Son Haberler:
Hollanda uyuşturucu devletine benzemeye başladı -- "Hollanda polisi; yasa dışı uyuşturucu ticaretine veya tüketimine çok fazla katılan bir ..."
Hollanda Parlamentosu Ermeni olaylarını ‘soykırım’ olarak tanımaya hazırlanıyor -- "Hollanda’dan tehlikeli girişim... Hollanda Parlamentosu, 1915 yılındaki Ermeni olaylarını ..."
Şeker, zihninizi de tehdit ediyor -- "Kandaki şeker seviyesi yükseldikçe zihinsel çöküşün hızlandığını kaydeden bilim ..."
Bitcoin 6000 Dolar seviyesine düştü -- "En büyük dijital para birimi olan Bitcoin, Asya’da yaşanılan sert düzenlemeler sonucu, ..."
Binance sitesinde nasıl bitcoin, ripple ve diğer coinler alınır -- "Binance kolay kulanımı ,düşük komisyonları ve güçlü altyapısıyla kısa zamanda ..."
Güneydoğu Anadolu’da Kaçak Elektrikle Bitcoin Madenciliği yapılıyor -- "Kaçak elektrik kullanımının had safhada olduğu Güneydoğu Anadolu bölgesinde Bitcoin ..."
Fatih Terim'li Galatasaray'dan gövde gösterisi: Galatasaray 3 - Göztepe 1 -- "Tam 1554 gün sonra Fatih Terim önderliğinde bir maça çıkan Galatasaray, Süper Lig'in 17. ..."
Konya'dan 'Dost Kazığı': Atiker Konyaspor 1 - Fenerbahçe 1 -- "Fenerbahçe, Süper Lig'in 17. haftasında deplasmanda Aykut Kocaman'ın eski takımı Atiker ..."
Nerede kalmıştık: Fatih Terim resmen yuvaya geri döndü -- "Galatasaray'ın yeni teknik direktörü Fatih Terim oldu! Terim, Sarı-Kırmızılı kulüple ..."
Irkçı lider Geert Wilders'den "Duvar örelim" önerisi -- "Çekya'nın başkenti Prag'da Avrupa'nın aşırı sağ liderlerinin katıldığı toplantıda ..."

insanlar-plaj.jpgKarmasin isimli araştırma şirketinin haftalık Profil Dergisi için yaptığı anket, Avusturyalıların tatil planlarının krizden pek de etkilenmediğini ortaya koydu. Ankete katılanların yüzde 61'i küresel ekonomik krizin tatil planları üzerinde herhangi bir değişikliğe neden olmadığını söylerken, yüzde 31'i ekonomik krizin tatil planları üzerinde etkili olduğunu, yüzde 13'ü evde kalmayı düşündüğünü, yüzde 12'si yurtdışı yerine daha ucuz bir tatil düşündüğünü, yüzde 6'sı Avusturya içinde tatile çıkacağını ve yüzde 2'si de henüz tatil için bir planının bulunmadığını belirtti.

Avusturya turizmi krizden olumsuz etkilenmeye başladı

Küresel ekonomik kriz Avusturyalıların tatil planlarını pek etkilemezken, Avusturya turizm sektörünü şimdiden etkilemeye başladı. Avusturya İstatistik Daire'sinin verdiği bilgiye göre, şubat ayı içinde gece konaklama sayısı yüzde 5,2'lik bir düşüşle 16.01 milyona geriledi. İstatistik Dairesi, bazı ülke vatandaşlarının gece konaklama oranında düşüş sağlanırken, bazılarında ise artış sağlandığını bildirdi.

Buna göre, gece konaklama sayısı bakımından İngilizlerde yüzde 18.9, Almanlarda yüzde 3.2, Hollandalılarda ise yüzde 1.7'lik bir düşüş gerçekleşirken, Bulgarlarda yüzde 23.5, Romenlerde yüzde 15 ve Slovaklarda ise yüzde 8.4'lük bir artış kaydedildi. Turistlerin favorileri arasında Tirol yüzde 4.1'lik düşüşe rağmen 7.17 milyon gece konaklama sayısıyla yine birinci olurken, Salzburg yüzde 5.8'lik düşüşe rağmen 3.91 milyon gece konaklama sayısıyla ikinci oldu. Tirol gece konaklama sayısı bakımından Avusturya genelindeki tüm gece konaklamalarının yüzde 45'ini, Salzburg ise yüzde 25'ini sağlıyor.

Avusturya Ticaret Odası (WKÖ) Turizm Departmanı Başkanı Hans Schenner, Avusturyalı turizm işletmelerinin ve sektörün 180 bin çalışanının şubat ayındaki düşüşlere rağmen bütün zamanların en iyi ikinci kışını yaşadıklarını dile getirdi.
Yorumlar

Binance Bitcoin Ripple

En çok okunan

Türkiye'de evi, parası olan sosyal'dan yardım alan ...

Türkiye’de evi, parası olup bulundukları ülkede ...

+ View

Hollanda'da polislerden ırkçıları delirten Cami ziyareti

Hollanda polisi, ülkenin Haaksbergen kentinde ...

+ View

Binance sitesinde nasıl bitcoin, ripple ve diğer coinler ...

Binance kolay kulanımı ,düşük komisyonları ve ...

+ View

Gümrüksüz ve posta ücretsiz güzel telefonlar

Çin'den telefon siparislerinde gümrüklere ...

+ View

Son eklenen haberler

Hollanda uyuşturucu devletine benzemeye başladı

Hollanda polisi; yasa dışı uyuşturucu ticaretine ...

+ View

Transavia pilotları greve gidiyor

Transavia Hava Yolları yakın zamanda pilotların ...

+ View

Hollanda Parlamentosu Ermeni olaylarını ‘soykırım’ olarak ...

Hollanda’dan tehlikeli girişim... Hollanda ...

+ View

Gurbetçiler Edirne'yi teğet geçmeyecekler

Avrupa'da yaşayan Türk vatandaşlarının yurda ...

+ View

Şeker, zihninizi de tehdit ediyor

Kandaki şeker seviyesi yükseldikçe zihinsel ...

+ View
Belsimpel generiek Image Banner 300 x 250

iHerb

iherb-haplar-pills-275

Scroll to top