Son Haberler:
Hollanda uyuşturucu devletine benzemeye başladı -- "Hollanda polisi; yasa dışı uyuşturucu ticaretine veya tüketimine çok fazla katılan bir ..."
Hollanda Parlamentosu Ermeni olaylarını ‘soykırım’ olarak tanımaya hazırlanıyor -- "Hollanda’dan tehlikeli girişim... Hollanda Parlamentosu, 1915 yılındaki Ermeni olaylarını ..."
Şeker, zihninizi de tehdit ediyor -- "Kandaki şeker seviyesi yükseldikçe zihinsel çöküşün hızlandığını kaydeden bilim ..."
Bitcoin 6000 Dolar seviyesine düştü -- "En büyük dijital para birimi olan Bitcoin, Asya’da yaşanılan sert düzenlemeler sonucu, ..."
Binance sitesinde nasıl bitcoin, ripple ve diğer coinler alınır -- "Binance kolay kulanımı ,düşük komisyonları ve güçlü altyapısıyla kısa zamanda ..."
Güneydoğu Anadolu’da Kaçak Elektrikle Bitcoin Madenciliği yapılıyor -- "Kaçak elektrik kullanımının had safhada olduğu Güneydoğu Anadolu bölgesinde Bitcoin ..."
Fatih Terim'li Galatasaray'dan gövde gösterisi: Galatasaray 3 - Göztepe 1 -- "Tam 1554 gün sonra Fatih Terim önderliğinde bir maça çıkan Galatasaray, Süper Lig'in 17. ..."
Konya'dan 'Dost Kazığı': Atiker Konyaspor 1 - Fenerbahçe 1 -- "Fenerbahçe, Süper Lig'in 17. haftasında deplasmanda Aykut Kocaman'ın eski takımı Atiker ..."
Nerede kalmıştık: Fatih Terim resmen yuvaya geri döndü -- "Galatasaray'ın yeni teknik direktörü Fatih Terim oldu! Terim, Sarı-Kırmızılı kulüple ..."
Irkçı lider Geert Wilders'den "Duvar örelim" önerisi -- "Çekya'nın başkenti Prag'da Avrupa'nın aşırı sağ liderlerinin katıldığı toplantıda ..."

belcika-muslumanlara-hakaret-afis.jpgBelçika’da Türkiye ve İslam karşıtlığıyla bilinen ırkçı Flaman partisi Vlaams Belang, yeni kampanyasıyla yine Müslümanların tepkisini çekti. “İslamlaştırmaya Karşı Kadınlar” adıyla başlatılan kampanyanın afişleri için, parti lideri Filip Dewinter’in 19 yaşındaki kızı An-Sofie, kameraların karşısına geçti. Dewinter’in bikini üzerine çarşafla çektirdiği kampanya fotoğraflarının üzerinde “Özgürlük ya da İslam? Seçim sizin” yazısı yer alıyor.

Belçika’da Türk ve Müslüman karşıtı kampanyalarıyla bilinen ırkçı parti Vlaams Belang Partisi’nin lideri Filip Dewinter yeni Müslüman karşıtı kampanyasına 19 yaşındaki öz kızını da alet etti.

Dewinter, hazırladığı afişe kızı An-Sofie’nin başı örtülü, bikinili vücudunun üstünde “Özgürlük mü İslam mı, seçimini yap!” yazıyor. Bu fotoğrafta İslam’da kadının statüsüne dikkat çektiğini öne süren ırkçı lider, kızının yüzünü kapatıp vücudunu açtığı provokatif halini afiş yaparak seçim kampanyasında kullanacağını dile getirdi. Kadınların İslam’ın kurbanı olduğunu öne süren Dewinter, “Bu kadınları özgürleştirmemiz lazım. Kızımın böyle bir sosyal meseleye parmak basmasını sonuna kadar destekliyorum” şeklinde konuştu.

An-Sofie, verdiği poz nedeniyle endişe edip etmediği sorusuna, daha önce de Müslüman gruplardan ölüm tehditleri aldığını ve bu tehditlerden korkmadığını vurgulayarak cevap verdi.

Baba Dewinter ise kampanyanın amacının kadınların İslam’a karşı bir seçim şansları olduğunu anlatmak olduğunu söyledi.

Soyunma fikrini kızı vermiş
Belçika basınına konuşan An-Sofie Dewinter, verdiği bu pozla babasının partisi tarafından kullanıldığını düşünmediğini hatta çıplak fotoğraflı kampanya fikrinin kendisinden çıktığını dile getirdi. An-Sofie, “Bu açıklamayı kendim yapmak istedim. Fikri babama ben verdim. Peçenin tam olarak karşıtı çıplaklık. Kampanyada da buna dikkat çektik. Müslüman gruplar tarafından ölüm tehditleri alıyorum, ama umurumda değil. Bir kadın olarak kadınların İslamlaştırılması konusuna dikkat çekmek istedim” açıklamasında bulundu. Irkçı liderin kızı, “Sen istediğin kıyafeti seçmekte özgürsün.

Müslüman kadınlar da peçe giymeyi seçiyor, bu özgürlük değil mi?” sorusunu, “Bu kadınların seçim şansı olsa her gün tüm vücutlarını örtmezler. 2012 yılındayız ve kadınlar kendilerini çekici hissettikleri kıyafetleri seçebilmeli” şeklinde yanıtladı. Provokatif kampanyaya ilk tepki, “Shariah4Belgium” isimli İslami kuruluştan geldi. Bu posterlerin sokaklardan toplatılmasını isteyen kuruluşun lideri Ebu İmran, “Dewinter, kızının hayat kadını gibi poz vermesini istiyorsa kendi bileceği iştir. Demek ki kızının p...kliğini yaparak oy kazanmak istiyor. Ama buna İslam’ı alet etmesin. Şikayette bulunmayacağız, bu işi Belçika mahkemelerine bırakıyoruz” dedi.

Emirdağ kampanyası yapmıştı

Belçika’da ülkenin kuzeyindeki Flaman bölgesinin bağımsızlığını savunan ve seçim kampanyalarında defalarca Müslüman ve Türk karşıtlığını ön plana çıkaran ırkçı Flaman Partisi Vlaams Belang üç ay önce de Belçika’da yaşayan 60 binden fazla Emirdağlı’nın Afyon’a geri gönderilmesi için kampanya başlatmıştı. Emirdağlıların Belçika toplumuna entegre olamadığını ve geri gönderilmeleri gerektiğini savunan ırkçı parti, “Emirdağ’ın size ihtiyacı var” sloganıyla kampanyasını “olumlu” göstermeye çalışmıştı. Hatta partinin iki üst düzey ismi Emirdağ’a gidip ilçe belediyesini de kampanyaya alet etmek istemiş, ancak foyaları ortaya çıkmıştı.
sofie-dewinter-hakaret-afis-vlaams-belang.jpg

Andoer Z4 Android 5.1 TV Box 2G / 16G WiFi & LAN UHD 4K * 2K RK3368 Octa-Core 64 Bits Mini PC Kodi /XBMC/DLNA Smart Media Player
Yorumlar

Binance Bitcoin Ripple

En çok okunan

Türkiye'de evi, parası olan sosyal'dan yardım alan ...

Türkiye’de evi, parası olup bulundukları ülkede ...

+ View

Hollanda'da polislerden ırkçıları delirten Cami ziyareti

Hollanda polisi, ülkenin Haaksbergen kentinde ...

+ View

Binance sitesinde nasıl bitcoin, ripple ve diğer coinler ...

Binance kolay kulanımı ,düşük komisyonları ve ...

+ View

Gümrüksüz ve posta ücretsiz güzel telefonlar

Çin'den telefon siparislerinde gümrüklere ...

+ View

Son eklenen haberler

Hollanda uyuşturucu devletine benzemeye başladı

Hollanda polisi; yasa dışı uyuşturucu ticaretine ...

+ View

Transavia pilotları greve gidiyor

Transavia Hava Yolları yakın zamanda pilotların ...

+ View

Hollanda Parlamentosu Ermeni olaylarını ‘soykırım’ olarak ...

Hollanda’dan tehlikeli girişim... Hollanda ...

+ View

Gurbetçiler Edirne'yi teğet geçmeyecekler

Avrupa'da yaşayan Türk vatandaşlarının yurda ...

+ View

Şeker, zihninizi de tehdit ediyor

Kandaki şeker seviyesi yükseldikçe zihinsel ...

+ View
Belsimpel generiek Image Banner 300 x 250

iHerb

iherb-haplar-pills-275

Scroll to top