Son Haberler:
Hollanda uyuşturucu devletine benzemeye başladı -- "Hollanda polisi; yasa dışı uyuşturucu ticaretine veya tüketimine çok fazla katılan bir ..."
Hollanda Parlamentosu Ermeni olaylarını ‘soykırım’ olarak tanımaya hazırlanıyor -- "Hollanda’dan tehlikeli girişim... Hollanda Parlamentosu, 1915 yılındaki Ermeni olaylarını ..."
Şeker, zihninizi de tehdit ediyor -- "Kandaki şeker seviyesi yükseldikçe zihinsel çöküşün hızlandığını kaydeden bilim ..."
Bitcoin 6000 Dolar seviyesine düştü -- "En büyük dijital para birimi olan Bitcoin, Asya’da yaşanılan sert düzenlemeler sonucu, ..."
Binance sitesinde nasıl bitcoin, ripple ve diğer coinler alınır -- "Binance kolay kulanımı ,düşük komisyonları ve güçlü altyapısıyla kısa zamanda ..."
Güneydoğu Anadolu’da Kaçak Elektrikle Bitcoin Madenciliği yapılıyor -- "Kaçak elektrik kullanımının had safhada olduğu Güneydoğu Anadolu bölgesinde Bitcoin ..."
Fatih Terim'li Galatasaray'dan gövde gösterisi: Galatasaray 3 - Göztepe 1 -- "Tam 1554 gün sonra Fatih Terim önderliğinde bir maça çıkan Galatasaray, Süper Lig'in 17. ..."
Konya'dan 'Dost Kazığı': Atiker Konyaspor 1 - Fenerbahçe 1 -- "Fenerbahçe, Süper Lig'in 17. haftasında deplasmanda Aykut Kocaman'ın eski takımı Atiker ..."
Nerede kalmıştık: Fatih Terim resmen yuvaya geri döndü -- "Galatasaray'ın yeni teknik direktörü Fatih Terim oldu! Terim, Sarı-Kırmızılı kulüple ..."
Irkçı lider Geert Wilders'den "Duvar örelim" önerisi -- "Çekya'nın başkenti Prag'da Avrupa'nın aşırı sağ liderlerinin katıldığı toplantıda ..."

oy_sandigi1.jpgAvusturya'da pazar günü yapılacak erken genel seçimde 20 Türk kökenli adayı da yarışacak. Yeşiller Partisi (Die Grünen) Alev Korun'u genel listenin üçüncü sırasında aday gösterdi. Avusturya'da pazar günü yapılacak erken genel seçimde 20 Türk kökenli adayı da yarışacak. Yeşiller Partisi (Die Grünen) Alev Korun'u genel listenin üçüncü sırasında aday gösterdi.

2006 seçimlerinde oyların yüzde 11'ini alarak 183 üyeli federal mecliste 21 sandalyeye sahip olan Yeşiller partisinin bu seçimde de en az aynı oranda oy alacağı tahminleri dikkate alındığında, Alev Korun'un federal meclise girmesine kesin gözüyle bakılıyor. Avusturya siyasi tarihinde ilk kez Türk kökenli bir milletvekilinin federal meclise girecek olması ülkede yaşayan 200 bin kadar Türk arasında da sevinç ve heyecana neden oluyor.

Resmi verilere göre, ülkedeki Türklerden 118 bini Avusturya vatandaşı. Yasal düzenleme ile seçmen yaşı 16'ya düşürüldüğü için Türk kökenli Avusturya vatandaşlarından yaklaşık 70 bini bu seçimlerde oy kullanabilecek. Alev Korun, propaganda dönemi içinde Türk sivil toplum örgütlerinde bir dizi toplantı yaparak, seçme hakkına sahip Türk kökenli seçmenlerden oy istedi. Korun, "Federal meclise güçlü bir destekle girerek, başta Türkler olmak üzere ülkedeki tüm yabancıların sözcüsü olmak istediğini" söyledi. Yıllardır genel seçimlerde listelerine Türk kökenli adayları dahil eden Sosyal Demokrat Parti (SPÖ) ile Hıristiyan demokrat eğilimli Halk Partisi (ÖVP) Türk kökenli adaylara seçilmesi mümkün olmayan son sıralarda yer verdiği için bugüne dek federal meclise Türk aday giremedi.

Yeşiller Partisi tarafından üçüncü sırada aday gösterilen Alev Korun, SPÖ ve ÖVP'nin gerçekte mecliste Türk kökenli milletvekili istemediğini belirterek, "Seçim öncesi çok sayıda Türk kökenli adayı seçilemeyecek sıralarda göstererek, ülkedeki Türk seçmenlerin oylarını Yeşiller Partisi, Alev Korun'un yanı sıra Hikmet Aslan'ı Nieder Österreich eyalet listesinin dördüncü sırasında, Efgani Dönmez'i Ober Österreich eyalet listesinin 5. sırasında ve Serpil Akar'ı Tirol eyalet listesinin 5. sırasında aday gösterdi.

Pazar günü yapılacak erken genel seçimde Sosyal Demokrat Parti (SPÖ) Türk kökenli 14 aday gösterdi. Halk Partisi (ÖVP) ise bu seçimde Türk kökenli aday sayısını iki olarak belirledi ve Viyana eyalet listesinde 15. sırada Şirvan Ekici ile yine Viyana eyalet listesinde Sevgi Atalay'ı aday gösterdi. Avusturya Federal Meclisinin sandalye sayısının 183 olduğu dikkate alındığında SPÖ ve ÖVP'nin eyalet listelerinin son sıralarında gösterdikleri Türk  kökenli adayların meclise girmeleri olası görülmüyor.
Yorumlar

Binance Bitcoin Ripple

En çok okunan

Türkiye'de evi, parası olan sosyal'dan yardım alan ...

Türkiye’de evi, parası olup bulundukları ülkede ...

+ View

Hollanda'da polislerden ırkçıları delirten Cami ziyareti

Hollanda polisi, ülkenin Haaksbergen kentinde ...

+ View

Binance sitesinde nasıl bitcoin, ripple ve diğer coinler ...

Binance kolay kulanımı ,düşük komisyonları ve ...

+ View

Gümrüksüz ve posta ücretsiz güzel telefonlar

Çin'den telefon siparislerinde gümrüklere ...

+ View

Son eklenen haberler

Hollanda uyuşturucu devletine benzemeye başladı

Hollanda polisi; yasa dışı uyuşturucu ticaretine ...

+ View

Transavia pilotları greve gidiyor

Transavia Hava Yolları yakın zamanda pilotların ...

+ View

Hollanda Parlamentosu Ermeni olaylarını ‘soykırım’ olarak ...

Hollanda’dan tehlikeli girişim... Hollanda ...

+ View

Gurbetçiler Edirne'yi teğet geçmeyecekler

Avrupa'da yaşayan Türk vatandaşlarının yurda ...

+ View

Şeker, zihninizi de tehdit ediyor

Kandaki şeker seviyesi yükseldikçe zihinsel ...

+ View
Germany FRA_AUH

iHerb

iherb-haplar-pills-275

Scroll to top