Son Haberler:
Sarah İzat isimli Hollandalı Müslüman kadın polise başörtüsü izni -- "Hollanda İnsan Hakları Komisyonu, Müslüman polis Sarah İzat’a çalışırken başörtüsü takma ..."
OnePlus 5T resmen tanıtıldı -- "Çinli teknoloji devi OnePlus, yeni çerçevesiz ekranlı ve 8 GB RAM'li OnePlus 5T modelini ..."
Hollanda'da Denk Partisinden Filistin için önerge -- "Hollanda'da Türkler tarafından kurulan Denk Partisi, Filistin devletinin Hollanda ..."
Hollandalı öğrencilerden Ulft köyündeki Selahaddin Eyyubi Camisi'ni ziyaret -- "Hollanda'da bir grup lise öğrencisi din dersleri kapsamında cami ziyaretinde bulundu. ..."
Aykut Kocaman'dan istifa sinyali -- "Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman, Osmanlıspor maçı sonrası istifa edebileceğinin ..."
Fenerbahçe bir bir eriyor: Osmanlıspor 1 - Fenerbahçe 1 -- "Süper Lig'in 11. haftasında Osmanlıspor ile Fenerbahçe, 1-1 berabere kaldı. Kötü gidişat ..."
Tunahan Kuzu, vatan haini Can Dündar'ı Hollanda'da rezil etti -- "PKK’lı Sadet Karabulut’un daveti üzere Hollanda Parlamentosu’nda, yaptığı ihaneti büyük ..."
Hollanda'da 225 gün sonra Rutte 3 hükümeti kuruldu -- "Hollanda'da 15 Mart'ta düzenlenen erken genel seçimden 225 gün sonra hükümet resmen ..."
Kuran Ayetleriyle dalga geçen skandal şarkıya tepkinizi gösterin -- "MC Nando e MC Luanzinho isimli İspanyol bir müzik grubu, kuran ayetleriyle dalga geçtiği ..."
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Gökçek görüşmesi sonrası açıklama -- "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Melih Gökçek ile görüşmesinin ardından Twitter'da ..."

insanlar-plaj.jpgKarmasin isimli araştırma şirketinin haftalık Profil Dergisi için yaptığı anket, Avusturyalıların tatil planlarının krizden pek de etkilenmediğini ortaya koydu. Ankete katılanların yüzde 61'i küresel ekonomik krizin tatil planları üzerinde herhangi bir değişikliğe neden olmadığını söylerken, yüzde 31'i ekonomik krizin tatil planları üzerinde etkili olduğunu, yüzde 13'ü evde kalmayı düşündüğünü, yüzde 12'si yurtdışı yerine daha ucuz bir tatil düşündüğünü, yüzde 6'sı Avusturya içinde tatile çıkacağını ve yüzde 2'si de henüz tatil için bir planının bulunmadığını belirtti.

Avusturya turizmi krizden olumsuz etkilenmeye başladı

Küresel ekonomik kriz Avusturyalıların tatil planlarını pek etkilemezken, Avusturya turizm sektörünü şimdiden etkilemeye başladı. Avusturya İstatistik Daire'sinin verdiği bilgiye göre, şubat ayı içinde gece konaklama sayısı yüzde 5,2'lik bir düşüşle 16.01 milyona geriledi. İstatistik Dairesi, bazı ülke vatandaşlarının gece konaklama oranında düşüş sağlanırken, bazılarında ise artış sağlandığını bildirdi.

Buna göre, gece konaklama sayısı bakımından İngilizlerde yüzde 18.9, Almanlarda yüzde 3.2, Hollandalılarda ise yüzde 1.7'lik bir düşüş gerçekleşirken, Bulgarlarda yüzde 23.5, Romenlerde yüzde 15 ve Slovaklarda ise yüzde 8.4'lük bir artış kaydedildi. Turistlerin favorileri arasında Tirol yüzde 4.1'lik düşüşe rağmen 7.17 milyon gece konaklama sayısıyla yine birinci olurken, Salzburg yüzde 5.8'lik düşüşe rağmen 3.91 milyon gece konaklama sayısıyla ikinci oldu. Tirol gece konaklama sayısı bakımından Avusturya genelindeki tüm gece konaklamalarının yüzde 45'ini, Salzburg ise yüzde 25'ini sağlıyor.

Avusturya Ticaret Odası (WKÖ) Turizm Departmanı Başkanı Hans Schenner, Avusturyalı turizm işletmelerinin ve sektörün 180 bin çalışanının şubat ayındaki düşüşlere rağmen bütün zamanların en iyi ikinci kışını yaşadıklarını dile getirdi.
Yorumlar

En çok okunan

Türkiye'de sahte sigortalılık ile emekli olanlara ağır ...

Sahte sigortalılık yolunu seçerek emeklilik ...

+ View

Hollanda'da ailesinden koparılan Ilayda Çelik ailesine ...

Hollanda'da Gençlik Dairesi’nin polis zoruyla ...

+ View

Avrupalı Türkleri asimile etmek istiyorlar

Göçmenlere dönük yaptırımlarda hız kesmeyen ...

+ View

Gümrüksüz ve posta ücretsiz güzel telefonlar

Çin'den telefon siparislerinde gümrüklere ...

+ View

Son eklenen haberler

Sarah İzat isimli Hollandalı Müslüman kadın polise ...

Hollanda İnsan Hakları Komisyonu, Müslüman polis ...

+ View

Beşiktaş gruptan lider çıktı

Şampiyonlar Ligi G Grubu 5. hafta maçında evinde ...

+ View

OnePlus 5T resmen tanıtıldı

Çinli teknoloji devi OnePlus, yeni çerçevesiz ...

+ View

Hollanda'da Denk Partisinden Filistin için önerge

Hollanda'da Türkler tarafından kurulan Denk ...

+ View

Türkiye'de evi, parası olan sosyal'dan yardım alan ...

Türkiye’de evi, parası olup bulundukları ülkede ...

+ View
Belsimpel generiek Image Banner 300 x 250

Vpills Avrupa

iHerb

iherb-haplar-pills-275

Scroll to top