Son Haberler:
Hollanda'da Denk Partisinden Filistin için önerge -- "Hollanda'da Türkler tarafından kurulan Denk Partisi, Filistin devletinin Hollanda ..."
Hollandalı öğrencilerden Ulft köyündeki Selahaddin Eyyubi Camisi'ni ziyaret -- "Hollanda'da bir grup lise öğrencisi din dersleri kapsamında cami ziyaretinde bulundu. ..."
Aykut Kocaman'dan istifa sinyali -- "Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman, Osmanlıspor maçı sonrası istifa edebileceğinin ..."
Fenerbahçe bir bir eriyor: Osmanlıspor 1 - Fenerbahçe 1 -- "Süper Lig'in 11. haftasında Osmanlıspor ile Fenerbahçe, 1-1 berabere kaldı. Kötü gidişat ..."
Tunahan Kuzu, vatan haini Can Dündar'ı Hollanda'da rezil etti -- "PKK’lı Sadet Karabulut’un daveti üzere Hollanda Parlamentosu’nda, yaptığı ihaneti büyük ..."
Hollanda'da 225 gün sonra Rutte 3 hükümeti kuruldu -- "Hollanda'da 15 Mart'ta düzenlenen erken genel seçimden 225 gün sonra hükümet resmen ..."
Kuran Ayetleriyle dalga geçen skandal şarkıya tepkinizi gösterin -- "MC Nando e MC Luanzinho isimli İspanyol bir müzik grubu, kuran ayetleriyle dalga geçtiği ..."
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Gökçek görüşmesi sonrası açıklama -- "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Melih Gökçek ile görüşmesinin ardından Twitter'da ..."
Bitcoin rekor kırdı -- "Ağustos ayı ortasında 4,000 dolar seviyesini geçen Bitcoin, haftasonunda 6,000 doları ..."
Galatasaray cephesinden Cüneyt Çakır eleştirisi -- "Süper Lig'in 9. haftasının en önemli maçında Galatasaray ile Fenerbahçe, 0-0 berabere ..."

dugun-salonu-organizasyon.jpgBelçika Federal Parlamentosu, aile birleşimini zorlaştıran yasayı onayladı. Buna göre, Türkiye’den evlenen ya da aile bireyini getirecek olan kişinin asgari yaşam gelirinin en az yüzde 120’si kadar geliri olması gerekiyor. Eşini getirecek kişi ve yabancı ülkeden gelecek olan eş de en az 21 yaşında olması gerekiyor.

Flaman Milliyetçi Partisi (NVA), Flaman Hıristyan Demokratlar (CD&V), Flaman Liberaller (Open VLD), Frankofon Liberaller (MR), Flaman Sosyalistler (SP.A) ve Flaman Milliyetçisi (LDD) yasa lehinde oy kullanırken, Yeşiller ve ırkçı parti Vlaams Belang birbirine zıt gerekçelerle red oyu kullandılar. Yeşiller yasanın insan haklarını zedeleyeceği kaygısını dile getirirken, ırkçı parti çok fazla aile birleşimine izin verildiği gerekçesiyle karşı oyu tercih ettiler. Frankofon Sosyalistleri (PS) ile Frankofon Merkez Hümanist Partisi (CDH) ise çekinser oy kullandı.

ASGARİ YAŞAM GELİRİ
Yeni yasaya göre, yurtdışından aile bireylerinden birini Belçika’ya getirmek isteyen kişi, asgari yaşam gelirinin yüzde 120’si kadar gelir elde etmek zorunda kalacak. Yeni gelecek kişi için de evinde uygun koşulları sağlamış olacak. Asgari yaşam geliri, kişilere göre değişiklik gösteriyor. Bir ya da birkaç kişi ile birlikte yaşayan bireyler için aylık 503.39 euro, yalnız yaşayan bir kişi için 755.08 euro. Bakmakla yükümlü olduğu aile bireyi ya da çocuğu olan bir kişi için asgari gelir ise 1.006.78 euro.

21 YAŞ ŞARTI
Aile bireyini Belçika’ya getirmek isteyen kişi, artık kendisi başvuramayacak. Yabancı ülkeden gelecek kişinin başvuru yapması istenecek. Örneğin Türkiye’den evlenen bir kişi, eşini getirebilmek için en az bir yıllık süresiz oturum hakkına sahip olması gerekiyor. Belçikalılar ya da AB vatandaşı olmayanların aile birleşimi yapabilmesi için en az 21 yaş şartı da aranacak. Bu şart yabancı ülkeden getirilecek eş için de geçerli olacak. Yasayla birlikte Belçikalılar da, AB vatandaşı olmayanlarla aynı katı koşullara tabi tutulacak. Belçika, kendisi dışındaki AB vatandaşlarına yasal olarak karışamıyor ama kendi vatandaşları için yeni şartlar öne sürebilecek. Bugünden itibaren Belçikalılar ve AB vatandaşı olmayan kişiler, anne babalarını artık Belçika’ya getiremeyecek.

TÜRKLER İLK SIRADA
Belçika’da geçen yıl 41.336 aile birleşimi gerçekleşti. Yabancıların hemen hemen yarısı aile birleşimi yoluyla ülkeye gelmiş. Belçika’da aile birleşimi yapan en büyük grubu Türkler ve Faslılar oluşturuyor. Aile birleşiminde özellikle 2. ve 3. kuşak erkeklerin evlenerek Belçika’ya getirdiği “ithal gelinler” ağırlık kazanıyor. [Serpil AYGÜN] Sabahh

Andoer Z4 Android 5.1 TV Box 2G / 16G WiFi & LAN UHD 4K * 2K RK3368 Octa-Core 64 Bits Mini PC Kodi /XBMC/DLNA Smart Media Player
Yorumlar

En çok okunan

Türkiye'de sahte sigortalılık ile emekli olanlara ağır ...

Sahte sigortalılık yolunu seçerek emeklilik ...

+ View

Hollanda'da ailesinden koparılan Ilayda Çelik ailesine ...

Hollanda'da Gençlik Dairesi’nin polis zoruyla ...

+ View

Avrupalı Türkleri asimile etmek istiyorlar

Göçmenlere dönük yaptırımlarda hız kesmeyen ...

+ View

Gümrüksüz ve posta ücretsiz güzel telefonlar

Çin'den telefon siparislerinde gümrüklere ...

+ View

Son eklenen haberler

Hollanda'da Denk Partisinden Filistin için önerge

Hollanda'da Türkler tarafından kurulan Denk ...

+ View

Türkiye'de evi, parası olan sosyal'dan yardım alan ...

Türkiye’de evi, parası olup bulundukları ülkede ...

+ View

Hollandalı öğrencilerden Ulft köyündeki Selahaddin Eyyubi ...

Hollanda'da bir grup lise öğrencisi din dersleri ...

+ View

Göztepe 1 - Beşiktaş 3

Spor Toto Süper Lig'in 11. haftasında Beşiktaş ...

+ View

Aykut Kocaman'dan istifa sinyali

Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman, ...

+ View
Germany FRA_AUH

iHerb

iherb-haplar-pills-275

Scroll to top