Son Haberler:
Hollanda Parlamentosu Ermeni olaylarını ‘soykırım’ olarak tanımaya hazırlanıyor -- "Hollanda’dan tehlikeli girişim... Hollanda Parlamentosu, 1915 yılındaki Ermeni olaylarını ..."
Şeker, zihninizi de tehdit ediyor -- "Kandaki şeker seviyesi yükseldikçe zihinsel çöküşün hızlandığını kaydeden bilim ..."
Bitcoin 6000 Dolar seviyesine düştü -- "En büyük dijital para birimi olan Bitcoin, Asya’da yaşanılan sert düzenlemeler sonucu, ..."
Binance sitesinde nasıl bitcoin, ripple ve diğer coinler alınır -- "Binance kolay kulanımı ,düşük komisyonları ve güçlü altyapısıyla kısa zamanda ..."
Güneydoğu Anadolu’da Kaçak Elektrikle Bitcoin Madenciliği yapılıyor -- "Kaçak elektrik kullanımının had safhada olduğu Güneydoğu Anadolu bölgesinde Bitcoin ..."
Fatih Terim'li Galatasaray'dan gövde gösterisi: Galatasaray 3 - Göztepe 1 -- "Tam 1554 gün sonra Fatih Terim önderliğinde bir maça çıkan Galatasaray, Süper Lig'in 17. ..."
Konya'dan 'Dost Kazığı': Atiker Konyaspor 1 - Fenerbahçe 1 -- "Fenerbahçe, Süper Lig'in 17. haftasında deplasmanda Aykut Kocaman'ın eski takımı Atiker ..."
Nerede kalmıştık: Fatih Terim resmen yuvaya geri döndü -- "Galatasaray'ın yeni teknik direktörü Fatih Terim oldu! Terim, Sarı-Kırmızılı kulüple ..."
Irkçı lider Geert Wilders'den "Duvar örelim" önerisi -- "Çekya'nın başkenti Prag'da Avrupa'nın aşırı sağ liderlerinin katıldığı toplantıda ..."
Fenerbahçe 2 - Karabükspor 0 -- "Süper Lig'in 16. haftasında Fenerbahçe kendi sahasında Karabükspor'u ağırladı. İlk yarısı ..."

boykot-fransa.jpgTürk-Alman Bilimsel Araştırmalar Vakfı (TAVAK) Başkanı Prof. Dr. Faruk Şen, “Fransa’daki Türkler ve Türk halkı Sarkozy’ye layık olduğu cevabı vermelidir” dedi. Fransa Parlamentosu’nda bugün onaylanması beklenen Ermeni soykırımını inkarın suç sayılacağıyla ilgili yasa tasarısı ile ilgili olarak tüm toplumu tepki göstermeye çağıran Prof. Dr. Şen, Sarkozy ve yanlılarına 350 bin Ermeni kökenli Fransız’ın oyunun hesabında olduğunu söyledi.

Fransa’da 200 bini Fransız vatandaşlığına geçmiş, 470 bin Türk kökenli göçmenin yaşadığını, 160 bin kadarının seçimde oy kullanabileceğine dikkat çeken Prof. Dr. Şen şunları söyledi.

EN ETKİLİ YÖNTEM
Fransa’daki tüm Türk örgütlerinin Sarkozy’nin rakibi olan sosyalist cumhurbaşkanı adayını desteklemeli. Yapacakları seçim kampanyaları ile Sarkozy’yi dışlayan bir tutum içine girmelidirler. Fransa’da 400’ün üzerinde Türk örgütü vardır. Bunların da artık ciddi bir şekilde Sarkozy karşıtlıklarına destek vermelidir. Sarkozy 2000’li yılların başında Fransız İçişleri Bakanı olarak Kuzey Afrika’dan gelen göçmen geçlere karşı sert politikalar uygulaması ile Almanya’da 1933- 45 yılları arasında hakim olan Nazi zihniyetinin bir devamı olduğunu ortaya koymuştur. Bu açıdan Fransa’daki Türkler, Sarkozy ve yanlılarına gereken cevabı vereceklerdir.”

Prof. Dr. Faruk Şen, Türkiye’nin ve Türklerin Fransa’daki gelilere ciddi tepki vermesinin zamanının geldiğini belirterek, önerilerini şöyle sıraladı.

- Başta Renault ve Peugeot gibi araçları kullanmamak,
- Türk turistler Paris başta olmak üzere Fransa seyahatlerini kısması,
- Enerji, nükleer ve savunma sanayiinde Fransız şirketlerine ihale vermeme

Avrupalı Türkler de tepkilerini göstermeli
PROF. Şen, AB sınırları içinde yaşayan 5 milyon 200 bin Türk’ün de bu konuda tepkilerini ortaya koyması gerektiğini söyledi. Şen bu konuda şunları söyledi. “Almanya’da bulunan 3 binin üzerindeki Türk örgütüFransa’ya yönelik tepkilerini Avrupa Birliği Konseyi’nde ve AB parlamentosunda dile getirilmelidir. Almanya başta olmak üzere diğer ülkelerdeki Türk sivil toplum örgütlerinin liderlerinin Paris’te yapılacak büyük bir toplantı ile ‘Biz soykırımını tanımıyoruz!’ diyerek Fransa’yı telin etmeli, böylece Fransızların Türklere karşı herhangi bir yaptırım yapıp yapamayacağı ortaya çıkmalıdır. Düşünce özgürlüğünün geçerli olması gereken AB’de kimseye fikirleri dolayısıyla ceza verilemez.” Sabahh

Andoer Z4 Android 5.1 TV Box 2G / 16G WiFi & LAN UHD 4K * 2K RK3368 Octa-Core 64 Bits Mini PC Kodi /XBMC/DLNA Smart Media Player
Yorumlar

Binance Bitcoin Ripple

En çok okunan

Türkiye'de evi, parası olan sosyal'dan yardım alan ...

Türkiye’de evi, parası olup bulundukları ülkede ...

+ View

Hollanda'da polislerden ırkçıları delirten Cami ziyareti

Hollanda polisi, ülkenin Haaksbergen kentinde ...

+ View

Binance sitesinde nasıl bitcoin, ripple ve diğer coinler ...

Binance kolay kulanımı ,düşük komisyonları ve ...

+ View

Gümrüksüz ve posta ücretsiz güzel telefonlar

Çin'den telefon siparislerinde gümrüklere ...

+ View

Son eklenen haberler

Hollanda Parlamentosu Ermeni olaylarını ‘soykırım’ olarak ...

Hollanda’dan tehlikeli girişim... Hollanda ...

+ View

Gurbetçiler Edirne'yi teğet geçmeyecekler

Avrupa'da yaşayan Türk vatandaşlarının yurda ...

+ View

Şeker, zihninizi de tehdit ediyor

Kandaki şeker seviyesi yükseldikçe zihinsel ...

+ View

Bitcoin 6000 Dolar seviyesine düştü

En büyük dijital para birimi olan Bitcoin, ...

+ View

Hamsi ihracatında artış

Deniz av sezonunun başladığı 1 Eylül'den 31 ...

+ View
iBood Image Banner 120 x 60

iHerb

iherb-haplar-pills-275

Scroll to top