene Mortler, kenevirin tıbbi tedavilerde kullanılmasının çok dar sınırlar içerisinde anlamlı olduğunu kaydetti. Esrarın zararsız bir madde olmadığına dikkat çeken Mortler, „O nedenle keyif amaçlı kullananlar için yasallaştırılamaz" diye konuştu.

Sağlık Bakanı Gröhe de bazı ülkelerde liberal yasaların yürürlükte olmasının esrarın Almanya'da da yasallaştırılması için geçerli bir sebep olamayacağını vurguladı. Gröhe „Birçok İskandinav ülkesi ve kısmen de Hollanda, bir zamanlar aldıkları bu karardan şimdi memnun değiller" diye konuştu.

Yasanın, Federal Meclis'in onayına da sunulduktan sonra en geç gelecek yılın ilk bahar aylarında yürürlüğe girmesi planlanıyor.
Andoer Z4 Android 5.1 TV Box 2G / 16G WiFi & LAN UHD 4K * 2K RK3368 Octa-Core 64 Bits Mini PC Kodi /XBMC/DLNA Smart Media Player
Yorumlar

Binance Bitcoin Ripple

En çok okunan

Türkiye'de evi, parası olan sosyal'dan yardım alan ...

Türkiye’de evi, parası olup bulundukları ülkede ...

+ View

Hollanda'da polislerden ırkçıları delirten Cami ziyareti

Hollanda polisi, ülkenin Haaksbergen kentinde ...

+ View

Binance sitesinde nasıl bitcoin, ripple ve diğer coinler ...

Binance kolay kulanımı ,düşük komisyonları ve ...

+ View

Gümrüksüz ve posta ücretsiz güzel telefonlar

Çin'den telefon siparislerinde gümrüklere ...

+ View

Son eklenen haberler

Hollanda'da 3 kahraman milletvekilli

Avrupa’daki Türk kökenli milletvekillerinin çoğu ...

+ View

Hollanda uyuşturucu devletine benzemeye başladı

Hollanda polisi; yasa dışı uyuşturucu ticaretine ...

+ View

Transavia pilotları greve gidiyor

Transavia Hava Yolları yakın zamanda pilotların ...

+ View

Hollanda Parlamentosu Ermeni olaylarını ‘soykırım’ olarak ...

Hollanda’dan tehlikeli girişim... Hollanda ...

+ View

Gurbetçiler Edirne'yi teğet geçmeyecekler

Avrupa'da yaşayan Türk vatandaşlarının yurda ...

+ View
Belsimpel generiek Image Banner 300 x 250

iHerb

iherb-haplar-pills-275

Scroll to top