Glamorous Women's Dresses! Unique to You! Free Shipping at Dresslily!
Son Haberler:
Sarah İzat isimli Hollandalı Müslüman kadın polise başörtüsü izni -- "Hollanda İnsan Hakları Komisyonu, Müslüman polis Sarah İzat’a çalışırken başörtüsü takma ..."
OnePlus 5T resmen tanıtıldı -- "Çinli teknoloji devi OnePlus, yeni çerçevesiz ekranlı ve 8 GB RAM'li OnePlus 5T modelini ..."
Hollanda'da Denk Partisinden Filistin için önerge -- "Hollanda'da Türkler tarafından kurulan Denk Partisi, Filistin devletinin Hollanda ..."
Hollandalı öğrencilerden Ulft köyündeki Selahaddin Eyyubi Camisi'ni ziyaret -- "Hollanda'da bir grup lise öğrencisi din dersleri kapsamında cami ziyaretinde bulundu. ..."
Aykut Kocaman'dan istifa sinyali -- "Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman, Osmanlıspor maçı sonrası istifa edebileceğinin ..."
Fenerbahçe bir bir eriyor: Osmanlıspor 1 - Fenerbahçe 1 -- "Süper Lig'in 11. haftasında Osmanlıspor ile Fenerbahçe, 1-1 berabere kaldı. Kötü gidişat ..."
Tunahan Kuzu, vatan haini Can Dündar'ı Hollanda'da rezil etti -- "PKK’lı Sadet Karabulut’un daveti üzere Hollanda Parlamentosu’nda, yaptığı ihaneti büyük ..."
Hollanda'da 225 gün sonra Rutte 3 hükümeti kuruldu -- "Hollanda'da 15 Mart'ta düzenlenen erken genel seçimden 225 gün sonra hükümet resmen ..."
Kuran Ayetleriyle dalga geçen skandal şarkıya tepkinizi gösterin -- "MC Nando e MC Luanzinho isimli İspanyol bir müzik grubu, kuran ayetleriyle dalga geçtiği ..."
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Gökçek görüşmesi sonrası açıklama -- "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Melih Gökçek ile görüşmesinin ardından Twitter'da ..."

Almanya’daki Türklerin yüzde 36’sının fakirlik tehlikesi ile karşı karşıya olduğu ortaya çıktı. Pek çok istatistikte de kötü durumdayız.

SON veriler, Almanya’da yaşayan Türklerin ekonomik, sosyal ve eğitim durumlarının Almanların ve diğer göçmenlerin oldukça gerisinde olduğunu ortaya koydu. Berlin’deki Ekonomi Merkezi ile Federal İstatistik Dairesi’nin raporuna göre Türklerin yüzde 36’sı yoksulluk tehlikesiyle karşı karşıya bulunuyor. Bu oran tüm göçmenlerde yüzde 24, Almanlarda ise yüzde 15,4.

KİŞİ BAŞI 32 METREKARE
ALMANYA’DA aylık geliri Almanya ortalamasının üstünde olan Türklerin oranı yüzde 26 iken göçmenlerde bu rakam yüzde 41, Almanların yüzde 53. Bir Alman hanesinin aylık ortalama geliri 1730, göçmenlerin 1482, Türklerde ise 1242 euro. Ortalama 1,9 kişiden oluşan bir Alman hanesinde kişi başına 59 metrekare konut alanı düşerken, 3,2 kişiden oluşan Türklerde bu oran 32 metrekare.

EĞİTİM DÜZEYİ DÜŞÜK
RAPORUN bulgularına göre Türklerin eğitim durumu da pek iyi görünmüyor. Bu durum sadece birinci kuşak için değil, aynı zamanda ikinci ve üçüncü kuşak için de ciddi bir sorun oluşturuyor. 17 ile 45 yaşları arasındaki Türklerin yüzde 40’ının en düşük okul olan bir Hauptschule diploması bulunuyor. Okul çağını bitirmişlerin yüzde 51’inin ise bir meslek diploması yok.

SEBEBİ KURUMSAL DIŞLAMA
RAPORU hazırlayan uzmanlar, Türklerin eğitim düzeyindeki düşüklüğü, kurumsal dışlamaya bağlıyor. Frankfurter Allgemeine Gazetesi’nde yayınlanan verilere göre Türk öğrenciler ilkokuldan sonra çoğunlukla meslek ve yüksek öğrenim imkanı oldukça kısıtlı olan orta dereceli okullara gönderiliyor. Ayrıca notları iyi olanlar bile bir meslek öğrenim yeri bulmada zorlanıyor.[SABAH]
Andoer Z4 Android 5.1 TV Box 2G / 16G WiFi & LAN UHD 4K * 2K RK3368 Octa-Core 64 Bits Mini PC Kodi /XBMC/DLNA Smart Media Player
Yorumlar

En çok okunan

Türkiye'de sahte sigortalılık ile emekli olanlara ağır ...

Sahte sigortalılık yolunu seçerek emeklilik ...

+ View

Hollanda'da ailesinden koparılan Ilayda Çelik ailesine ...

Hollanda'da Gençlik Dairesi’nin polis zoruyla ...

+ View

Avrupalı Türkleri asimile etmek istiyorlar

Göçmenlere dönük yaptırımlarda hız kesmeyen ...

+ View

Gümrüksüz ve posta ücretsiz güzel telefonlar

Çin'den telefon siparislerinde gümrüklere ...

+ View

Son eklenen haberler

Sarah İzat isimli Hollandalı Müslüman kadın polise ...

Hollanda İnsan Hakları Komisyonu, Müslüman polis ...

+ View

Beşiktaş gruptan lider çıktı

Şampiyonlar Ligi G Grubu 5. hafta maçında evinde ...

+ View

OnePlus 5T resmen tanıtıldı

Çinli teknoloji devi OnePlus, yeni çerçevesiz ...

+ View

Hollanda'da Denk Partisinden Filistin için önerge

Hollanda'da Türkler tarafından kurulan Denk ...

+ View

Türkiye'de evi, parası olan sosyal'dan yardım alan ...

Türkiye’de evi, parası olup bulundukları ülkede ...

+ View
iBood Image Banner 120 x 60

Vpills Avrupa

iHerb

iherb-haplar-pills-275

Scroll to top