Son Haberler:
Hollanda'da 3 kahraman milletvekilli -- "Avrupa’daki Türk kökenli milletvekillerinin çoğu ihanet yarışında... Hollanda’nın Türk ..."
Hollanda uyuşturucu devletine benzemeye başladı -- "Hollanda polisi; yasa dışı uyuşturucu ticaretine veya tüketimine çok fazla katılan bir ..."
Hollanda Parlamentosu Ermeni olaylarını ‘soykırım’ olarak tanımaya hazırlanıyor -- "Hollanda’dan tehlikeli girişim... Hollanda Parlamentosu, 1915 yılındaki Ermeni olaylarını ..."
Şeker, zihninizi de tehdit ediyor -- "Kandaki şeker seviyesi yükseldikçe zihinsel çöküşün hızlandığını kaydeden bilim ..."
Bitcoin 6000 Dolar seviyesine düştü -- "En büyük dijital para birimi olan Bitcoin, Asya’da yaşanılan sert düzenlemeler sonucu, ..."
Binance sitesinde nasıl bitcoin, ripple ve diğer coinler alınır -- "Binance kolay kulanımı ,düşük komisyonları ve güçlü altyapısıyla kısa zamanda ..."
Güneydoğu Anadolu’da Kaçak Elektrikle Bitcoin Madenciliği yapılıyor -- "Kaçak elektrik kullanımının had safhada olduğu Güneydoğu Anadolu bölgesinde Bitcoin ..."
Fatih Terim'li Galatasaray'dan gövde gösterisi: Galatasaray 3 - Göztepe 1 -- "Tam 1554 gün sonra Fatih Terim önderliğinde bir maça çıkan Galatasaray, Süper Lig'in 17. ..."
Konya'dan 'Dost Kazığı': Atiker Konyaspor 1 - Fenerbahçe 1 -- "Fenerbahçe, Süper Lig'in 17. haftasında deplasmanda Aykut Kocaman'ın eski takımı Atiker ..."
Nerede kalmıştık: Fatih Terim resmen yuvaya geri döndü -- "Galatasaray'ın yeni teknik direktörü Fatih Terim oldu! Terim, Sarı-Kırmızılı kulüple ..."

Belçika’da Silke Raats adlı genç kız, Müslüman bir kadın olarak yaşamanın etkilerini araştırmak için başörtüsü taktı. Bir ay gözlem yapmayı planlayan Raats, arkadaşlarının üçte birini kaybedince gözlemini 10 günde sonlandırdı.

BELÇİKA’NIN Anvers kentinde yaşayan Silke Raats adlı genç kız, bir ay süreyle bir Müslüman kadın olarak ülkede yaşamanın nasıl etkileri olduğunu araştırmak için başörtüsü taktı. Başörtüsü takmakla radikal İslam’ın aynı şey olmadığını göstermek amacıyla bir süre Müslümanlığı seçmiş biri gibi davranan 21 yaşındaki yüksekokul öğrencisi, gösterilen tepkilerle şoke oldu. Bir ay sürdürmeyi düşündüğü sosyal gözlemini bu yüzden 10 günde sonlandıran Raats, 10 gün içinde arkadaşları ve yakın çevresinin üçte birini kaybettiğini duyurdu.YARDIMA KOŞUYOR
Türklerin yoğun olarak yaşadığı Hoboken semtinde bulunan Karel de Grote Yüksekokulu’nda Farmakolojik Laboratuvar Teknikleri eğitimi gören ve boş zamanlarında bir merkezde Türk çocuklarının ev ödevlerine gönüllü olarak yardım eden genç kız, son olarak Brüksel Maxmillian parkta mültecilere yardım etmişti. Tüm bunlardan dolayı kendisine “İslam’ı seçip seçmediği, Müslüman bir erkek arkadaşla çıkmaya başlayıp başlamadığı ve hiçbir zaman iş bulamayacağının farkında olup olmadığı” gibi tepkilerle karşılaştı.

TEPKİLER ŞOK ETTİ
Raats, diğer tekiler ise şöyle sıralandı; “O da herkes gibi normal olamaz mı? Tamamen çıldırdı”, “Bir Müslümanla beraber kesin. Bir Müslümanla evlenirse hiçbir zaman özgür olamayacak”, “Sığınmacı ve Müslüman arkadaşlarının çok fazla etkisinde kalmış”, “Benim çocuğum eve böyle gelse sokağa atardım”, “Hiçbir zaman iş bulamayacaksın biliyorsun değil mi?”, “Doğum günü için Suriye’ye bilet alalım. Yarın IŞİD’e katılırsa şaşırmayacağım”, “Aramızda hiçbir şey eskisi gibi olmayacak biliyorsun”, “Benim yanıma fazla yaklaşmasın, kim bilir belki bomba atar.”YOK SAYILDIM
Silke Raats, en çok da öğrenci arkadaşlarının tepkisine şaşırdığını belirtti. Genç öğrenci duygularını, “Okulda neredeyse herkes tarafından yok sayıldım. Suriye’ye gideceğimi ve kendilerine bomba atacağımı düşündüler. İnsanların çoğu ‘Biz ve onlar yaklaşımı’ sergiliyor. Mültecilerle ilgili de dikkatli olmamı istediler ve mültecilerin hepsinin cihatçı olduğunu söylediler. Onlara göre başörtüsü takmak neredeyse otomatik olarak Suriye’ye gitmekle aynı anlama geliyordu” şeklinde özetledi. Silke Raats, çok az da olsa başörtüsü takmasına olumlu yaklaşan arkadaşları da olduğunu aktardı. [Serpil AYGÜN-BRÜKSEL-SABAH]


Andoer Z4 Android 5.1 TV Box 2G / 16G WiFi & LAN UHD 4K * 2K RK3368 Octa-Core 64 Bits Mini PC Kodi /XBMC/DLNA Smart Media Player
Yorumlar

Binance Bitcoin Ripple

En çok okunan

Türkiye'de evi, parası olan sosyal'dan yardım alan ...

Türkiye’de evi, parası olup bulundukları ülkede ...

+ View

Hollanda'da polislerden ırkçıları delirten Cami ziyareti

Hollanda polisi, ülkenin Haaksbergen kentinde ...

+ View

Binance sitesinde nasıl bitcoin, ripple ve diğer coinler ...

Binance kolay kulanımı ,düşük komisyonları ve ...

+ View

Gümrüksüz ve posta ücretsiz güzel telefonlar

Çin'den telefon siparislerinde gümrüklere ...

+ View

Son eklenen haberler

Hollanda'da 3 kahraman milletvekilli

Avrupa’daki Türk kökenli milletvekillerinin çoğu ...

+ View

Hollanda uyuşturucu devletine benzemeye başladı

Hollanda polisi; yasa dışı uyuşturucu ticaretine ...

+ View

Transavia pilotları greve gidiyor

Transavia Hava Yolları yakın zamanda pilotların ...

+ View

Hollanda Parlamentosu Ermeni olaylarını ‘soykırım’ olarak ...

Hollanda’dan tehlikeli girişim... Hollanda ...

+ View

Gurbetçiler Edirne'yi teğet geçmeyecekler

Avrupa'da yaşayan Türk vatandaşlarının yurda ...

+ View
Germany FRA_AUH

iHerb

iherb-haplar-pills-275

Scroll to top