Son Haberler:
Sarah İzat isimli Hollandalı Müslüman kadın polise başörtüsü izni -- "Hollanda İnsan Hakları Komisyonu, Müslüman polis Sarah İzat’a çalışırken başörtüsü takma ..."
OnePlus 5T resmen tanıtıldı -- "Çinli teknoloji devi OnePlus, yeni çerçevesiz ekranlı ve 8 GB RAM'li OnePlus 5T modelini ..."
Hollanda'da Denk Partisinden Filistin için önerge -- "Hollanda'da Türkler tarafından kurulan Denk Partisi, Filistin devletinin Hollanda ..."
Hollandalı öğrencilerden Ulft köyündeki Selahaddin Eyyubi Camisi'ni ziyaret -- "Hollanda'da bir grup lise öğrencisi din dersleri kapsamında cami ziyaretinde bulundu. ..."
Aykut Kocaman'dan istifa sinyali -- "Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman, Osmanlıspor maçı sonrası istifa edebileceğinin ..."
Fenerbahçe bir bir eriyor: Osmanlıspor 1 - Fenerbahçe 1 -- "Süper Lig'in 11. haftasında Osmanlıspor ile Fenerbahçe, 1-1 berabere kaldı. Kötü gidişat ..."
Tunahan Kuzu, vatan haini Can Dündar'ı Hollanda'da rezil etti -- "PKK’lı Sadet Karabulut’un daveti üzere Hollanda Parlamentosu’nda, yaptığı ihaneti büyük ..."
Hollanda'da 225 gün sonra Rutte 3 hükümeti kuruldu -- "Hollanda'da 15 Mart'ta düzenlenen erken genel seçimden 225 gün sonra hükümet resmen ..."
Kuran Ayetleriyle dalga geçen skandal şarkıya tepkinizi gösterin -- "MC Nando e MC Luanzinho isimli İspanyol bir müzik grubu, kuran ayetleriyle dalga geçtiği ..."
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Gökçek görüşmesi sonrası açıklama -- "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Melih Gökçek ile görüşmesinin ardından Twitter'da ..."

burka-yasak-hapis.jpgFransa’dan sonra, komşu ülke Belçika’da da, bir önceki gün, Frankofon Liberaller ’in sunduğu yasa önerisi ile, burka yasağı, resmen Federal Meclis’ten geçti. Aylardır yeni bir federal hükümet kuramayan belçikalı politikacıların, neredeyse tamamının, yasayı onaylaması ise, dikkat çekti.

Frankofon Liberallerin toplumsal güvenlik gibi sebepler göstererek sunduğu yasa önerisine sadece Flaman yeşillerden Eva Brems’in karşıt oy kullanması dikkat çekerken Türk asıllı Milletvekili Meyrem Almacı ve Frankofon Yeşiller’den Zoé Genot oy kullanmadı.

Brems tepkisini De Standaard gazetesinde kaleme aldığı yazıda da ortaya koyarak yasağı Avrupa’da artan İslamofobiye bağlayarak din özgürlüğü hakkı ihlali olduğunu savundu.

Öte yandan tam bir yıl önce de meclisten geçen burka yasağı hükümetin düşmesiyle Senato’dan geçememişti. O dönem Flaman Bölgesi Sosyalist Partisi (sp.a) milletvekilleri Bruno Tuybens ve Magda Raemaekers ırkçı parti VB’yi protesto amacıyla oylamaya katılmamışlardı.

Bu şekilde “dünyada burkayı yasaklayan ilk ülke” ünvanını Fransa’ya kaptıran Belçika’da artık “yüzü tamamen ya da kısmen kapatan kıyafet giyimi” kanunen yasaklandı.

İtalya’da da benzeri bir yasa var. Belçika Federal Meclisi’nde kabul gören yasa önerisine göre burka giyinen insanların veya yüzlerini kapatarak tanınmaz hale gelenler 7 gün hapis cezası ve 137,5 Euro para cezası alacaklar.

Şu an Belçika’nın 20 ilçesinde zaten mevcut bir burka yasağı var. Bu ilçelerde burka giyinen insanlara 250 Euro’luk cezalar kesilebiliyor. Edindiğimiz bilgilere göre ise Belçika’nın genelinde burka giyinenlerin sayısı üç yüzü geçmiyor. Samanyolueuu

Andoer Z4 Android 5.1 TV Box 2G / 16G WiFi & LAN UHD 4K * 2K RK3368 Octa-Core 64 Bits Mini PC Kodi /XBMC/DLNA Smart Media Player
Yorumlar

En çok okunan

Türkiye'de sahte sigortalılık ile emekli olanlara ağır ...

Sahte sigortalılık yolunu seçerek emeklilik ...

+ View

Hollanda'da ailesinden koparılan Ilayda Çelik ailesine ...

Hollanda'da Gençlik Dairesi’nin polis zoruyla ...

+ View

Avrupalı Türkleri asimile etmek istiyorlar

Göçmenlere dönük yaptırımlarda hız kesmeyen ...

+ View

Gümrüksüz ve posta ücretsiz güzel telefonlar

Çin'den telefon siparislerinde gümrüklere ...

+ View

Son eklenen haberler

Sarah İzat isimli Hollandalı Müslüman kadın polise ...

Hollanda İnsan Hakları Komisyonu, Müslüman polis ...

+ View

Beşiktaş gruptan lider çıktı

Şampiyonlar Ligi G Grubu 5. hafta maçında evinde ...

+ View

OnePlus 5T resmen tanıtıldı

Çinli teknoloji devi OnePlus, yeni çerçevesiz ...

+ View

Hollanda'da Denk Partisinden Filistin için önerge

Hollanda'da Türkler tarafından kurulan Denk ...

+ View

Türkiye'de evi, parası olan sosyal'dan yardım alan ...

Türkiye’de evi, parası olup bulundukları ülkede ...

+ View
iBood Image Banner 120 x 60

iHerb

iherb-haplar-pills-275

Scroll to top