Son Haberler:
Kadıköy'de Fenerbahçe'ye Akhisar darbesi: Fenerbahçe 2 - Akhisarspor 3 -- "Spor Toto Süper Lig'in 24. haftasında Fenerbahçe sahasında Akhisarspor'u ağırladı. Gol ..."
Aslan'dan gol şov: Kardemir Karabükspor 0 - Galatasaray 7 -- "Süper Lig'de şampiyonluk hedefleyen Galatasaray, deplasmanda Kardemir Karabükspor'u ..."
Hollanda'da 3 kahraman milletvekilli -- "Avrupa’daki Türk kökenli milletvekillerinin çoğu ihanet yarışında... Hollanda’nın Türk ..."
Hollanda uyuşturucu devletine benzemeye başladı -- "Hollanda polisi; yasa dışı uyuşturucu ticaretine veya tüketimine çok fazla katılan bir ..."
Hollanda Parlamentosu Ermeni olaylarını ‘soykırım’ olarak tanımaya hazırlanıyor -- "Hollanda’dan tehlikeli girişim... Hollanda Parlamentosu, 1915 yılındaki Ermeni olaylarını ..."
Şeker, zihninizi de tehdit ediyor -- "Kandaki şeker seviyesi yükseldikçe zihinsel çöküşün hızlandığını kaydeden bilim ..."
Bitcoin 6000 Dolar seviyesine düştü -- "En büyük dijital para birimi olan Bitcoin, Asya’da yaşanılan sert düzenlemeler sonucu, ..."
Binance sitesinde nasıl bitcoin, ripple ve diğer coinler alınır -- "Binance kolay kulanımı ,düşük komisyonları ve güçlü altyapısıyla kısa zamanda ..."
Güneydoğu Anadolu’da Kaçak Elektrikle Bitcoin Madenciliği yapılıyor -- "Kaçak elektrik kullanımının had safhada olduğu Güneydoğu Anadolu bölgesinde Bitcoin ..."
Fatih Terim'li Galatasaray'dan gövde gösterisi: Galatasaray 3 - Göztepe 1 -- "Tam 1554 gün sonra Fatih Terim önderliğinde bir maça çıkan Galatasaray, Süper Lig'in 17. ..."

avusturya-ordusunda-turkce-iskencesi.jpgAvusturya’da yaşayan Prof. Dr. Mehmet Erdaş Avusturya ordusunda askerlik yapan oğlu Yusuf Erdaş’ın Türkçe konuştuğu için işkence gördüğünü iddia etti. Erdaş, “Oğlumu hapse atıp, aç bıraktılar” dedi. Konuyla ilgili dava açtığını söyleyen Erdaş Türk yetkililerden yardım istedi.

Avusturya’nın başkenti Viyana’da yaşayan Türk Profesör Mehmet Erdaş, orduya katılan 18 yaşındaki oğlu Mehmet Yusuf Erdaş’ın işkence gördüğünü öne sürdü. Baba Erdaş, Türkçe konuştuğu için oğlunun aç bırakıldığını ve hapse atıldığını iddia etti. Sorumlulara dava açtıklarını söyleyen Profesör Erdaş yaşadıklarını şöyle anlattı:

“Oğlum Avusturya vatandaşı. Geçtiğimiz yıl Avusturya’da Savunma Bakanlığı’ndan bazı yetkililerin kendisine hediye vermesinden ve konuşmalardan etkilenip askere gitti. Burada kendisi gibi Türk kökenli arkadaşları ile Türkçe konuşması üzerine işkence görmeye başladı. Komutanları oğlumu günlerce hapse atıp aç bıraktılar. Türk ordusuna ve Türklüğüne hakaret ettiler. Geçirdiği bir ameliyatın ardından ağır yaralı olarak karargahın kapısına bırakıldı. İnsanlık dışı uygulamalara maruz kaldı.”

PSİKOLOJİK İŞKENCE YAPTILAR
Avusturya’da aşırı ırkçılık olduğunu ve Türklere karşı büyük bir asimilasyon politikasının uygulandığını savunan Profesör Erdaş, “Tü mbu işkencelere dayanamayınca kaçmaya çalıştı. Bunun üzerine çocuğumu polise teslim etmekle tehdit ettiler. Ayrıca sürekli psikolojik işkence uygulamaya devam ettiler” dedi.
Erdaş, olayın askeri yetkililerce örtbas edilmesinden korktuklarını da söyledi. Sorumlulara dava açtıklarını belirten Erdaş, Avusturya’daki Türk yetkililerinden yardım istedi.

TÜRKÇE KONUŞMAK YASAKTI
Yusuf Erbaş ile aynı dönem askerlik yapan ve geçtiğimiz cuma günü belgesini alan Avusturya vatandaşı Hüseyin Ünal da işkenceyi doğruladı. Erbaş “Bize oraya girdiğimizde Türkçe konuşmanın yasak olduğu söylendi. Ancak, Yusuf’un Türkçe konuştuktan sonra yaptığı her şey göze battı. En ufak bir şeyde ona ceza vermeye başladılar. Ben olsam ben de dayanamazdım. Onun bizimle Türkçe konuşması üzerine biz de ceza aldık. Ama sonradan zor kurtulduk” dedi.  [Buket GONGU-HABERTURK]
Yorumlar

Binance Bitcoin Ripple

En çok okunan

Türkiye'de evi, parası olan sosyal'dan yardım alan ...

Türkiye’de evi, parası olup bulundukları ülkede ...

+ View

Hollanda'da polislerden ırkçıları delirten Cami ziyareti

Hollanda polisi, ülkenin Haaksbergen kentinde ...

+ View

Binance sitesinde nasıl bitcoin, ripple ve diğer coinler ...

Binance kolay kulanımı ,düşük komisyonları ve ...

+ View

Gümrüksüz ve posta ücretsiz güzel telefonlar

Çin'den telefon siparislerinde gümrüklere ...

+ View

Son eklenen haberler

Fırtına yorgun Kartal’ı durduramadı: Trabzonspor 0 - ...

Spor Toto Süper Lig'in 24. haftasında Beşiktaş, ...

+ View

Kadıköy'de Fenerbahçe'ye Akhisar darbesi: Fenerbahçe 2 - ...

Spor Toto Süper Lig'in 24. haftasında Fenerbahçe ...

+ View

Aslan'dan gol şov: Kardemir Karabükspor 0 - Galatasaray 7

Süper Lig'de şampiyonluk hedefleyen Galatasaray, ...

+ View

Hollanda'da 3 kahraman milletvekilli

Avrupa’daki Türk kökenli milletvekillerinin çoğu ...

+ View

Hollanda uyuşturucu devletine benzemeye başladı

Hollanda polisi; yasa dışı uyuşturucu ticaretine ...

+ View
Belsimpel generiek Image Banner 300 x 250

iHerb

iherb-haplar-pills-275

Scroll to top