Son Haberler:
Sarah İzat isimli Hollandalı Müslüman kadın polise başörtüsü izni -- "Hollanda İnsan Hakları Komisyonu, Müslüman polis Sarah İzat’a çalışırken başörtüsü takma ..."
OnePlus 5T resmen tanıtıldı -- "Çinli teknoloji devi OnePlus, yeni çerçevesiz ekranlı ve 8 GB RAM'li OnePlus 5T modelini ..."
Hollanda'da Denk Partisinden Filistin için önerge -- "Hollanda'da Türkler tarafından kurulan Denk Partisi, Filistin devletinin Hollanda ..."
Hollandalı öğrencilerden Ulft köyündeki Selahaddin Eyyubi Camisi'ni ziyaret -- "Hollanda'da bir grup lise öğrencisi din dersleri kapsamında cami ziyaretinde bulundu. ..."
Aykut Kocaman'dan istifa sinyali -- "Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman, Osmanlıspor maçı sonrası istifa edebileceğinin ..."
Fenerbahçe bir bir eriyor: Osmanlıspor 1 - Fenerbahçe 1 -- "Süper Lig'in 11. haftasında Osmanlıspor ile Fenerbahçe, 1-1 berabere kaldı. Kötü gidişat ..."
Tunahan Kuzu, vatan haini Can Dündar'ı Hollanda'da rezil etti -- "PKK’lı Sadet Karabulut’un daveti üzere Hollanda Parlamentosu’nda, yaptığı ihaneti büyük ..."
Hollanda'da 225 gün sonra Rutte 3 hükümeti kuruldu -- "Hollanda'da 15 Mart'ta düzenlenen erken genel seçimden 225 gün sonra hükümet resmen ..."
Kuran Ayetleriyle dalga geçen skandal şarkıya tepkinizi gösterin -- "MC Nando e MC Luanzinho isimli İspanyol bir müzik grubu, kuran ayetleriyle dalga geçtiği ..."
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Gökçek görüşmesi sonrası açıklama -- "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Melih Gökçek ile görüşmesinin ardından Twitter'da ..."

zoraki-evlilik-1.jpgBelçika'da emniyet ve adaletten sorumlu bakan Ivo Opstelten hazırladığı yasa tasarısına göre zorunlu evlilik suçuna verilecek azami hapis cezası 9 aydan 2 yıla çıkarılıyor. Belçika'da yasa kapsamında zorunlu evlilik cürümü birinin eşi, ebeveynleri veya başka bir aile ferdinin zoruyla evlenmek zorunda kalmasıyla gerçekleşmiş oluyor. Genelde ciddi psikolojik baskı, tehdit ve hatta şiddet söz konusu olduğu zorunlu evliliğe verilecek cezaları artırarak mağdurları daha fazla korumak istediklerini belirtti.

Liberal Partili Bakan Ivo Opstelten bu tür cürümlerde sanıkların gözaltına alınması gerektiğini belirterek mahkemesi sonuçlandığı ana kadar sanıkların tutuklu kalmasından yana. Oysa normal şartlarda mahkeme azami cezanın dört yıl olduğu cürümlerde tutukluluğun devamına karar verebiliyor.

Opstelten tutukluluk konusunda ısrar etmesinin sebebi ise tutukluluk sayesinde olayın büyümesinin önüne geçileceğini belirtti ve zorunlu evliliğin genelde töre cinayetleri ile bağlantılı olduğunu hatırlattı.

Bakan Opstelten zaman aşımı süresini de uzatmak istiyor. Şuanda zaman aşımı süresi altı yıl olmasına rağmen Bakan zaman aşımı süresinin genelde reşit olmayan mağdurun 18 yaşına girmesiyle işlemeye başlamasından yana.

Son olarak Bakan Opstelten yurt dışında zorunlu evlilik cürümünü işleyenlere de el atmak istiyor. Bakan gerek Hollanda vatandaşı gerek Hollanda'da ikamet yabancı uyruklu insanlar olsun, yurt dışında bu cürümü işleyenler Hollanda topraklarına adım atar atmaz yakalanması gerektiğini bildirdi. Samanyolueuu

Andoer Z4 Android 5.1 TV Box 2G / 16G WiFi & LAN UHD 4K * 2K RK3368 Octa-Core 64 Bits Mini PC Kodi /XBMC/DLNA Smart Media Player
Yorumlar

En çok okunan

Türkiye'de sahte sigortalılık ile emekli olanlara ağır ...

Sahte sigortalılık yolunu seçerek emeklilik ...

+ View

Hollanda'da ailesinden koparılan Ilayda Çelik ailesine ...

Hollanda'da Gençlik Dairesi’nin polis zoruyla ...

+ View

Avrupalı Türkleri asimile etmek istiyorlar

Göçmenlere dönük yaptırımlarda hız kesmeyen ...

+ View

Gümrüksüz ve posta ücretsiz güzel telefonlar

Çin'den telefon siparislerinde gümrüklere ...

+ View

Son eklenen haberler

Sarah İzat isimli Hollandalı Müslüman kadın polise ...

Hollanda İnsan Hakları Komisyonu, Müslüman polis ...

+ View

Beşiktaş gruptan lider çıktı

Şampiyonlar Ligi G Grubu 5. hafta maçında evinde ...

+ View

OnePlus 5T resmen tanıtıldı

Çinli teknoloji devi OnePlus, yeni çerçevesiz ...

+ View

Hollanda'da Denk Partisinden Filistin için önerge

Hollanda'da Türkler tarafından kurulan Denk ...

+ View

Türkiye'de evi, parası olan sosyal'dan yardım alan ...

Türkiye’de evi, parası olup bulundukları ülkede ...

+ View
iBood Image Banner 120 x 60

iHerb

iherb-haplar-pills-275

Scroll to top