Son Haberler:
OnePlus 5T resmen tanıtıldı -- "Çinli teknoloji devi OnePlus, yeni çerçevesiz ekranlı ve 8 GB RAM'li OnePlus 5T modelini ..."
Hollanda'da Denk Partisinden Filistin için önerge -- "Hollanda'da Türkler tarafından kurulan Denk Partisi, Filistin devletinin Hollanda ..."
Hollandalı öğrencilerden Ulft köyündeki Selahaddin Eyyubi Camisi'ni ziyaret -- "Hollanda'da bir grup lise öğrencisi din dersleri kapsamında cami ziyaretinde bulundu. ..."
Aykut Kocaman'dan istifa sinyali -- "Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman, Osmanlıspor maçı sonrası istifa edebileceğinin ..."
Fenerbahçe bir bir eriyor: Osmanlıspor 1 - Fenerbahçe 1 -- "Süper Lig'in 11. haftasında Osmanlıspor ile Fenerbahçe, 1-1 berabere kaldı. Kötü gidişat ..."
Tunahan Kuzu, vatan haini Can Dündar'ı Hollanda'da rezil etti -- "PKK’lı Sadet Karabulut’un daveti üzere Hollanda Parlamentosu’nda, yaptığı ihaneti büyük ..."
Hollanda'da 225 gün sonra Rutte 3 hükümeti kuruldu -- "Hollanda'da 15 Mart'ta düzenlenen erken genel seçimden 225 gün sonra hükümet resmen ..."
Kuran Ayetleriyle dalga geçen skandal şarkıya tepkinizi gösterin -- "MC Nando e MC Luanzinho isimli İspanyol bir müzik grubu, kuran ayetleriyle dalga geçtiği ..."
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Gökçek görüşmesi sonrası açıklama -- "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Melih Gökçek ile görüşmesinin ardından Twitter'da ..."
Bitcoin rekor kırdı -- "Ağustos ayı ortasında 4,000 dolar seviyesini geçen Bitcoin, haftasonunda 6,000 doları ..."

100-euro-kemer.jpgAlmanya'dan sonra Avusturya'da da kemer sıkma yoluna gidiliyor. Hükümet ortakları sosyal demokrat parti spö ve halk partisi övp 2011 -2014 yıllarını kapsayan tasarruf tedbirleri kapsamında 1.7 milyarlık gelir elde etmeyi planlıyor.

Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Joseph Pröll, alınan tedbirler çerçevesinde 3 yıl içinde 1.7 milyarlık bir tasarruf paketi uygulamaya konulacağını ve ilk olarak otoban harçlarına % 10 zam yapılacağını belirtti.
Tasarruf tedbirleri birçok alanı kapsıyor. Tarım teşviklerinde verilmesi planlanan 2,2 milyarlık teşvikten de % 10 ile 15 arasında kesintiye gidilecek.

Kültür sanat faaliyetlerinden elde edilecek gelirlerede el uzatan hükümet, devlet tarafından % 50 oranında finanse edilen opera ve tiyatroların biletlerine de zam yapılacak.

İşsizlik eğitim kurs ücretlerinden de 100 milyonluk kesintiye giden Hükümet, erken emeklilik şartlarını da zorlaştırarak, ekonomiye getirdiği yükü hafifletmeyi amaçlıyor.

2009 yılında yürürlüğe giren Familienbeihilfe (aile yardımı) yardımlarını da tasarruf kapsamına alındığını belirten Maliye Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Pröll, öğretmenlere ödenen ekstra yardımlarda kısıntıya gidileceğini ve öğrencilere daha fazla şart koşulacağını söyledi. Samanyolueuu
Yorumlar

En çok okunan

Türkiye'de sahte sigortalılık ile emekli olanlara ağır ...

Sahte sigortalılık yolunu seçerek emeklilik ...

+ View

Hollanda'da ailesinden koparılan Ilayda Çelik ailesine ...

Hollanda'da Gençlik Dairesi’nin polis zoruyla ...

+ View

Avrupalı Türkleri asimile etmek istiyorlar

Göçmenlere dönük yaptırımlarda hız kesmeyen ...

+ View

Gümrüksüz ve posta ücretsiz güzel telefonlar

Çin'den telefon siparislerinde gümrüklere ...

+ View

Son eklenen haberler

OnePlus 5T resmen tanıtıldı

Çinli teknoloji devi OnePlus, yeni çerçevesiz ...

+ View

Hollanda'da Denk Partisinden Filistin için önerge

Hollanda'da Türkler tarafından kurulan Denk ...

+ View

Türkiye'de evi, parası olan sosyal'dan yardım alan ...

Türkiye’de evi, parası olup bulundukları ülkede ...

+ View

Hollandalı öğrencilerden Ulft köyündeki Selahaddin Eyyubi ...

Hollanda'da bir grup lise öğrencisi din dersleri ...

+ View

Göztepe 1 - Beşiktaş 3

Spor Toto Süper Lig'in 11. haftasında Beşiktaş ...

+ View
iBood Image Banner 120 x 60

Vpills Avrupa

iHerb

iherb-haplar-pills-275

Scroll to top