Son Haberler:
Sarah İzat isimli Hollandalı Müslüman kadın polise başörtüsü izni -- "Hollanda İnsan Hakları Komisyonu, Müslüman polis Sarah İzat’a çalışırken başörtüsü takma ..."
OnePlus 5T resmen tanıtıldı -- "Çinli teknoloji devi OnePlus, yeni çerçevesiz ekranlı ve 8 GB RAM'li OnePlus 5T modelini ..."
Hollanda'da Denk Partisinden Filistin için önerge -- "Hollanda'da Türkler tarafından kurulan Denk Partisi, Filistin devletinin Hollanda ..."
Hollandalı öğrencilerden Ulft köyündeki Selahaddin Eyyubi Camisi'ni ziyaret -- "Hollanda'da bir grup lise öğrencisi din dersleri kapsamında cami ziyaretinde bulundu. ..."
Aykut Kocaman'dan istifa sinyali -- "Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman, Osmanlıspor maçı sonrası istifa edebileceğinin ..."
Fenerbahçe bir bir eriyor: Osmanlıspor 1 - Fenerbahçe 1 -- "Süper Lig'in 11. haftasında Osmanlıspor ile Fenerbahçe, 1-1 berabere kaldı. Kötü gidişat ..."
Tunahan Kuzu, vatan haini Can Dündar'ı Hollanda'da rezil etti -- "PKK’lı Sadet Karabulut’un daveti üzere Hollanda Parlamentosu’nda, yaptığı ihaneti büyük ..."
Hollanda'da 225 gün sonra Rutte 3 hükümeti kuruldu -- "Hollanda'da 15 Mart'ta düzenlenen erken genel seçimden 225 gün sonra hükümet resmen ..."
Kuran Ayetleriyle dalga geçen skandal şarkıya tepkinizi gösterin -- "MC Nando e MC Luanzinho isimli İspanyol bir müzik grubu, kuran ayetleriyle dalga geçtiği ..."
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Gökçek görüşmesi sonrası açıklama -- "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Melih Gökçek ile görüşmesinin ardından Twitter'da ..."

eiffeltoren_mist.jpgHer fırsatta dile getirilen ayrımcılık, nihayet kayıtlara geçti. Amerikan ve Fransız akademisyenlerden oluşan grubun yaptığı araştırmada Fransa'da dinsel ayrılcılığı gözler önüne serdi. Amerikan ve Fransız akademisyenlerden oluşan grubun yaptığı çalışma, Fransa’da Müslümanlara yönelik dinsel ayrımcılığın özellikle iş yaşamında büyük bir sorun olduğunu ortaya koydu.

Araştırma sonuçlarına göre Hrıstiyan bir Fransızın Müslüman bir Fransıza oranla iş bulma şansı 2,5 kat daha fazla. Hrıstiyan dininden olanların gelirleri de Müslümanlara oranla yüzde 15 daha yüksek.

Araştırma ABD’nin Stanford Üniversitesi ile Paris-Sorbonne Üniversite’nde çalışan bir grup akademisyen tarafından Fransız-Amerikan Vakfı (French-American Foundation) ve Paris Siyasal Bilimler Okulu (SciencesPo) için “şans eşitliği” teması kapsamında gerçekleştirildi.

Araştırma, Fransa’da yaşayan Müslüman göçmenlerin, Hrıstiyan göçmenlere oranla daha yoksul olduğunu da gösteriyor. Fransız vatandaşı olsunlar ya da olmasınlar, Müslümanların aylık gelirlerinin Hrıstiyanlara oranla 400 euro daha az olduğunun altı çiziliyor.

Fransa’da Müslümanlara yönelik ayrımcılık konusunda CSA kamuoyu araştırmaları kurumu tarafından geçtiğimiz aylarda yayımlanan bir anket, halkın sadece yüzde 54’ünün İslam dinini “toplumsal yaşamla bağdaşık” gördüğünü göstermiş, bu oranın Musevilik için yüzde 75, Katolik inancı için yüzde 82 olduğu belirtilmişti. IFOP kamuoyu araştırmaları kurumunun Müslümanların ibadet mekânları konusundaki bir diğer anket ise Fransa’da halkın sadece yüzde 19’unun ülkede cami inşasına olumlu baktığını ortaya koymuştu.

Fransa, topraklarında en kalabalık Müslüman nüfusu barındıran Avrupa ve Batı ülkesi olma özelliğine sahip. Ülkede 5 milyonu aşkın Müslüman’ın yaşadığı tahmin ediliyor. Bunların ezici çoğunluğunu Cezayirliler (yüzde 41), Faslılar (yüzde 32) ve Tunuslular (yüzde 12) oluşturuyor. Bu Müslümanları sırasıyla Türkler (yüzde 7), Malililer (yüzde 2) ve Senegalliler (yüzde 2) izliyor. Samanyolueuu
Andoer Z4 Android 5.1 TV Box 2G / 16G WiFi & LAN UHD 4K * 2K RK3368 Octa-Core 64 Bits Mini PC Kodi /XBMC/DLNA Smart Media Player
Yorumlar

En çok okunan

Türkiye'de sahte sigortalılık ile emekli olanlara ağır ...

Sahte sigortalılık yolunu seçerek emeklilik ...

+ View

Hollanda'da ailesinden koparılan Ilayda Çelik ailesine ...

Hollanda'da Gençlik Dairesi’nin polis zoruyla ...

+ View

Avrupalı Türkleri asimile etmek istiyorlar

Göçmenlere dönük yaptırımlarda hız kesmeyen ...

+ View

Gümrüksüz ve posta ücretsiz güzel telefonlar

Çin'den telefon siparislerinde gümrüklere ...

+ View

Son eklenen haberler

Sarah İzat isimli Hollandalı Müslüman kadın polise ...

Hollanda İnsan Hakları Komisyonu, Müslüman polis ...

+ View

Beşiktaş gruptan lider çıktı

Şampiyonlar Ligi G Grubu 5. hafta maçında evinde ...

+ View

OnePlus 5T resmen tanıtıldı

Çinli teknoloji devi OnePlus, yeni çerçevesiz ...

+ View

Hollanda'da Denk Partisinden Filistin için önerge

Hollanda'da Türkler tarafından kurulan Denk ...

+ View

Türkiye'de evi, parası olan sosyal'dan yardım alan ...

Türkiye’de evi, parası olup bulundukları ülkede ...

+ View
Germany FRA_AUH

Vpills Avrupa

iHerb

iherb-haplar-pills-275

Scroll to top