Glamorous Women's Dresses! Unique to You! Free Shipping at Dresslily!
Son Haberler:
OnePlus 5T resmen tanıtıldı -- "Çinli teknoloji devi OnePlus, yeni çerçevesiz ekranlı ve 8 GB RAM'li OnePlus 5T modelini ..."
Hollanda'da Denk Partisinden Filistin için önerge -- "Hollanda'da Türkler tarafından kurulan Denk Partisi, Filistin devletinin Hollanda ..."
Hollandalı öğrencilerden Ulft köyündeki Selahaddin Eyyubi Camisi'ni ziyaret -- "Hollanda'da bir grup lise öğrencisi din dersleri kapsamında cami ziyaretinde bulundu. ..."
Aykut Kocaman'dan istifa sinyali -- "Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman, Osmanlıspor maçı sonrası istifa edebileceğinin ..."
Fenerbahçe bir bir eriyor: Osmanlıspor 1 - Fenerbahçe 1 -- "Süper Lig'in 11. haftasında Osmanlıspor ile Fenerbahçe, 1-1 berabere kaldı. Kötü gidişat ..."
Tunahan Kuzu, vatan haini Can Dündar'ı Hollanda'da rezil etti -- "PKK’lı Sadet Karabulut’un daveti üzere Hollanda Parlamentosu’nda, yaptığı ihaneti büyük ..."
Hollanda'da 225 gün sonra Rutte 3 hükümeti kuruldu -- "Hollanda'da 15 Mart'ta düzenlenen erken genel seçimden 225 gün sonra hükümet resmen ..."
Kuran Ayetleriyle dalga geçen skandal şarkıya tepkinizi gösterin -- "MC Nando e MC Luanzinho isimli İspanyol bir müzik grubu, kuran ayetleriyle dalga geçtiği ..."
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Gökçek görüşmesi sonrası açıklama -- "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Melih Gökçek ile görüşmesinin ardından Twitter'da ..."
Bitcoin rekor kırdı -- "Ağustos ayı ortasında 4,000 dolar seviyesini geçen Bitcoin, haftasonunda 6,000 doları ..."

Almanya'da Bakanlar Kurulu, ağır hastalıkların tedavisinde esrar kullanılmasını öngören yasa taslağına onay verdi. Yasanın 2017 yılında yürülüğe girmesi bekleniyor.

Almanya'da Bakanlar Kurulu, esrarın ağır hastaların tıbbi tedavilerinde kullanılmasına yeşil ışık yaktı. Bakanlar, masrafların sağlık sigortası tarafından karşılanmasını da içeren yasa taslağına onay verdi.

Federal Sağlık Bakanı Hermann Gröhe tarafından hazırlanan yasa taslağı, başka hiçbir tedavinin sonuç vermediği aşırı ağrıları olan hastaların, eczaneden reçete ile esrar temin edebilmelerini öngörüyor.

Kenevir devlet kontrolünde yetiştirilecek
Tıbbi amaçlı kullanım için gerekli kenevir bitkisinin ise devlet kontrolü altında yetiştirilmesi öngörülüyor. Bu konuda sorumluluk Federal İlaç ve Tıbbi Malzeme Enstitüsü'nde olacak.

Almanya'da yürürlükteki uyuşturucuyla mücadele yasası ağır hastalıkların tedavisinde esrar kullanımına izin vermiyordu. Aşırı ağrıları olan bazı kanser, AIDS, Parkinson ve MS hastaları, şimdiye dek özel bir izin ile eczanelerden kenevir ürünleri alabiliyordu. Ancak masrafları kendileri üstlenmek zorundaydı. Federal hükümetin verilerine göre sadece nisan ayında ülke çapında 647 hastaya bu özel izinden verilmişti.

Sağlık Bakanı Gröhe, yasanın amacının ağır hastaların bakımının mümkün olan en iyi biçimde yapılması olduğunu kaydetti.

Esrar yasallaştırılmıyor
Yetkililer, Almanya'da uzun süredir dile getirilen esrarın yasallaştırılması taleplerini bir kez daha geri çevirdi.

Federal hükümetin Uyuşturucu ile Mücadele Sorumlusu Marlene Mortler, kenevirin tıbbi tedavilerde kullanılmasının çok dar sınırlar içerisinde anlamlı olduğunu kaydetti. Esrarın zararsız bir madde olmadığına dikkat çeken Mortler, „O nedenle keyif amaçlı kullananlar için yasallaştırılamaz" diye konuştu.

Sağlık Bakanı Gröhe de bazı ülkelerde liberal yasaların yürürlükte olmasının esrarın Almanya'da da yasallaştırılması için geçerli bir sebep olamayacağını vurguladı. Gröhe „Birçok İskandinav ülkesi ve kısmen de Hollanda, bir zamanlar aldıkları bu karardan şimdi memnun değiller" diye konuştu.

Yasanın, Federal Meclis'in onayına da sunulduktan sonra en geç gelecek yılın ilk bahar aylarında yürürlüğe girmesi planlanıyor.
Andoer Z4 Android 5.1 TV Box 2G / 16G WiFi & LAN UHD 4K * 2K RK3368 Octa-Core 64 Bits Mini PC Kodi /XBMC/DLNA Smart Media Player
Yorumlar

En çok okunan

Türkiye'de sahte sigortalılık ile emekli olanlara ağır ...

Sahte sigortalılık yolunu seçerek emeklilik ...

+ View

Hollanda'da ailesinden koparılan Ilayda Çelik ailesine ...

Hollanda'da Gençlik Dairesi’nin polis zoruyla ...

+ View

Avrupalı Türkleri asimile etmek istiyorlar

Göçmenlere dönük yaptırımlarda hız kesmeyen ...

+ View

Gümrüksüz ve posta ücretsiz güzel telefonlar

Çin'den telefon siparislerinde gümrüklere ...

+ View

Son eklenen haberler

OnePlus 5T resmen tanıtıldı

Çinli teknoloji devi OnePlus, yeni çerçevesiz ...

+ View

Hollanda'da Denk Partisinden Filistin için önerge

Hollanda'da Türkler tarafından kurulan Denk ...

+ View

Türkiye'de evi, parası olan sosyal'dan yardım alan ...

Türkiye’de evi, parası olup bulundukları ülkede ...

+ View

Hollandalı öğrencilerden Ulft köyündeki Selahaddin Eyyubi ...

Hollanda'da bir grup lise öğrencisi din dersleri ...

+ View

Göztepe 1 - Beşiktaş 3

Spor Toto Süper Lig'in 11. haftasında Beşiktaş ...

+ View
iBood Image Banner 120 x 60

Vpills Avrupa

iHerb

iherb-haplar-pills-275

Scroll to top