Son Haberler:
Binance sitesinde nasıl bitcoin, ripple ve diğer coinler alınır -- "Binance kolay kulanımı ,düşük komisyonları ve güçlü altyapısıyla kısa zamanda ..."
Güneydoğu Anadolu’da Kaçak Elektrikle Bitcoin Madenciliği yapılıyor -- "Kaçak elektrik kullanımının had safhada olduğu Güneydoğu Anadolu bölgesinde Bitcoin ..."
Fatih Terim'li Galatasaray'dan gövde gösterisi: Galatasaray 3 - Göztepe 1 -- "Tam 1554 gün sonra Fatih Terim önderliğinde bir maça çıkan Galatasaray, Süper Lig'in 17. ..."
Konya'dan 'Dost Kazığı': Atiker Konyaspor 1 - Fenerbahçe 1 -- "Fenerbahçe, Süper Lig'in 17. haftasında deplasmanda Aykut Kocaman'ın eski takımı Atiker ..."
Nerede kalmıştık: Fatih Terim resmen yuvaya geri döndü -- "Galatasaray'ın yeni teknik direktörü Fatih Terim oldu! Terim, Sarı-Kırmızılı kulüple ..."
Irkçı lider Geert Wilders'den "Duvar örelim" önerisi -- "Çekya'nın başkenti Prag'da Avrupa'nın aşırı sağ liderlerinin katıldığı toplantıda ..."
Fenerbahçe 2 - Karabükspor 0 -- "Süper Lig'in 16. haftasında Fenerbahçe kendi sahasında Karabükspor'u ağırladı. İlk yarısı ..."
İgor Tudor Galatasaray'dan kovuldu -- "Galatasaray yönetimi, Hırvat Teknik direktör Igor Tudor ile yollarını ayırma kararı aldı. ..."
Hollanda'da İslam düşmanı Wilders seçim kampanyasına camii bahçesinde başladı -- "Hollanda'da aşırı sağcı Özgürlük Partisi'nin (PVV) lideri Geert Wilders, yerel seçim ..."
Cumhurbaşkanı Erdoğan: İsrail bir işgal ve terör devletidir -- "Cumhurbaşkanı Erdoğan, olağanüstü toplanan İİT zirvesinde "Kudüs'ü, Filistin devletinin ..."

avusturya-ordusunda-turkce-iskencesi.jpgAvusturya’da yaşayan Prof. Dr. Mehmet Erdaş Avusturya ordusunda askerlik yapan oğlu Yusuf Erdaş’ın Türkçe konuştuğu için işkence gördüğünü iddia etti. Erdaş, “Oğlumu hapse atıp, aç bıraktılar” dedi. Konuyla ilgili dava açtığını söyleyen Erdaş Türk yetkililerden yardım istedi.

Avusturya’nın başkenti Viyana’da yaşayan Türk Profesör Mehmet Erdaş, orduya katılan 18 yaşındaki oğlu Mehmet Yusuf Erdaş’ın işkence gördüğünü öne sürdü. Baba Erdaş, Türkçe konuştuğu için oğlunun aç bırakıldığını ve hapse atıldığını iddia etti. Sorumlulara dava açtıklarını söyleyen Profesör Erdaş yaşadıklarını şöyle anlattı:

“Oğlum Avusturya vatandaşı. Geçtiğimiz yıl Avusturya’da Savunma Bakanlığı’ndan bazı yetkililerin kendisine hediye vermesinden ve konuşmalardan etkilenip askere gitti. Burada kendisi gibi Türk kökenli arkadaşları ile Türkçe konuşması üzerine işkence görmeye başladı. Komutanları oğlumu günlerce hapse atıp aç bıraktılar. Türk ordusuna ve Türklüğüne hakaret ettiler. Geçirdiği bir ameliyatın ardından ağır yaralı olarak karargahın kapısına bırakıldı. İnsanlık dışı uygulamalara maruz kaldı.”

PSİKOLOJİK İŞKENCE YAPTILAR
Avusturya’da aşırı ırkçılık olduğunu ve Türklere karşı büyük bir asimilasyon politikasının uygulandığını savunan Profesör Erdaş, “Tü mbu işkencelere dayanamayınca kaçmaya çalıştı. Bunun üzerine çocuğumu polise teslim etmekle tehdit ettiler. Ayrıca sürekli psikolojik işkence uygulamaya devam ettiler” dedi.
Erdaş, olayın askeri yetkililerce örtbas edilmesinden korktuklarını da söyledi. Sorumlulara dava açtıklarını belirten Erdaş, Avusturya’daki Türk yetkililerinden yardım istedi.

TÜRKÇE KONUŞMAK YASAKTI
Yusuf Erbaş ile aynı dönem askerlik yapan ve geçtiğimiz cuma günü belgesini alan Avusturya vatandaşı Hüseyin Ünal da işkenceyi doğruladı. Erbaş “Bize oraya girdiğimizde Türkçe konuşmanın yasak olduğu söylendi. Ancak, Yusuf’un Türkçe konuştuktan sonra yaptığı her şey göze battı. En ufak bir şeyde ona ceza vermeye başladılar. Ben olsam ben de dayanamazdım. Onun bizimle Türkçe konuşması üzerine biz de ceza aldık. Ama sonradan zor kurtulduk” dedi.  [Buket GONGU-HABERTURK]
Yorumlar

Binance Bitcoin Ripple

En çok okunan

Türkiye'de evi, parası olan sosyal'dan yardım alan ...

Türkiye’de evi, parası olup bulundukları ülkede ...

+ View

Dövizle askerlik başvurusunda yıl sonunu atlatmayın

Dövizle askerlikte binlerce kişi 1000 euro ...

+ View

Hollanda'da kaybolan Abdullah isimli Türk çocuğu ailesine ...

Hollanda'da, 3 gündür aranan kayıp zihinsel ve ...

+ View

Gümrüksüz ve posta ücretsiz güzel telefonlar

Çin'den telefon siparislerinde gümrüklere ...

+ View

Son eklenen haberler

Hamsi ihracatında artış

Deniz av sezonunun başladığı 1 Eylül'den 31 ...

+ View

Binance sitesinde nasıl bitcoin, ripple ve diğer coinler ...

Binance kolay kulanımı ,düşük komisyonları ve ...

+ View

Güneydoğu Anadolu’da Kaçak Elektrikle Bitcoin Madenciliği ...

Kaçak elektrik kullanımının had safhada olduğu ...

+ View

Fatih Terim'li Galatasaray'dan gövde gösterisi: Galatasaray ...

Tam 1554 gün sonra Fatih Terim önderliğinde bir ...

+ View

Fırtına Karabük'te tekledi: Kardemir Karabükspor 1 - ...

Süper Lig'in 17. haftasında Trabzonspor, ...

+ View
iBood Image Banner 120 x 60

Vpills Avrupa

iHerb

iherb-haplar-pills-275

Scroll to top