Son Haberler:
Kadıköy'de Fenerbahçe'ye Akhisar darbesi: Fenerbahçe 2 - Akhisarspor 3 -- "Spor Toto Süper Lig'in 24. haftasında Fenerbahçe sahasında Akhisarspor'u ağırladı. Gol ..."
Aslan'dan gol şov: Kardemir Karabükspor 0 - Galatasaray 7 -- "Süper Lig'de şampiyonluk hedefleyen Galatasaray, deplasmanda Kardemir Karabükspor'u ..."
Hollanda'da 3 kahraman milletvekilli -- "Avrupa’daki Türk kökenli milletvekillerinin çoğu ihanet yarışında... Hollanda’nın Türk ..."
Hollanda uyuşturucu devletine benzemeye başladı -- "Hollanda polisi; yasa dışı uyuşturucu ticaretine veya tüketimine çok fazla katılan bir ..."
Hollanda Parlamentosu Ermeni olaylarını ‘soykırım’ olarak tanımaya hazırlanıyor -- "Hollanda’dan tehlikeli girişim... Hollanda Parlamentosu, 1915 yılındaki Ermeni olaylarını ..."
Şeker, zihninizi de tehdit ediyor -- "Kandaki şeker seviyesi yükseldikçe zihinsel çöküşün hızlandığını kaydeden bilim ..."
Bitcoin 6000 Dolar seviyesine düştü -- "En büyük dijital para birimi olan Bitcoin, Asya’da yaşanılan sert düzenlemeler sonucu, ..."
Binance sitesinde nasıl bitcoin, ripple ve diğer coinler alınır -- "Binance kolay kulanımı ,düşük komisyonları ve güçlü altyapısıyla kısa zamanda ..."
Güneydoğu Anadolu’da Kaçak Elektrikle Bitcoin Madenciliği yapılıyor -- "Kaçak elektrik kullanımının had safhada olduğu Güneydoğu Anadolu bölgesinde Bitcoin ..."
Fatih Terim'li Galatasaray'dan gövde gösterisi: Galatasaray 3 - Göztepe 1 -- "Tam 1554 gün sonra Fatih Terim önderliğinde bir maça çıkan Galatasaray, Süper Lig'in 17. ..."

asiri-sagci-gosteri.jpgAvusturya'da sağın yükselişine ilişkin göstergeler her geçen gün artıyor, kırmızı elbiseli Noel Baba'yı ABD icadı diye dışlamak için kampanyalar başlatılan Avusturya'da göçmenlerin sınırdan girerken Almanca sınavına tabi tutulması gündeme geldi. Avusturya'daki en büyük etnik grubu Türkler oluşturuyor.

Avusturya'da sağın yükselişine ilişkin göstergeler artarken, son olarak ülkeye girecek göçmenlere Almanca bilme koşulu getirilmesi gündeme alındı. Euobserver'a göre yeni göçmen yasası tartışmaları Ocak ayına ertelendi.

NOEL BABA'YI İSTEMİYORLAR

Avusturya'da Noel dönemi yaklaşırken, kırmızı elbiseli Noel Baba'nın ABD kökenli olduğu ve Avusturya geleneklerine aykırı görüldüğü gerekçesiyle geçmişteki Yahudi karşıtı kampanyalara benzer kampanyalar başlatıldı. İşyerlerinin bu kampanyalara katılması istenirken "Noel Baba Yasak" işaretleri ortada dolaşmaya başladı. Avusturyalı sağcılar "Coca Cola'nın icadı Noel Baba yerine orta Avrupa geleneğindeki Christkind'in kullanılmasını" savunuyorlar.

ALMANCA BİLMEYEN TÜRK İSTEMİYORLAR

AB'den sağın yükselişinin bir kanıtını da göçmenlere getirilmek istenen Almanca bilme zorunluluğu oluşturdu. Euobserver'in haberine göre Avusturya hükümeti göç almayı zorlaştıran kurallar getirmeye hazırlanıyor. Bunlar arasında ülkeye geleceklerin Almanca sınavından geçirilmesi bulunuyor. Benzer bir uygulama Hollanda'da gerçekleştiriliyor. İçişleri Bakanı merkez-sağ Avusturya Halk Partisi Üyesi Maria Fekter konuya ilişkin açıklamasında "Alman diline hakimiyet, başarılı bir entegrasyonun ön koşuludur" derken göçle ilgili yeni eylem planı üzerindeki tartışmaların Ocak ayının ortasına ertelendiği bildirildi. Yeni tasarı teklifinde şu anda ülkede yaşayan göçmenler ve kendilerine katılmak isteyen eşleri ya da aile bireylerinin Almanca bilmeleri zorunlu tutulacak. Şu ana kadar basit düzeyde, örneği bir doktorla iletişim kurmaya yetebilen bir Almanca, oturma izni başvurusu için yeterli sayılıyordu. Yeni yasalar kabul edilirse emek piyasasında yer alabilmek için dil yeterliliği zorunlu olacak, hükümete bu duruma gelemeyenleri de ülkeden çıkarma yetkisi de verilecek.

Habere göre, Avusturya'da toplam nüfusun yüzde 10'unu oluşturan 800 bin yabancı yaşıyor. Bunların 300 binini eski Yugoslavya'da gelenler, küçük bir farkla da Türkler izliyor. Türkler aynı zamanda en büyük etnik azınlığı oluşturuyor. Euobserver Avusturya'nın Türkiye'nin AB üyeliğine karşı çıkışının altında da Türk nüfusunun günün birinde aile birleşmeleriyle yerli nüfusun sayısını aşması korkusunun bulunduğunu belirtti. Kızıl Haç yetkilileri projeyi ülkeye girmeden önce zorunlu dil sınıfları oluşturulmasının pahalı ve uygulanamaz olduğu gerekçesiyle eleştirirken aşırı sağ muhalefet projeyi çok yumuşak buluyor ve onun yerine "sayı azaltma" uygulanmasını istiyor.

Euobserver'e göre Avusturya hükümeti 2010 yılında 8 bin 145 göçmen almayı kararlaştırdı. Avusturya'ya gelen göçmenlerin yarısını aile birleşmeleriyle göçenler oluşturuyor, göçmenlerin 2 bin 500'ü ise yüksek vasıflı işçi konumunda bulunuyor. (ANKA)
Yorumlar

Binance Bitcoin Ripple

En çok okunan

Türkiye'de evi, parası olan sosyal'dan yardım alan ...

Türkiye’de evi, parası olup bulundukları ülkede ...

+ View

Hollanda'da polislerden ırkçıları delirten Cami ziyareti

Hollanda polisi, ülkenin Haaksbergen kentinde ...

+ View

Binance sitesinde nasıl bitcoin, ripple ve diğer coinler ...

Binance kolay kulanımı ,düşük komisyonları ve ...

+ View

Gümrüksüz ve posta ücretsiz güzel telefonlar

Çin'den telefon siparislerinde gümrüklere ...

+ View

Son eklenen haberler

Fırtına yorgun Kartal’ı durduramadı: Trabzonspor 0 - ...

Spor Toto Süper Lig'in 24. haftasında Beşiktaş, ...

+ View

Kadıköy'de Fenerbahçe'ye Akhisar darbesi: Fenerbahçe 2 - ...

Spor Toto Süper Lig'in 24. haftasında Fenerbahçe ...

+ View

Aslan'dan gol şov: Kardemir Karabükspor 0 - Galatasaray 7

Süper Lig'de şampiyonluk hedefleyen Galatasaray, ...

+ View

Hollanda'da 3 kahraman milletvekilli

Avrupa’daki Türk kökenli milletvekillerinin çoğu ...

+ View

Hollanda uyuşturucu devletine benzemeye başladı

Hollanda polisi; yasa dışı uyuşturucu ticaretine ...

+ View
Germany FRA_AUH

iHerb

iherb-haplar-pills-275

Scroll to top