Son Haberler:
Hollanda uyuşturucu devletine benzemeye başladı -- "Hollanda polisi; yasa dışı uyuşturucu ticaretine veya tüketimine çok fazla katılan bir ..."
Hollanda Parlamentosu Ermeni olaylarını ‘soykırım’ olarak tanımaya hazırlanıyor -- "Hollanda’dan tehlikeli girişim... Hollanda Parlamentosu, 1915 yılındaki Ermeni olaylarını ..."
Şeker, zihninizi de tehdit ediyor -- "Kandaki şeker seviyesi yükseldikçe zihinsel çöküşün hızlandığını kaydeden bilim ..."
Bitcoin 6000 Dolar seviyesine düştü -- "En büyük dijital para birimi olan Bitcoin, Asya’da yaşanılan sert düzenlemeler sonucu, ..."
Binance sitesinde nasıl bitcoin, ripple ve diğer coinler alınır -- "Binance kolay kulanımı ,düşük komisyonları ve güçlü altyapısıyla kısa zamanda ..."
Güneydoğu Anadolu’da Kaçak Elektrikle Bitcoin Madenciliği yapılıyor -- "Kaçak elektrik kullanımının had safhada olduğu Güneydoğu Anadolu bölgesinde Bitcoin ..."
Fatih Terim'li Galatasaray'dan gövde gösterisi: Galatasaray 3 - Göztepe 1 -- "Tam 1554 gün sonra Fatih Terim önderliğinde bir maça çıkan Galatasaray, Süper Lig'in 17. ..."
Konya'dan 'Dost Kazığı': Atiker Konyaspor 1 - Fenerbahçe 1 -- "Fenerbahçe, Süper Lig'in 17. haftasında deplasmanda Aykut Kocaman'ın eski takımı Atiker ..."
Nerede kalmıştık: Fatih Terim resmen yuvaya geri döndü -- "Galatasaray'ın yeni teknik direktörü Fatih Terim oldu! Terim, Sarı-Kırmızılı kulüple ..."
Irkçı lider Geert Wilders'den "Duvar örelim" önerisi -- "Çekya'nın başkenti Prag'da Avrupa'nın aşırı sağ liderlerinin katıldığı toplantıda ..."

burka-yasak-hapis.jpgFransa’dan sonra, komşu ülke Belçika’da da, bir önceki gün, Frankofon Liberaller ’in sunduğu yasa önerisi ile, burka yasağı, resmen Federal Meclis’ten geçti. Aylardır yeni bir federal hükümet kuramayan belçikalı politikacıların, neredeyse tamamının, yasayı onaylaması ise, dikkat çekti.

Frankofon Liberallerin toplumsal güvenlik gibi sebepler göstererek sunduğu yasa önerisine sadece Flaman yeşillerden Eva Brems’in karşıt oy kullanması dikkat çekerken Türk asıllı Milletvekili Meyrem Almacı ve Frankofon Yeşiller’den Zoé Genot oy kullanmadı.

Brems tepkisini De Standaard gazetesinde kaleme aldığı yazıda da ortaya koyarak yasağı Avrupa’da artan İslamofobiye bağlayarak din özgürlüğü hakkı ihlali olduğunu savundu.

Öte yandan tam bir yıl önce de meclisten geçen burka yasağı hükümetin düşmesiyle Senato’dan geçememişti. O dönem Flaman Bölgesi Sosyalist Partisi (sp.a) milletvekilleri Bruno Tuybens ve Magda Raemaekers ırkçı parti VB’yi protesto amacıyla oylamaya katılmamışlardı.

Bu şekilde “dünyada burkayı yasaklayan ilk ülke” ünvanını Fransa’ya kaptıran Belçika’da artık “yüzü tamamen ya da kısmen kapatan kıyafet giyimi” kanunen yasaklandı.

İtalya’da da benzeri bir yasa var. Belçika Federal Meclisi’nde kabul gören yasa önerisine göre burka giyinen insanların veya yüzlerini kapatarak tanınmaz hale gelenler 7 gün hapis cezası ve 137,5 Euro para cezası alacaklar.

Şu an Belçika’nın 20 ilçesinde zaten mevcut bir burka yasağı var. Bu ilçelerde burka giyinen insanlara 250 Euro’luk cezalar kesilebiliyor. Edindiğimiz bilgilere göre ise Belçika’nın genelinde burka giyinenlerin sayısı üç yüzü geçmiyor. Samanyolueuu

Andoer Z4 Android 5.1 TV Box 2G / 16G WiFi & LAN UHD 4K * 2K RK3368 Octa-Core 64 Bits Mini PC Kodi /XBMC/DLNA Smart Media Player
Yorumlar

Binance Bitcoin Ripple

En çok okunan

Türkiye'de evi, parası olan sosyal'dan yardım alan ...

Türkiye’de evi, parası olup bulundukları ülkede ...

+ View

Hollanda'da polislerden ırkçıları delirten Cami ziyareti

Hollanda polisi, ülkenin Haaksbergen kentinde ...

+ View

Binance sitesinde nasıl bitcoin, ripple ve diğer coinler ...

Binance kolay kulanımı ,düşük komisyonları ve ...

+ View

Gümrüksüz ve posta ücretsiz güzel telefonlar

Çin'den telefon siparislerinde gümrüklere ...

+ View

Son eklenen haberler

Hollanda uyuşturucu devletine benzemeye başladı

Hollanda polisi; yasa dışı uyuşturucu ticaretine ...

+ View

Transavia pilotları greve gidiyor

Transavia Hava Yolları yakın zamanda pilotların ...

+ View

Hollanda Parlamentosu Ermeni olaylarını ‘soykırım’ olarak ...

Hollanda’dan tehlikeli girişim... Hollanda ...

+ View

Gurbetçiler Edirne'yi teğet geçmeyecekler

Avrupa'da yaşayan Türk vatandaşlarının yurda ...

+ View

Şeker, zihninizi de tehdit ediyor

Kandaki şeker seviyesi yükseldikçe zihinsel ...

+ View
Belsimpel generiek Image Banner 300 x 250

iHerb

iherb-haplar-pills-275

Scroll to top