Son Haberler:
Hollanda uyuşturucu devletine benzemeye başladı -- "Hollanda polisi; yasa dışı uyuşturucu ticaretine veya tüketimine çok fazla katılan bir ..."
Hollanda Parlamentosu Ermeni olaylarını ‘soykırım’ olarak tanımaya hazırlanıyor -- "Hollanda’dan tehlikeli girişim... Hollanda Parlamentosu, 1915 yılındaki Ermeni olaylarını ..."
Şeker, zihninizi de tehdit ediyor -- "Kandaki şeker seviyesi yükseldikçe zihinsel çöküşün hızlandığını kaydeden bilim ..."
Bitcoin 6000 Dolar seviyesine düştü -- "En büyük dijital para birimi olan Bitcoin, Asya’da yaşanılan sert düzenlemeler sonucu, ..."
Binance sitesinde nasıl bitcoin, ripple ve diğer coinler alınır -- "Binance kolay kulanımı ,düşük komisyonları ve güçlü altyapısıyla kısa zamanda ..."
Güneydoğu Anadolu’da Kaçak Elektrikle Bitcoin Madenciliği yapılıyor -- "Kaçak elektrik kullanımının had safhada olduğu Güneydoğu Anadolu bölgesinde Bitcoin ..."
Fatih Terim'li Galatasaray'dan gövde gösterisi: Galatasaray 3 - Göztepe 1 -- "Tam 1554 gün sonra Fatih Terim önderliğinde bir maça çıkan Galatasaray, Süper Lig'in 17. ..."
Konya'dan 'Dost Kazığı': Atiker Konyaspor 1 - Fenerbahçe 1 -- "Fenerbahçe, Süper Lig'in 17. haftasında deplasmanda Aykut Kocaman'ın eski takımı Atiker ..."
Nerede kalmıştık: Fatih Terim resmen yuvaya geri döndü -- "Galatasaray'ın yeni teknik direktörü Fatih Terim oldu! Terim, Sarı-Kırmızılı kulüple ..."
Irkçı lider Geert Wilders'den "Duvar örelim" önerisi -- "Çekya'nın başkenti Prag'da Avrupa'nın aşırı sağ liderlerinin katıldığı toplantıda ..."

polis-bmw-belcika.jpgBelçika'da emniyet teşkilatına gönüllü personelin alınıp alınmaması gerektiği tartışılıyor. Aşırı iş yoğunluğundan dolayı 'gönüllü' vatandaşlardan oluşacak bir birimin polisin iş yükünü hafifletmek için devreye sokulmasını gündeme getiren emniyet yetkilileri, konu hakkında polis sendikasının sert tepkisiyle karşılaştı.

Federal ve lokal emniyet yetkililerin yanı sıra İçişleri Bakanı Joelle Milquet, emniyet içinde gönüllü vatandaşlardan oluşturulacak bir birim önerisine açıktan 'hayır' demezken, Polis Memurları Sendikası(VSOA) bu fikre şiddetle karşı çıkıyor. Yapılan karşılıklı açıklamalarla adeta bir güç savaşına dönüşen tartışmanın fitilini Hasselt Polis Teşkilat Şefi Philip Pirard'ın "Polis memurları her geçen zaman içinde ekstra işlerde görevlendiriliyor. Buna karşın kemer sıkma politikalarının yaşandığı bir dönemde personel sayımızı artıramıyoruz.

Emekliye polislerin sayısında ciddi artışlar var. İtfaiye teşkilatında olduğu gibi neden polis teşkilatında gönüllü vatandaşların istifade edemiyoruz? Örneğin kavşaklarda trafik düzenlemesi, park ihlallerinde ceza kesilmesi ya da büyük organizasyonlarda çevre güvenliğin sağlanması gibi görevlerde pekala bu insanlardan yararlanabiliriz." sözleri ateşledi.

Hollanda'da 1948 yılından bu yana var olan emniyet teşkilatındaki 'gönüllüler birimi' normal polis memuru gibi üniforma taşırken, riskli bazı bölgelerde silah bulundurmalarına dahi izin veriliyor. Gönüllü polisler kelepçe, göz yaşartıcı sprey ve copları ise her zaman taşıyabiliyor.

Lokal Emniyet Teşkilatı Komisyonu, gönüllülerden oluşturulacak bir emniyet birimi fikrine soğuk bakmadıklarını kaydederek "Sadece ne getirir ne götürür hesaplamasının yapılması gerektiğini düşünüyoruz." sözlerine yer verdi, Belçika Emniyet Genel Müdürü Catherine de Bolle ise "Biz bunu kendi içimizde görüşerek fizibilite çalışmasında bulunduk. Polis teşkilatının daha verimli çalışması için bunun gerekli olduğuna inanmakla beraber sadece hayata geçirmek için birkaç engelin varlığının farkındayız. Yasal olarak buna şimdilik imkan bulunmuyor." şeklinde konuştu.

İçişleri Bakanı Milquet, öneri karşısında net bir şey demezken, "Henüz bize ulaşan resmi ya da gayri resmi bu yönde bir başvuru yapılmadı. Yapılsın, durumu değerlendiririz." derken, Polis Memurları Sendikası (VSOA), öneriye şiddetle karşı çıkıyor. Sendikacılara göre, polislerin üzerindeki yükü hafifletmek için teşkilat içinde basit fakat köklü bir reform yapılması, bu şekildeki bir öneriden daha kestirme bir çözüm.
Andoer Z4 Android 5.1 TV Box 2G / 16G WiFi & LAN UHD 4K * 2K RK3368 Octa-Core 64 Bits Mini PC Kodi /XBMC/DLNA Smart Media Player
Yorumlar

Binance Bitcoin Ripple

En çok okunan

Türkiye'de evi, parası olan sosyal'dan yardım alan ...

Türkiye’de evi, parası olup bulundukları ülkede ...

+ View

Hollanda'da polislerden ırkçıları delirten Cami ziyareti

Hollanda polisi, ülkenin Haaksbergen kentinde ...

+ View

Binance sitesinde nasıl bitcoin, ripple ve diğer coinler ...

Binance kolay kulanımı ,düşük komisyonları ve ...

+ View

Gümrüksüz ve posta ücretsiz güzel telefonlar

Çin'den telefon siparislerinde gümrüklere ...

+ View

Son eklenen haberler

Hollanda uyuşturucu devletine benzemeye başladı

Hollanda polisi; yasa dışı uyuşturucu ticaretine ...

+ View

Transavia pilotları greve gidiyor

Transavia Hava Yolları yakın zamanda pilotların ...

+ View

Hollanda Parlamentosu Ermeni olaylarını ‘soykırım’ olarak ...

Hollanda’dan tehlikeli girişim... Hollanda ...

+ View

Gurbetçiler Edirne'yi teğet geçmeyecekler

Avrupa'da yaşayan Türk vatandaşlarının yurda ...

+ View

Şeker, zihninizi de tehdit ediyor

Kandaki şeker seviyesi yükseldikçe zihinsel ...

+ View
Belsimpel generiek Image Banner 300 x 250

iHerb

iherb-haplar-pills-275

Scroll to top