Son Haberler:
Sarah İzat isimli Hollandalı Müslüman kadın polise başörtüsü izni -- "Hollanda İnsan Hakları Komisyonu, Müslüman polis Sarah İzat’a çalışırken başörtüsü takma ..."
OnePlus 5T resmen tanıtıldı -- "Çinli teknoloji devi OnePlus, yeni çerçevesiz ekranlı ve 8 GB RAM'li OnePlus 5T modelini ..."
Hollanda'da Denk Partisinden Filistin için önerge -- "Hollanda'da Türkler tarafından kurulan Denk Partisi, Filistin devletinin Hollanda ..."
Hollandalı öğrencilerden Ulft köyündeki Selahaddin Eyyubi Camisi'ni ziyaret -- "Hollanda'da bir grup lise öğrencisi din dersleri kapsamında cami ziyaretinde bulundu. ..."
Aykut Kocaman'dan istifa sinyali -- "Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman, Osmanlıspor maçı sonrası istifa edebileceğinin ..."
Fenerbahçe bir bir eriyor: Osmanlıspor 1 - Fenerbahçe 1 -- "Süper Lig'in 11. haftasında Osmanlıspor ile Fenerbahçe, 1-1 berabere kaldı. Kötü gidişat ..."
Tunahan Kuzu, vatan haini Can Dündar'ı Hollanda'da rezil etti -- "PKK’lı Sadet Karabulut’un daveti üzere Hollanda Parlamentosu’nda, yaptığı ihaneti büyük ..."
Hollanda'da 225 gün sonra Rutte 3 hükümeti kuruldu -- "Hollanda'da 15 Mart'ta düzenlenen erken genel seçimden 225 gün sonra hükümet resmen ..."
Kuran Ayetleriyle dalga geçen skandal şarkıya tepkinizi gösterin -- "MC Nando e MC Luanzinho isimli İspanyol bir müzik grubu, kuran ayetleriyle dalga geçtiği ..."
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Gökçek görüşmesi sonrası açıklama -- "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Melih Gökçek ile görüşmesinin ardından Twitter'da ..."

belcika_bayraklar_daireler.jpgBelçikalılar ve AB dışındaki ülkelerin vatandaşları için getirilmek istenilen zorlaştırılmış aile birleşimi kurallarına bir tepki de eşit fırsatlar ve ırkçılıkla mücadele merkezi'nden geldi. 2010 yıllık raporunu sunan merkez yeni aile birleşimi kurallarının geçerli olması halinde belçika'da yaşayan belçikalıların diğer ab vatandaşlarına göre 'ters ayrımcılığa' uğrayacaklarını vurguladı.

Belçikalılar ve AB dışındaki ülkelerin vatandaşları için zorlaştırılmak istenilen aile birleşimi kurallarının 'ayrımcılık' yaptığı öneri sürülerek Eşit Fırsatlar ve Irkçılıkla Mücadele Merkezi'nin tepkisini çekti.

Bu tür 'ters ayrımcılık' yapan yasalar şu an da Almanya, Fransa, Avusturya, Danimarka ve Hollanda gibi ülkelerde mevcut olduğu belirtiliyor. Zira yeni kurallar Belçika'da yaşayan ve diğer AB ülke vatandaşları için geçerli olmayacak.

CGKR Belçikalıların diğer AB vatandaşlarına göre kendi ülkelerinde 'ikinci sınıf' vatandaş muamelesi göreceği imasında da bulunması ve AB dışındaki ülkelerin vatandaşlarıyla aynı kefeye konulmasını eleştirmesi ise dikkat çekti.

Merkez önerinin yasallaştırılması halinde, komşu ülke Hollanda'ya da atıfta bulunarak sırf AB vatandaşları için geçerli olan daha 'hafif' aile birleşimi kurallarından faydalanmak için ve "Belçika yolu" olarak bilinen Hollandalıların geçici olarak Belçika'ya yerleşmelerini anımsatarak bu tür yeni oluşumların Belçikalılar için de gerçekleşebileceği uyarısında da bulundu.

Şu an Hollandalılar için zorlaştırılmış aile birleşimi kuralları arasında yaş, gelir ve uyum şartı da bulunuyor. Samanyolueuu

Andoer Z4 Android 5.1 TV Box 2G / 16G WiFi & LAN UHD 4K * 2K RK3368 Octa-Core 64 Bits Mini PC Kodi /XBMC/DLNA Smart Media Player
Yorumlar

En çok okunan

Türkiye'de sahte sigortalılık ile emekli olanlara ağır ...

Sahte sigortalılık yolunu seçerek emeklilik ...

+ View

Hollanda'da ailesinden koparılan Ilayda Çelik ailesine ...

Hollanda'da Gençlik Dairesi’nin polis zoruyla ...

+ View

Avrupalı Türkleri asimile etmek istiyorlar

Göçmenlere dönük yaptırımlarda hız kesmeyen ...

+ View

Gümrüksüz ve posta ücretsiz güzel telefonlar

Çin'den telefon siparislerinde gümrüklere ...

+ View

Son eklenen haberler

Sarah İzat isimli Hollandalı Müslüman kadın polise ...

Hollanda İnsan Hakları Komisyonu, Müslüman polis ...

+ View

Beşiktaş gruptan lider çıktı

Şampiyonlar Ligi G Grubu 5. hafta maçında evinde ...

+ View

OnePlus 5T resmen tanıtıldı

Çinli teknoloji devi OnePlus, yeni çerçevesiz ...

+ View

Hollanda'da Denk Partisinden Filistin için önerge

Hollanda'da Türkler tarafından kurulan Denk ...

+ View

Türkiye'de evi, parası olan sosyal'dan yardım alan ...

Türkiye’de evi, parası olup bulundukları ülkede ...

+ View
Germany FRA_AUH

iHerb

iherb-haplar-pills-275

Scroll to top