Son Haberler:
Sarah İzat isimli Hollandalı Müslüman kadın polise başörtüsü izni -- "Hollanda İnsan Hakları Komisyonu, Müslüman polis Sarah İzat’a çalışırken başörtüsü takma ..."
OnePlus 5T resmen tanıtıldı -- "Çinli teknoloji devi OnePlus, yeni çerçevesiz ekranlı ve 8 GB RAM'li OnePlus 5T modelini ..."
Hollanda'da Denk Partisinden Filistin için önerge -- "Hollanda'da Türkler tarafından kurulan Denk Partisi, Filistin devletinin Hollanda ..."
Hollandalı öğrencilerden Ulft köyündeki Selahaddin Eyyubi Camisi'ni ziyaret -- "Hollanda'da bir grup lise öğrencisi din dersleri kapsamında cami ziyaretinde bulundu. ..."
Aykut Kocaman'dan istifa sinyali -- "Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman, Osmanlıspor maçı sonrası istifa edebileceğinin ..."
Fenerbahçe bir bir eriyor: Osmanlıspor 1 - Fenerbahçe 1 -- "Süper Lig'in 11. haftasında Osmanlıspor ile Fenerbahçe, 1-1 berabere kaldı. Kötü gidişat ..."
Tunahan Kuzu, vatan haini Can Dündar'ı Hollanda'da rezil etti -- "PKK’lı Sadet Karabulut’un daveti üzere Hollanda Parlamentosu’nda, yaptığı ihaneti büyük ..."
Hollanda'da 225 gün sonra Rutte 3 hükümeti kuruldu -- "Hollanda'da 15 Mart'ta düzenlenen erken genel seçimden 225 gün sonra hükümet resmen ..."
Kuran Ayetleriyle dalga geçen skandal şarkıya tepkinizi gösterin -- "MC Nando e MC Luanzinho isimli İspanyol bir müzik grubu, kuran ayetleriyle dalga geçtiği ..."
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Gökçek görüşmesi sonrası açıklama -- "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Melih Gökçek ile görüşmesinin ardından Twitter'da ..."

filip-dewinter-kurban-kesimi-protesto-belcika.jpgBelçika'da Flaman ırkçı parti Vlaams Belang, Müslümanların dini inançları gereği kurban kesimi yaptırdıkları mezbahanın yakınındaki Damplein’de kurban kesimini protesto etti. Mezbahanın önünde toplanan yaklaşık 50 partili, Müslümanlarca haram kabul edilen domuz etinden yiyeceklerin sunulduğu bir de resepsiyon verdi.

Irkçı partinin önde gelen ismi Filip Dewinter, sembolik önemi olan yiyeceklerle artan helal ürünleri ve helal kurban kesimini protesto ettiklerini söyledi. Dewinter, “Bu tepkiyi en iyi gösterebileceğimiz yöntem de tipik bir Anvers geleneği olan cin içerek ve domuz eti yemek olurdu” dedi. Anvers Belediye yönetimini de eleştiren Dewinter, “Hayvanları uyuşturmadan kesmek bizim toplumda hoş karşılanmıyor. Müslümanlar bizim yaşam tarzımıza uyum sağlamalı, biz onlarınkine değil.

Ancak şimdilerde çeşitli devlet birimleri tarafından yanlış sinyaller veriliyor ve yerli Belçikalıların yabancı kökenlilere saygılı olması ve onlara uyum sağlaması isteniyor” diye konuştu.

LİBERALLERDEN VG’YE DESTEK
Hayvan Sağlığından Sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı Luc Bungeneers (Open Vld) de, uyuşturmadan kesim konusunda Filip Dewinter’e hak verdi ve bunun idari bir hata olduğunu söyledi. Bungeneers, gelecek yıl konunun takipçisi olacağını ve uyuşturulmadan kurban kesimine izin verilmemesini sağlayacağını söyledi. [Serpil AYGÜN] Sabahh
Andoer Z4 Android 5.1 TV Box 2G / 16G WiFi & LAN UHD 4K * 2K RK3368 Octa-Core 64 Bits Mini PC Kodi /XBMC/DLNA Smart Media Player
Yorumlar

En çok okunan

Türkiye'de sahte sigortalılık ile emekli olanlara ağır ...

Sahte sigortalılık yolunu seçerek emeklilik ...

+ View

Hollanda'da ailesinden koparılan Ilayda Çelik ailesine ...

Hollanda'da Gençlik Dairesi’nin polis zoruyla ...

+ View

Avrupalı Türkleri asimile etmek istiyorlar

Göçmenlere dönük yaptırımlarda hız kesmeyen ...

+ View

Gümrüksüz ve posta ücretsiz güzel telefonlar

Çin'den telefon siparislerinde gümrüklere ...

+ View

Son eklenen haberler

Sarah İzat isimli Hollandalı Müslüman kadın polise ...

Hollanda İnsan Hakları Komisyonu, Müslüman polis ...

+ View

Beşiktaş gruptan lider çıktı

Şampiyonlar Ligi G Grubu 5. hafta maçında evinde ...

+ View

OnePlus 5T resmen tanıtıldı

Çinli teknoloji devi OnePlus, yeni çerçevesiz ...

+ View

Hollanda'da Denk Partisinden Filistin için önerge

Hollanda'da Türkler tarafından kurulan Denk ...

+ View

Türkiye'de evi, parası olan sosyal'dan yardım alan ...

Türkiye’de evi, parası olup bulundukları ülkede ...

+ View
iBood Image Banner 120 x 60

iHerb

iherb-haplar-pills-275

Scroll to top