Son Haberler:
Hollanda uyuşturucu devletine benzemeye başladı -- "Hollanda polisi; yasa dışı uyuşturucu ticaretine veya tüketimine çok fazla katılan bir ..."
Hollanda Parlamentosu Ermeni olaylarını ‘soykırım’ olarak tanımaya hazırlanıyor -- "Hollanda’dan tehlikeli girişim... Hollanda Parlamentosu, 1915 yılındaki Ermeni olaylarını ..."
Şeker, zihninizi de tehdit ediyor -- "Kandaki şeker seviyesi yükseldikçe zihinsel çöküşün hızlandığını kaydeden bilim ..."
Bitcoin 6000 Dolar seviyesine düştü -- "En büyük dijital para birimi olan Bitcoin, Asya’da yaşanılan sert düzenlemeler sonucu, ..."
Binance sitesinde nasıl bitcoin, ripple ve diğer coinler alınır -- "Binance kolay kulanımı ,düşük komisyonları ve güçlü altyapısıyla kısa zamanda ..."
Güneydoğu Anadolu’da Kaçak Elektrikle Bitcoin Madenciliği yapılıyor -- "Kaçak elektrik kullanımının had safhada olduğu Güneydoğu Anadolu bölgesinde Bitcoin ..."
Fatih Terim'li Galatasaray'dan gövde gösterisi: Galatasaray 3 - Göztepe 1 -- "Tam 1554 gün sonra Fatih Terim önderliğinde bir maça çıkan Galatasaray, Süper Lig'in 17. ..."
Konya'dan 'Dost Kazığı': Atiker Konyaspor 1 - Fenerbahçe 1 -- "Fenerbahçe, Süper Lig'in 17. haftasında deplasmanda Aykut Kocaman'ın eski takımı Atiker ..."
Nerede kalmıştık: Fatih Terim resmen yuvaya geri döndü -- "Galatasaray'ın yeni teknik direktörü Fatih Terim oldu! Terim, Sarı-Kırmızılı kulüple ..."
Irkçı lider Geert Wilders'den "Duvar örelim" önerisi -- "Çekya'nın başkenti Prag'da Avrupa'nın aşırı sağ liderlerinin katıldığı toplantıda ..."

vahit-naciye-aygun-belcika.jpgBelçika'da cinayete kurban verdikleri 2 oğullarının morgda tutulan naaşlarını defnetmek için 527 gündür savcılıktan izin bekleyen Aygün ailesinin dramı parlamentoda tartışıldı. Türk asıllı Senatör Fatma Pehlivan, Adalet Bakanı Annemia Turtelboom'a yönelttiği yazılı ve sözlü soru önergesinde, Kortrijk Bölge Savcısı Marc Allegaert'ın bir buçuk yıldır cesetleri hangi gerekçeyle aileye teslim etmediğini ve bakanlığın buna karşı ne tür önlemler aldığını sordu.

Bunun üzerine Turtelboom, savcının dosyayı henüz tamamlamadığını, gerekmesi tekrar inceleme yapabilmek için ailenin cenazeleri Türkiye'ye defnetmesine izin vermediğini ama Belçika'ya defne yeşil ışık yaktığını anlattı.

Cenazelerin Türkiye'ye defni için savcılığa Türk makamlarınca verilen yazılı güvencelerin şu ana dek kabul edilmediğini belirten Turtelboom, Aygün ailesinin savcılık aleyhine farklı mahkemelerde açtığı davaların da olumlu sonuçlanmadığını hatırlattı.

Turtelboom, savcılığın cesedi teslim etmemek için dayandığı 1998 tarihli yasanın ''sorunlu olduğunu ve değiştirmeyi düşündüklerini'' söyledi.

Senatör Pehlivan, yasanın değiştirilmesinin zaman alabileceğini için Aygün ailesinin dramına kısa vadede çözüm getirilmesinin beklenmemesini istedi.

Pehlivan, savcılığın konuya yaklaşırken yasaların verdiği yetkiler kadar ailenin içinde bulunduğu insani durumu da göz önünde bulundurması gerektiğini vurguladı.

Süleyman ve Uğur isimli oğullarından kalan 6 yetim torununu yanlarına alan Afyon Emirdağlı Vahit (63) ve Naciye Aygün (62) çiftinden, Kortrijk Bölge Savcısı Marc Allegaert'ın ''dosyayı tamamlamadığı'' gerekçesiyle morgda beklettiği cesetler için her gün 140 avro ücret isteniyor.

Belçika basınında da eleştirilen ''ceset işkencesinin'' ne kadar süreceği, yaşadığı ağır buhran sonucu sağlık sorunları yaşadığını ailenin buna ne kadar daha dayanabileceği bilinmiyor.
vahit-naciye-aygun-belcika-1b.jpg
ugur-suleyman-aygun-527-gun-morgda-b.jpg
vahit-naciye-aygun-belcika-b.jpg
Andoer Z4 Android 5.1 TV Box 2G / 16G WiFi & LAN UHD 4K * 2K RK3368 Octa-Core 64 Bits Mini PC Kodi /XBMC/DLNA Smart Media Player
Yorumlar

Binance Bitcoin Ripple

En çok okunan

Türkiye'de evi, parası olan sosyal'dan yardım alan ...

Türkiye’de evi, parası olup bulundukları ülkede ...

+ View

Hollanda'da polislerden ırkçıları delirten Cami ziyareti

Hollanda polisi, ülkenin Haaksbergen kentinde ...

+ View

Binance sitesinde nasıl bitcoin, ripple ve diğer coinler ...

Binance kolay kulanımı ,düşük komisyonları ve ...

+ View

Gümrüksüz ve posta ücretsiz güzel telefonlar

Çin'den telefon siparislerinde gümrüklere ...

+ View

Son eklenen haberler

Hollanda uyuşturucu devletine benzemeye başladı

Hollanda polisi; yasa dışı uyuşturucu ticaretine ...

+ View

Transavia pilotları greve gidiyor

Transavia Hava Yolları yakın zamanda pilotların ...

+ View

Hollanda Parlamentosu Ermeni olaylarını ‘soykırım’ olarak ...

Hollanda’dan tehlikeli girişim... Hollanda ...

+ View

Gurbetçiler Edirne'yi teğet geçmeyecekler

Avrupa'da yaşayan Türk vatandaşlarının yurda ...

+ View

Şeker, zihninizi de tehdit ediyor

Kandaki şeker seviyesi yükseldikçe zihinsel ...

+ View
Germany FRA_AUH

iHerb

iherb-haplar-pills-275

Scroll to top