Son Haberler:
OnePlus 5T resmen tanıtıldı -- "Çinli teknoloji devi OnePlus, yeni çerçevesiz ekranlı ve 8 GB RAM'li OnePlus 5T modelini ..."
Hollanda'da Denk Partisinden Filistin için önerge -- "Hollanda'da Türkler tarafından kurulan Denk Partisi, Filistin devletinin Hollanda ..."
Hollandalı öğrencilerden Ulft köyündeki Selahaddin Eyyubi Camisi'ni ziyaret -- "Hollanda'da bir grup lise öğrencisi din dersleri kapsamında cami ziyaretinde bulundu. ..."
Aykut Kocaman'dan istifa sinyali -- "Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman, Osmanlıspor maçı sonrası istifa edebileceğinin ..."
Fenerbahçe bir bir eriyor: Osmanlıspor 1 - Fenerbahçe 1 -- "Süper Lig'in 11. haftasında Osmanlıspor ile Fenerbahçe, 1-1 berabere kaldı. Kötü gidişat ..."
Tunahan Kuzu, vatan haini Can Dündar'ı Hollanda'da rezil etti -- "PKK’lı Sadet Karabulut’un daveti üzere Hollanda Parlamentosu’nda, yaptığı ihaneti büyük ..."
Hollanda'da 225 gün sonra Rutte 3 hükümeti kuruldu -- "Hollanda'da 15 Mart'ta düzenlenen erken genel seçimden 225 gün sonra hükümet resmen ..."
Kuran Ayetleriyle dalga geçen skandal şarkıya tepkinizi gösterin -- "MC Nando e MC Luanzinho isimli İspanyol bir müzik grubu, kuran ayetleriyle dalga geçtiği ..."
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Gökçek görüşmesi sonrası açıklama -- "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Melih Gökçek ile görüşmesinin ardından Twitter'da ..."
Bitcoin rekor kırdı -- "Ağustos ayı ortasında 4,000 dolar seviyesini geçen Bitcoin, haftasonunda 6,000 doları ..."

sigara_yasak_sokak.jpgAvusturya'da yapılan bir araştırma, halkın yüzde 63'ünün yaklaşık altı aydır uygulanmakta olan sigara yasağına destek verdiğini ortaya koydu. "Market" isimli şirketin yaptığı araştırmaya katılanların yüzde 33'ü bar ve restoranlarda sigara içilmesinin tamamen yasaklanmasını isterken, yüzde 15'i ise uygulanmakta olan sigara yasağından rahatsızlık duyduğunu belirtiyor.

Araştırma şirketinin 300 işletme sahibiyle de yaptığı ankette sigara yasağının bar ve restoran sahiplerini tedirgin ettiğini bir kez daha ortaya koydu.
Bar ve restoran sahiplerinin yüzde 79'u sigara yasağının kendilerini ekonomik olarak çok zor duruma düşüreceğinden korkarken, yüzde 70'i de sigara yasağı nedeniyle ilk başlarda işçi çıkartmaktan korktuklarını dile getirdi.

Ankete katılan bar ve restoran sahiplerinin yüzde 51'i hali hazırda yasaktan etkilendiğini anlattı. Avusturya'da faaliyet gösteren 70 bin bar ve restoran sahibinin yüzde 27'si ileri de mekanını sigaraya göre yeniden düzenleyeceğini belirtirken yüzde 12'si de çoktan düzenlemiş bulunuyor.

Bar ve restoranlarda sigara içilen ve içilmeyen bölümlerin birbirinden ayrılması için tanınan süre 2010 yılında doluyor. Market isimli araştırma şirketinin Başkanı Werner Beutelmeyer'in, anket sonuçlarıyla ilgili yaptığı basın toplantısından kısa bir süre sonra açıklama yapan Viyana Tıp Üniversitesi doktoru Manfred Neuberger, Beutelmeyer'in araştırma sonuçlarını manipüle ettiğini söyledi.

Doktor Neuberger, Beutelmeyer'in sigara yasağıyla ilgili halkın memnuniyetini var olandan fazla göstermeye çalıştığını iddia etti.
Yorumlar

En çok okunan

Türkiye'de sahte sigortalılık ile emekli olanlara ağır ...

Sahte sigortalılık yolunu seçerek emeklilik ...

+ View

Hollanda'da ailesinden koparılan Ilayda Çelik ailesine ...

Hollanda'da Gençlik Dairesi’nin polis zoruyla ...

+ View

Avrupalı Türkleri asimile etmek istiyorlar

Göçmenlere dönük yaptırımlarda hız kesmeyen ...

+ View

Gümrüksüz ve posta ücretsiz güzel telefonlar

Çin'den telefon siparislerinde gümrüklere ...

+ View

Son eklenen haberler

Beşiktaş gruptan lider çıktı

Şampiyonlar Ligi G Grubu 5. hafta maçında evinde ...

+ View

OnePlus 5T resmen tanıtıldı

Çinli teknoloji devi OnePlus, yeni çerçevesiz ...

+ View

Hollanda'da Denk Partisinden Filistin için önerge

Hollanda'da Türkler tarafından kurulan Denk ...

+ View

Türkiye'de evi, parası olan sosyal'dan yardım alan ...

Türkiye’de evi, parası olup bulundukları ülkede ...

+ View

Hollandalı öğrencilerden Ulft köyündeki Selahaddin Eyyubi ...

Hollanda'da bir grup lise öğrencisi din dersleri ...

+ View
Belsimpel generiek Image Banner 300 x 250

Vpills Avrupa

iHerb

iherb-haplar-pills-275

Scroll to top