Son Haberler:
Kadıköy'de Fenerbahçe'ye Akhisar darbesi: Fenerbahçe 2 - Akhisarspor 3 -- "Spor Toto Süper Lig'in 24. haftasında Fenerbahçe sahasında Akhisarspor'u ağırladı. Gol ..."
Aslan'dan gol şov: Kardemir Karabükspor 0 - Galatasaray 7 -- "Süper Lig'de şampiyonluk hedefleyen Galatasaray, deplasmanda Kardemir Karabükspor'u ..."
Hollanda'da 3 kahraman milletvekilli -- "Avrupa’daki Türk kökenli milletvekillerinin çoğu ihanet yarışında... Hollanda’nın Türk ..."
Hollanda uyuşturucu devletine benzemeye başladı -- "Hollanda polisi; yasa dışı uyuşturucu ticaretine veya tüketimine çok fazla katılan bir ..."
Hollanda Parlamentosu Ermeni olaylarını ‘soykırım’ olarak tanımaya hazırlanıyor -- "Hollanda’dan tehlikeli girişim... Hollanda Parlamentosu, 1915 yılındaki Ermeni olaylarını ..."
Şeker, zihninizi de tehdit ediyor -- "Kandaki şeker seviyesi yükseldikçe zihinsel çöküşün hızlandığını kaydeden bilim ..."
Bitcoin 6000 Dolar seviyesine düştü -- "En büyük dijital para birimi olan Bitcoin, Asya’da yaşanılan sert düzenlemeler sonucu, ..."
Binance sitesinde nasıl bitcoin, ripple ve diğer coinler alınır -- "Binance kolay kulanımı ,düşük komisyonları ve güçlü altyapısıyla kısa zamanda ..."
Güneydoğu Anadolu’da Kaçak Elektrikle Bitcoin Madenciliği yapılıyor -- "Kaçak elektrik kullanımının had safhada olduğu Güneydoğu Anadolu bölgesinde Bitcoin ..."
Fatih Terim'li Galatasaray'dan gövde gösterisi: Galatasaray 3 - Göztepe 1 -- "Tam 1554 gün sonra Fatih Terim önderliğinde bir maça çıkan Galatasaray, Süper Lig'in 17. ..."

kadin_erkek_evlilik.jpgAlmanya, Hollanda ve Danimarka’dan sonra Belçika’da göçmen yasasında değişiklikler yaparak aile birleşimlerinin önüne geçmek için son adımı attı. Yeni yasa 22 Eylül’de yürürlüğe girecek.

Belçika'da uzun süredir tartışılan ve evlilik göçünü frenlemeyi hedefleyen bir dizi zorunlulukları içeren yasa Resmi Gazete’de yayımlandı. Doğrudan Türk ve Faslı asıllı vatandaşları hedef alan yasa 22 Eylül 2011’de resmen yürürlüğe girecek. Yasa ile Almanya, Hollanda ve Danimarka’dan sonra Belçika’da da aile birleşimleri ciddi manada zorlaştırılıyor. Yeni yasaya göre Belçika kimliğine sahip dahi olunsa AB dışından bir aile yakınını getirmek isteyenlere “yaşam miktarı’nın yüzde 120’sine tekabül eden miktar düzenle aylık gelir” şartı getiriliyor. 21 yaşın altında evlilik yoluyla Belçika’ya yerleşmenin de önü kapandı.

YILDA 40 BİN KİŞİ GELİYOR
Daha önceki yıllarda Hollanda benzer bir uygulamaya geçmiş ve evlilik yoluyla bu ülkeye göç edenlerin sayısında yüzde 80’lere varan oranlarda düşüş yaşanmıştı. Her yıl yaklaşık 40 bin kişi aile birleşimi yoluyla Belçika’ya geliyor. Geçtiğimiz yıl bu rakam 41 bin 336 olmuştu. Belçika’ya gelen yabancı sayısının yarısını aile birleşimi yoluyla gelenler, bunların da çoğunluğunu Türkler ve Faslılar oluşturuyor.

1960’larda Belçika tarafından davul zurnalarla karşılanan Türk işçileri, 1973’teki krizden sonra işçi göçünün durdurulmasından sonra gelmeye devam ettiler. Turist ve siyasi mülteci statüsünde devam eden bu gelişler son yıllarda daha çok aile birleşimi yoluna dönüştü. Halen üçüncü ve dördüncü kuşak Türklerin yaşadığı Belçika’da gençlerin bir bölümü Türkiye’den birisiyle evlenmeye Belçika’da bulunan Türk toplumundan birisiyle evlenmekten daha sıcak bakıyor. Aile birleşimine ciddi engeller çıkartarak evlilik göçünün önüne geçmeyi hedefleyen Belçika’da bir yıldan fazla süreden bu yana federal hükümet kurulamazken, göçmenlere karşı bir çok partinin fikir birliğine varması dikkat çekti. Sabahh
Andoer Z4 Android 5.1 TV Box 2G / 16G WiFi & LAN UHD 4K * 2K RK3368 Octa-Core 64 Bits Mini PC Kodi /XBMC/DLNA Smart Media Player
Yorumlar

Binance Bitcoin Ripple

En çok okunan

Türkiye'de evi, parası olan sosyal'dan yardım alan ...

Türkiye’de evi, parası olup bulundukları ülkede ...

+ View

Hollanda'da polislerden ırkçıları delirten Cami ziyareti

Hollanda polisi, ülkenin Haaksbergen kentinde ...

+ View

Binance sitesinde nasıl bitcoin, ripple ve diğer coinler ...

Binance kolay kulanımı ,düşük komisyonları ve ...

+ View

Gümrüksüz ve posta ücretsiz güzel telefonlar

Çin'den telefon siparislerinde gümrüklere ...

+ View

Son eklenen haberler

Fırtına yorgun Kartal’ı durduramadı: Trabzonspor 0 - ...

Spor Toto Süper Lig'in 24. haftasında Beşiktaş, ...

+ View

Kadıköy'de Fenerbahçe'ye Akhisar darbesi: Fenerbahçe 2 - ...

Spor Toto Süper Lig'in 24. haftasında Fenerbahçe ...

+ View

Aslan'dan gol şov: Kardemir Karabükspor 0 - Galatasaray 7

Süper Lig'de şampiyonluk hedefleyen Galatasaray, ...

+ View

Hollanda'da 3 kahraman milletvekilli

Avrupa’daki Türk kökenli milletvekillerinin çoğu ...

+ View

Hollanda uyuşturucu devletine benzemeye başladı

Hollanda polisi; yasa dışı uyuşturucu ticaretine ...

+ View
iBood Image Banner 120 x 60

iHerb

iherb-haplar-pills-275

Scroll to top