Son Haberler:
Sarah İzat isimli Hollandalı Müslüman kadın polise başörtüsü izni -- "Hollanda İnsan Hakları Komisyonu, Müslüman polis Sarah İzat’a çalışırken başörtüsü takma ..."
OnePlus 5T resmen tanıtıldı -- "Çinli teknoloji devi OnePlus, yeni çerçevesiz ekranlı ve 8 GB RAM'li OnePlus 5T modelini ..."
Hollanda'da Denk Partisinden Filistin için önerge -- "Hollanda'da Türkler tarafından kurulan Denk Partisi, Filistin devletinin Hollanda ..."
Hollandalı öğrencilerden Ulft köyündeki Selahaddin Eyyubi Camisi'ni ziyaret -- "Hollanda'da bir grup lise öğrencisi din dersleri kapsamında cami ziyaretinde bulundu. ..."
Aykut Kocaman'dan istifa sinyali -- "Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman, Osmanlıspor maçı sonrası istifa edebileceğinin ..."
Fenerbahçe bir bir eriyor: Osmanlıspor 1 - Fenerbahçe 1 -- "Süper Lig'in 11. haftasında Osmanlıspor ile Fenerbahçe, 1-1 berabere kaldı. Kötü gidişat ..."
Tunahan Kuzu, vatan haini Can Dündar'ı Hollanda'da rezil etti -- "PKK’lı Sadet Karabulut’un daveti üzere Hollanda Parlamentosu’nda, yaptığı ihaneti büyük ..."
Hollanda'da 225 gün sonra Rutte 3 hükümeti kuruldu -- "Hollanda'da 15 Mart'ta düzenlenen erken genel seçimden 225 gün sonra hükümet resmen ..."
Kuran Ayetleriyle dalga geçen skandal şarkıya tepkinizi gösterin -- "MC Nando e MC Luanzinho isimli İspanyol bir müzik grubu, kuran ayetleriyle dalga geçtiği ..."
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Gökçek görüşmesi sonrası açıklama -- "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Melih Gökçek ile görüşmesinin ardından Twitter'da ..."

heinz-christian-strache-fpo.jpgAvusturya Özgürlükçü Partisi’nin Viyana’da düzenlediği toplantıya katılan Avrupalı aşırı sağcı partiler, Türkiye’nin AB üyeliğine karşı ortak hareket etme kararı aldı. Aşırı sağcılar, AB genelinde halk oylaması istiyor. Avusturya'nın başkenti Viyana'da Avusturya Özgürlükçü Partisi'nin (FPÖ) düzenlediği toplantıya katılan Avrupalı aşırı sağcı partiler, Türkiye'nin AB üyeliğine karşı ortaklaşa harekete geçme kararı aldı.

Türkiye'nin üyeliğinin AB genelinde halk oylamasını sunulmasını isteyen aşırı sağcılar, bunun gerçekleşmesi için işbirliği içinde hareket edecek.

Hafta sonu düzenlenen iki günlük toplantıya ev sahipliği yapan FPÖ lideri Heinz-Christian Strache, AB'nin alacağı hatalı kararlara karşı daha etkili tepki gösterebilmek için işbirliği kararı aldıklarını söyledi.

AB'nin sonu gelir
Bu işbirliğinin ilk projesinin Türkiye'nin üyeliğine karşı AB genelinde halk oylaması yapılmasını sağlamak olacağını dile getiren Strache, “Avrupalı olmayan ülkelerin AB'ye kabul edilmesi durumunda Avrupa'nın tamamen yanlış bir yola sürükleneceğini” savundu.

“Böyle bir durumun Avrupa Birliği'nin sonunu getireceğini” söyleyen FPÖ lideri Strache, “Bir Avrasya-Afrika Birliği oluşmaya başlarsa, bu Avrupa'nın barış projesine tamamen aykırı olacaktır” şeklinde sözlerini sürdürdü.

Lizbon Antlaşması
Geçen yıl Aralık ayında yürürlüğe giren Lizbon Antlaşması'na göre, AB üyesi ülkelerden bir milyon vatandaşın yeni bir yasa talebinde bulunabileceğini belirten Strache, antlaşmada AB üyesi ülke sayısının belirsiz olduğunu bildirdi.

Aşırı sağcıların bu önerisiyle birlikte Lizbon Antlaşması'nın yürürlüğe girdiği 1 Aralık 2009 tarihinden bu yana ilk kez AB genelinde bir halk oylaması yapılması gündeme gelmiş oldu.

Toplantıya kimler katıldı?
FPÖ'nün ev sahipliği yaptığı toplantıya İtalyan Kuzey Birliği (Lega Nord) partisinden Fiorello Provera, Danimarka Halk Partisi'nden Morten Messerschmidt, Belçika Vlaams-Bleang partisinin kurucusu Filip Dewinter ile partinin lideri Bruno Valkeniers, Slovakya eski devlet sekreteri ve Nasyonal Parti üyesi August Lang ile İsveç Demokrat parti temsilcisi Kent Ekeroth katıldı. [Deutsche Welle]
Yorumlar

En çok okunan

Türkiye'de sahte sigortalılık ile emekli olanlara ağır ...

Sahte sigortalılık yolunu seçerek emeklilik ...

+ View

Hollanda'da ailesinden koparılan Ilayda Çelik ailesine ...

Hollanda'da Gençlik Dairesi’nin polis zoruyla ...

+ View

Avrupalı Türkleri asimile etmek istiyorlar

Göçmenlere dönük yaptırımlarda hız kesmeyen ...

+ View

Gümrüksüz ve posta ücretsiz güzel telefonlar

Çin'den telefon siparislerinde gümrüklere ...

+ View

Son eklenen haberler

Sarah İzat isimli Hollandalı Müslüman kadın polise ...

Hollanda İnsan Hakları Komisyonu, Müslüman polis ...

+ View

Beşiktaş gruptan lider çıktı

Şampiyonlar Ligi G Grubu 5. hafta maçında evinde ...

+ View

OnePlus 5T resmen tanıtıldı

Çinli teknoloji devi OnePlus, yeni çerçevesiz ...

+ View

Hollanda'da Denk Partisinden Filistin için önerge

Hollanda'da Türkler tarafından kurulan Denk ...

+ View

Türkiye'de evi, parası olan sosyal'dan yardım alan ...

Türkiye’de evi, parası olup bulundukları ülkede ...

+ View
Belsimpel generiek Image Banner 300 x 250

Vpills Avrupa

iHerb

iherb-haplar-pills-275

Scroll to top