Son Haberler:
Binance sitesinde nasıl bitcoin, ripple ve diğer coinler alınır -- "Binance kolay kulanımı ,düşük komisyonları ve güçlü altyapısıyla kısa zamanda ..."
Güneydoğu Anadolu’da Kaçak Elektrikle Bitcoin Madenciliği yapılıyor -- "Kaçak elektrik kullanımının had safhada olduğu Güneydoğu Anadolu bölgesinde Bitcoin ..."
Fatih Terim'li Galatasaray'dan gövde gösterisi: Galatasaray 3 - Göztepe 1 -- "Tam 1554 gün sonra Fatih Terim önderliğinde bir maça çıkan Galatasaray, Süper Lig'in 17. ..."
Konya'dan 'Dost Kazığı': Atiker Konyaspor 1 - Fenerbahçe 1 -- "Fenerbahçe, Süper Lig'in 17. haftasında deplasmanda Aykut Kocaman'ın eski takımı Atiker ..."
Nerede kalmıştık: Fatih Terim resmen yuvaya geri döndü -- "Galatasaray'ın yeni teknik direktörü Fatih Terim oldu! Terim, Sarı-Kırmızılı kulüple ..."
Irkçı lider Geert Wilders'den "Duvar örelim" önerisi -- "Çekya'nın başkenti Prag'da Avrupa'nın aşırı sağ liderlerinin katıldığı toplantıda ..."
Fenerbahçe 2 - Karabükspor 0 -- "Süper Lig'in 16. haftasında Fenerbahçe kendi sahasında Karabükspor'u ağırladı. İlk yarısı ..."
İgor Tudor Galatasaray'dan kovuldu -- "Galatasaray yönetimi, Hırvat Teknik direktör Igor Tudor ile yollarını ayırma kararı aldı. ..."
Hollanda'da İslam düşmanı Wilders seçim kampanyasına camii bahçesinde başladı -- "Hollanda'da aşırı sağcı Özgürlük Partisi'nin (PVV) lideri Geert Wilders, yerel seçim ..."
Cumhurbaşkanı Erdoğan: İsrail bir işgal ve terör devletidir -- "Cumhurbaşkanı Erdoğan, olağanüstü toplanan İİT zirvesinde "Kudüs'ü, Filistin devletinin ..."

dugun-salonu-organizasyon.jpgBelçika Federal Parlamentosu, aile birleşimini zorlaştıran yasayı onayladı. Buna göre, Türkiye’den evlenen ya da aile bireyini getirecek olan kişinin asgari yaşam gelirinin en az yüzde 120’si kadar geliri olması gerekiyor. Eşini getirecek kişi ve yabancı ülkeden gelecek olan eş de en az 21 yaşında olması gerekiyor.

Flaman Milliyetçi Partisi (NVA), Flaman Hıristyan Demokratlar (CD&V), Flaman Liberaller (Open VLD), Frankofon Liberaller (MR), Flaman Sosyalistler (SP.A) ve Flaman Milliyetçisi (LDD) yasa lehinde oy kullanırken, Yeşiller ve ırkçı parti Vlaams Belang birbirine zıt gerekçelerle red oyu kullandılar. Yeşiller yasanın insan haklarını zedeleyeceği kaygısını dile getirirken, ırkçı parti çok fazla aile birleşimine izin verildiği gerekçesiyle karşı oyu tercih ettiler. Frankofon Sosyalistleri (PS) ile Frankofon Merkez Hümanist Partisi (CDH) ise çekinser oy kullandı.

ASGARİ YAŞAM GELİRİ
Yeni yasaya göre, yurtdışından aile bireylerinden birini Belçika’ya getirmek isteyen kişi, asgari yaşam gelirinin yüzde 120’si kadar gelir elde etmek zorunda kalacak. Yeni gelecek kişi için de evinde uygun koşulları sağlamış olacak. Asgari yaşam geliri, kişilere göre değişiklik gösteriyor. Bir ya da birkaç kişi ile birlikte yaşayan bireyler için aylık 503.39 euro, yalnız yaşayan bir kişi için 755.08 euro. Bakmakla yükümlü olduğu aile bireyi ya da çocuğu olan bir kişi için asgari gelir ise 1.006.78 euro.

21 YAŞ ŞARTI
Aile bireyini Belçika’ya getirmek isteyen kişi, artık kendisi başvuramayacak. Yabancı ülkeden gelecek kişinin başvuru yapması istenecek. Örneğin Türkiye’den evlenen bir kişi, eşini getirebilmek için en az bir yıllık süresiz oturum hakkına sahip olması gerekiyor. Belçikalılar ya da AB vatandaşı olmayanların aile birleşimi yapabilmesi için en az 21 yaş şartı da aranacak. Bu şart yabancı ülkeden getirilecek eş için de geçerli olacak. Yasayla birlikte Belçikalılar da, AB vatandaşı olmayanlarla aynı katı koşullara tabi tutulacak. Belçika, kendisi dışındaki AB vatandaşlarına yasal olarak karışamıyor ama kendi vatandaşları için yeni şartlar öne sürebilecek. Bugünden itibaren Belçikalılar ve AB vatandaşı olmayan kişiler, anne babalarını artık Belçika’ya getiremeyecek.

TÜRKLER İLK SIRADA
Belçika’da geçen yıl 41.336 aile birleşimi gerçekleşti. Yabancıların hemen hemen yarısı aile birleşimi yoluyla ülkeye gelmiş. Belçika’da aile birleşimi yapan en büyük grubu Türkler ve Faslılar oluşturuyor. Aile birleşiminde özellikle 2. ve 3. kuşak erkeklerin evlenerek Belçika’ya getirdiği “ithal gelinler” ağırlık kazanıyor. [Serpil AYGÜN] Sabahh

Andoer Z4 Android 5.1 TV Box 2G / 16G WiFi & LAN UHD 4K * 2K RK3368 Octa-Core 64 Bits Mini PC Kodi /XBMC/DLNA Smart Media Player
Yorumlar

Binance Bitcoin Ripple

En çok okunan

Türkiye'de evi, parası olan sosyal'dan yardım alan ...

Türkiye’de evi, parası olup bulundukları ülkede ...

+ View

Dövizle askerlik başvurusunda yıl sonunu atlatmayın

Dövizle askerlikte binlerce kişi 1000 euro ...

+ View

Hollanda'da kaybolan Abdullah isimli Türk çocuğu ailesine ...

Hollanda'da, 3 gündür aranan kayıp zihinsel ve ...

+ View

Gümrüksüz ve posta ücretsiz güzel telefonlar

Çin'den telefon siparislerinde gümrüklere ...

+ View

Son eklenen haberler

Hamsi ihracatında artış

Deniz av sezonunun başladığı 1 Eylül'den 31 ...

+ View

Binance sitesinde nasıl bitcoin, ripple ve diğer coinler ...

Binance kolay kulanımı ,düşük komisyonları ve ...

+ View

Güneydoğu Anadolu’da Kaçak Elektrikle Bitcoin Madenciliği ...

Kaçak elektrik kullanımının had safhada olduğu ...

+ View

Fatih Terim'li Galatasaray'dan gövde gösterisi: Galatasaray ...

Tam 1554 gün sonra Fatih Terim önderliğinde bir ...

+ View

Fırtına Karabük'te tekledi: Kardemir Karabükspor 1 - ...

Süper Lig'in 17. haftasında Trabzonspor, ...

+ View
iBood Image Banner 120 x 60

iHerb

iherb-haplar-pills-275

Scroll to top