Son Haberler:
Sarah İzat isimli Hollandalı Müslüman kadın polise başörtüsü izni -- "Hollanda İnsan Hakları Komisyonu, Müslüman polis Sarah İzat’a çalışırken başörtüsü takma ..."
OnePlus 5T resmen tanıtıldı -- "Çinli teknoloji devi OnePlus, yeni çerçevesiz ekranlı ve 8 GB RAM'li OnePlus 5T modelini ..."
Hollanda'da Denk Partisinden Filistin için önerge -- "Hollanda'da Türkler tarafından kurulan Denk Partisi, Filistin devletinin Hollanda ..."
Hollandalı öğrencilerden Ulft köyündeki Selahaddin Eyyubi Camisi'ni ziyaret -- "Hollanda'da bir grup lise öğrencisi din dersleri kapsamında cami ziyaretinde bulundu. ..."
Aykut Kocaman'dan istifa sinyali -- "Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman, Osmanlıspor maçı sonrası istifa edebileceğinin ..."
Fenerbahçe bir bir eriyor: Osmanlıspor 1 - Fenerbahçe 1 -- "Süper Lig'in 11. haftasında Osmanlıspor ile Fenerbahçe, 1-1 berabere kaldı. Kötü gidişat ..."
Tunahan Kuzu, vatan haini Can Dündar'ı Hollanda'da rezil etti -- "PKK’lı Sadet Karabulut’un daveti üzere Hollanda Parlamentosu’nda, yaptığı ihaneti büyük ..."
Hollanda'da 225 gün sonra Rutte 3 hükümeti kuruldu -- "Hollanda'da 15 Mart'ta düzenlenen erken genel seçimden 225 gün sonra hükümet resmen ..."
Kuran Ayetleriyle dalga geçen skandal şarkıya tepkinizi gösterin -- "MC Nando e MC Luanzinho isimli İspanyol bir müzik grubu, kuran ayetleriyle dalga geçtiği ..."
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Gökçek görüşmesi sonrası açıklama -- "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Melih Gökçek ile görüşmesinin ardından Twitter'da ..."

belcika-muslumanlara-hakaret-afis.jpgBelçika’da Türkiye ve İslam karşıtlığıyla bilinen ırkçı Flaman partisi Vlaams Belang, yeni kampanyasıyla yine Müslümanların tepkisini çekti. “İslamlaştırmaya Karşı Kadınlar” adıyla başlatılan kampanyanın afişleri için, parti lideri Filip Dewinter’in 19 yaşındaki kızı An-Sofie, kameraların karşısına geçti. Dewinter’in bikini üzerine çarşafla çektirdiği kampanya fotoğraflarının üzerinde “Özgürlük ya da İslam? Seçim sizin” yazısı yer alıyor.

Belçika’da Türk ve Müslüman karşıtı kampanyalarıyla bilinen ırkçı parti Vlaams Belang Partisi’nin lideri Filip Dewinter yeni Müslüman karşıtı kampanyasına 19 yaşındaki öz kızını da alet etti.

Dewinter, hazırladığı afişe kızı An-Sofie’nin başı örtülü, bikinili vücudunun üstünde “Özgürlük mü İslam mı, seçimini yap!” yazıyor. Bu fotoğrafta İslam’da kadının statüsüne dikkat çektiğini öne süren ırkçı lider, kızının yüzünü kapatıp vücudunu açtığı provokatif halini afiş yaparak seçim kampanyasında kullanacağını dile getirdi. Kadınların İslam’ın kurbanı olduğunu öne süren Dewinter, “Bu kadınları özgürleştirmemiz lazım. Kızımın böyle bir sosyal meseleye parmak basmasını sonuna kadar destekliyorum” şeklinde konuştu.

An-Sofie, verdiği poz nedeniyle endişe edip etmediği sorusuna, daha önce de Müslüman gruplardan ölüm tehditleri aldığını ve bu tehditlerden korkmadığını vurgulayarak cevap verdi.

Baba Dewinter ise kampanyanın amacının kadınların İslam’a karşı bir seçim şansları olduğunu anlatmak olduğunu söyledi.

Soyunma fikrini kızı vermiş
Belçika basınına konuşan An-Sofie Dewinter, verdiği bu pozla babasının partisi tarafından kullanıldığını düşünmediğini hatta çıplak fotoğraflı kampanya fikrinin kendisinden çıktığını dile getirdi. An-Sofie, “Bu açıklamayı kendim yapmak istedim. Fikri babama ben verdim. Peçenin tam olarak karşıtı çıplaklık. Kampanyada da buna dikkat çektik. Müslüman gruplar tarafından ölüm tehditleri alıyorum, ama umurumda değil. Bir kadın olarak kadınların İslamlaştırılması konusuna dikkat çekmek istedim” açıklamasında bulundu. Irkçı liderin kızı, “Sen istediğin kıyafeti seçmekte özgürsün.

Müslüman kadınlar da peçe giymeyi seçiyor, bu özgürlük değil mi?” sorusunu, “Bu kadınların seçim şansı olsa her gün tüm vücutlarını örtmezler. 2012 yılındayız ve kadınlar kendilerini çekici hissettikleri kıyafetleri seçebilmeli” şeklinde yanıtladı. Provokatif kampanyaya ilk tepki, “Shariah4Belgium” isimli İslami kuruluştan geldi. Bu posterlerin sokaklardan toplatılmasını isteyen kuruluşun lideri Ebu İmran, “Dewinter, kızının hayat kadını gibi poz vermesini istiyorsa kendi bileceği iştir. Demek ki kızının p...kliğini yaparak oy kazanmak istiyor. Ama buna İslam’ı alet etmesin. Şikayette bulunmayacağız, bu işi Belçika mahkemelerine bırakıyoruz” dedi.

Emirdağ kampanyası yapmıştı

Belçika’da ülkenin kuzeyindeki Flaman bölgesinin bağımsızlığını savunan ve seçim kampanyalarında defalarca Müslüman ve Türk karşıtlığını ön plana çıkaran ırkçı Flaman Partisi Vlaams Belang üç ay önce de Belçika’da yaşayan 60 binden fazla Emirdağlı’nın Afyon’a geri gönderilmesi için kampanya başlatmıştı. Emirdağlıların Belçika toplumuna entegre olamadığını ve geri gönderilmeleri gerektiğini savunan ırkçı parti, “Emirdağ’ın size ihtiyacı var” sloganıyla kampanyasını “olumlu” göstermeye çalışmıştı. Hatta partinin iki üst düzey ismi Emirdağ’a gidip ilçe belediyesini de kampanyaya alet etmek istemiş, ancak foyaları ortaya çıkmıştı.
sofie-dewinter-hakaret-afis-vlaams-belang.jpg

Andoer Z4 Android 5.1 TV Box 2G / 16G WiFi & LAN UHD 4K * 2K RK3368 Octa-Core 64 Bits Mini PC Kodi /XBMC/DLNA Smart Media Player
Yorumlar

En çok okunan

Türkiye'de sahte sigortalılık ile emekli olanlara ağır ...

Sahte sigortalılık yolunu seçerek emeklilik ...

+ View

Hollanda'da ailesinden koparılan Ilayda Çelik ailesine ...

Hollanda'da Gençlik Dairesi’nin polis zoruyla ...

+ View

Avrupalı Türkleri asimile etmek istiyorlar

Göçmenlere dönük yaptırımlarda hız kesmeyen ...

+ View

Gümrüksüz ve posta ücretsiz güzel telefonlar

Çin'den telefon siparislerinde gümrüklere ...

+ View

Son eklenen haberler

Sarah İzat isimli Hollandalı Müslüman kadın polise ...

Hollanda İnsan Hakları Komisyonu, Müslüman polis ...

+ View

Beşiktaş gruptan lider çıktı

Şampiyonlar Ligi G Grubu 5. hafta maçında evinde ...

+ View

OnePlus 5T resmen tanıtıldı

Çinli teknoloji devi OnePlus, yeni çerçevesiz ...

+ View

Hollanda'da Denk Partisinden Filistin için önerge

Hollanda'da Türkler tarafından kurulan Denk ...

+ View

Türkiye'de evi, parası olan sosyal'dan yardım alan ...

Türkiye’de evi, parası olup bulundukları ülkede ...

+ View
Germany FRA_AUH

iHerb

iherb-haplar-pills-275

Scroll to top