Son Haberler:
Nişantaşı'ndaki silahlı saldırının görüntüleri -- "Sedat Şahin'in kardeşi Vedat Şahin ve yanındaki adamları Ferdi Topal ve Enver Aydın'ın ..."
Hollanda'yı Erdoğan'a şikayet ettiler -- "50 yıldır bu ülkeye emek veren ve bu ülke de ikamet eden vatandaşlarımız geri dönmeye mi ..."
Nişantaşı'nda Sedat Şahin'in kardeşi Vedat Şahin'e kalaşnikoflu infaz -- "Sedat Şahin'in kardeşi Vedat Şahin ve yanındaki Ferdi Topal, uğradıkları kalaşnikoflu ..."
Sarıyer'de lüks aracında Ali Ekber Akgün öldürüldü -- "Sarıyer'de kırmızı ışıkta bekleyen lüks otomobile, kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce ..."
Hollanda'da terörle mücadele -- "Suriye'de aktif olan silahlı gruplara katılmaya hazırlandıkları ve söz konusu gruplar ..."
BMW, 140 bin aracını geri çağırdı -- "Alman otomobil üreticisi BMW, 140 bin aracını geri çağırdı. Şirket yaklaşık 140 bin ..."
Başörtülü başkan Özden Sağ, CHP'den kovuldu -- "CHP’nin ilk ve tek başörtülü gençlik kolu başkanı Özden Sağ'ın partiden kovulmasının ..."
Berlin'de Recep Kılıç’a ait dört işletme kül oldu -- "Berlin’in Wedding semtinde önceki gün saat 22.00 sıralarında Recep Kılıç’a ait dört ..."
Hayatınızı mahveden 9 endişe -- "Eğer kronik endişelerden muzdarip olmak istemiyorsanız kaygılarınızın hayatınızın ..."
Android 5.1 geliyor -- "Google'ın beklenen mobil işletim sistemi Android 5.1 ne zaman ve hangi yeniliklerle ..."
turk-ve-alman-bayraklari-araba.jpgAlmanya'nın Wiesbaden kentinde bulunan federal istatistik dairesi, ülkede yaşayan yabancıların sayısının ilk kez 16 milyonu aştığını, bunlardan 3 milyonunun türk olduğunu açıkladı. İstatistik Dairesi, yabancı kökenlilerin Alman nüfusunun 2005 yılında 18.6'sını oluşturduğu halde bu oranın yüzde 19.6'ya ulaştığını ve sayılarının 16 milyon 48 bine ulaştığını bildirdi.


Almanya'daki yabancı kökenlilerin ortalama yaşlarının 34.7, Almanların ortalama yaşının ise 45.6 olduğu, buna karşılık işsiz yabancı kökenlilerin sayısının Almanlardan 2 kat olduğuna dikkat çekildi."

İstatistik dairesi Almanya nüfusunun 2005-2009 yılları arasında, yabancıların Almanya'ya gelişi ve doğumlarla 715 bin arttığı, Alman nüfusunun 1 milyon 300 bin gerilediği bildirildi.

2009 yılında Almanya'da 7 milyon 200 bin yabancının ve 8 milyon 800 bin Alman pasaportu taşıyan yabancı kökenlinin yaşadığı, 5 yıl öncesine göre yabancı sayısının 96 bin azaldığı, Alman pasaportu taşıyan yabancı sayısının 811 bin arttığı vurgulandı.

Açıklamada, Almanya'da yaşayan Türkler'in sayısının 3 milyona yakın olduğu, Türkler'i 2 milyon 900 bin kişiyle dağılan Sovyetler Birliği ülkeleri ve 1.5 milyon kişi ile dağılan Yugoslavya topraklarından gelenlerin izlediği ifade edildi. Samanyolueuu
Yorumlar

En çok okunan

Gümrüksüz ve posta ücretsiz güzel telefonlar

Çin'den telefon şiparişlerinde gümrüklere ...

+ View

Amerika'dan ucuz klasik otomobil satın alınabilir mi?

Klasik otomobillerde fiyat aralığı oldukça ...

+ View

Sarıyer'de lüks aracında Ali Ekber Akgün öldürüldü

Sarıyer'de kırmızı ışıkta bekleyen lüks ...

+ View

Son eklenen haberler

Viyana'da Müslümanlara büyük ...

Viyana'da Avusturya Türk İslam Birliği'ne bağlı ...

+ View

Nişantaşı'ndaki silahlı saldırının ...

Sedat Şahin'in kardeşi Vedat Şahin ve yanındaki ...

+ View

Simit Sarayı Amerika ve Avrupa'da ...

Simit Sarayı, 2015 yılında da global marka olma ...

+ View

Hollanda'yı Erdoğan'a şikayet ...

50 yıldır bu ülkeye emek veren ve bu ülke de ...

+ View

Nişantaşı'nda Sedat Şahin'in ...

Sedat Şahin'in kardeşi Vedat Şahin ve yanındaki ...

+ View
Dokteronline.com - Afvallen

Vpills Avrupa

iHerb

iherb-haplar-pills-275

Scroll to top