Son Haberler:
OnePlus 5T resmen tanıtıldı -- "Çinli teknoloji devi OnePlus, yeni çerçevesiz ekranlı ve 8 GB RAM'li OnePlus 5T modelini ..."
Hollanda'da Denk Partisinden Filistin için önerge -- "Hollanda'da Türkler tarafından kurulan Denk Partisi, Filistin devletinin Hollanda ..."
Hollandalı öğrencilerden Ulft köyündeki Selahaddin Eyyubi Camisi'ni ziyaret -- "Hollanda'da bir grup lise öğrencisi din dersleri kapsamında cami ziyaretinde bulundu. ..."
Aykut Kocaman'dan istifa sinyali -- "Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman, Osmanlıspor maçı sonrası istifa edebileceğinin ..."
Fenerbahçe bir bir eriyor: Osmanlıspor 1 - Fenerbahçe 1 -- "Süper Lig'in 11. haftasında Osmanlıspor ile Fenerbahçe, 1-1 berabere kaldı. Kötü gidişat ..."
Tunahan Kuzu, vatan haini Can Dündar'ı Hollanda'da rezil etti -- "PKK’lı Sadet Karabulut’un daveti üzere Hollanda Parlamentosu’nda, yaptığı ihaneti büyük ..."
Hollanda'da 225 gün sonra Rutte 3 hükümeti kuruldu -- "Hollanda'da 15 Mart'ta düzenlenen erken genel seçimden 225 gün sonra hükümet resmen ..."
Kuran Ayetleriyle dalga geçen skandal şarkıya tepkinizi gösterin -- "MC Nando e MC Luanzinho isimli İspanyol bir müzik grubu, kuran ayetleriyle dalga geçtiği ..."
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Gökçek görüşmesi sonrası açıklama -- "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Melih Gökçek ile görüşmesinin ardından Twitter'da ..."
Bitcoin rekor kırdı -- "Ağustos ayı ortasında 4,000 dolar seviyesini geçen Bitcoin, haftasonunda 6,000 doları ..."

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Belçika'da Gençlik Buluşması'nda konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları:

- Avrupa’nın hiçbir ülkesinde başı öne eğik bir kardeşimi görmek istemiyorum.

- Konuşmalar yapıyorum, YSK'ya şikayet ediyorlar.'Cumhurbaşkanını yasaklayın, meydanlara çıkmasın'. Bir, iki, üç müracaat ettiler, hepsinden de oy birliğiyle ret aldılar. Bunlar anayasayı da bilmiyor. Anayasayı açıp okuyun, acaba cumhurbaşkanı nerede suç işler Cumhurbaşkanının vatana ihanetten başka suçu yoktur. Meydanlarda konuşma hürriyetimi size yedirmem. Alışılmış bir cumhurbaşkanı olmayacağım.

DİYANET İŞLERİ BAŞKANIMIZ KUSURA BAKMASIN...
- Anadolu'da Diyanet tarafından hazırlanan Kürtçe Kur-an'ı Kerim'i gösterdim. HDP Eş Başkanı ne dese “Diyanet 1 tane Kürtçe baskı yaptı gönderdi' Diyanet gerekli cevabı verdi. Diyanet İşleri Başkanlığı Ermenice Kur-an'ı meali hazırladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan "Ben Diyanet İşleri Başkanı'nın yerinde olsan kesinlikle o arabayı iade etmezdim" dedi.
- Çıkmışlar, Diyanet İşleri Başkanı'nın arabasıyla uğraşıyorlar. Kusura bakmasın Diyanet İşleri Başkanım, eğer benim haberim olsa ben derdim ki, 'Sakın bu arabayı verme.' O makam, bu tür bir arabaya fazlasıyla layık.

GÖNLÜMDE YATAN BİRİLERİ VAR
- Ne yaparsanız yapın meydanlarda konuşma hürriyetimi size yedirmem. Alışılmış cumhurbaşkanı olmayacağım. Ben çıkıp yan gelip yatamam. Tüm partilere eşit mesafedeyim. Gönlümde yatan aslan elbette var. Taraf derseniz tarafım. Milletin tarafıyım.

GURBETİ YENİ VATAN YAPIN
Tüm kardeşlerimizden hayatın tüm alanlarında daha aktif olmanızı istiyorum. Spordan kültüre iş hayatına kadar varlığınızı güçlendirmenizi istiyorum. Birlik beraberlik kardeşlik içinde çalışmaların yürütülmesi gerekiyor. Yaşadığımız ve Yaşamaya devam edeceğimiz her yer vatandır. Sizler yıllar önce buraya gurbetçi olarak geldiniz. Elbette Türkiye anavatan olmaya devam edecek ama sizin burda her alanda güçlü kök salmanız gerek. Gurbeti acı vatandan yeni vatan yapmaya sizlere çok iş düşüyor.DİLİNİZİ İYİ ÖĞRENİN
Gençler bilhassa sizler milletimizin bu coğrafyadaki yeni alperenlerisiniz. Avrupa'daki varlığımızı sürekli ve güçlü tutmanızı istiyorum. Bu da eğitimden geçiyor. Türkçeyi tam bilmeyen evladımızın Almancayı İngilizceyi Fransızcayı tam öğrenmesi mümkün değil. Anadil sizin düşündüğünüz dildir. Çocuklarımıza anadili Türkçeyi çok iyi öğretecek diğer dilleri de anadili gibi öğrenmesini sağlayacağız. Artık hiçbir kardeşimiz kendisini bu coğrafyada yabancı hissetmesin. Dilinize inancınıza, kültürünüze sahip çıktığınız sürece herkesin size saygı duyduğunu göreceksiniz. Önce siz bu vasıflarınızla Belçika topluluğunun asli unsuru olduğunuzu kabul edeceksiniz sonra da onların kabul ettiğini göreceksiniz.

BUNLARDA YALAN BOL
Dün Türkçe ezanla ibadetle yapmaya çalışıyorlardı bugün terör örgütü ve güdümündeki parti Kürtçe ezan ve Kürtçe ibadetle yapmaya çalışıyor. 2010 yılında bu partinin organizasyonu esnasında Kürtçe ezan okutulmuştu. Diyanet şiddetle karşı çıkmıştı. Hatta cuma namazlarını dahi fitneye alet etti, alternatif cuma namazı kılmaya gittiler. Ne dedi biz "Diyanet işleri Başkanlığı'nı kaldıracağız." Bu arada da Diyanet İşleri Başkanlığımız Kuran'ı Kerim'in Kürtçe mealini hazırladı. Ben de Anadoluda gösterdim.Eşbaşkan ne dese beğenirsiniz. "Bir tane Kürtçe meal gönderdi Diyanet, onu gösteriyor." Diyanet İşleri Başkanlığımız gereken cevabı verdi. Binlerce meali hazırladı ve şehirlere gönderdiler. Hatta Ermenice Kuran meali de hazırlattı. Bundan rahatsız oluyorlar. Ne diyeceklerini bilemiyor. Belçika'nın sokaklarında da aynı şekilde dolaşabiliriler, bunlarda yalan bol. Ülkemizde de aynı şeyleri yapıyorlar. Millet gereken cevabı dağdakilerin diliyle değil, sandıkta 7 Haziran'da vermeli.

BU SEÇİM KIRILMA NOKTASI
Hem siz kullanacaksınız hem de gitmeyenleri de kokundan tutup oraya götüreceksiniz. 7 Hazirana kadar devam edecek. Bu sizin yıllardır beklediğiniz hak değil mi? Siz her Avrupa'ya geldiğimde "Sayın Başbakanım biz ne zaman oy kullanacağız" ben de diyordum ki halledeceğiz. İlk oyunuzu cumhurbaşkanlığında kullandınız. Şimdi ülkeyi yönetecek hükümet için kullanacaksınız. Bu seçim bir kırılma noktası Avrupa'nın oyları tohumlamadır. Bu demokratİk hakkınızı sakın ihmal etmeyin.

TİYATRODA İYİ İŞ YAPARLAR
Çıkmışlar Diyanet İşleri Başkanı'nın arabası ile uğraşıyorlar, ben derdim ki sakın o arabayı verme. O makam bu arabaya fazlası ile layık. Öyle de abartıyorlarki 1 milyon. Öyle bir araba 1 milyona olmaz. Yalan. Kendileri daniskasına biniyor. Bu arabalar o makamı temsil edenlere eğer layıksa şerefle alınır. Şimdi de kaynak diyor nerden? Neymiş bu vereceklerinin kaynağı. Biri Diyanet İşleri Başkanı'nın arabasıymış. Bunları güldürü tiyatrosuna koysanız orada baya iş icraat ederler.

DEAŞ YOKSA DİYANET SAYESİNDE
Avrupadaki Evlad-ı Fatihan, Afrikadaki mazlumlar Diyanet'i çok iyi bilir. Gazze'de yıkılan camileri diyanet yaptırıyor, Myanmar'daki mazlum kardeşlerimize elini bu kururumuz uzatıyor. Dünyanın her yerindeki Müslümanlarla iletişimi bu kurum sağlıyor. Bugün Türkiyede Boko Haram gibi, DEAŞ gibi örgütler faaliyet göstermiyorsa en büyük pay Diyanet'in.

BAŞÖRTÜLÜ ADAYLARI DA ENTERESAN
Bunları başörtülü adayı da bir enteresan. Bu Diyanet Ezidi yetiştirir. Yazıklar olsun zaten bu örgüte de böylesi yakışır. Acaba samimi Müslümanları nasıl kandırırız diye aday yapıyorlar ama o türleri de bu türlüdür. Ülkemizde mezhep çatışması tutmadı diye rahatsız oluyorlar. Kardeşlerimizle uzak coğrafyadaki kardeşlerimize el uzatmamızdan sarılmamızdan rahatsız oluyorlar.

MEZHEP KAVGASINI KAŞIYORLAR
Alevileri de bölmek istiyorlar, Alisiz Alevilik, Alili Alevilik. Bunun da arkasında Batı var. Yerine göre etnik bölücülük yerine göre mezhep bölücülüğü yapıyorlar. Bölgemizdeki etnik ve mezhep kavgalarını şimdi Türkiye'ye nasıl sokarız gayreti içindeler ama başaramayacaklar. Bu senaryolara eyvallah etmeyeceğiz.


Andoer Z4 Android 5.1 TV Box 2G / 16G WiFi & LAN UHD 4K * 2K RK3368 Octa-Core 64 Bits Mini PC Kodi /XBMC/DLNA Smart Media Player
Yorumlar

En çok okunan

Türkiye'de sahte sigortalılık ile emekli olanlara ağır ...

Sahte sigortalılık yolunu seçerek emeklilik ...

+ View

Hollanda'da ailesinden koparılan Ilayda Çelik ailesine ...

Hollanda'da Gençlik Dairesi’nin polis zoruyla ...

+ View

Avrupalı Türkleri asimile etmek istiyorlar

Göçmenlere dönük yaptırımlarda hız kesmeyen ...

+ View

Gümrüksüz ve posta ücretsiz güzel telefonlar

Çin'den telefon siparislerinde gümrüklere ...

+ View

Son eklenen haberler

OnePlus 5T resmen tanıtıldı

Çinli teknoloji devi OnePlus, yeni çerçevesiz ...

+ View

Hollanda'da Denk Partisinden Filistin için önerge

Hollanda'da Türkler tarafından kurulan Denk ...

+ View

Türkiye'de evi, parası olan sosyal'dan yardım alan ...

Türkiye’de evi, parası olup bulundukları ülkede ...

+ View

Hollandalı öğrencilerden Ulft köyündeki Selahaddin Eyyubi ...

Hollanda'da bir grup lise öğrencisi din dersleri ...

+ View

Göztepe 1 - Beşiktaş 3

Spor Toto Süper Lig'in 11. haftasında Beşiktaş ...

+ View
Belsimpel generiek Image Banner 300 x 250

iHerb

iherb-haplar-pills-275

Scroll to top