Son Haberler:
Hollanda uyuşturucu devletine benzemeye başladı -- "Hollanda polisi; yasa dışı uyuşturucu ticaretine veya tüketimine çok fazla katılan bir ..."
Hollanda Parlamentosu Ermeni olaylarını ‘soykırım’ olarak tanımaya hazırlanıyor -- "Hollanda’dan tehlikeli girişim... Hollanda Parlamentosu, 1915 yılındaki Ermeni olaylarını ..."
Şeker, zihninizi de tehdit ediyor -- "Kandaki şeker seviyesi yükseldikçe zihinsel çöküşün hızlandığını kaydeden bilim ..."
Bitcoin 6000 Dolar seviyesine düştü -- "En büyük dijital para birimi olan Bitcoin, Asya’da yaşanılan sert düzenlemeler sonucu, ..."
Binance sitesinde nasıl bitcoin, ripple ve diğer coinler alınır -- "Binance kolay kulanımı ,düşük komisyonları ve güçlü altyapısıyla kısa zamanda ..."
Güneydoğu Anadolu’da Kaçak Elektrikle Bitcoin Madenciliği yapılıyor -- "Kaçak elektrik kullanımının had safhada olduğu Güneydoğu Anadolu bölgesinde Bitcoin ..."
Fatih Terim'li Galatasaray'dan gövde gösterisi: Galatasaray 3 - Göztepe 1 -- "Tam 1554 gün sonra Fatih Terim önderliğinde bir maça çıkan Galatasaray, Süper Lig'in 17. ..."
Konya'dan 'Dost Kazığı': Atiker Konyaspor 1 - Fenerbahçe 1 -- "Fenerbahçe, Süper Lig'in 17. haftasında deplasmanda Aykut Kocaman'ın eski takımı Atiker ..."
Nerede kalmıştık: Fatih Terim resmen yuvaya geri döndü -- "Galatasaray'ın yeni teknik direktörü Fatih Terim oldu! Terim, Sarı-Kırmızılı kulüple ..."
Irkçı lider Geert Wilders'den "Duvar örelim" önerisi -- "Çekya'nın başkenti Prag'da Avrupa'nın aşırı sağ liderlerinin katıldığı toplantıda ..."

heinz-christian-strache-fpo.jpgAvusturya Özgürlükçü Partisi’nin Viyana’da düzenlediği toplantıya katılan Avrupalı aşırı sağcı partiler, Türkiye’nin AB üyeliğine karşı ortak hareket etme kararı aldı. Aşırı sağcılar, AB genelinde halk oylaması istiyor. Avusturya'nın başkenti Viyana'da Avusturya Özgürlükçü Partisi'nin (FPÖ) düzenlediği toplantıya katılan Avrupalı aşırı sağcı partiler, Türkiye'nin AB üyeliğine karşı ortaklaşa harekete geçme kararı aldı.

Türkiye'nin üyeliğinin AB genelinde halk oylamasını sunulmasını isteyen aşırı sağcılar, bunun gerçekleşmesi için işbirliği içinde hareket edecek.

Hafta sonu düzenlenen iki günlük toplantıya ev sahipliği yapan FPÖ lideri Heinz-Christian Strache, AB'nin alacağı hatalı kararlara karşı daha etkili tepki gösterebilmek için işbirliği kararı aldıklarını söyledi.

AB'nin sonu gelir
Bu işbirliğinin ilk projesinin Türkiye'nin üyeliğine karşı AB genelinde halk oylaması yapılmasını sağlamak olacağını dile getiren Strache, “Avrupalı olmayan ülkelerin AB'ye kabul edilmesi durumunda Avrupa'nın tamamen yanlış bir yola sürükleneceğini” savundu.

“Böyle bir durumun Avrupa Birliği'nin sonunu getireceğini” söyleyen FPÖ lideri Strache, “Bir Avrasya-Afrika Birliği oluşmaya başlarsa, bu Avrupa'nın barış projesine tamamen aykırı olacaktır” şeklinde sözlerini sürdürdü.

Lizbon Antlaşması
Geçen yıl Aralık ayında yürürlüğe giren Lizbon Antlaşması'na göre, AB üyesi ülkelerden bir milyon vatandaşın yeni bir yasa talebinde bulunabileceğini belirten Strache, antlaşmada AB üyesi ülke sayısının belirsiz olduğunu bildirdi.

Aşırı sağcıların bu önerisiyle birlikte Lizbon Antlaşması'nın yürürlüğe girdiği 1 Aralık 2009 tarihinden bu yana ilk kez AB genelinde bir halk oylaması yapılması gündeme gelmiş oldu.

Toplantıya kimler katıldı?
FPÖ'nün ev sahipliği yaptığı toplantıya İtalyan Kuzey Birliği (Lega Nord) partisinden Fiorello Provera, Danimarka Halk Partisi'nden Morten Messerschmidt, Belçika Vlaams-Bleang partisinin kurucusu Filip Dewinter ile partinin lideri Bruno Valkeniers, Slovakya eski devlet sekreteri ve Nasyonal Parti üyesi August Lang ile İsveç Demokrat parti temsilcisi Kent Ekeroth katıldı. [Deutsche Welle]
Yorumlar

Binance Bitcoin Ripple

En çok okunan

Türkiye'de evi, parası olan sosyal'dan yardım alan ...

Türkiye’de evi, parası olup bulundukları ülkede ...

+ View

Hollanda'da polislerden ırkçıları delirten Cami ziyareti

Hollanda polisi, ülkenin Haaksbergen kentinde ...

+ View

Binance sitesinde nasıl bitcoin, ripple ve diğer coinler ...

Binance kolay kulanımı ,düşük komisyonları ve ...

+ View

Gümrüksüz ve posta ücretsiz güzel telefonlar

Çin'den telefon siparislerinde gümrüklere ...

+ View

Son eklenen haberler

Hollanda uyuşturucu devletine benzemeye başladı

Hollanda polisi; yasa dışı uyuşturucu ticaretine ...

+ View

Transavia pilotları greve gidiyor

Transavia Hava Yolları yakın zamanda pilotların ...

+ View

Hollanda Parlamentosu Ermeni olaylarını ‘soykırım’ olarak ...

Hollanda’dan tehlikeli girişim... Hollanda ...

+ View

Gurbetçiler Edirne'yi teğet geçmeyecekler

Avrupa'da yaşayan Türk vatandaşlarının yurda ...

+ View

Şeker, zihninizi de tehdit ediyor

Kandaki şeker seviyesi yükseldikçe zihinsel ...

+ View
Germany FRA_AUH

iHerb

iherb-haplar-pills-275

Scroll to top