Son Haberler:
Sarah İzat isimli Hollandalı Müslüman kadın polise başörtüsü izni -- "Hollanda İnsan Hakları Komisyonu, Müslüman polis Sarah İzat’a çalışırken başörtüsü takma ..."
OnePlus 5T resmen tanıtıldı -- "Çinli teknoloji devi OnePlus, yeni çerçevesiz ekranlı ve 8 GB RAM'li OnePlus 5T modelini ..."
Hollanda'da Denk Partisinden Filistin için önerge -- "Hollanda'da Türkler tarafından kurulan Denk Partisi, Filistin devletinin Hollanda ..."
Hollandalı öğrencilerden Ulft köyündeki Selahaddin Eyyubi Camisi'ni ziyaret -- "Hollanda'da bir grup lise öğrencisi din dersleri kapsamında cami ziyaretinde bulundu. ..."
Aykut Kocaman'dan istifa sinyali -- "Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman, Osmanlıspor maçı sonrası istifa edebileceğinin ..."
Fenerbahçe bir bir eriyor: Osmanlıspor 1 - Fenerbahçe 1 -- "Süper Lig'in 11. haftasında Osmanlıspor ile Fenerbahçe, 1-1 berabere kaldı. Kötü gidişat ..."
Tunahan Kuzu, vatan haini Can Dündar'ı Hollanda'da rezil etti -- "PKK’lı Sadet Karabulut’un daveti üzere Hollanda Parlamentosu’nda, yaptığı ihaneti büyük ..."
Hollanda'da 225 gün sonra Rutte 3 hükümeti kuruldu -- "Hollanda'da 15 Mart'ta düzenlenen erken genel seçimden 225 gün sonra hükümet resmen ..."
Kuran Ayetleriyle dalga geçen skandal şarkıya tepkinizi gösterin -- "MC Nando e MC Luanzinho isimli İspanyol bir müzik grubu, kuran ayetleriyle dalga geçtiği ..."
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Gökçek görüşmesi sonrası açıklama -- "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Melih Gökçek ile görüşmesinin ardından Twitter'da ..."

almanca-ders.jpgAvusturya'da 1 Ocak 2011 tarihinden itibaren Almanca öğrenmeyen göçmenlere yaptırım uygulanacak. Ülkede yaşayan göçmenlerin imzalamak zorunda kaldıkları “uyum sözleşmesi” kapsamında dil bilmeyenlere, 50 ile 250 euro arasında para cezası kesilecek. Almanca bilmeyenlere dönük cezanın son noktası ise, sınırdışı kararı.

Göçmenler, Almanca bildiğini örneğin bitirdiği bir kurs ile kanıtlamak zorunda. Avusturya, 2006 yılından bu yana geçerli olan uyum sözleşmesi gereği, göçmenlerden en geç beş yıl içinde Almanca öğrenmesini şart koşuyor. Göçmenler, 5 yıl sonra girdiği sınavda başarısız olursa, ceza ödeyecek. 2010 yılı içinde 8 bin 977 göçmenin uyum sözleşmesini imzaladığı bildirilirken, aynı dönem içinde 4 bin 624 göçmen de Almanca bildiğini belgeledi.

Tirol Eyaleti’nde yaşayan 40 yaşındaki bir Türk kadını ise, kendisine kesilen 77 euro cezaya mahkemede itiraz ettikten sonra, davayı kaybetti. Türk kadınının, Anayasa Mahkemesi nezdinde itiraz ettiği ve temyiz davasının halen sürdüğü bildirildi. Kadın, kendisi Avusturya’ya geldikten sonra yeni yasanın yürürlüğe girdiğini belirterek, cezayı ödemeye yanaşmıyor. Sabahh
Yorumlar

En çok okunan

Türkiye'de sahte sigortalılık ile emekli olanlara ağır ...

Sahte sigortalılık yolunu seçerek emeklilik ...

+ View

Hollanda'da ailesinden koparılan Ilayda Çelik ailesine ...

Hollanda'da Gençlik Dairesi’nin polis zoruyla ...

+ View

Avrupalı Türkleri asimile etmek istiyorlar

Göçmenlere dönük yaptırımlarda hız kesmeyen ...

+ View

Gümrüksüz ve posta ücretsiz güzel telefonlar

Çin'den telefon siparislerinde gümrüklere ...

+ View

Son eklenen haberler

Sarah İzat isimli Hollandalı Müslüman kadın polise ...

Hollanda İnsan Hakları Komisyonu, Müslüman polis ...

+ View

Beşiktaş gruptan lider çıktı

Şampiyonlar Ligi G Grubu 5. hafta maçında evinde ...

+ View

OnePlus 5T resmen tanıtıldı

Çinli teknoloji devi OnePlus, yeni çerçevesiz ...

+ View

Hollanda'da Denk Partisinden Filistin için önerge

Hollanda'da Türkler tarafından kurulan Denk ...

+ View

Türkiye'de evi, parası olan sosyal'dan yardım alan ...

Türkiye’de evi, parası olup bulundukları ülkede ...

+ View
Belsimpel generiek Image Banner 300 x 250

Vpills Avrupa

iHerb

iherb-haplar-pills-275

Scroll to top