Son Haberler:
Hollanda uyuşturucu devletine benzemeye başladı -- "Hollanda polisi; yasa dışı uyuşturucu ticaretine veya tüketimine çok fazla katılan bir ..."
Hollanda Parlamentosu Ermeni olaylarını ‘soykırım’ olarak tanımaya hazırlanıyor -- "Hollanda’dan tehlikeli girişim... Hollanda Parlamentosu, 1915 yılındaki Ermeni olaylarını ..."
Şeker, zihninizi de tehdit ediyor -- "Kandaki şeker seviyesi yükseldikçe zihinsel çöküşün hızlandığını kaydeden bilim ..."
Bitcoin 6000 Dolar seviyesine düştü -- "En büyük dijital para birimi olan Bitcoin, Asya’da yaşanılan sert düzenlemeler sonucu, ..."
Binance sitesinde nasıl bitcoin, ripple ve diğer coinler alınır -- "Binance kolay kulanımı ,düşük komisyonları ve güçlü altyapısıyla kısa zamanda ..."
Güneydoğu Anadolu’da Kaçak Elektrikle Bitcoin Madenciliği yapılıyor -- "Kaçak elektrik kullanımının had safhada olduğu Güneydoğu Anadolu bölgesinde Bitcoin ..."
Fatih Terim'li Galatasaray'dan gövde gösterisi: Galatasaray 3 - Göztepe 1 -- "Tam 1554 gün sonra Fatih Terim önderliğinde bir maça çıkan Galatasaray, Süper Lig'in 17. ..."
Konya'dan 'Dost Kazığı': Atiker Konyaspor 1 - Fenerbahçe 1 -- "Fenerbahçe, Süper Lig'in 17. haftasında deplasmanda Aykut Kocaman'ın eski takımı Atiker ..."
Nerede kalmıştık: Fatih Terim resmen yuvaya geri döndü -- "Galatasaray'ın yeni teknik direktörü Fatih Terim oldu! Terim, Sarı-Kırmızılı kulüple ..."
Irkçı lider Geert Wilders'den "Duvar örelim" önerisi -- "Çekya'nın başkenti Prag'da Avrupa'nın aşırı sağ liderlerinin katıldığı toplantıda ..."

nicolas-sarkozy-carla-bruni-oy-sandigi.jpgFransa'da hafta sonu düzenlenen bölgesel seçimlerin ilk turunda, Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy'nin Halk Hareketi Birliği (UMP), resmi olmayan sonuçlara göre, yüzde 27 oranında oy alarak büyük bir yenilgiye uğradı. İktidardaki Halk Hareketi Birliği hüsrana uğrarken, zafer muhalefetteki Sosyalist Parti'nin oldu. Sosyalistlerin oyların yüzde 30'una, Yeşillerin de oyların yüzde 13'üne sahip olduğu tahmin ediliyor.

İlk turda Jean-Marie Le Pen'in liderliğini yaptığı aşırı sağ da iyi bir sonuç elde etti. Şu ana kadar elde edilen sonuçlara göre, yüzde 10'un üzerinde oy aldığı gözlenen aşırı sağın, oy oranını yüzde 12'ye yükseltebileceği belirtiliyor.

Seçimlere katılım oranı düşük oldu. Her iki Fransız seçmenden biri bölgesel seçimler için sandık başına gitti. Seçimlerde sandığa gitmeyenlerin oranının yüzde 53 civarında olduğu belirtiliyor.

İlk değerlendirmeler

Sarkozy'nin Halk Hareketi Birliği de seçim sonuçlarının belli olmaya başlamasının ardından yaptığı ilk değerlendirmede, alınan kötü sonucu seçimlere katılımın düşük olmasına bağladı.

Fransa Başbakanı François Fillon, her iki seçmenden birinin oy kullanmadığına işaret ederek, böyle bir durumda ülke geneli için bir siyasi çıkarımda bulunulamayacağını savundu.

Sosyalist Parti'nin eski cumhurbaşkanı adayı Segelone Royal ise seçmenlerin, yüzde 12'nin üzerine çıkan işsizlik oranı ve çözüm bulunamayan göçmen politikasının faturasını muhafazakar hükümete çıkardığını dile getirdi. Royal, “Sağcılar sert bir şekilde cezalandırıldı” diye konuştu.

Sarkozy için güven oylaması

Bölgesel seçimler, Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy açısından güven oylaması niteliği taşıyordu.

Siyasi gözlemciler, ''seçmenlerin, giderek artan işsizlik oranı ve bütçe açığını kapatmak için kamu harcamalarını düşüren iktidar partisini, bölgesel seçimlerde cezalandırdığını'' düşünüyor.

Seçimlerin ikinci turu gelecek pazar günü yapılacak. Seçimlerin sonucunda, 22'si Fransa'da, 4'ü deniz aşırı sömürgelerde toplam 26 bölgenin meclis üyeleri belli olacak.


Andoer Z4 Android 5.1 TV Box 2G / 16G WiFi & LAN UHD 4K * 2K RK3368 Octa-Core 64 Bits Mini PC Kodi /XBMC/DLNA Smart Media Player
Yorumlar

Binance Bitcoin Ripple

En çok okunan

Türkiye'de evi, parası olan sosyal'dan yardım alan ...

Türkiye’de evi, parası olup bulundukları ülkede ...

+ View

Hollanda'da polislerden ırkçıları delirten Cami ziyareti

Hollanda polisi, ülkenin Haaksbergen kentinde ...

+ View

Binance sitesinde nasıl bitcoin, ripple ve diğer coinler ...

Binance kolay kulanımı ,düşük komisyonları ve ...

+ View

Gümrüksüz ve posta ücretsiz güzel telefonlar

Çin'den telefon siparislerinde gümrüklere ...

+ View

Son eklenen haberler

Hollanda uyuşturucu devletine benzemeye başladı

Hollanda polisi; yasa dışı uyuşturucu ticaretine ...

+ View

Transavia pilotları greve gidiyor

Transavia Hava Yolları yakın zamanda pilotların ...

+ View

Hollanda Parlamentosu Ermeni olaylarını ‘soykırım’ olarak ...

Hollanda’dan tehlikeli girişim... Hollanda ...

+ View

Gurbetçiler Edirne'yi teğet geçmeyecekler

Avrupa'da yaşayan Türk vatandaşlarının yurda ...

+ View

Şeker, zihninizi de tehdit ediyor

Kandaki şeker seviyesi yükseldikçe zihinsel ...

+ View
Belsimpel generiek Image Banner 300 x 250

iHerb

iherb-haplar-pills-275

Scroll to top