Son Haberler:
Hollanda uyuşturucu devletine benzemeye başladı -- "Hollanda polisi; yasa dışı uyuşturucu ticaretine veya tüketimine çok fazla katılan bir ..."
Hollanda Parlamentosu Ermeni olaylarını ‘soykırım’ olarak tanımaya hazırlanıyor -- "Hollanda’dan tehlikeli girişim... Hollanda Parlamentosu, 1915 yılındaki Ermeni olaylarını ..."
Şeker, zihninizi de tehdit ediyor -- "Kandaki şeker seviyesi yükseldikçe zihinsel çöküşün hızlandığını kaydeden bilim ..."
Bitcoin 6000 Dolar seviyesine düştü -- "En büyük dijital para birimi olan Bitcoin, Asya’da yaşanılan sert düzenlemeler sonucu, ..."
Binance sitesinde nasıl bitcoin, ripple ve diğer coinler alınır -- "Binance kolay kulanımı ,düşük komisyonları ve güçlü altyapısıyla kısa zamanda ..."
Güneydoğu Anadolu’da Kaçak Elektrikle Bitcoin Madenciliği yapılıyor -- "Kaçak elektrik kullanımının had safhada olduğu Güneydoğu Anadolu bölgesinde Bitcoin ..."
Fatih Terim'li Galatasaray'dan gövde gösterisi: Galatasaray 3 - Göztepe 1 -- "Tam 1554 gün sonra Fatih Terim önderliğinde bir maça çıkan Galatasaray, Süper Lig'in 17. ..."
Konya'dan 'Dost Kazığı': Atiker Konyaspor 1 - Fenerbahçe 1 -- "Fenerbahçe, Süper Lig'in 17. haftasında deplasmanda Aykut Kocaman'ın eski takımı Atiker ..."
Nerede kalmıştık: Fatih Terim resmen yuvaya geri döndü -- "Galatasaray'ın yeni teknik direktörü Fatih Terim oldu! Terim, Sarı-Kırmızılı kulüple ..."
Irkçı lider Geert Wilders'den "Duvar örelim" önerisi -- "Çekya'nın başkenti Prag'da Avrupa'nın aşırı sağ liderlerinin katıldığı toplantıda ..."

Alev_Korun.jpgABD'de siyahi Barack Obama'nın devlet başkanı seçilmesinin ardından Avusturya'da "Türk kökenli birinin başbakan olup olamayacağı" tartışması başladı. Günlük Die Presse gazetesi yazarı Oliver Pink, "Türk kökenli birinin başbakan olması hayal mi" sorusunu yöneltti ve "Avusturya'da göçmen çocuklarının hiç kariyer yapmadığı söylenemez" diye yazdı.

Pink, eski Cumhurbaşkanı Thomas Klestil, eski Başbakan Franz Vranitzky, eski Başbakan Yardımcısı Erhard Busek gibi yöneticilerin Bohemyalı ve Moravyalı atalarını anımsatan Çek isimleri taşıdığına işaret ederek, hala görevde olan Federal Savunma Bakanı Norbert Darabos'un Burgenland eyaletinde yaşayan Hırvat azınlıktan olduğunu, kısa süre öncesine kadar Kaernten eyaletindeki Sloven azınlık mensubu olan Melitta Trunk'un da Sosyal Demokrat Parti (SPÖ) milletvekili olarak ulusal meclise girdiğini kaydetti.

Yazar, makalesinde özetle şu görüşleri dile getirdi:

"Buna rağmen bir Türk'ün, Sırp'ın, Boşnak'ın ya da Hırvat'ın Avusturya'da başbakan veya cumhurbaşkanı olması bir ütopya. Parlamentoda şu sıralar göçmen kökenli tek politikacı Ankara doğumlu Alev Korun. Babasının büyük babası 20'li yılların başında Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk milletvekillerinden biri olan Korun, Yeşillerin eylül 2008'deki kongresinde Kamerunlu Beatrice Achaleke karşısında başarılı olarak, seçimlere katılmaya hak kazanmıştı."

Yazısında Alev Korun'un henüz dikkatleri üzerine çekmediğini, Barack Obama gibi en üst düzeye gelebilmesi için güçlü bir karizmaya sahip olması gerektiğini ifade eden Pink, Yeşiller partisinin Türk kökenli milletvekili Korun'un, "Obama'yı klasik anlamda bir göçmen olarak görmüyorum. ABD'deki Afrika kökenli Amerikalıların geçmişi daha eskilere dayanıyor. Esaret ve kaçırılmayla ilişkili olduğu için bu Avrupa'daki işçi göçüyle kıyaslanamaz" şeklindeki sözlerine dikkati çekti.

Yeşiller partisinin Türk kökenli milletvekili Korun da Die Presse yazarına yaptığı açıklamada, göçmenler için yükselme imkanının Almanya, Hollanda veya İtalya gibi Avrupa ülkelerinde Avusturya'dan daha fazla olduğuna işaret ederek, "Avusturya'da sendikanın uzun süre dışa açık olmadığını ve göçmenlere seçim hakkının çok geç verildiğini" belirtti.

Korun, 20 yıldan beri yaşadığı Avusturya'da ikinci ve üçüncü kuşak göçmenlerin "politikaya katılım imkanı var" diyebilmeleri için onlara örnek olduğunu ifade ederek, "ikinci ve üçüncü kuşak göçmenlerde büyük bir yükselme hırsı olduğunu" söyledi. Starr
Yorumlar

Binance Bitcoin Ripple

En çok okunan

Türkiye'de evi, parası olan sosyal'dan yardım alan ...

Türkiye’de evi, parası olup bulundukları ülkede ...

+ View

Hollanda'da polislerden ırkçıları delirten Cami ziyareti

Hollanda polisi, ülkenin Haaksbergen kentinde ...

+ View

Binance sitesinde nasıl bitcoin, ripple ve diğer coinler ...

Binance kolay kulanımı ,düşük komisyonları ve ...

+ View

Gümrüksüz ve posta ücretsiz güzel telefonlar

Çin'den telefon siparislerinde gümrüklere ...

+ View

Son eklenen haberler

Hollanda uyuşturucu devletine benzemeye başladı

Hollanda polisi; yasa dışı uyuşturucu ticaretine ...

+ View

Transavia pilotları greve gidiyor

Transavia Hava Yolları yakın zamanda pilotların ...

+ View

Hollanda Parlamentosu Ermeni olaylarını ‘soykırım’ olarak ...

Hollanda’dan tehlikeli girişim... Hollanda ...

+ View

Gurbetçiler Edirne'yi teğet geçmeyecekler

Avrupa'da yaşayan Türk vatandaşlarının yurda ...

+ View

Şeker, zihninizi de tehdit ediyor

Kandaki şeker seviyesi yükseldikçe zihinsel ...

+ View
Belsimpel generiek Image Banner 300 x 250

iHerb

iherb-haplar-pills-275

Scroll to top