Son Haberler:
OnePlus 5T resmen tanıtıldı -- "Çinli teknoloji devi OnePlus, yeni çerçevesiz ekranlı ve 8 GB RAM'li OnePlus 5T modelini ..."
Hollanda'da Denk Partisinden Filistin için önerge -- "Hollanda'da Türkler tarafından kurulan Denk Partisi, Filistin devletinin Hollanda ..."
Hollandalı öğrencilerden Ulft köyündeki Selahaddin Eyyubi Camisi'ni ziyaret -- "Hollanda'da bir grup lise öğrencisi din dersleri kapsamında cami ziyaretinde bulundu. ..."
Aykut Kocaman'dan istifa sinyali -- "Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman, Osmanlıspor maçı sonrası istifa edebileceğinin ..."
Fenerbahçe bir bir eriyor: Osmanlıspor 1 - Fenerbahçe 1 -- "Süper Lig'in 11. haftasında Osmanlıspor ile Fenerbahçe, 1-1 berabere kaldı. Kötü gidişat ..."
Tunahan Kuzu, vatan haini Can Dündar'ı Hollanda'da rezil etti -- "PKK’lı Sadet Karabulut’un daveti üzere Hollanda Parlamentosu’nda, yaptığı ihaneti büyük ..."
Hollanda'da 225 gün sonra Rutte 3 hükümeti kuruldu -- "Hollanda'da 15 Mart'ta düzenlenen erken genel seçimden 225 gün sonra hükümet resmen ..."
Kuran Ayetleriyle dalga geçen skandal şarkıya tepkinizi gösterin -- "MC Nando e MC Luanzinho isimli İspanyol bir müzik grubu, kuran ayetleriyle dalga geçtiği ..."
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Gökçek görüşmesi sonrası açıklama -- "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Melih Gökçek ile görüşmesinin ardından Twitter'da ..."
Bitcoin rekor kırdı -- "Ağustos ayı ortasında 4,000 dolar seviyesini geçen Bitcoin, haftasonunda 6,000 doları ..."

vahit-naciye-aygun-belcika.jpgBelçika'da cinayete kurban verdikleri 2 oğullarının morgda tutulan naaşlarını defnetmek için 527 gündür savcılıktan izin bekleyen Aygün ailesinin dramı parlamentoda tartışıldı. Türk asıllı Senatör Fatma Pehlivan, Adalet Bakanı Annemia Turtelboom'a yönelttiği yazılı ve sözlü soru önergesinde, Kortrijk Bölge Savcısı Marc Allegaert'ın bir buçuk yıldır cesetleri hangi gerekçeyle aileye teslim etmediğini ve bakanlığın buna karşı ne tür önlemler aldığını sordu.

Bunun üzerine Turtelboom, savcının dosyayı henüz tamamlamadığını, gerekmesi tekrar inceleme yapabilmek için ailenin cenazeleri Türkiye'ye defnetmesine izin vermediğini ama Belçika'ya defne yeşil ışık yaktığını anlattı.

Cenazelerin Türkiye'ye defni için savcılığa Türk makamlarınca verilen yazılı güvencelerin şu ana dek kabul edilmediğini belirten Turtelboom, Aygün ailesinin savcılık aleyhine farklı mahkemelerde açtığı davaların da olumlu sonuçlanmadığını hatırlattı.

Turtelboom, savcılığın cesedi teslim etmemek için dayandığı 1998 tarihli yasanın ''sorunlu olduğunu ve değiştirmeyi düşündüklerini'' söyledi.

Senatör Pehlivan, yasanın değiştirilmesinin zaman alabileceğini için Aygün ailesinin dramına kısa vadede çözüm getirilmesinin beklenmemesini istedi.

Pehlivan, savcılığın konuya yaklaşırken yasaların verdiği yetkiler kadar ailenin içinde bulunduğu insani durumu da göz önünde bulundurması gerektiğini vurguladı.

Süleyman ve Uğur isimli oğullarından kalan 6 yetim torununu yanlarına alan Afyon Emirdağlı Vahit (63) ve Naciye Aygün (62) çiftinden, Kortrijk Bölge Savcısı Marc Allegaert'ın ''dosyayı tamamlamadığı'' gerekçesiyle morgda beklettiği cesetler için her gün 140 avro ücret isteniyor.

Belçika basınında da eleştirilen ''ceset işkencesinin'' ne kadar süreceği, yaşadığı ağır buhran sonucu sağlık sorunları yaşadığını ailenin buna ne kadar daha dayanabileceği bilinmiyor.
vahit-naciye-aygun-belcika-1b.jpg
ugur-suleyman-aygun-527-gun-morgda-b.jpg
vahit-naciye-aygun-belcika-b.jpg
Andoer Z4 Android 5.1 TV Box 2G / 16G WiFi & LAN UHD 4K * 2K RK3368 Octa-Core 64 Bits Mini PC Kodi /XBMC/DLNA Smart Media Player
Yorumlar

En çok okunan

Türkiye'de sahte sigortalılık ile emekli olanlara ağır ...

Sahte sigortalılık yolunu seçerek emeklilik ...

+ View

Hollanda'da ailesinden koparılan Ilayda Çelik ailesine ...

Hollanda'da Gençlik Dairesi’nin polis zoruyla ...

+ View

Avrupalı Türkleri asimile etmek istiyorlar

Göçmenlere dönük yaptırımlarda hız kesmeyen ...

+ View

Gümrüksüz ve posta ücretsiz güzel telefonlar

Çin'den telefon siparislerinde gümrüklere ...

+ View

Son eklenen haberler

OnePlus 5T resmen tanıtıldı

Çinli teknoloji devi OnePlus, yeni çerçevesiz ...

+ View

Hollanda'da Denk Partisinden Filistin için önerge

Hollanda'da Türkler tarafından kurulan Denk ...

+ View

Türkiye'de evi, parası olan sosyal'dan yardım alan ...

Türkiye’de evi, parası olup bulundukları ülkede ...

+ View

Hollandalı öğrencilerden Ulft köyündeki Selahaddin Eyyubi ...

Hollanda'da bir grup lise öğrencisi din dersleri ...

+ View

Göztepe 1 - Beşiktaş 3

Spor Toto Süper Lig'in 11. haftasında Beşiktaş ...

+ View
Germany FRA_AUH

iHerb

iherb-haplar-pills-275

Scroll to top