Son Haberler:
OnePlus 5T resmen tanıtıldı -- "Çinli teknoloji devi OnePlus, yeni çerçevesiz ekranlı ve 8 GB RAM'li OnePlus 5T modelini ..."
Hollanda'da Denk Partisinden Filistin için önerge -- "Hollanda'da Türkler tarafından kurulan Denk Partisi, Filistin devletinin Hollanda ..."
Hollandalı öğrencilerden Ulft köyündeki Selahaddin Eyyubi Camisi'ni ziyaret -- "Hollanda'da bir grup lise öğrencisi din dersleri kapsamında cami ziyaretinde bulundu. ..."
Aykut Kocaman'dan istifa sinyali -- "Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman, Osmanlıspor maçı sonrası istifa edebileceğinin ..."
Fenerbahçe bir bir eriyor: Osmanlıspor 1 - Fenerbahçe 1 -- "Süper Lig'in 11. haftasında Osmanlıspor ile Fenerbahçe, 1-1 berabere kaldı. Kötü gidişat ..."
Tunahan Kuzu, vatan haini Can Dündar'ı Hollanda'da rezil etti -- "PKK’lı Sadet Karabulut’un daveti üzere Hollanda Parlamentosu’nda, yaptığı ihaneti büyük ..."
Hollanda'da 225 gün sonra Rutte 3 hükümeti kuruldu -- "Hollanda'da 15 Mart'ta düzenlenen erken genel seçimden 225 gün sonra hükümet resmen ..."
Kuran Ayetleriyle dalga geçen skandal şarkıya tepkinizi gösterin -- "MC Nando e MC Luanzinho isimli İspanyol bir müzik grubu, kuran ayetleriyle dalga geçtiği ..."
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Gökçek görüşmesi sonrası açıklama -- "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Melih Gökçek ile görüşmesinin ardından Twitter'da ..."
Bitcoin rekor kırdı -- "Ağustos ayı ortasında 4,000 dolar seviyesini geçen Bitcoin, haftasonunda 6,000 doları ..."

hapishane-eller.jpgBelçika yıllardır cezaevlerindeki aşırı doluluk sorunuyla boğuşuyor. Her hükümetin önündeki sorunlu dosyalardan birisi olan Belçika cezaevlerin içler acısı durumuna kalıcı bir çözüm bulunamıyor. Bu yılın başında 500 kadar mahkumun Hollanda'da kiralanan bir cezaevine gönderilmesi gibi geçici çözümler de pek işe yaramıyor.

Yapılan son açıklamada Belçika cezaevlerinde şu anda 10 bin 700 kişinin bulunduğu kaydedildi. Halihazırdaki ceza ve tutukevlerinin toplam kapasitenin 8 bin 500 olduğuna dikkat çeken uzmanlar ise durumdan endişeli. Hollanda'ya gönderilen mahkûmlara rağmen sayının rekor seviyeye ulaşması sorumluları haraketlenderdi. Adalet Bakanlığı sorunun temelinde kamu binalarından sorumlu merkezin kendilerine söz verdikleri halde yeni cezaevi inşaatına bir türlü başlamamasını gösteriyor.

Öte yandan Brüksel'deki Vorst cezaevinin bir bölümünün sosyal müfettişler tarafından 'kullanıma uygun değildir' raporu üzerine kapanması gerekiyor. Belçika hapishanelerinin çoğunluğu 17. yüzyıldan kalma binalardan oluşuyor. Sağlık için elverişsiz hücrelerde kalmak durumunda olan mahkûmlar bir de aşırı doluluktan dolayı sıkıntı çekince isyanlar kaçınılmaz oluyor.

Bugün Brugge hapishanesinde çıkan bir yangında bir mahkum ağır yaralanarak hastaneye kaldırıldı. Ağır çalışma şartlarını şikayet eden gardiyanlar ise sık sık greve gidiyor. Önümüzdeki Perşembe günü Anvers Cezaevindeki gardiyanların çalışırken can güvenliklerinin olmadığı gerekçesiyle 24 saatlik iş bırakma eyleminde bulunacakları öğrenildi.

Andoer Z4 Android 5.1 TV Box 2G / 16G WiFi & LAN UHD 4K * 2K RK3368 Octa-Core 64 Bits Mini PC Kodi /XBMC/DLNA Smart Media Player
Yorumlar

En çok okunan

Türkiye'de sahte sigortalılık ile emekli olanlara ağır ...

Sahte sigortalılık yolunu seçerek emeklilik ...

+ View

Hollanda'da ailesinden koparılan Ilayda Çelik ailesine ...

Hollanda'da Gençlik Dairesi’nin polis zoruyla ...

+ View

Avrupalı Türkleri asimile etmek istiyorlar

Göçmenlere dönük yaptırımlarda hız kesmeyen ...

+ View

Gümrüksüz ve posta ücretsiz güzel telefonlar

Çin'den telefon siparislerinde gümrüklere ...

+ View

Son eklenen haberler

OnePlus 5T resmen tanıtıldı

Çinli teknoloji devi OnePlus, yeni çerçevesiz ...

+ View

Hollanda'da Denk Partisinden Filistin için önerge

Hollanda'da Türkler tarafından kurulan Denk ...

+ View

Türkiye'de evi, parası olan sosyal'dan yardım alan ...

Türkiye’de evi, parası olup bulundukları ülkede ...

+ View

Hollandalı öğrencilerden Ulft köyündeki Selahaddin Eyyubi ...

Hollanda'da bir grup lise öğrencisi din dersleri ...

+ View

Göztepe 1 - Beşiktaş 3

Spor Toto Süper Lig'in 11. haftasında Beşiktaş ...

+ View
Belsimpel generiek Image Banner 300 x 250

iHerb

iherb-haplar-pills-275

Scroll to top