Son Haberler:
Sarah İzat isimli Hollandalı Müslüman kadın polise başörtüsü izni -- "Hollanda İnsan Hakları Komisyonu, Müslüman polis Sarah İzat’a çalışırken başörtüsü takma ..."
OnePlus 5T resmen tanıtıldı -- "Çinli teknoloji devi OnePlus, yeni çerçevesiz ekranlı ve 8 GB RAM'li OnePlus 5T modelini ..."
Hollanda'da Denk Partisinden Filistin için önerge -- "Hollanda'da Türkler tarafından kurulan Denk Partisi, Filistin devletinin Hollanda ..."
Hollandalı öğrencilerden Ulft köyündeki Selahaddin Eyyubi Camisi'ni ziyaret -- "Hollanda'da bir grup lise öğrencisi din dersleri kapsamında cami ziyaretinde bulundu. ..."
Aykut Kocaman'dan istifa sinyali -- "Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman, Osmanlıspor maçı sonrası istifa edebileceğinin ..."
Fenerbahçe bir bir eriyor: Osmanlıspor 1 - Fenerbahçe 1 -- "Süper Lig'in 11. haftasında Osmanlıspor ile Fenerbahçe, 1-1 berabere kaldı. Kötü gidişat ..."
Tunahan Kuzu, vatan haini Can Dündar'ı Hollanda'da rezil etti -- "PKK’lı Sadet Karabulut’un daveti üzere Hollanda Parlamentosu’nda, yaptığı ihaneti büyük ..."
Hollanda'da 225 gün sonra Rutte 3 hükümeti kuruldu -- "Hollanda'da 15 Mart'ta düzenlenen erken genel seçimden 225 gün sonra hükümet resmen ..."
Kuran Ayetleriyle dalga geçen skandal şarkıya tepkinizi gösterin -- "MC Nando e MC Luanzinho isimli İspanyol bir müzik grubu, kuran ayetleriyle dalga geçtiği ..."
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Gökçek görüşmesi sonrası açıklama -- "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Melih Gökçek ile görüşmesinin ardından Twitter'da ..."

ogrenci-protestolar.jpgAvrupa'da birçok ülke vasıflı insanların göçünü yaygınlaştırmaya çalışırken Fransa tam tersi bir uygulamayı devreye sokmayı planlıyor. Buna göre Avrupa Birliği ülkeleri dışından üniversite okumak için gelen öğrencilerin eğitim süreleri bitiminde ülkelerine geri dönmeleri sağlanacak.

Avrupanın en çok yabancı öğrenci ağırlayan iki ülkesinden biri olan Fransa, yabancı öğrencilerle ilgili yasayı ağırlaştırıyor. Fransa İçişleri Bakanı Claude Guéant ve Çalışma Bakanı Xavier Bertrand yayınladıkları genelgede AB üyesi olmayan ülkelerden gelen öğrencilerin geri gönderilmesinin bir zorunluluk olduğunu belirtti.

Fransa'da eğitim hayatına devam eden binlerce öğrenciyi ilgilendiren yeni uygulama, elde ettiği üniversite diplomasıyla iş bulma hayali kuran yeni mezunların durumunu daha karmaşık bir duruma sokuyor.

Yüksek Öğretim Bakanı Laurent Wauquiez ise rektörleriyle yaptığı toplantı sonrası yaptığı açıklamada uygulamayı hafifletme sözü verdi. Genelgenin uygulamada zorluklar çıkarabileceğini belirten Wauquiez, "amaç sistemin düzgün işlemesidir. Yapmamız gereken, öğrenci vizesi konusunda daha seçici davranmak. Ülke olarak dünyanın en iyi öğrencilerini çekebilmeliyiz." diye konuştu.

Uygulamanın Fransa'nın yabancı ülke öğrencilerine sınırlarını tamamen kapatacağı şeklinde anlaşılmaması gerektiğini belirten Wauquiez, bu bağlamda üniversite yöneticilerine daha fazla sorumluluk düştüğünün altını çizdi. Samanyolueuu

Andoer Z4 Android 5.1 TV Box 2G / 16G WiFi & LAN UHD 4K * 2K RK3368 Octa-Core 64 Bits Mini PC Kodi /XBMC/DLNA Smart Media Player
Yorumlar

En çok okunan

Türkiye'de sahte sigortalılık ile emekli olanlara ağır ...

Sahte sigortalılık yolunu seçerek emeklilik ...

+ View

Hollanda'da ailesinden koparılan Ilayda Çelik ailesine ...

Hollanda'da Gençlik Dairesi’nin polis zoruyla ...

+ View

Avrupalı Türkleri asimile etmek istiyorlar

Göçmenlere dönük yaptırımlarda hız kesmeyen ...

+ View

Gümrüksüz ve posta ücretsiz güzel telefonlar

Çin'den telefon siparislerinde gümrüklere ...

+ View

Son eklenen haberler

Sarah İzat isimli Hollandalı Müslüman kadın polise ...

Hollanda İnsan Hakları Komisyonu, Müslüman polis ...

+ View

Beşiktaş gruptan lider çıktı

Şampiyonlar Ligi G Grubu 5. hafta maçında evinde ...

+ View

OnePlus 5T resmen tanıtıldı

Çinli teknoloji devi OnePlus, yeni çerçevesiz ...

+ View

Hollanda'da Denk Partisinden Filistin için önerge

Hollanda'da Türkler tarafından kurulan Denk ...

+ View

Türkiye'de evi, parası olan sosyal'dan yardım alan ...

Türkiye’de evi, parası olup bulundukları ülkede ...

+ View
iBood Image Banner 120 x 60

Vpills Avrupa

iHerb

iherb-haplar-pills-275

Scroll to top