Son Haberler:
Hollanda'da 3 kahraman milletvekilli -- "Avrupa’daki Türk kökenli milletvekillerinin çoğu ihanet yarışında... Hollanda’nın Türk ..."
Hollanda uyuşturucu devletine benzemeye başladı -- "Hollanda polisi; yasa dışı uyuşturucu ticaretine veya tüketimine çok fazla katılan bir ..."
Hollanda Parlamentosu Ermeni olaylarını ‘soykırım’ olarak tanımaya hazırlanıyor -- "Hollanda’dan tehlikeli girişim... Hollanda Parlamentosu, 1915 yılındaki Ermeni olaylarını ..."
Şeker, zihninizi de tehdit ediyor -- "Kandaki şeker seviyesi yükseldikçe zihinsel çöküşün hızlandığını kaydeden bilim ..."
Bitcoin 6000 Dolar seviyesine düştü -- "En büyük dijital para birimi olan Bitcoin, Asya’da yaşanılan sert düzenlemeler sonucu, ..."
Binance sitesinde nasıl bitcoin, ripple ve diğer coinler alınır -- "Binance kolay kulanımı ,düşük komisyonları ve güçlü altyapısıyla kısa zamanda ..."
Güneydoğu Anadolu’da Kaçak Elektrikle Bitcoin Madenciliği yapılıyor -- "Kaçak elektrik kullanımının had safhada olduğu Güneydoğu Anadolu bölgesinde Bitcoin ..."
Fatih Terim'li Galatasaray'dan gövde gösterisi: Galatasaray 3 - Göztepe 1 -- "Tam 1554 gün sonra Fatih Terim önderliğinde bir maça çıkan Galatasaray, Süper Lig'in 17. ..."
Konya'dan 'Dost Kazığı': Atiker Konyaspor 1 - Fenerbahçe 1 -- "Fenerbahçe, Süper Lig'in 17. haftasında deplasmanda Aykut Kocaman'ın eski takımı Atiker ..."
Nerede kalmıştık: Fatih Terim resmen yuvaya geri döndü -- "Galatasaray'ın yeni teknik direktörü Fatih Terim oldu! Terim, Sarı-Kırmızılı kulüple ..."

eiffeltoren_mist.jpgHer fırsatta dile getirilen ayrımcılık, nihayet kayıtlara geçti. Amerikan ve Fransız akademisyenlerden oluşan grubun yaptığı araştırmada Fransa'da dinsel ayrılcılığı gözler önüne serdi. Amerikan ve Fransız akademisyenlerden oluşan grubun yaptığı çalışma, Fransa’da Müslümanlara yönelik dinsel ayrımcılığın özellikle iş yaşamında büyük bir sorun olduğunu ortaya koydu.

Araştırma sonuçlarına göre Hrıstiyan bir Fransızın Müslüman bir Fransıza oranla iş bulma şansı 2,5 kat daha fazla. Hrıstiyan dininden olanların gelirleri de Müslümanlara oranla yüzde 15 daha yüksek.

Araştırma ABD’nin Stanford Üniversitesi ile Paris-Sorbonne Üniversite’nde çalışan bir grup akademisyen tarafından Fransız-Amerikan Vakfı (French-American Foundation) ve Paris Siyasal Bilimler Okulu (SciencesPo) için “şans eşitliği” teması kapsamında gerçekleştirildi.

Araştırma, Fransa’da yaşayan Müslüman göçmenlerin, Hrıstiyan göçmenlere oranla daha yoksul olduğunu da gösteriyor. Fransız vatandaşı olsunlar ya da olmasınlar, Müslümanların aylık gelirlerinin Hrıstiyanlara oranla 400 euro daha az olduğunun altı çiziliyor.

Fransa’da Müslümanlara yönelik ayrımcılık konusunda CSA kamuoyu araştırmaları kurumu tarafından geçtiğimiz aylarda yayımlanan bir anket, halkın sadece yüzde 54’ünün İslam dinini “toplumsal yaşamla bağdaşık” gördüğünü göstermiş, bu oranın Musevilik için yüzde 75, Katolik inancı için yüzde 82 olduğu belirtilmişti. IFOP kamuoyu araştırmaları kurumunun Müslümanların ibadet mekânları konusundaki bir diğer anket ise Fransa’da halkın sadece yüzde 19’unun ülkede cami inşasına olumlu baktığını ortaya koymuştu.

Fransa, topraklarında en kalabalık Müslüman nüfusu barındıran Avrupa ve Batı ülkesi olma özelliğine sahip. Ülkede 5 milyonu aşkın Müslüman’ın yaşadığı tahmin ediliyor. Bunların ezici çoğunluğunu Cezayirliler (yüzde 41), Faslılar (yüzde 32) ve Tunuslular (yüzde 12) oluşturuyor. Bu Müslümanları sırasıyla Türkler (yüzde 7), Malililer (yüzde 2) ve Senegalliler (yüzde 2) izliyor. Samanyolueuu
Andoer Z4 Android 5.1 TV Box 2G / 16G WiFi & LAN UHD 4K * 2K RK3368 Octa-Core 64 Bits Mini PC Kodi /XBMC/DLNA Smart Media Player
Yorumlar

Binance Bitcoin Ripple

En çok okunan

Türkiye'de evi, parası olan sosyal'dan yardım alan ...

Türkiye’de evi, parası olup bulundukları ülkede ...

+ View

Hollanda'da polislerden ırkçıları delirten Cami ziyareti

Hollanda polisi, ülkenin Haaksbergen kentinde ...

+ View

Binance sitesinde nasıl bitcoin, ripple ve diğer coinler ...

Binance kolay kulanımı ,düşük komisyonları ve ...

+ View

Gümrüksüz ve posta ücretsiz güzel telefonlar

Çin'den telefon siparislerinde gümrüklere ...

+ View

Son eklenen haberler

Hollanda'da 3 kahraman milletvekilli

Avrupa’daki Türk kökenli milletvekillerinin çoğu ...

+ View

Hollanda uyuşturucu devletine benzemeye başladı

Hollanda polisi; yasa dışı uyuşturucu ticaretine ...

+ View

Transavia pilotları greve gidiyor

Transavia Hava Yolları yakın zamanda pilotların ...

+ View

Hollanda Parlamentosu Ermeni olaylarını ‘soykırım’ olarak ...

Hollanda’dan tehlikeli girişim... Hollanda ...

+ View

Gurbetçiler Edirne'yi teğet geçmeyecekler

Avrupa'da yaşayan Türk vatandaşlarının yurda ...

+ View
Germany FRA_AUH

iHerb

iherb-haplar-pills-275

Scroll to top