Son Haberler:
Sarah İzat isimli Hollandalı Müslüman kadın polise başörtüsü izni -- "Hollanda İnsan Hakları Komisyonu, Müslüman polis Sarah İzat’a çalışırken başörtüsü takma ..."
OnePlus 5T resmen tanıtıldı -- "Çinli teknoloji devi OnePlus, yeni çerçevesiz ekranlı ve 8 GB RAM'li OnePlus 5T modelini ..."
Hollanda'da Denk Partisinden Filistin için önerge -- "Hollanda'da Türkler tarafından kurulan Denk Partisi, Filistin devletinin Hollanda ..."
Hollandalı öğrencilerden Ulft köyündeki Selahaddin Eyyubi Camisi'ni ziyaret -- "Hollanda'da bir grup lise öğrencisi din dersleri kapsamında cami ziyaretinde bulundu. ..."
Aykut Kocaman'dan istifa sinyali -- "Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman, Osmanlıspor maçı sonrası istifa edebileceğinin ..."
Fenerbahçe bir bir eriyor: Osmanlıspor 1 - Fenerbahçe 1 -- "Süper Lig'in 11. haftasında Osmanlıspor ile Fenerbahçe, 1-1 berabere kaldı. Kötü gidişat ..."
Tunahan Kuzu, vatan haini Can Dündar'ı Hollanda'da rezil etti -- "PKK’lı Sadet Karabulut’un daveti üzere Hollanda Parlamentosu’nda, yaptığı ihaneti büyük ..."
Hollanda'da 225 gün sonra Rutte 3 hükümeti kuruldu -- "Hollanda'da 15 Mart'ta düzenlenen erken genel seçimden 225 gün sonra hükümet resmen ..."
Kuran Ayetleriyle dalga geçen skandal şarkıya tepkinizi gösterin -- "MC Nando e MC Luanzinho isimli İspanyol bir müzik grubu, kuran ayetleriyle dalga geçtiği ..."
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Gökçek görüşmesi sonrası açıklama -- "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Melih Gökçek ile görüşmesinin ardından Twitter'da ..."

belcika_bayraklar_daireler.jpgBelçika Gent ve Leuven üniversitelerinin yaptığı araştırma ezber bozdu. Ülkede varsayılan göçmen kökenlilerin suç işleme oranı, sanıldığı gibi çıkmadı. Araştırma sonucu suç işleme oranlarının varsayılanın aksine etnik kökenlikle değil işsizlikle ilgili olduğu ortaya çıktı. Uzmanlar açıklamalarında, yapılan araştırmanın sürekli olarak etnik kökenin ele alındığını ancak bunun yanliş bir çıkış noktası olduğunu ifade ettiler.

Politik Bilimci Marc Hooghe'a göre ''Yabancı kökenlilerin suç işleme oranlarının yüksek olduğunu ortaya çıkaran Sosyolog Van San sosyo-ekonomik faktörleri dikkate almadı. Son araştırmayı gerçekleştiren bilim adamları yabancı kökenliler ile suç işleme arasında bir ilişki olup olmadığını da incelediler ancak herhangi bir ilişki bulamadılar. Bir yerleşim biriminde yaşayan yabancı kökenlilerin suç işleme oranlarını hiçbir şekilde etkilemediği ortaya çıktı. Ancak yerleşim biriminde yaşayan işsiz sayısı suç işleme oranlarını önemli ölçüde etkiliyor ben buna bağlı olarak asıl hedefin işsizlik olduğunu savıunuyorum'' dedi.

Yabancı gençlerin istihdamı, kadınların istihdamdaki yeri gibi konular üzerine yoğunlaşan Flaman Parlamentosu Milletvekili ve Senatör Güler Turan konuyla ilgili yaptığı açıklamada araştırmalar herşeyi göstermiştir. Asıl sorun göçmenler değil onları işsiz bırakanlardır dedi
British Journal of Criminology dergisinde yayınlanan yeni araştırmanın sonuçları Leuven'da yapılan “Flaman Bölgesi'nde Sosyal Uyum” konulu bir seminerde açıklandı. Araştırmalarına rağmen yabancı kökenlilerle suç işleme arasında hiçbir bağ bulamayan bilim adamları Belçika yönetiminin araştırma sonuçlarını dikkate almasını umuyorlar.

“Yabancı gençlerin istihdamı, kadınların istihdamdaki yeri gibi konular benim uzun zamandır Parlamento'da dile getirdiğim konular arasında. Gent Üniversitesi'nin yapmış olduğu bu araştırma benim uzun süredir Parlamento'da savunduğum konuları pekiştirir nitelikte. Bu araştırma ırkçılara bir cevaptır aslında. Parlamento'da sürekli yabancılarının istihdamını ile ilgili olarak yanlış algılamalara cevap vermeye çalışıyordum'' dedi. Samanyoleuu

Andoer Z4 Android 5.1 TV Box 2G / 16G WiFi & LAN UHD 4K * 2K RK3368 Octa-Core 64 Bits Mini PC Kodi /XBMC/DLNA Smart Media Player
Yorumlar

En çok okunan

Türkiye'de sahte sigortalılık ile emekli olanlara ağır ...

Sahte sigortalılık yolunu seçerek emeklilik ...

+ View

Hollanda'da ailesinden koparılan Ilayda Çelik ailesine ...

Hollanda'da Gençlik Dairesi’nin polis zoruyla ...

+ View

Avrupalı Türkleri asimile etmek istiyorlar

Göçmenlere dönük yaptırımlarda hız kesmeyen ...

+ View

Gümrüksüz ve posta ücretsiz güzel telefonlar

Çin'den telefon siparislerinde gümrüklere ...

+ View

Son eklenen haberler

Sarah İzat isimli Hollandalı Müslüman kadın polise ...

Hollanda İnsan Hakları Komisyonu, Müslüman polis ...

+ View

Beşiktaş gruptan lider çıktı

Şampiyonlar Ligi G Grubu 5. hafta maçında evinde ...

+ View

OnePlus 5T resmen tanıtıldı

Çinli teknoloji devi OnePlus, yeni çerçevesiz ...

+ View

Hollanda'da Denk Partisinden Filistin için önerge

Hollanda'da Türkler tarafından kurulan Denk ...

+ View

Türkiye'de evi, parası olan sosyal'dan yardım alan ...

Türkiye’de evi, parası olup bulundukları ülkede ...

+ View
Belsimpel generiek Image Banner 300 x 250

iHerb

iherb-haplar-pills-275

Scroll to top