Son Haberler:
Sarah İzat isimli Hollandalı Müslüman kadın polise başörtüsü izni -- "Hollanda İnsan Hakları Komisyonu, Müslüman polis Sarah İzat’a çalışırken başörtüsü takma ..."
OnePlus 5T resmen tanıtıldı -- "Çinli teknoloji devi OnePlus, yeni çerçevesiz ekranlı ve 8 GB RAM'li OnePlus 5T modelini ..."
Hollanda'da Denk Partisinden Filistin için önerge -- "Hollanda'da Türkler tarafından kurulan Denk Partisi, Filistin devletinin Hollanda ..."
Hollandalı öğrencilerden Ulft köyündeki Selahaddin Eyyubi Camisi'ni ziyaret -- "Hollanda'da bir grup lise öğrencisi din dersleri kapsamında cami ziyaretinde bulundu. ..."
Aykut Kocaman'dan istifa sinyali -- "Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman, Osmanlıspor maçı sonrası istifa edebileceğinin ..."
Fenerbahçe bir bir eriyor: Osmanlıspor 1 - Fenerbahçe 1 -- "Süper Lig'in 11. haftasında Osmanlıspor ile Fenerbahçe, 1-1 berabere kaldı. Kötü gidişat ..."
Tunahan Kuzu, vatan haini Can Dündar'ı Hollanda'da rezil etti -- "PKK’lı Sadet Karabulut’un daveti üzere Hollanda Parlamentosu’nda, yaptığı ihaneti büyük ..."
Hollanda'da 225 gün sonra Rutte 3 hükümeti kuruldu -- "Hollanda'da 15 Mart'ta düzenlenen erken genel seçimden 225 gün sonra hükümet resmen ..."
Kuran Ayetleriyle dalga geçen skandal şarkıya tepkinizi gösterin -- "MC Nando e MC Luanzinho isimli İspanyol bir müzik grubu, kuran ayetleriyle dalga geçtiği ..."
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Gökçek görüşmesi sonrası açıklama -- "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Melih Gökçek ile görüşmesinin ardından Twitter'da ..."

emir-kir.jpgBelçika’da yarın yapılacak Belçika Federal Parlamento ve Senato temsilcileri seçiminde, 26’sı milletvekili, 5′i senatör olmak üzere toplam 31 Türk kökenli aday da varlıklarını hissettiriyor. Brüksel-Halle-Vilvoorde seçim bölgesinde Frankofon Sosyalist Partisi PS’den 4. sırada seçime giren Bakan Emir Kır, tercihli oylarla sıralamadaki yerini arttırarak, Federal Parlamento’ya girmeyi ve parti içerisindeki güçlü konumunu daha da kuvvetlendirmeyi hedefliyor.

Belçika’da Partisi PS’in yabancı hakları konusunda öncülük yapan bir parti olduğunu vurgulayan Brüksel Bölge Hükemti bakanlarından Emir Kır, adaylığı ve Belçika’da yaşanan aktüel siyasi gelişmeleri SABAH’a değerlendirdi.

SORUMLULUK İHTİYACI
Belçika’da spekülatörlerin yarattığı ekonomik ve sosyal krizin faturasının halktan çıkarılmaya çalışıldığını belirten Kır, “Vatandaşlarımızın ekonomik krizden daha fazla zarar görmemesi ve ülkenin bütünlüğünü korumak için sorumluluk lazım. İnsanların alım gücünün yükseltilmesi ve vergi sisteminin iyileştirilmesi gerekiyor. Bu yüzden bu seçimlerde adayım” dedi.

İNDİRİME DESTEK

Bakan Kır, ülkede gençler arasında artan işsizliğe çözüm bulunması gerektiğini vurgulayarak, “Öncelikle gençler arasında işsizliği önlemek lazım. Eğer biz bu işsizliğe çözüm bulmazsak daha fazla şiddet olaylarını beklemek lazım. Bugün uygulanmaya başlanan 18-20 yaş arası gençlerin istihadımında vergi indirimini destekliyorum. Bundan 30 yıl önce babalarımız bir maaşla ev alabilirken, şimdi bu çok zorlaştı. Çalışan kesimin üzerinde büyük bir vergi yükü var bunu adil dağıtmak gerekiyor” diye konuştu.

Kır, seçilirse Federal Parlamento’ya milletvekili olarak gitmesi konusunda ise önce halkın tercihini ortaya koyması gerektiğini söyledi. Bakan Kır Partisi PS’in yabancı hakları konusunda öncülük yapan bir parti olduğunu vurgularken, “Hatırlatmak gerekirse, yabancıların oy hakkı, vatandaşlık yasasının kolaylaştırılması, camilerin tanınması, imamların maaşa bağlanması gibi konularda hep sosyalist partisi öncülük etmiştir. Yabancıları sadece oy getirmesi anlamında değil, vatandaşın oylarıyla desteklediği adaya da gerektiği zaman devlet kademelerinde yer veren bir partidir” diye konuştu. [Serpil AYGÜN-BRÜKSEL] Sabahh

Andoer Z4 Android 5.1 TV Box 2G / 16G WiFi & LAN UHD 4K * 2K RK3368 Octa-Core 64 Bits Mini PC Kodi /XBMC/DLNA Smart Media Player
Yorumlar

En çok okunan

Türkiye'de sahte sigortalılık ile emekli olanlara ağır ...

Sahte sigortalılık yolunu seçerek emeklilik ...

+ View

Hollanda'da ailesinden koparılan Ilayda Çelik ailesine ...

Hollanda'da Gençlik Dairesi’nin polis zoruyla ...

+ View

Avrupalı Türkleri asimile etmek istiyorlar

Göçmenlere dönük yaptırımlarda hız kesmeyen ...

+ View

Gümrüksüz ve posta ücretsiz güzel telefonlar

Çin'den telefon siparislerinde gümrüklere ...

+ View

Son eklenen haberler

Sarah İzat isimli Hollandalı Müslüman kadın polise ...

Hollanda İnsan Hakları Komisyonu, Müslüman polis ...

+ View

Beşiktaş gruptan lider çıktı

Şampiyonlar Ligi G Grubu 5. hafta maçında evinde ...

+ View

OnePlus 5T resmen tanıtıldı

Çinli teknoloji devi OnePlus, yeni çerçevesiz ...

+ View

Hollanda'da Denk Partisinden Filistin için önerge

Hollanda'da Türkler tarafından kurulan Denk ...

+ View

Türkiye'de evi, parası olan sosyal'dan yardım alan ...

Türkiye’de evi, parası olup bulundukları ülkede ...

+ View
Germany FRA_AUH

iHerb

iherb-haplar-pills-275

Scroll to top