Glamorous Women's Dresses! Unique to You! Free Shipping at Dresslily!
Son Haberler:
Hollanda uyuşturucu devletine benzemeye başladı -- "Hollanda polisi; yasa dışı uyuşturucu ticaretine veya tüketimine çok fazla katılan bir ..."
Hollanda Parlamentosu Ermeni olaylarını ‘soykırım’ olarak tanımaya hazırlanıyor -- "Hollanda’dan tehlikeli girişim... Hollanda Parlamentosu, 1915 yılındaki Ermeni olaylarını ..."
Şeker, zihninizi de tehdit ediyor -- "Kandaki şeker seviyesi yükseldikçe zihinsel çöküşün hızlandığını kaydeden bilim ..."
Bitcoin 6000 Dolar seviyesine düştü -- "En büyük dijital para birimi olan Bitcoin, Asya’da yaşanılan sert düzenlemeler sonucu, ..."
Binance sitesinde nasıl bitcoin, ripple ve diğer coinler alınır -- "Binance kolay kulanımı ,düşük komisyonları ve güçlü altyapısıyla kısa zamanda ..."
Güneydoğu Anadolu’da Kaçak Elektrikle Bitcoin Madenciliği yapılıyor -- "Kaçak elektrik kullanımının had safhada olduğu Güneydoğu Anadolu bölgesinde Bitcoin ..."
Fatih Terim'li Galatasaray'dan gövde gösterisi: Galatasaray 3 - Göztepe 1 -- "Tam 1554 gün sonra Fatih Terim önderliğinde bir maça çıkan Galatasaray, Süper Lig'in 17. ..."
Konya'dan 'Dost Kazığı': Atiker Konyaspor 1 - Fenerbahçe 1 -- "Fenerbahçe, Süper Lig'in 17. haftasında deplasmanda Aykut Kocaman'ın eski takımı Atiker ..."
Nerede kalmıştık: Fatih Terim resmen yuvaya geri döndü -- "Galatasaray'ın yeni teknik direktörü Fatih Terim oldu! Terim, Sarı-Kırmızılı kulüple ..."
Irkçı lider Geert Wilders'den "Duvar örelim" önerisi -- "Çekya'nın başkenti Prag'da Avrupa'nın aşırı sağ liderlerinin katıldığı toplantıda ..."

Almanya’daki Türklerin yüzde 36’sının fakirlik tehlikesi ile karşı karşıya olduğu ortaya çıktı. Pek çok istatistikte de kötü durumdayız.

SON veriler, Almanya’da yaşayan Türklerin ekonomik, sosyal ve eğitim durumlarının Almanların ve diğer göçmenlerin oldukça gerisinde olduğunu ortaya koydu. Berlin’deki Ekonomi Merkezi ile Federal İstatistik Dairesi’nin raporuna göre Türklerin yüzde 36’sı yoksulluk tehlikesiyle karşı karşıya bulunuyor. Bu oran tüm göçmenlerde yüzde 24, Almanlarda ise yüzde 15,4.

KİŞİ BAŞI 32 METREKARE
ALMANYA’DA aylık geliri Almanya ortalamasının üstünde olan Türklerin oranı yüzde 26 iken göçmenlerde bu rakam yüzde 41, Almanların yüzde 53. Bir Alman hanesinin aylık ortalama geliri 1730, göçmenlerin 1482, Türklerde ise 1242 euro. Ortalama 1,9 kişiden oluşan bir Alman hanesinde kişi başına 59 metrekare konut alanı düşerken, 3,2 kişiden oluşan Türklerde bu oran 32 metrekare.

EĞİTİM DÜZEYİ DÜŞÜK
RAPORUN bulgularına göre Türklerin eğitim durumu da pek iyi görünmüyor. Bu durum sadece birinci kuşak için değil, aynı zamanda ikinci ve üçüncü kuşak için de ciddi bir sorun oluşturuyor. 17 ile 45 yaşları arasındaki Türklerin yüzde 40’ının en düşük okul olan bir Hauptschule diploması bulunuyor. Okul çağını bitirmişlerin yüzde 51’inin ise bir meslek diploması yok.

SEBEBİ KURUMSAL DIŞLAMA
RAPORU hazırlayan uzmanlar, Türklerin eğitim düzeyindeki düşüklüğü, kurumsal dışlamaya bağlıyor. Frankfurter Allgemeine Gazetesi’nde yayınlanan verilere göre Türk öğrenciler ilkokuldan sonra çoğunlukla meslek ve yüksek öğrenim imkanı oldukça kısıtlı olan orta dereceli okullara gönderiliyor. Ayrıca notları iyi olanlar bile bir meslek öğrenim yeri bulmada zorlanıyor.[SABAH]
Andoer Z4 Android 5.1 TV Box 2G / 16G WiFi & LAN UHD 4K * 2K RK3368 Octa-Core 64 Bits Mini PC Kodi /XBMC/DLNA Smart Media Player
Yorumlar

Binance Bitcoin Ripple

En çok okunan

Türkiye'de evi, parası olan sosyal'dan yardım alan ...

Türkiye’de evi, parası olup bulundukları ülkede ...

+ View

Hollanda'da polislerden ırkçıları delirten Cami ziyareti

Hollanda polisi, ülkenin Haaksbergen kentinde ...

+ View

Binance sitesinde nasıl bitcoin, ripple ve diğer coinler ...

Binance kolay kulanımı ,düşük komisyonları ve ...

+ View

Gümrüksüz ve posta ücretsiz güzel telefonlar

Çin'den telefon siparislerinde gümrüklere ...

+ View

Son eklenen haberler

Hollanda uyuşturucu devletine benzemeye başladı

Hollanda polisi; yasa dışı uyuşturucu ticaretine ...

+ View

Transavia pilotları greve gidiyor

Transavia Hava Yolları yakın zamanda pilotların ...

+ View

Hollanda Parlamentosu Ermeni olaylarını ‘soykırım’ olarak ...

Hollanda’dan tehlikeli girişim... Hollanda ...

+ View

Gurbetçiler Edirne'yi teğet geçmeyecekler

Avrupa'da yaşayan Türk vatandaşlarının yurda ...

+ View

Şeker, zihninizi de tehdit ediyor

Kandaki şeker seviyesi yükseldikçe zihinsel ...

+ View
Germany FRA_AUH

iHerb

iherb-haplar-pills-275

Scroll to top