Son Haberler:
Binance sitesinde nasıl bitcoin, ripple ve diğer coinler alınır -- "Binance kolay kulanımı ,düşük komisyonları ve güçlü altyapısıyla kısa zamanda ..."
Güneydoğu Anadolu’da Kaçak Elektrikle Bitcoin Madenciliği yapılıyor -- "Kaçak elektrik kullanımının had safhada olduğu Güneydoğu Anadolu bölgesinde Bitcoin ..."
Fatih Terim'li Galatasaray'dan gövde gösterisi: Galatasaray 3 - Göztepe 1 -- "Tam 1554 gün sonra Fatih Terim önderliğinde bir maça çıkan Galatasaray, Süper Lig'in 17. ..."
Konya'dan 'Dost Kazığı': Atiker Konyaspor 1 - Fenerbahçe 1 -- "Fenerbahçe, Süper Lig'in 17. haftasında deplasmanda Aykut Kocaman'ın eski takımı Atiker ..."
Nerede kalmıştık: Fatih Terim resmen yuvaya geri döndü -- "Galatasaray'ın yeni teknik direktörü Fatih Terim oldu! Terim, Sarı-Kırmızılı kulüple ..."
Irkçı lider Geert Wilders'den "Duvar örelim" önerisi -- "Çekya'nın başkenti Prag'da Avrupa'nın aşırı sağ liderlerinin katıldığı toplantıda ..."
Fenerbahçe 2 - Karabükspor 0 -- "Süper Lig'in 16. haftasında Fenerbahçe kendi sahasında Karabükspor'u ağırladı. İlk yarısı ..."
İgor Tudor Galatasaray'dan kovuldu -- "Galatasaray yönetimi, Hırvat Teknik direktör Igor Tudor ile yollarını ayırma kararı aldı. ..."
Hollanda'da İslam düşmanı Wilders seçim kampanyasına camii bahçesinde başladı -- "Hollanda'da aşırı sağcı Özgürlük Partisi'nin (PVV) lideri Geert Wilders, yerel seçim ..."
Cumhurbaşkanı Erdoğan: İsrail bir işgal ve terör devletidir -- "Cumhurbaşkanı Erdoğan, olağanüstü toplanan İİT zirvesinde "Kudüs'ü, Filistin devletinin ..."

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Belçika'da Gençlik Buluşması'nda konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları:

- Avrupa’nın hiçbir ülkesinde başı öne eğik bir kardeşimi görmek istemiyorum.

- Konuşmalar yapıyorum, YSK'ya şikayet ediyorlar.'Cumhurbaşkanını yasaklayın, meydanlara çıkmasın'. Bir, iki, üç müracaat ettiler, hepsinden de oy birliğiyle ret aldılar. Bunlar anayasayı da bilmiyor. Anayasayı açıp okuyun, acaba cumhurbaşkanı nerede suç işler Cumhurbaşkanının vatana ihanetten başka suçu yoktur. Meydanlarda konuşma hürriyetimi size yedirmem. Alışılmış bir cumhurbaşkanı olmayacağım.

DİYANET İŞLERİ BAŞKANIMIZ KUSURA BAKMASIN...
- Anadolu'da Diyanet tarafından hazırlanan Kürtçe Kur-an'ı Kerim'i gösterdim. HDP Eş Başkanı ne dese “Diyanet 1 tane Kürtçe baskı yaptı gönderdi' Diyanet gerekli cevabı verdi. Diyanet İşleri Başkanlığı Ermenice Kur-an'ı meali hazırladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan "Ben Diyanet İşleri Başkanı'nın yerinde olsan kesinlikle o arabayı iade etmezdim" dedi.
- Çıkmışlar, Diyanet İşleri Başkanı'nın arabasıyla uğraşıyorlar. Kusura bakmasın Diyanet İşleri Başkanım, eğer benim haberim olsa ben derdim ki, 'Sakın bu arabayı verme.' O makam, bu tür bir arabaya fazlasıyla layık.

GÖNLÜMDE YATAN BİRİLERİ VAR
- Ne yaparsanız yapın meydanlarda konuşma hürriyetimi size yedirmem. Alışılmış cumhurbaşkanı olmayacağım. Ben çıkıp yan gelip yatamam. Tüm partilere eşit mesafedeyim. Gönlümde yatan aslan elbette var. Taraf derseniz tarafım. Milletin tarafıyım.

GURBETİ YENİ VATAN YAPIN
Tüm kardeşlerimizden hayatın tüm alanlarında daha aktif olmanızı istiyorum. Spordan kültüre iş hayatına kadar varlığınızı güçlendirmenizi istiyorum. Birlik beraberlik kardeşlik içinde çalışmaların yürütülmesi gerekiyor. Yaşadığımız ve Yaşamaya devam edeceğimiz her yer vatandır. Sizler yıllar önce buraya gurbetçi olarak geldiniz. Elbette Türkiye anavatan olmaya devam edecek ama sizin burda her alanda güçlü kök salmanız gerek. Gurbeti acı vatandan yeni vatan yapmaya sizlere çok iş düşüyor.DİLİNİZİ İYİ ÖĞRENİN
Gençler bilhassa sizler milletimizin bu coğrafyadaki yeni alperenlerisiniz. Avrupa'daki varlığımızı sürekli ve güçlü tutmanızı istiyorum. Bu da eğitimden geçiyor. Türkçeyi tam bilmeyen evladımızın Almancayı İngilizceyi Fransızcayı tam öğrenmesi mümkün değil. Anadil sizin düşündüğünüz dildir. Çocuklarımıza anadili Türkçeyi çok iyi öğretecek diğer dilleri de anadili gibi öğrenmesini sağlayacağız. Artık hiçbir kardeşimiz kendisini bu coğrafyada yabancı hissetmesin. Dilinize inancınıza, kültürünüze sahip çıktığınız sürece herkesin size saygı duyduğunu göreceksiniz. Önce siz bu vasıflarınızla Belçika topluluğunun asli unsuru olduğunuzu kabul edeceksiniz sonra da onların kabul ettiğini göreceksiniz.

BUNLARDA YALAN BOL
Dün Türkçe ezanla ibadetle yapmaya çalışıyorlardı bugün terör örgütü ve güdümündeki parti Kürtçe ezan ve Kürtçe ibadetle yapmaya çalışıyor. 2010 yılında bu partinin organizasyonu esnasında Kürtçe ezan okutulmuştu. Diyanet şiddetle karşı çıkmıştı. Hatta cuma namazlarını dahi fitneye alet etti, alternatif cuma namazı kılmaya gittiler. Ne dedi biz "Diyanet işleri Başkanlığı'nı kaldıracağız." Bu arada da Diyanet İşleri Başkanlığımız Kuran'ı Kerim'in Kürtçe mealini hazırladı. Ben de Anadoluda gösterdim.Eşbaşkan ne dese beğenirsiniz. "Bir tane Kürtçe meal gönderdi Diyanet, onu gösteriyor." Diyanet İşleri Başkanlığımız gereken cevabı verdi. Binlerce meali hazırladı ve şehirlere gönderdiler. Hatta Ermenice Kuran meali de hazırlattı. Bundan rahatsız oluyorlar. Ne diyeceklerini bilemiyor. Belçika'nın sokaklarında da aynı şekilde dolaşabiliriler, bunlarda yalan bol. Ülkemizde de aynı şeyleri yapıyorlar. Millet gereken cevabı dağdakilerin diliyle değil, sandıkta 7 Haziran'da vermeli.

BU SEÇİM KIRILMA NOKTASI
Hem siz kullanacaksınız hem de gitmeyenleri de kokundan tutup oraya götüreceksiniz. 7 Hazirana kadar devam edecek. Bu sizin yıllardır beklediğiniz hak değil mi? Siz her Avrupa'ya geldiğimde "Sayın Başbakanım biz ne zaman oy kullanacağız" ben de diyordum ki halledeceğiz. İlk oyunuzu cumhurbaşkanlığında kullandınız. Şimdi ülkeyi yönetecek hükümet için kullanacaksınız. Bu seçim bir kırılma noktası Avrupa'nın oyları tohumlamadır. Bu demokratİk hakkınızı sakın ihmal etmeyin.

TİYATRODA İYİ İŞ YAPARLAR
Çıkmışlar Diyanet İşleri Başkanı'nın arabası ile uğraşıyorlar, ben derdim ki sakın o arabayı verme. O makam bu arabaya fazlası ile layık. Öyle de abartıyorlarki 1 milyon. Öyle bir araba 1 milyona olmaz. Yalan. Kendileri daniskasına biniyor. Bu arabalar o makamı temsil edenlere eğer layıksa şerefle alınır. Şimdi de kaynak diyor nerden? Neymiş bu vereceklerinin kaynağı. Biri Diyanet İşleri Başkanı'nın arabasıymış. Bunları güldürü tiyatrosuna koysanız orada baya iş icraat ederler.

DEAŞ YOKSA DİYANET SAYESİNDE
Avrupadaki Evlad-ı Fatihan, Afrikadaki mazlumlar Diyanet'i çok iyi bilir. Gazze'de yıkılan camileri diyanet yaptırıyor, Myanmar'daki mazlum kardeşlerimize elini bu kururumuz uzatıyor. Dünyanın her yerindeki Müslümanlarla iletişimi bu kurum sağlıyor. Bugün Türkiyede Boko Haram gibi, DEAŞ gibi örgütler faaliyet göstermiyorsa en büyük pay Diyanet'in.

BAŞÖRTÜLÜ ADAYLARI DA ENTERESAN
Bunları başörtülü adayı da bir enteresan. Bu Diyanet Ezidi yetiştirir. Yazıklar olsun zaten bu örgüte de böylesi yakışır. Acaba samimi Müslümanları nasıl kandırırız diye aday yapıyorlar ama o türleri de bu türlüdür. Ülkemizde mezhep çatışması tutmadı diye rahatsız oluyorlar. Kardeşlerimizle uzak coğrafyadaki kardeşlerimize el uzatmamızdan sarılmamızdan rahatsız oluyorlar.

MEZHEP KAVGASINI KAŞIYORLAR
Alevileri de bölmek istiyorlar, Alisiz Alevilik, Alili Alevilik. Bunun da arkasında Batı var. Yerine göre etnik bölücülük yerine göre mezhep bölücülüğü yapıyorlar. Bölgemizdeki etnik ve mezhep kavgalarını şimdi Türkiye'ye nasıl sokarız gayreti içindeler ama başaramayacaklar. Bu senaryolara eyvallah etmeyeceğiz.


Andoer Z4 Android 5.1 TV Box 2G / 16G WiFi & LAN UHD 4K * 2K RK3368 Octa-Core 64 Bits Mini PC Kodi /XBMC/DLNA Smart Media Player
Yorumlar

Binance Bitcoin Ripple

En çok okunan

Türkiye'de evi, parası olan sosyal'dan yardım alan ...

Türkiye’de evi, parası olup bulundukları ülkede ...

+ View

Dövizle askerlik başvurusunda yıl sonunu atlatmayın

Dövizle askerlikte binlerce kişi 1000 euro ...

+ View

Hollanda'da kaybolan Abdullah isimli Türk çocuğu ailesine ...

Hollanda'da, 3 gündür aranan kayıp zihinsel ve ...

+ View

Gümrüksüz ve posta ücretsiz güzel telefonlar

Çin'den telefon siparislerinde gümrüklere ...

+ View

Son eklenen haberler

Hamsi ihracatında artış

Deniz av sezonunun başladığı 1 Eylül'den 31 ...

+ View

Binance sitesinde nasıl bitcoin, ripple ve diğer coinler ...

Binance kolay kulanımı ,düşük komisyonları ve ...

+ View

Güneydoğu Anadolu’da Kaçak Elektrikle Bitcoin Madenciliği ...

Kaçak elektrik kullanımının had safhada olduğu ...

+ View

Fatih Terim'li Galatasaray'dan gövde gösterisi: Galatasaray ...

Tam 1554 gün sonra Fatih Terim önderliğinde bir ...

+ View

Fırtına Karabük'te tekledi: Kardemir Karabükspor 1 - ...

Süper Lig'in 17. haftasında Trabzonspor, ...

+ View
Germany FRA_AUH

iHerb

iherb-haplar-pills-275

Scroll to top