Son Haberler:
OnePlus 5T resmen tanıtıldı -- "Çinli teknoloji devi OnePlus, yeni çerçevesiz ekranlı ve 8 GB RAM'li OnePlus 5T modelini ..."
Hollanda'da Denk Partisinden Filistin için önerge -- "Hollanda'da Türkler tarafından kurulan Denk Partisi, Filistin devletinin Hollanda ..."
Hollandalı öğrencilerden Ulft köyündeki Selahaddin Eyyubi Camisi'ni ziyaret -- "Hollanda'da bir grup lise öğrencisi din dersleri kapsamında cami ziyaretinde bulundu. ..."
Aykut Kocaman'dan istifa sinyali -- "Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman, Osmanlıspor maçı sonrası istifa edebileceğinin ..."
Fenerbahçe bir bir eriyor: Osmanlıspor 1 - Fenerbahçe 1 -- "Süper Lig'in 11. haftasında Osmanlıspor ile Fenerbahçe, 1-1 berabere kaldı. Kötü gidişat ..."
Tunahan Kuzu, vatan haini Can Dündar'ı Hollanda'da rezil etti -- "PKK’lı Sadet Karabulut’un daveti üzere Hollanda Parlamentosu’nda, yaptığı ihaneti büyük ..."
Hollanda'da 225 gün sonra Rutte 3 hükümeti kuruldu -- "Hollanda'da 15 Mart'ta düzenlenen erken genel seçimden 225 gün sonra hükümet resmen ..."
Kuran Ayetleriyle dalga geçen skandal şarkıya tepkinizi gösterin -- "MC Nando e MC Luanzinho isimli İspanyol bir müzik grubu, kuran ayetleriyle dalga geçtiği ..."
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Gökçek görüşmesi sonrası açıklama -- "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Melih Gökçek ile görüşmesinin ardından Twitter'da ..."
Bitcoin rekor kırdı -- "Ağustos ayı ortasında 4,000 dolar seviyesini geçen Bitcoin, haftasonunda 6,000 doları ..."

bosanma.jpgAvusturya İstatistik Dairesi (AİD) tarafından açıklanan son rakamlara göre, Avusturya'da her iki evlilikten biri boşanmayla sonuçlanıyor. AİD'den yapılan açıklamada, 2007 yılında Avusturya'daki evliliklerin yüzde 49.5'inin (20 bin evlilik) boşanmayla sonuçlandığı belirtildi.

Viyana, yüzde 64 ile boşanma oranının en yüksek olduğu eyalet olarak göze çarptı. Yüzde 37.9 ile Tirol, en düşük boşanma oranına sahip eyalet oldu.

AİD, boşanmayla sonuçlanan evliliklerin ortalama ömrünün 9.2 yıl olduğunu açıkladı. 2007 yılında her 10 evlilikten biri 25 yıllık bir evliliğin ardından boşanmayla sonuçlanırken, 20 evlilik de 50 yıl aynı yastığa baş koyduktan sonra boşamayla neticelendi.

Boşandıktan sonra aynı partnerle tekrar evlenmek de çözüm olamıyor. 2007'de boşandığı kişiyle tekrar evlenenlerin yüzde 1.4'ü ilk yıl içinde ikinci kez boşanırken, iki çift ise yeniden evlendikleri tarihi üzerinden bir ay bile geçmeden ikinci kez boşandı. Boşanan erkeklerin yaş ortalaması 41.6 olurken, boşanan kadınların yaş ortalaması ise 39.3 olarak dikkat çekti. 2007 yılında boşanan en yaşlı erkek 90, en yaşlı kadın ise 87 yaşındaydı.

2007 yılında boşanan çiftlerin sahip olduğu toplam çocuk sayısı 21 bin iken, bunların yüzde 70'inin henüz oldukça küçük olduğu bildirildi. Boşanan çiftlerin yüzde 42'si ise henüz çocuk sahibi değildi.
Yorumlar

En çok okunan

Türkiye'de sahte sigortalılık ile emekli olanlara ağır ...

Sahte sigortalılık yolunu seçerek emeklilik ...

+ View

Hollanda'da ailesinden koparılan Ilayda Çelik ailesine ...

Hollanda'da Gençlik Dairesi’nin polis zoruyla ...

+ View

Avrupalı Türkleri asimile etmek istiyorlar

Göçmenlere dönük yaptırımlarda hız kesmeyen ...

+ View

Gümrüksüz ve posta ücretsiz güzel telefonlar

Çin'den telefon siparislerinde gümrüklere ...

+ View

Son eklenen haberler

Beşiktaş gruptan lider çıktı

Şampiyonlar Ligi G Grubu 5. hafta maçında evinde ...

+ View

OnePlus 5T resmen tanıtıldı

Çinli teknoloji devi OnePlus, yeni çerçevesiz ...

+ View

Hollanda'da Denk Partisinden Filistin için önerge

Hollanda'da Türkler tarafından kurulan Denk ...

+ View

Türkiye'de evi, parası olan sosyal'dan yardım alan ...

Türkiye’de evi, parası olup bulundukları ülkede ...

+ View

Hollandalı öğrencilerden Ulft köyündeki Selahaddin Eyyubi ...

Hollanda'da bir grup lise öğrencisi din dersleri ...

+ View
Belsimpel generiek Image Banner 300 x 250

Vpills Avrupa

iHerb

iherb-haplar-pills-275

Scroll to top