Son Haberler:
Hollanda'da 3 kahraman milletvekilli -- "Avrupa’daki Türk kökenli milletvekillerinin çoğu ihanet yarışında... Hollanda’nın Türk ..."
Hollanda uyuşturucu devletine benzemeye başladı -- "Hollanda polisi; yasa dışı uyuşturucu ticaretine veya tüketimine çok fazla katılan bir ..."
Hollanda Parlamentosu Ermeni olaylarını ‘soykırım’ olarak tanımaya hazırlanıyor -- "Hollanda’dan tehlikeli girişim... Hollanda Parlamentosu, 1915 yılındaki Ermeni olaylarını ..."
Şeker, zihninizi de tehdit ediyor -- "Kandaki şeker seviyesi yükseldikçe zihinsel çöküşün hızlandığını kaydeden bilim ..."
Bitcoin 6000 Dolar seviyesine düştü -- "En büyük dijital para birimi olan Bitcoin, Asya’da yaşanılan sert düzenlemeler sonucu, ..."
Binance sitesinde nasıl bitcoin, ripple ve diğer coinler alınır -- "Binance kolay kulanımı ,düşük komisyonları ve güçlü altyapısıyla kısa zamanda ..."
Güneydoğu Anadolu’da Kaçak Elektrikle Bitcoin Madenciliği yapılıyor -- "Kaçak elektrik kullanımının had safhada olduğu Güneydoğu Anadolu bölgesinde Bitcoin ..."
Fatih Terim'li Galatasaray'dan gövde gösterisi: Galatasaray 3 - Göztepe 1 -- "Tam 1554 gün sonra Fatih Terim önderliğinde bir maça çıkan Galatasaray, Süper Lig'in 17. ..."
Konya'dan 'Dost Kazığı': Atiker Konyaspor 1 - Fenerbahçe 1 -- "Fenerbahçe, Süper Lig'in 17. haftasında deplasmanda Aykut Kocaman'ın eski takımı Atiker ..."
Nerede kalmıştık: Fatih Terim resmen yuvaya geri döndü -- "Galatasaray'ın yeni teknik direktörü Fatih Terim oldu! Terim, Sarı-Kırmızılı kulüple ..."

emir-kir.jpgBelçika’da yarın yapılacak Belçika Federal Parlamento ve Senato temsilcileri seçiminde, 26’sı milletvekili, 5′i senatör olmak üzere toplam 31 Türk kökenli aday da varlıklarını hissettiriyor. Brüksel-Halle-Vilvoorde seçim bölgesinde Frankofon Sosyalist Partisi PS’den 4. sırada seçime giren Bakan Emir Kır, tercihli oylarla sıralamadaki yerini arttırarak, Federal Parlamento’ya girmeyi ve parti içerisindeki güçlü konumunu daha da kuvvetlendirmeyi hedefliyor.

Belçika’da Partisi PS’in yabancı hakları konusunda öncülük yapan bir parti olduğunu vurgulayan Brüksel Bölge Hükemti bakanlarından Emir Kır, adaylığı ve Belçika’da yaşanan aktüel siyasi gelişmeleri SABAH’a değerlendirdi.

SORUMLULUK İHTİYACI
Belçika’da spekülatörlerin yarattığı ekonomik ve sosyal krizin faturasının halktan çıkarılmaya çalışıldığını belirten Kır, “Vatandaşlarımızın ekonomik krizden daha fazla zarar görmemesi ve ülkenin bütünlüğünü korumak için sorumluluk lazım. İnsanların alım gücünün yükseltilmesi ve vergi sisteminin iyileştirilmesi gerekiyor. Bu yüzden bu seçimlerde adayım” dedi.

İNDİRİME DESTEK

Bakan Kır, ülkede gençler arasında artan işsizliğe çözüm bulunması gerektiğini vurgulayarak, “Öncelikle gençler arasında işsizliği önlemek lazım. Eğer biz bu işsizliğe çözüm bulmazsak daha fazla şiddet olaylarını beklemek lazım. Bugün uygulanmaya başlanan 18-20 yaş arası gençlerin istihadımında vergi indirimini destekliyorum. Bundan 30 yıl önce babalarımız bir maaşla ev alabilirken, şimdi bu çok zorlaştı. Çalışan kesimin üzerinde büyük bir vergi yükü var bunu adil dağıtmak gerekiyor” diye konuştu.

Kır, seçilirse Federal Parlamento’ya milletvekili olarak gitmesi konusunda ise önce halkın tercihini ortaya koyması gerektiğini söyledi. Bakan Kır Partisi PS’in yabancı hakları konusunda öncülük yapan bir parti olduğunu vurgularken, “Hatırlatmak gerekirse, yabancıların oy hakkı, vatandaşlık yasasının kolaylaştırılması, camilerin tanınması, imamların maaşa bağlanması gibi konularda hep sosyalist partisi öncülük etmiştir. Yabancıları sadece oy getirmesi anlamında değil, vatandaşın oylarıyla desteklediği adaya da gerektiği zaman devlet kademelerinde yer veren bir partidir” diye konuştu. [Serpil AYGÜN-BRÜKSEL] Sabahh

Andoer Z4 Android 5.1 TV Box 2G / 16G WiFi & LAN UHD 4K * 2K RK3368 Octa-Core 64 Bits Mini PC Kodi /XBMC/DLNA Smart Media Player
Yorumlar

Binance Bitcoin Ripple

En çok okunan

Türkiye'de evi, parası olan sosyal'dan yardım alan ...

Türkiye’de evi, parası olup bulundukları ülkede ...

+ View

Hollanda'da polislerden ırkçıları delirten Cami ziyareti

Hollanda polisi, ülkenin Haaksbergen kentinde ...

+ View

Binance sitesinde nasıl bitcoin, ripple ve diğer coinler ...

Binance kolay kulanımı ,düşük komisyonları ve ...

+ View

Gümrüksüz ve posta ücretsiz güzel telefonlar

Çin'den telefon siparislerinde gümrüklere ...

+ View

Son eklenen haberler

Hollanda'da 3 kahraman milletvekilli

Avrupa’daki Türk kökenli milletvekillerinin çoğu ...

+ View

Hollanda uyuşturucu devletine benzemeye başladı

Hollanda polisi; yasa dışı uyuşturucu ticaretine ...

+ View

Transavia pilotları greve gidiyor

Transavia Hava Yolları yakın zamanda pilotların ...

+ View

Hollanda Parlamentosu Ermeni olaylarını ‘soykırım’ olarak ...

Hollanda’dan tehlikeli girişim... Hollanda ...

+ View

Gurbetçiler Edirne'yi teğet geçmeyecekler

Avrupa'da yaşayan Türk vatandaşlarının yurda ...

+ View
Germany FRA_AUH

iHerb

iherb-haplar-pills-275

Scroll to top