Son Haberler:
Sarah İzat isimli Hollandalı Müslüman kadın polise başörtüsü izni -- "Hollanda İnsan Hakları Komisyonu, Müslüman polis Sarah İzat’a çalışırken başörtüsü takma ..."
OnePlus 5T resmen tanıtıldı -- "Çinli teknoloji devi OnePlus, yeni çerçevesiz ekranlı ve 8 GB RAM'li OnePlus 5T modelini ..."
Hollanda'da Denk Partisinden Filistin için önerge -- "Hollanda'da Türkler tarafından kurulan Denk Partisi, Filistin devletinin Hollanda ..."
Hollandalı öğrencilerden Ulft köyündeki Selahaddin Eyyubi Camisi'ni ziyaret -- "Hollanda'da bir grup lise öğrencisi din dersleri kapsamında cami ziyaretinde bulundu. ..."
Aykut Kocaman'dan istifa sinyali -- "Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman, Osmanlıspor maçı sonrası istifa edebileceğinin ..."
Fenerbahçe bir bir eriyor: Osmanlıspor 1 - Fenerbahçe 1 -- "Süper Lig'in 11. haftasında Osmanlıspor ile Fenerbahçe, 1-1 berabere kaldı. Kötü gidişat ..."
Tunahan Kuzu, vatan haini Can Dündar'ı Hollanda'da rezil etti -- "PKK’lı Sadet Karabulut’un daveti üzere Hollanda Parlamentosu’nda, yaptığı ihaneti büyük ..."
Hollanda'da 225 gün sonra Rutte 3 hükümeti kuruldu -- "Hollanda'da 15 Mart'ta düzenlenen erken genel seçimden 225 gün sonra hükümet resmen ..."
Kuran Ayetleriyle dalga geçen skandal şarkıya tepkinizi gösterin -- "MC Nando e MC Luanzinho isimli İspanyol bir müzik grubu, kuran ayetleriyle dalga geçtiği ..."
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Gökçek görüşmesi sonrası açıklama -- "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Melih Gökçek ile görüşmesinin ardından Twitter'da ..."

Belçika’da Silke Raats adlı genç kız, Müslüman bir kadın olarak yaşamanın etkilerini araştırmak için başörtüsü taktı. Bir ay gözlem yapmayı planlayan Raats, arkadaşlarının üçte birini kaybedince gözlemini 10 günde sonlandırdı.

BELÇİKA’NIN Anvers kentinde yaşayan Silke Raats adlı genç kız, bir ay süreyle bir Müslüman kadın olarak ülkede yaşamanın nasıl etkileri olduğunu araştırmak için başörtüsü taktı. Başörtüsü takmakla radikal İslam’ın aynı şey olmadığını göstermek amacıyla bir süre Müslümanlığı seçmiş biri gibi davranan 21 yaşındaki yüksekokul öğrencisi, gösterilen tepkilerle şoke oldu. Bir ay sürdürmeyi düşündüğü sosyal gözlemini bu yüzden 10 günde sonlandıran Raats, 10 gün içinde arkadaşları ve yakın çevresinin üçte birini kaybettiğini duyurdu.YARDIMA KOŞUYOR
Türklerin yoğun olarak yaşadığı Hoboken semtinde bulunan Karel de Grote Yüksekokulu’nda Farmakolojik Laboratuvar Teknikleri eğitimi gören ve boş zamanlarında bir merkezde Türk çocuklarının ev ödevlerine gönüllü olarak yardım eden genç kız, son olarak Brüksel Maxmillian parkta mültecilere yardım etmişti. Tüm bunlardan dolayı kendisine “İslam’ı seçip seçmediği, Müslüman bir erkek arkadaşla çıkmaya başlayıp başlamadığı ve hiçbir zaman iş bulamayacağının farkında olup olmadığı” gibi tepkilerle karşılaştı.

TEPKİLER ŞOK ETTİ
Raats, diğer tekiler ise şöyle sıralandı; “O da herkes gibi normal olamaz mı? Tamamen çıldırdı”, “Bir Müslümanla beraber kesin. Bir Müslümanla evlenirse hiçbir zaman özgür olamayacak”, “Sığınmacı ve Müslüman arkadaşlarının çok fazla etkisinde kalmış”, “Benim çocuğum eve böyle gelse sokağa atardım”, “Hiçbir zaman iş bulamayacaksın biliyorsun değil mi?”, “Doğum günü için Suriye’ye bilet alalım. Yarın IŞİD’e katılırsa şaşırmayacağım”, “Aramızda hiçbir şey eskisi gibi olmayacak biliyorsun”, “Benim yanıma fazla yaklaşmasın, kim bilir belki bomba atar.”YOK SAYILDIM
Silke Raats, en çok da öğrenci arkadaşlarının tepkisine şaşırdığını belirtti. Genç öğrenci duygularını, “Okulda neredeyse herkes tarafından yok sayıldım. Suriye’ye gideceğimi ve kendilerine bomba atacağımı düşündüler. İnsanların çoğu ‘Biz ve onlar yaklaşımı’ sergiliyor. Mültecilerle ilgili de dikkatli olmamı istediler ve mültecilerin hepsinin cihatçı olduğunu söylediler. Onlara göre başörtüsü takmak neredeyse otomatik olarak Suriye’ye gitmekle aynı anlama geliyordu” şeklinde özetledi. Silke Raats, çok az da olsa başörtüsü takmasına olumlu yaklaşan arkadaşları da olduğunu aktardı. [Serpil AYGÜN-BRÜKSEL-SABAH]


Andoer Z4 Android 5.1 TV Box 2G / 16G WiFi & LAN UHD 4K * 2K RK3368 Octa-Core 64 Bits Mini PC Kodi /XBMC/DLNA Smart Media Player
Yorumlar

En çok okunan

Türkiye'de sahte sigortalılık ile emekli olanlara ağır ...

Sahte sigortalılık yolunu seçerek emeklilik ...

+ View

Hollanda'da ailesinden koparılan Ilayda Çelik ailesine ...

Hollanda'da Gençlik Dairesi’nin polis zoruyla ...

+ View

Avrupalı Türkleri asimile etmek istiyorlar

Göçmenlere dönük yaptırımlarda hız kesmeyen ...

+ View

Gümrüksüz ve posta ücretsiz güzel telefonlar

Çin'den telefon siparislerinde gümrüklere ...

+ View

Son eklenen haberler

Sarah İzat isimli Hollandalı Müslüman kadın polise ...

Hollanda İnsan Hakları Komisyonu, Müslüman polis ...

+ View

Beşiktaş gruptan lider çıktı

Şampiyonlar Ligi G Grubu 5. hafta maçında evinde ...

+ View

OnePlus 5T resmen tanıtıldı

Çinli teknoloji devi OnePlus, yeni çerçevesiz ...

+ View

Hollanda'da Denk Partisinden Filistin için önerge

Hollanda'da Türkler tarafından kurulan Denk ...

+ View

Türkiye'de evi, parası olan sosyal'dan yardım alan ...

Türkiye’de evi, parası olup bulundukları ülkede ...

+ View
iBood Image Banner 120 x 60

iHerb

iherb-haplar-pills-275

Scroll to top