Son Haberler:
Hollanda'da Denk Partisinden Filistin için önerge -- "Hollanda'da Türkler tarafından kurulan Denk Partisi, Filistin devletinin Hollanda ..."
Hollandalı öğrencilerden Ulft köyündeki Selahaddin Eyyubi Camisi'ni ziyaret -- "Hollanda'da bir grup lise öğrencisi din dersleri kapsamında cami ziyaretinde bulundu. ..."
Aykut Kocaman'dan istifa sinyali -- "Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman, Osmanlıspor maçı sonrası istifa edebileceğinin ..."
Fenerbahçe bir bir eriyor: Osmanlıspor 1 - Fenerbahçe 1 -- "Süper Lig'in 11. haftasında Osmanlıspor ile Fenerbahçe, 1-1 berabere kaldı. Kötü gidişat ..."
Tunahan Kuzu, vatan haini Can Dündar'ı Hollanda'da rezil etti -- "PKK’lı Sadet Karabulut’un daveti üzere Hollanda Parlamentosu’nda, yaptığı ihaneti büyük ..."
Hollanda'da 225 gün sonra Rutte 3 hükümeti kuruldu -- "Hollanda'da 15 Mart'ta düzenlenen erken genel seçimden 225 gün sonra hükümet resmen ..."
Kuran Ayetleriyle dalga geçen skandal şarkıya tepkinizi gösterin -- "MC Nando e MC Luanzinho isimli İspanyol bir müzik grubu, kuran ayetleriyle dalga geçtiği ..."
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Gökçek görüşmesi sonrası açıklama -- "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Melih Gökçek ile görüşmesinin ardından Twitter'da ..."
Bitcoin rekor kırdı -- "Ağustos ayı ortasında 4,000 dolar seviyesini geçen Bitcoin, haftasonunda 6,000 doları ..."
Galatasaray cephesinden Cüneyt Çakır eleştirisi -- "Süper Lig'in 9. haftasının en önemli maçında Galatasaray ile Fenerbahçe, 0-0 berabere ..."

kadin_erkek_evlilik.jpgAlmanya, Hollanda ve Danimarka’dan sonra Belçika’da göçmen yasasında değişiklikler yaparak aile birleşimlerinin önüne geçmek için son adımı attı. Yeni yasa 22 Eylül’de yürürlüğe girecek.

Belçika'da uzun süredir tartışılan ve evlilik göçünü frenlemeyi hedefleyen bir dizi zorunlulukları içeren yasa Resmi Gazete’de yayımlandı. Doğrudan Türk ve Faslı asıllı vatandaşları hedef alan yasa 22 Eylül 2011’de resmen yürürlüğe girecek. Yasa ile Almanya, Hollanda ve Danimarka’dan sonra Belçika’da da aile birleşimleri ciddi manada zorlaştırılıyor. Yeni yasaya göre Belçika kimliğine sahip dahi olunsa AB dışından bir aile yakınını getirmek isteyenlere “yaşam miktarı’nın yüzde 120’sine tekabül eden miktar düzenle aylık gelir” şartı getiriliyor. 21 yaşın altında evlilik yoluyla Belçika’ya yerleşmenin de önü kapandı.

YILDA 40 BİN KİŞİ GELİYOR
Daha önceki yıllarda Hollanda benzer bir uygulamaya geçmiş ve evlilik yoluyla bu ülkeye göç edenlerin sayısında yüzde 80’lere varan oranlarda düşüş yaşanmıştı. Her yıl yaklaşık 40 bin kişi aile birleşimi yoluyla Belçika’ya geliyor. Geçtiğimiz yıl bu rakam 41 bin 336 olmuştu. Belçika’ya gelen yabancı sayısının yarısını aile birleşimi yoluyla gelenler, bunların da çoğunluğunu Türkler ve Faslılar oluşturuyor.

1960’larda Belçika tarafından davul zurnalarla karşılanan Türk işçileri, 1973’teki krizden sonra işçi göçünün durdurulmasından sonra gelmeye devam ettiler. Turist ve siyasi mülteci statüsünde devam eden bu gelişler son yıllarda daha çok aile birleşimi yoluna dönüştü. Halen üçüncü ve dördüncü kuşak Türklerin yaşadığı Belçika’da gençlerin bir bölümü Türkiye’den birisiyle evlenmeye Belçika’da bulunan Türk toplumundan birisiyle evlenmekten daha sıcak bakıyor. Aile birleşimine ciddi engeller çıkartarak evlilik göçünün önüne geçmeyi hedefleyen Belçika’da bir yıldan fazla süreden bu yana federal hükümet kurulamazken, göçmenlere karşı bir çok partinin fikir birliğine varması dikkat çekti. Sabahh
Andoer Z4 Android 5.1 TV Box 2G / 16G WiFi & LAN UHD 4K * 2K RK3368 Octa-Core 64 Bits Mini PC Kodi /XBMC/DLNA Smart Media Player
Yorumlar

En çok okunan

Türkiye'de sahte sigortalılık ile emekli olanlara ağır ...

Sahte sigortalılık yolunu seçerek emeklilik ...

+ View

Hollanda'da ailesinden koparılan Ilayda Çelik ailesine ...

Hollanda'da Gençlik Dairesi’nin polis zoruyla ...

+ View

Avrupalı Türkleri asimile etmek istiyorlar

Göçmenlere dönük yaptırımlarda hız kesmeyen ...

+ View

Gümrüksüz ve posta ücretsiz güzel telefonlar

Çin'den telefon siparislerinde gümrüklere ...

+ View

Son eklenen haberler

Hollanda'da Denk Partisinden Filistin için önerge

Hollanda'da Türkler tarafından kurulan Denk ...

+ View

Türkiye'de evi, parası olan sosyal'dan yardım alan ...

Türkiye’de evi, parası olup bulundukları ülkede ...

+ View

Hollandalı öğrencilerden Ulft köyündeki Selahaddin Eyyubi ...

Hollanda'da bir grup lise öğrencisi din dersleri ...

+ View

Göztepe 1 - Beşiktaş 3

Spor Toto Süper Lig'in 11. haftasında Beşiktaş ...

+ View

Aykut Kocaman'dan istifa sinyali

Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman, ...

+ View
iBood Image Banner 120 x 60

iHerb

iherb-haplar-pills-275

Scroll to top