Son Haberler:
Hollanda'da Denk Partisinden Filistin için önerge -- "Hollanda'da Türkler tarafından kurulan Denk Partisi, Filistin devletinin Hollanda ..."
Hollandalı öğrencilerden Ulft köyündeki Selahaddin Eyyubi Camisi'ni ziyaret -- "Hollanda'da bir grup lise öğrencisi din dersleri kapsamında cami ziyaretinde bulundu. ..."
Aykut Kocaman'dan istifa sinyali -- "Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman, Osmanlıspor maçı sonrası istifa edebileceğinin ..."
Fenerbahçe bir bir eriyor: Osmanlıspor 1 - Fenerbahçe 1 -- "Süper Lig'in 11. haftasında Osmanlıspor ile Fenerbahçe, 1-1 berabere kaldı. Kötü gidişat ..."
Tunahan Kuzu, vatan haini Can Dündar'ı Hollanda'da rezil etti -- "PKK’lı Sadet Karabulut’un daveti üzere Hollanda Parlamentosu’nda, yaptığı ihaneti büyük ..."
Hollanda'da 225 gün sonra Rutte 3 hükümeti kuruldu -- "Hollanda'da 15 Mart'ta düzenlenen erken genel seçimden 225 gün sonra hükümet resmen ..."
Kuran Ayetleriyle dalga geçen skandal şarkıya tepkinizi gösterin -- "MC Nando e MC Luanzinho isimli İspanyol bir müzik grubu, kuran ayetleriyle dalga geçtiği ..."
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Gökçek görüşmesi sonrası açıklama -- "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Melih Gökçek ile görüşmesinin ardından Twitter'da ..."
Bitcoin rekor kırdı -- "Ağustos ayı ortasında 4,000 dolar seviyesini geçen Bitcoin, haftasonunda 6,000 doları ..."
Galatasaray cephesinden Cüneyt Çakır eleştirisi -- "Süper Lig'in 9. haftasının en önemli maçında Galatasaray ile Fenerbahçe, 0-0 berabere ..."

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, beş yıl sonra çeşitli temaslarda bulunmak üzere Belçika'nın başkenti Brüksel'e geldi. Erdoğan, Suriye'deki vahşetin dünyaca izlendiğini belirterek ''Cenevre-2'de ses ver demek zorundayız'' dedi.


Avrupa Birliği (AB) liderleriyle görüşmeler yapmak üzere Brüksel'e gelen Başbakan Erdoğan'ı binlerce partili vatandaş karşıladı. Kaldığı otelin yakınındaki meydanda Belçika emniyeti geniş güvenlik önlemi aldı.

''EY DÜNYA...''
Otobüsün üzerinden kalabalığa seslenen Erdoğan, ''Bugünkü buluşmamızın çok farklı bir döneme rastlaması, bu toplantıya ayrı bir anlam kazandırıyor. Bilemiyorum, az önce dünyanın birçok kanalında Suriye'deki vahşeti izledik. Onbinlerce insanın, şu ana kadar 150 bin insanın yediden yetmişe nasıl öldürüldüklerini izlediler. Yarın Cenevre-2 toplantısı var. Şimdi de biz de Brüksel'den 'Ey dünya, 150 bin insanın öldürüldüğü Suriye'ye karşı acaba sessiz mi kalacağız?' Cenevre-2'de ses ver demek zorundayız. Suriye'deki bu insanlık katliamına karşı ses ver diyoruz. Zira, ufacık yavruların nasıl öldürüldüğü bu resimlerde gösteriliyor. Kimyasal silahlarla, konvansiyonel silahlarla onbinlerce insanın nasıl öldürüldüğü burada gösteriliyor'' şeklinde konuştu.

''İNANIYORUM Kİ CENEVRE-2 BU ADIMLARIN ATILDIĞI BİR TOPLANTI OLACAK''
Şu anda Türkiye'de 700 bin Suriyeli sığınmacının barındırıldığını söyleyen Erdoğan, Türkiye olarak açık kapı politikasını sürdüreceklerini ifade etti. Brüksel'in uluslararası bir buluşmanın yeri olduğunu vurgulayan Erdoğan, belediye yönetimine akşam saatleri olmasına karşın çok sayıda insanın toplanmasına izin verdiği için insani duyarlılıktan ötürü teşekkür etti. Başbakan Erdoğan, Batı toplumunun Suriye'deki vahşete karşı sesini yükseltmek durumunda olduğunu vurgulayarak ''İnanıyorum ki, Cenevre-2 bu adımların atıldığı bir toplantı
olacaktır.'' dedi.

recep-tayyip-erdogan-emine-bruksel

recep-tayyip-erdogan-bruksel-gurbetciler-baarn

recep-tayyip-erdogan-bruksel-gurbetciler-1

BAŞBAKAN'DAN 'GÜÇ DEVŞİRMESİ' VURGUSU
Yarın Türkiye-AB ilişkileriyle alakalı birçok görüşme yapacaklarını kaydeden Başbakan Erdoğan, ''Temenni ederim ki bu görüşmeler AB'deki fasıllarla ilgili adımlarımızın çok daha farklı bir şekilde atıldığı görüşmeler olur. İnanıyorum ki, geleceğe yönelik birlik ve beraberliğimizin bu noktada AB'nin güç devşirmesi noktasında da farklı bir başlangıç olur.'' şeklinde konuştu.

recep-tayyip-erdogan-bruksel-gurbetciler-2

recep-tayyip-erdogan-bruksel-gurbetciler

recep-tayyip-erdogan-bruksel-gurbetciler-3

recep-tayyip-erdogan-bruksel-gurbetciler-4


Andoer Z4 Android 5.1 TV Box 2G / 16G WiFi & LAN UHD 4K * 2K RK3368 Octa-Core 64 Bits Mini PC Kodi /XBMC/DLNA Smart Media Player
Yorumlar

En çok okunan

Türkiye'de sahte sigortalılık ile emekli olanlara ağır ...

Sahte sigortalılık yolunu seçerek emeklilik ...

+ View

Hollanda'da ailesinden koparılan Ilayda Çelik ailesine ...

Hollanda'da Gençlik Dairesi’nin polis zoruyla ...

+ View

Avrupalı Türkleri asimile etmek istiyorlar

Göçmenlere dönük yaptırımlarda hız kesmeyen ...

+ View

Gümrüksüz ve posta ücretsiz güzel telefonlar

Çin'den telefon siparislerinde gümrüklere ...

+ View

Son eklenen haberler

Hollanda'da Denk Partisinden Filistin için önerge

Hollanda'da Türkler tarafından kurulan Denk ...

+ View

Türkiye'de evi, parası olan sosyal'dan yardım alan ...

Türkiye’de evi, parası olup bulundukları ülkede ...

+ View

Hollandalı öğrencilerden Ulft köyündeki Selahaddin Eyyubi ...

Hollanda'da bir grup lise öğrencisi din dersleri ...

+ View

Göztepe 1 - Beşiktaş 3

Spor Toto Süper Lig'in 11. haftasında Beşiktaş ...

+ View

Aykut Kocaman'dan istifa sinyali

Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman, ...

+ View
iBood Image Banner 120 x 60

iHerb

iherb-haplar-pills-275

Scroll to top