Son Haberler:
Hollanda'da Denk Partisinden Filistin için önerge -- "Hollanda'da Türkler tarafından kurulan Denk Partisi, Filistin devletinin Hollanda ..."
Hollandalı öğrencilerden Ulft köyündeki Selahaddin Eyyubi Camisi'ni ziyaret -- "Hollanda'da bir grup lise öğrencisi din dersleri kapsamında cami ziyaretinde bulundu. ..."
Aykut Kocaman'dan istifa sinyali -- "Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman, Osmanlıspor maçı sonrası istifa edebileceğinin ..."
Fenerbahçe bir bir eriyor: Osmanlıspor 1 - Fenerbahçe 1 -- "Süper Lig'in 11. haftasında Osmanlıspor ile Fenerbahçe, 1-1 berabere kaldı. Kötü gidişat ..."
Tunahan Kuzu, vatan haini Can Dündar'ı Hollanda'da rezil etti -- "PKK’lı Sadet Karabulut’un daveti üzere Hollanda Parlamentosu’nda, yaptığı ihaneti büyük ..."
Hollanda'da 225 gün sonra Rutte 3 hükümeti kuruldu -- "Hollanda'da 15 Mart'ta düzenlenen erken genel seçimden 225 gün sonra hükümet resmen ..."
Kuran Ayetleriyle dalga geçen skandal şarkıya tepkinizi gösterin -- "MC Nando e MC Luanzinho isimli İspanyol bir müzik grubu, kuran ayetleriyle dalga geçtiği ..."
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Gökçek görüşmesi sonrası açıklama -- "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Melih Gökçek ile görüşmesinin ardından Twitter'da ..."
Bitcoin rekor kırdı -- "Ağustos ayı ortasında 4,000 dolar seviyesini geçen Bitcoin, haftasonunda 6,000 doları ..."
Galatasaray cephesinden Cüneyt Çakır eleştirisi -- "Süper Lig'in 9. haftasının en önemli maçında Galatasaray ile Fenerbahçe, 0-0 berabere ..."

zuhal-demir-jan-peter-peumans.jpgFedere yapılı Belçika’da Flamanca yayın yapan devlet radyo ve televizyonu VRT’nin birinci kanalında, ”De Pappenheimers” adlı bilgi yarışmasında Türklere hakaret eden Flaman Parlamentosu Başkanı Jan Peter Peumans (59) pişman olduğunu söylerken, Türk milletvekili Zühal Demir’den, Peumans’a ilginç bir destek geldi.

Flaman Milleyetçi Partisi NV-A’lı Parlamento Başkanı Jan Peumans’ın geçtiğimiz pazar günü Kanal een’de katıldığı bir yarışmada Fransız düşünür Voltaire’in söylediği, “Dünyayı kirleten kabul edilemez halk Yahudilerdir” doğru cevabını bildiği halde, “Türkler” şıkkını seçmesi tepkilere yolaçarken, NV-A’lı Türk kökenli milletvekili Zuhal Demir tepkileri anlayamadığını kaydetti. Flaman Parlamentosu Milletvekili Zuhal Demir, SABAH’a yaptığı açıklamada, “Yarışma programını izlemedim ancak konuyla ilgili olarak Parlamento Başkanımız ve partili arkadaşım Jan Peumans’ı aradım ve bilgi aldım.

Jan Peumans o yarışma programında kendi görüşlerini ifade etmemiştir. Yani Jan Peumans, Türk toplumunun dünyayı kirleten kabul edilemez bir halk olduğunu düşünmüyor kesinlikle. Sadece seçenekler arasında varolan ve sorunun doğru cevabı olan Yahudi toplumunun son derece hassas bir topluluk olduğu ve bundan bir süre önce kendisinin bir konuşması nedeniyle Yahudi toplumu tarafından yanlış anlaşılıp çok sıkıntı yaşadığı için, doğru cevap olan Yahudiler demeye cesaret edemediğini söyledi.

Bu durumda başka bir seçenek olan”Türk toplumu” cevabını veren Peumans’ın, kesinlikle Türk toplumu ile ilgili böyle bir düşüncesi yoktur. Durum böyle iken Türk toplumunun gösterdiği alınganlığı anlayamıyorum” dedi. [Serpil AYGÜN-BRÜKSEL] Sabahh
Andoer Z4 Android 5.1 TV Box 2G / 16G WiFi & LAN UHD 4K * 2K RK3368 Octa-Core 64 Bits Mini PC Kodi /XBMC/DLNA Smart Media Player
Yorumlar

En çok okunan

Türkiye'de sahte sigortalılık ile emekli olanlara ağır ...

Sahte sigortalılık yolunu seçerek emeklilik ...

+ View

Hollanda'da ailesinden koparılan Ilayda Çelik ailesine ...

Hollanda'da Gençlik Dairesi’nin polis zoruyla ...

+ View

Avrupalı Türkleri asimile etmek istiyorlar

Göçmenlere dönük yaptırımlarda hız kesmeyen ...

+ View

Gümrüksüz ve posta ücretsiz güzel telefonlar

Çin'den telefon siparislerinde gümrüklere ...

+ View

Son eklenen haberler

Hollanda'da Denk Partisinden Filistin için önerge

Hollanda'da Türkler tarafından kurulan Denk ...

+ View

Türkiye'de evi, parası olan sosyal'dan yardım alan ...

Türkiye’de evi, parası olup bulundukları ülkede ...

+ View

Hollandalı öğrencilerden Ulft köyündeki Selahaddin Eyyubi ...

Hollanda'da bir grup lise öğrencisi din dersleri ...

+ View

Göztepe 1 - Beşiktaş 3

Spor Toto Süper Lig'in 11. haftasında Beşiktaş ...

+ View

Aykut Kocaman'dan istifa sinyali

Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman, ...

+ View
Germany FRA_AUH

iHerb

iherb-haplar-pills-275

Scroll to top