Son Haberler:
Binance sitesinde nasıl bitcoin, ripple ve diğer coinler alınır -- "Binance kolay kulanımı ,düşük komisyonları ve güçlü altyapısıyla kısa zamanda ..."
Güneydoğu Anadolu’da Kaçak Elektrikle Bitcoin Madenciliği yapılıyor -- "Kaçak elektrik kullanımının had safhada olduğu Güneydoğu Anadolu bölgesinde Bitcoin ..."
Fatih Terim'li Galatasaray'dan gövde gösterisi: Galatasaray 3 - Göztepe 1 -- "Tam 1554 gün sonra Fatih Terim önderliğinde bir maça çıkan Galatasaray, Süper Lig'in 17. ..."
Konya'dan 'Dost Kazığı': Atiker Konyaspor 1 - Fenerbahçe 1 -- "Fenerbahçe, Süper Lig'in 17. haftasında deplasmanda Aykut Kocaman'ın eski takımı Atiker ..."
Nerede kalmıştık: Fatih Terim resmen yuvaya geri döndü -- "Galatasaray'ın yeni teknik direktörü Fatih Terim oldu! Terim, Sarı-Kırmızılı kulüple ..."
Irkçı lider Geert Wilders'den "Duvar örelim" önerisi -- "Çekya'nın başkenti Prag'da Avrupa'nın aşırı sağ liderlerinin katıldığı toplantıda ..."
Fenerbahçe 2 - Karabükspor 0 -- "Süper Lig'in 16. haftasında Fenerbahçe kendi sahasında Karabükspor'u ağırladı. İlk yarısı ..."
İgor Tudor Galatasaray'dan kovuldu -- "Galatasaray yönetimi, Hırvat Teknik direktör Igor Tudor ile yollarını ayırma kararı aldı. ..."
Hollanda'da İslam düşmanı Wilders seçim kampanyasına camii bahçesinde başladı -- "Hollanda'da aşırı sağcı Özgürlük Partisi'nin (PVV) lideri Geert Wilders, yerel seçim ..."
Cumhurbaşkanı Erdoğan: İsrail bir işgal ve terör devletidir -- "Cumhurbaşkanı Erdoğan, olağanüstü toplanan İİT zirvesinde "Kudüs'ü, Filistin devletinin ..."

kadin_erkek_evlilik.jpgAlmanya, Hollanda ve Danimarka’dan sonra Belçika’da göçmen yasasında değişiklikler yaparak aile birleşimlerinin önüne geçmek için son adımı attı. Yeni yasa 22 Eylül’de yürürlüğe girecek.

Belçika'da uzun süredir tartışılan ve evlilik göçünü frenlemeyi hedefleyen bir dizi zorunlulukları içeren yasa Resmi Gazete’de yayımlandı. Doğrudan Türk ve Faslı asıllı vatandaşları hedef alan yasa 22 Eylül 2011’de resmen yürürlüğe girecek. Yasa ile Almanya, Hollanda ve Danimarka’dan sonra Belçika’da da aile birleşimleri ciddi manada zorlaştırılıyor. Yeni yasaya göre Belçika kimliğine sahip dahi olunsa AB dışından bir aile yakınını getirmek isteyenlere “yaşam miktarı’nın yüzde 120’sine tekabül eden miktar düzenle aylık gelir” şartı getiriliyor. 21 yaşın altında evlilik yoluyla Belçika’ya yerleşmenin de önü kapandı.

YILDA 40 BİN KİŞİ GELİYOR
Daha önceki yıllarda Hollanda benzer bir uygulamaya geçmiş ve evlilik yoluyla bu ülkeye göç edenlerin sayısında yüzde 80’lere varan oranlarda düşüş yaşanmıştı. Her yıl yaklaşık 40 bin kişi aile birleşimi yoluyla Belçika’ya geliyor. Geçtiğimiz yıl bu rakam 41 bin 336 olmuştu. Belçika’ya gelen yabancı sayısının yarısını aile birleşimi yoluyla gelenler, bunların da çoğunluğunu Türkler ve Faslılar oluşturuyor.

1960’larda Belçika tarafından davul zurnalarla karşılanan Türk işçileri, 1973’teki krizden sonra işçi göçünün durdurulmasından sonra gelmeye devam ettiler. Turist ve siyasi mülteci statüsünde devam eden bu gelişler son yıllarda daha çok aile birleşimi yoluna dönüştü. Halen üçüncü ve dördüncü kuşak Türklerin yaşadığı Belçika’da gençlerin bir bölümü Türkiye’den birisiyle evlenmeye Belçika’da bulunan Türk toplumundan birisiyle evlenmekten daha sıcak bakıyor. Aile birleşimine ciddi engeller çıkartarak evlilik göçünün önüne geçmeyi hedefleyen Belçika’da bir yıldan fazla süreden bu yana federal hükümet kurulamazken, göçmenlere karşı bir çok partinin fikir birliğine varması dikkat çekti. Sabahh
Andoer Z4 Android 5.1 TV Box 2G / 16G WiFi & LAN UHD 4K * 2K RK3368 Octa-Core 64 Bits Mini PC Kodi /XBMC/DLNA Smart Media Player
Yorumlar

Binance Bitcoin Ripple

En çok okunan

Türkiye'de evi, parası olan sosyal'dan yardım alan ...

Türkiye’de evi, parası olup bulundukları ülkede ...

+ View

Dövizle askerlik başvurusunda yıl sonunu atlatmayın

Dövizle askerlikte binlerce kişi 1000 euro ...

+ View

Hollanda'da kaybolan Abdullah isimli Türk çocuğu ailesine ...

Hollanda'da, 3 gündür aranan kayıp zihinsel ve ...

+ View

Gümrüksüz ve posta ücretsiz güzel telefonlar

Çin'den telefon siparislerinde gümrüklere ...

+ View

Son eklenen haberler

Hamsi ihracatında artış

Deniz av sezonunun başladığı 1 Eylül'den 31 ...

+ View

Binance sitesinde nasıl bitcoin, ripple ve diğer coinler ...

Binance kolay kulanımı ,düşük komisyonları ve ...

+ View

Güneydoğu Anadolu’da Kaçak Elektrikle Bitcoin Madenciliği ...

Kaçak elektrik kullanımının had safhada olduğu ...

+ View

Fatih Terim'li Galatasaray'dan gövde gösterisi: Galatasaray ...

Tam 1554 gün sonra Fatih Terim önderliğinde bir ...

+ View

Fırtına Karabük'te tekledi: Kardemir Karabükspor 1 - ...

Süper Lig'in 17. haftasında Trabzonspor, ...

+ View
iBood Image Banner 120 x 60

iHerb

iherb-haplar-pills-275

Scroll to top