Son Haberler:
OnePlus 5T resmen tanıtıldı -- "Çinli teknoloji devi OnePlus, yeni çerçevesiz ekranlı ve 8 GB RAM'li OnePlus 5T modelini ..."
Hollanda'da Denk Partisinden Filistin için önerge -- "Hollanda'da Türkler tarafından kurulan Denk Partisi, Filistin devletinin Hollanda ..."
Hollandalı öğrencilerden Ulft köyündeki Selahaddin Eyyubi Camisi'ni ziyaret -- "Hollanda'da bir grup lise öğrencisi din dersleri kapsamında cami ziyaretinde bulundu. ..."
Aykut Kocaman'dan istifa sinyali -- "Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman, Osmanlıspor maçı sonrası istifa edebileceğinin ..."
Fenerbahçe bir bir eriyor: Osmanlıspor 1 - Fenerbahçe 1 -- "Süper Lig'in 11. haftasında Osmanlıspor ile Fenerbahçe, 1-1 berabere kaldı. Kötü gidişat ..."
Tunahan Kuzu, vatan haini Can Dündar'ı Hollanda'da rezil etti -- "PKK’lı Sadet Karabulut’un daveti üzere Hollanda Parlamentosu’nda, yaptığı ihaneti büyük ..."
Hollanda'da 225 gün sonra Rutte 3 hükümeti kuruldu -- "Hollanda'da 15 Mart'ta düzenlenen erken genel seçimden 225 gün sonra hükümet resmen ..."
Kuran Ayetleriyle dalga geçen skandal şarkıya tepkinizi gösterin -- "MC Nando e MC Luanzinho isimli İspanyol bir müzik grubu, kuran ayetleriyle dalga geçtiği ..."
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Gökçek görüşmesi sonrası açıklama -- "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Melih Gökçek ile görüşmesinin ardından Twitter'da ..."
Bitcoin rekor kırdı -- "Ağustos ayı ortasında 4,000 dolar seviyesini geçen Bitcoin, haftasonunda 6,000 doları ..."

kadin-ellinde-ev.jpgAralarında çok sayıda türk vatandaşın da bulunduğu dar gelirli vatandaşlara düşük faizli konut kredisi temin eden Flaman Sosyal Konut fonu'nin iflasın eşiğine geldiği haberleri endişelere neden oldu. Bunun üzerine flaman hükümeti yaptığı açıklamalarla kiracıların ve ev sahiplerinin endişelerini giderici mesajlar verdi.

Geçtiğimiz hafta basında Flaman Sosyalkonut Fonu'nun maddi sıkıntı içinde olduğu ve yakında iflas edebileceği yönündeki haberler toplumda tedirginliğe neden oldu.

Meclis İskan Komisyonu üyesi Veli Yüksel, "ben komisyon üyesi olarak gelişmeleri yakından takip ediyorum. Hükümet olarak biz hiç kimsenin mağdur olmasına göz yumamayız. Daha önceden yapılmış kira ve kredi sözleşmelerinde herhangi bir değişiklik yapılmayacaktır. İflasın eşiğinde haberleri doğruyu yansıtmamaktadır ve gelecek süreçte kimse mağdur edilmeyecektir." dedi.

Çok sayıda göçmen vatandaşın da aralarında bulunduğu dar gelirli kişilere düşük faiz oranlarıyla konut kredisi veren ve sosyal konutlarda emlak piyasasından çok daha ucuza sosyal evler kiralayan kurum, endişeleri gidermeye yönelik açıklamalarda bulundu.

VWF'den yapılan açıklamada kredi başvuruların yanı sıra sosyal konut için müracaat edenlerin dosyalarının tamamının normal prosedür uygulanarak tamamlanacağı kaydedildi. Ayrıca kuruluşta çalışan yüzlerce personelin de işsiz kalması gibi durumun söz konusu olmadığının altı çizildi.

Öte yandan Flaman Hükümeti aldığı bir kararla ekonomik olarak zora girdiği haberleri karşısında en büyük sosyal kredi kurumu Flaman Sosyal Konut Fonu ile aynı şekilde dar gelirlilere ucuz kredi veren Flaman Sosyal Konut Topluluğunu birleştiren bir karar aldı. [VEDAT DENİZLİ] Samanyolueuu
Andoer Z4 Android 5.1 TV Box 2G / 16G WiFi & LAN UHD 4K * 2K RK3368 Octa-Core 64 Bits Mini PC Kodi /XBMC/DLNA Smart Media Player
Yorumlar

En çok okunan

Türkiye'de sahte sigortalılık ile emekli olanlara ağır ...

Sahte sigortalılık yolunu seçerek emeklilik ...

+ View

Hollanda'da ailesinden koparılan Ilayda Çelik ailesine ...

Hollanda'da Gençlik Dairesi’nin polis zoruyla ...

+ View

Avrupalı Türkleri asimile etmek istiyorlar

Göçmenlere dönük yaptırımlarda hız kesmeyen ...

+ View

Gümrüksüz ve posta ücretsiz güzel telefonlar

Çin'den telefon siparislerinde gümrüklere ...

+ View

Son eklenen haberler

Beşiktaş gruptan lider çıktı

Şampiyonlar Ligi G Grubu 5. hafta maçında evinde ...

+ View

OnePlus 5T resmen tanıtıldı

Çinli teknoloji devi OnePlus, yeni çerçevesiz ...

+ View

Hollanda'da Denk Partisinden Filistin için önerge

Hollanda'da Türkler tarafından kurulan Denk ...

+ View

Türkiye'de evi, parası olan sosyal'dan yardım alan ...

Türkiye’de evi, parası olup bulundukları ülkede ...

+ View

Hollandalı öğrencilerden Ulft köyündeki Selahaddin Eyyubi ...

Hollanda'da bir grup lise öğrencisi din dersleri ...

+ View
iBood Image Banner 120 x 60

iHerb

iherb-haplar-pills-275

Scroll to top