Glamorous Women's Dresses! Unique to You! Free Shipping at Dresslily!
Son Haberler:
Hollanda'da 3 kahraman milletvekilli -- "Avrupa’daki Türk kökenli milletvekillerinin çoğu ihanet yarışında... Hollanda’nın Türk ..."
Hollanda uyuşturucu devletine benzemeye başladı -- "Hollanda polisi; yasa dışı uyuşturucu ticaretine veya tüketimine çok fazla katılan bir ..."
Hollanda Parlamentosu Ermeni olaylarını ‘soykırım’ olarak tanımaya hazırlanıyor -- "Hollanda’dan tehlikeli girişim... Hollanda Parlamentosu, 1915 yılındaki Ermeni olaylarını ..."
Şeker, zihninizi de tehdit ediyor -- "Kandaki şeker seviyesi yükseldikçe zihinsel çöküşün hızlandığını kaydeden bilim ..."
Bitcoin 6000 Dolar seviyesine düştü -- "En büyük dijital para birimi olan Bitcoin, Asya’da yaşanılan sert düzenlemeler sonucu, ..."
Binance sitesinde nasıl bitcoin, ripple ve diğer coinler alınır -- "Binance kolay kulanımı ,düşük komisyonları ve güçlü altyapısıyla kısa zamanda ..."
Güneydoğu Anadolu’da Kaçak Elektrikle Bitcoin Madenciliği yapılıyor -- "Kaçak elektrik kullanımının had safhada olduğu Güneydoğu Anadolu bölgesinde Bitcoin ..."
Fatih Terim'li Galatasaray'dan gövde gösterisi: Galatasaray 3 - Göztepe 1 -- "Tam 1554 gün sonra Fatih Terim önderliğinde bir maça çıkan Galatasaray, Süper Lig'in 17. ..."
Konya'dan 'Dost Kazığı': Atiker Konyaspor 1 - Fenerbahçe 1 -- "Fenerbahçe, Süper Lig'in 17. haftasında deplasmanda Aykut Kocaman'ın eski takımı Atiker ..."
Nerede kalmıştık: Fatih Terim resmen yuvaya geri döndü -- "Galatasaray'ın yeni teknik direktörü Fatih Terim oldu! Terim, Sarı-Kırmızılı kulüple ..."

Türkiye’den Almanya'ya yapılan iltica başvurularında bu yıl ciddi bir artış kaydediliyor. Başvuruların çoğu Kürtler tarafından yapılıyor. Ancak başvurusu kabul edilenlerin oranı düşük.

Almanya'nın dışişlerinden sorumlu Devlet Bakanı Michael Roth, birkaç gün önce Türkiye'de 'muhalif zihniyete' sahip olup, siyasi kovuşturmaya uğrayanların Almanya'ya iltica başvurusu yapabileceğini açıklamıştı. Ancak veriler, başvuru yapanların sadece küçük bir kısmının mülteci statüsü alabildiğini ortaya koyuyor.

'Die Welt' gazetesinin Federal Göçmen ve Mülteciler Dairesi'nin (BAMF) verilerine dayandırdığı haberine göre, 2016 yılında eylül ayının sonuna kadar Türkiye'den 3 bin 793 kişi Almanya'ya iltica başvurusunda bulundu. Bunun 2015'te yapılan iltica başvurularının sayısının iki katı olduğuna dikkat çekilen haberde, bu yıl başvuruların sadece küçük bir bölümünün onaylandığı belirtildi. Habere göre, 2015'te başvuruların yüzde 14,6'sı onaylanırken, 2016 Eylülü'ne kadar ise başvuruların sadece yüzde 6,8'i onaylandı. Haberde, bu yıl iltica başvurusunda bulunanların yüzde 85,1'ini Kürtlerin oluşturduğu belirtildi.

15 Temmuz sonrası başvurular arttı
Die Welt gazetesinin haberinde, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından Türkiye'den Almanya'ya yapılan iltica başvurularının sayısında ay bazında da artış meydana geldiğine dikkat çekildi. Buna göre, temmuz ayında 275 iltica başvurusu yaparken, ağustos ayında bu sayı 446'ya yükseldi.

Başvuruların sayısı artabilir
Uyumdan sorumlu devlet bakanı Aydan Özoğuz Türkiye'deki insan haklarının durumdan ötürü bu sayıların daha da artacağını düşündüğünü belirtti. Özoğuz ‘Focus' dergisinde, "Siyasi kovuşturmaya uğrayan herkes Almanya'ya iltica başvurusunda bulunabilir. Maalesef bu günlerde bunu tekrar vurgulamak gerekiyor" şeklinde konuştu.

Hristiyan Birlik Partileri Dış Politika Sözcüsü Jürgen Hardt (CDU) ise Welt‘ gazetesine Türkiye'deki insan haklarının durumunun endişe verici olduğunu ve bundan dolayı büyük bir olasılıkla başvurularının çoğunun onaylanacağını belirtti. [Kaynak:Deutsche Welle-Türkçe]
Andoer Z4 Android 5.1 TV Box 2G / 16G WiFi & LAN UHD 4K * 2K RK3368 Octa-Core 64 Bits Mini PC Kodi /XBMC/DLNA Smart Media Player
Yorumlar

Binance Bitcoin Ripple

En çok okunan

Türkiye'de evi, parası olan sosyal'dan yardım alan ...

Türkiye’de evi, parası olup bulundukları ülkede ...

+ View

Hollanda'da polislerden ırkçıları delirten Cami ziyareti

Hollanda polisi, ülkenin Haaksbergen kentinde ...

+ View

Binance sitesinde nasıl bitcoin, ripple ve diğer coinler ...

Binance kolay kulanımı ,düşük komisyonları ve ...

+ View

Gümrüksüz ve posta ücretsiz güzel telefonlar

Çin'den telefon siparislerinde gümrüklere ...

+ View

Son eklenen haberler

Hollanda'da 3 kahraman milletvekilli

Avrupa’daki Türk kökenli milletvekillerinin çoğu ...

+ View

Hollanda uyuşturucu devletine benzemeye başladı

Hollanda polisi; yasa dışı uyuşturucu ticaretine ...

+ View

Transavia pilotları greve gidiyor

Transavia Hava Yolları yakın zamanda pilotların ...

+ View

Hollanda Parlamentosu Ermeni olaylarını ‘soykırım’ olarak ...

Hollanda’dan tehlikeli girişim... Hollanda ...

+ View

Gurbetçiler Edirne'yi teğet geçmeyecekler

Avrupa'da yaşayan Türk vatandaşlarının yurda ...

+ View
Belsimpel generiek Image Banner 300 x 250

iHerb

iherb-haplar-pills-275

Scroll to top