Son Haberler:
Hollanda'da 3 kahraman milletvekilli -- "Avrupa’daki Türk kökenli milletvekillerinin çoğu ihanet yarışında... Hollanda’nın Türk ..."
Hollanda uyuşturucu devletine benzemeye başladı -- "Hollanda polisi; yasa dışı uyuşturucu ticaretine veya tüketimine çok fazla katılan bir ..."
Hollanda Parlamentosu Ermeni olaylarını ‘soykırım’ olarak tanımaya hazırlanıyor -- "Hollanda’dan tehlikeli girişim... Hollanda Parlamentosu, 1915 yılındaki Ermeni olaylarını ..."
Şeker, zihninizi de tehdit ediyor -- "Kandaki şeker seviyesi yükseldikçe zihinsel çöküşün hızlandığını kaydeden bilim ..."
Bitcoin 6000 Dolar seviyesine düştü -- "En büyük dijital para birimi olan Bitcoin, Asya’da yaşanılan sert düzenlemeler sonucu, ..."
Binance sitesinde nasıl bitcoin, ripple ve diğer coinler alınır -- "Binance kolay kulanımı ,düşük komisyonları ve güçlü altyapısıyla kısa zamanda ..."
Güneydoğu Anadolu’da Kaçak Elektrikle Bitcoin Madenciliği yapılıyor -- "Kaçak elektrik kullanımının had safhada olduğu Güneydoğu Anadolu bölgesinde Bitcoin ..."
Fatih Terim'li Galatasaray'dan gövde gösterisi: Galatasaray 3 - Göztepe 1 -- "Tam 1554 gün sonra Fatih Terim önderliğinde bir maça çıkan Galatasaray, Süper Lig'in 17. ..."
Konya'dan 'Dost Kazığı': Atiker Konyaspor 1 - Fenerbahçe 1 -- "Fenerbahçe, Süper Lig'in 17. haftasında deplasmanda Aykut Kocaman'ın eski takımı Atiker ..."
Nerede kalmıştık: Fatih Terim resmen yuvaya geri döndü -- "Galatasaray'ın yeni teknik direktörü Fatih Terim oldu! Terim, Sarı-Kırmızılı kulüple ..."

ogrenci-protestolar.jpgAvrupa'da birçok ülke vasıflı insanların göçünü yaygınlaştırmaya çalışırken Fransa tam tersi bir uygulamayı devreye sokmayı planlıyor. Buna göre Avrupa Birliği ülkeleri dışından üniversite okumak için gelen öğrencilerin eğitim süreleri bitiminde ülkelerine geri dönmeleri sağlanacak.

Avrupanın en çok yabancı öğrenci ağırlayan iki ülkesinden biri olan Fransa, yabancı öğrencilerle ilgili yasayı ağırlaştırıyor. Fransa İçişleri Bakanı Claude Guéant ve Çalışma Bakanı Xavier Bertrand yayınladıkları genelgede AB üyesi olmayan ülkelerden gelen öğrencilerin geri gönderilmesinin bir zorunluluk olduğunu belirtti.

Fransa'da eğitim hayatına devam eden binlerce öğrenciyi ilgilendiren yeni uygulama, elde ettiği üniversite diplomasıyla iş bulma hayali kuran yeni mezunların durumunu daha karmaşık bir duruma sokuyor.

Yüksek Öğretim Bakanı Laurent Wauquiez ise rektörleriyle yaptığı toplantı sonrası yaptığı açıklamada uygulamayı hafifletme sözü verdi. Genelgenin uygulamada zorluklar çıkarabileceğini belirten Wauquiez, "amaç sistemin düzgün işlemesidir. Yapmamız gereken, öğrenci vizesi konusunda daha seçici davranmak. Ülke olarak dünyanın en iyi öğrencilerini çekebilmeliyiz." diye konuştu.

Uygulamanın Fransa'nın yabancı ülke öğrencilerine sınırlarını tamamen kapatacağı şeklinde anlaşılmaması gerektiğini belirten Wauquiez, bu bağlamda üniversite yöneticilerine daha fazla sorumluluk düştüğünün altını çizdi. Samanyolueuu

Andoer Z4 Android 5.1 TV Box 2G / 16G WiFi & LAN UHD 4K * 2K RK3368 Octa-Core 64 Bits Mini PC Kodi /XBMC/DLNA Smart Media Player
Yorumlar

Binance Bitcoin Ripple

En çok okunan

Türkiye'de evi, parası olan sosyal'dan yardım alan ...

Türkiye’de evi, parası olup bulundukları ülkede ...

+ View

Hollanda'da polislerden ırkçıları delirten Cami ziyareti

Hollanda polisi, ülkenin Haaksbergen kentinde ...

+ View

Binance sitesinde nasıl bitcoin, ripple ve diğer coinler ...

Binance kolay kulanımı ,düşük komisyonları ve ...

+ View

Gümrüksüz ve posta ücretsiz güzel telefonlar

Çin'den telefon siparislerinde gümrüklere ...

+ View

Son eklenen haberler

Hollanda'da 3 kahraman milletvekilli

Avrupa’daki Türk kökenli milletvekillerinin çoğu ...

+ View

Hollanda uyuşturucu devletine benzemeye başladı

Hollanda polisi; yasa dışı uyuşturucu ticaretine ...

+ View

Transavia pilotları greve gidiyor

Transavia Hava Yolları yakın zamanda pilotların ...

+ View

Hollanda Parlamentosu Ermeni olaylarını ‘soykırım’ olarak ...

Hollanda’dan tehlikeli girişim... Hollanda ...

+ View

Gurbetçiler Edirne'yi teğet geçmeyecekler

Avrupa'da yaşayan Türk vatandaşlarının yurda ...

+ View
Germany FRA_AUH

iHerb

iherb-haplar-pills-275

Scroll to top