Son Haberler:
Sarah İzat isimli Hollandalı Müslüman kadın polise başörtüsü izni -- "Hollanda İnsan Hakları Komisyonu, Müslüman polis Sarah İzat’a çalışırken başörtüsü takma ..."
OnePlus 5T resmen tanıtıldı -- "Çinli teknoloji devi OnePlus, yeni çerçevesiz ekranlı ve 8 GB RAM'li OnePlus 5T modelini ..."
Hollanda'da Denk Partisinden Filistin için önerge -- "Hollanda'da Türkler tarafından kurulan Denk Partisi, Filistin devletinin Hollanda ..."
Hollandalı öğrencilerden Ulft köyündeki Selahaddin Eyyubi Camisi'ni ziyaret -- "Hollanda'da bir grup lise öğrencisi din dersleri kapsamında cami ziyaretinde bulundu. ..."
Aykut Kocaman'dan istifa sinyali -- "Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman, Osmanlıspor maçı sonrası istifa edebileceğinin ..."
Fenerbahçe bir bir eriyor: Osmanlıspor 1 - Fenerbahçe 1 -- "Süper Lig'in 11. haftasında Osmanlıspor ile Fenerbahçe, 1-1 berabere kaldı. Kötü gidişat ..."
Tunahan Kuzu, vatan haini Can Dündar'ı Hollanda'da rezil etti -- "PKK’lı Sadet Karabulut’un daveti üzere Hollanda Parlamentosu’nda, yaptığı ihaneti büyük ..."
Hollanda'da 225 gün sonra Rutte 3 hükümeti kuruldu -- "Hollanda'da 15 Mart'ta düzenlenen erken genel seçimden 225 gün sonra hükümet resmen ..."
Kuran Ayetleriyle dalga geçen skandal şarkıya tepkinizi gösterin -- "MC Nando e MC Luanzinho isimli İspanyol bir müzik grubu, kuran ayetleriyle dalga geçtiği ..."
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Gökçek görüşmesi sonrası açıklama -- "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Melih Gökçek ile görüşmesinin ardından Twitter'da ..."

polis-bmw-belcika.jpgBelçika'da emniyet teşkilatına gönüllü personelin alınıp alınmaması gerektiği tartışılıyor. Aşırı iş yoğunluğundan dolayı 'gönüllü' vatandaşlardan oluşacak bir birimin polisin iş yükünü hafifletmek için devreye sokulmasını gündeme getiren emniyet yetkilileri, konu hakkında polis sendikasının sert tepkisiyle karşılaştı.

Federal ve lokal emniyet yetkililerin yanı sıra İçişleri Bakanı Joelle Milquet, emniyet içinde gönüllü vatandaşlardan oluşturulacak bir birim önerisine açıktan 'hayır' demezken, Polis Memurları Sendikası(VSOA) bu fikre şiddetle karşı çıkıyor. Yapılan karşılıklı açıklamalarla adeta bir güç savaşına dönüşen tartışmanın fitilini Hasselt Polis Teşkilat Şefi Philip Pirard'ın "Polis memurları her geçen zaman içinde ekstra işlerde görevlendiriliyor. Buna karşın kemer sıkma politikalarının yaşandığı bir dönemde personel sayımızı artıramıyoruz.

Emekliye polislerin sayısında ciddi artışlar var. İtfaiye teşkilatında olduğu gibi neden polis teşkilatında gönüllü vatandaşların istifade edemiyoruz? Örneğin kavşaklarda trafik düzenlemesi, park ihlallerinde ceza kesilmesi ya da büyük organizasyonlarda çevre güvenliğin sağlanması gibi görevlerde pekala bu insanlardan yararlanabiliriz." sözleri ateşledi.

Hollanda'da 1948 yılından bu yana var olan emniyet teşkilatındaki 'gönüllüler birimi' normal polis memuru gibi üniforma taşırken, riskli bazı bölgelerde silah bulundurmalarına dahi izin veriliyor. Gönüllü polisler kelepçe, göz yaşartıcı sprey ve copları ise her zaman taşıyabiliyor.

Lokal Emniyet Teşkilatı Komisyonu, gönüllülerden oluşturulacak bir emniyet birimi fikrine soğuk bakmadıklarını kaydederek "Sadece ne getirir ne götürür hesaplamasının yapılması gerektiğini düşünüyoruz." sözlerine yer verdi, Belçika Emniyet Genel Müdürü Catherine de Bolle ise "Biz bunu kendi içimizde görüşerek fizibilite çalışmasında bulunduk. Polis teşkilatının daha verimli çalışması için bunun gerekli olduğuna inanmakla beraber sadece hayata geçirmek için birkaç engelin varlığının farkındayız. Yasal olarak buna şimdilik imkan bulunmuyor." şeklinde konuştu.

İçişleri Bakanı Milquet, öneri karşısında net bir şey demezken, "Henüz bize ulaşan resmi ya da gayri resmi bu yönde bir başvuru yapılmadı. Yapılsın, durumu değerlendiririz." derken, Polis Memurları Sendikası (VSOA), öneriye şiddetle karşı çıkıyor. Sendikacılara göre, polislerin üzerindeki yükü hafifletmek için teşkilat içinde basit fakat köklü bir reform yapılması, bu şekildeki bir öneriden daha kestirme bir çözüm.
Andoer Z4 Android 5.1 TV Box 2G / 16G WiFi & LAN UHD 4K * 2K RK3368 Octa-Core 64 Bits Mini PC Kodi /XBMC/DLNA Smart Media Player
Yorumlar

En çok okunan

Türkiye'de sahte sigortalılık ile emekli olanlara ağır ...

Sahte sigortalılık yolunu seçerek emeklilik ...

+ View

Hollanda'da ailesinden koparılan Ilayda Çelik ailesine ...

Hollanda'da Gençlik Dairesi’nin polis zoruyla ...

+ View

Avrupalı Türkleri asimile etmek istiyorlar

Göçmenlere dönük yaptırımlarda hız kesmeyen ...

+ View

Gümrüksüz ve posta ücretsiz güzel telefonlar

Çin'den telefon siparislerinde gümrüklere ...

+ View

Son eklenen haberler

Sarah İzat isimli Hollandalı Müslüman kadın polise ...

Hollanda İnsan Hakları Komisyonu, Müslüman polis ...

+ View

Beşiktaş gruptan lider çıktı

Şampiyonlar Ligi G Grubu 5. hafta maçında evinde ...

+ View

OnePlus 5T resmen tanıtıldı

Çinli teknoloji devi OnePlus, yeni çerçevesiz ...

+ View

Hollanda'da Denk Partisinden Filistin için önerge

Hollanda'da Türkler tarafından kurulan Denk ...

+ View

Türkiye'de evi, parası olan sosyal'dan yardım alan ...

Türkiye’de evi, parası olup bulundukları ülkede ...

+ View
Germany FRA_AUH

iHerb

iherb-haplar-pills-275

Scroll to top