Son Haberler:
Sarah İzat isimli Hollandalı Müslüman kadın polise başörtüsü izni -- "Hollanda İnsan Hakları Komisyonu, Müslüman polis Sarah İzat’a çalışırken başörtüsü takma ..."
OnePlus 5T resmen tanıtıldı -- "Çinli teknoloji devi OnePlus, yeni çerçevesiz ekranlı ve 8 GB RAM'li OnePlus 5T modelini ..."
Hollanda'da Denk Partisinden Filistin için önerge -- "Hollanda'da Türkler tarafından kurulan Denk Partisi, Filistin devletinin Hollanda ..."
Hollandalı öğrencilerden Ulft köyündeki Selahaddin Eyyubi Camisi'ni ziyaret -- "Hollanda'da bir grup lise öğrencisi din dersleri kapsamında cami ziyaretinde bulundu. ..."
Aykut Kocaman'dan istifa sinyali -- "Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman, Osmanlıspor maçı sonrası istifa edebileceğinin ..."
Fenerbahçe bir bir eriyor: Osmanlıspor 1 - Fenerbahçe 1 -- "Süper Lig'in 11. haftasında Osmanlıspor ile Fenerbahçe, 1-1 berabere kaldı. Kötü gidişat ..."
Tunahan Kuzu, vatan haini Can Dündar'ı Hollanda'da rezil etti -- "PKK’lı Sadet Karabulut’un daveti üzere Hollanda Parlamentosu’nda, yaptığı ihaneti büyük ..."
Hollanda'da 225 gün sonra Rutte 3 hükümeti kuruldu -- "Hollanda'da 15 Mart'ta düzenlenen erken genel seçimden 225 gün sonra hükümet resmen ..."
Kuran Ayetleriyle dalga geçen skandal şarkıya tepkinizi gösterin -- "MC Nando e MC Luanzinho isimli İspanyol bir müzik grubu, kuran ayetleriyle dalga geçtiği ..."
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Gökçek görüşmesi sonrası açıklama -- "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Melih Gökçek ile görüşmesinin ardından Twitter'da ..."

boykot-fransa.jpgTürk-Alman Bilimsel Araştırmalar Vakfı (TAVAK) Başkanı Prof. Dr. Faruk Şen, “Fransa’daki Türkler ve Türk halkı Sarkozy’ye layık olduğu cevabı vermelidir” dedi. Fransa Parlamentosu’nda bugün onaylanması beklenen Ermeni soykırımını inkarın suç sayılacağıyla ilgili yasa tasarısı ile ilgili olarak tüm toplumu tepki göstermeye çağıran Prof. Dr. Şen, Sarkozy ve yanlılarına 350 bin Ermeni kökenli Fransız’ın oyunun hesabında olduğunu söyledi.

Fransa’da 200 bini Fransız vatandaşlığına geçmiş, 470 bin Türk kökenli göçmenin yaşadığını, 160 bin kadarının seçimde oy kullanabileceğine dikkat çeken Prof. Dr. Şen şunları söyledi.

EN ETKİLİ YÖNTEM
Fransa’daki tüm Türk örgütlerinin Sarkozy’nin rakibi olan sosyalist cumhurbaşkanı adayını desteklemeli. Yapacakları seçim kampanyaları ile Sarkozy’yi dışlayan bir tutum içine girmelidirler. Fransa’da 400’ün üzerinde Türk örgütü vardır. Bunların da artık ciddi bir şekilde Sarkozy karşıtlıklarına destek vermelidir. Sarkozy 2000’li yılların başında Fransız İçişleri Bakanı olarak Kuzey Afrika’dan gelen göçmen geçlere karşı sert politikalar uygulaması ile Almanya’da 1933- 45 yılları arasında hakim olan Nazi zihniyetinin bir devamı olduğunu ortaya koymuştur. Bu açıdan Fransa’daki Türkler, Sarkozy ve yanlılarına gereken cevabı vereceklerdir.”

Prof. Dr. Faruk Şen, Türkiye’nin ve Türklerin Fransa’daki gelilere ciddi tepki vermesinin zamanının geldiğini belirterek, önerilerini şöyle sıraladı.

- Başta Renault ve Peugeot gibi araçları kullanmamak,
- Türk turistler Paris başta olmak üzere Fransa seyahatlerini kısması,
- Enerji, nükleer ve savunma sanayiinde Fransız şirketlerine ihale vermeme

Avrupalı Türkler de tepkilerini göstermeli
PROF. Şen, AB sınırları içinde yaşayan 5 milyon 200 bin Türk’ün de bu konuda tepkilerini ortaya koyması gerektiğini söyledi. Şen bu konuda şunları söyledi. “Almanya’da bulunan 3 binin üzerindeki Türk örgütüFransa’ya yönelik tepkilerini Avrupa Birliği Konseyi’nde ve AB parlamentosunda dile getirilmelidir. Almanya başta olmak üzere diğer ülkelerdeki Türk sivil toplum örgütlerinin liderlerinin Paris’te yapılacak büyük bir toplantı ile ‘Biz soykırımını tanımıyoruz!’ diyerek Fransa’yı telin etmeli, böylece Fransızların Türklere karşı herhangi bir yaptırım yapıp yapamayacağı ortaya çıkmalıdır. Düşünce özgürlüğünün geçerli olması gereken AB’de kimseye fikirleri dolayısıyla ceza verilemez.” Sabahh

Andoer Z4 Android 5.1 TV Box 2G / 16G WiFi & LAN UHD 4K * 2K RK3368 Octa-Core 64 Bits Mini PC Kodi /XBMC/DLNA Smart Media Player
Yorumlar

En çok okunan

Türkiye'de sahte sigortalılık ile emekli olanlara ağır ...

Sahte sigortalılık yolunu seçerek emeklilik ...

+ View

Hollanda'da ailesinden koparılan Ilayda Çelik ailesine ...

Hollanda'da Gençlik Dairesi’nin polis zoruyla ...

+ View

Avrupalı Türkleri asimile etmek istiyorlar

Göçmenlere dönük yaptırımlarda hız kesmeyen ...

+ View

Gümrüksüz ve posta ücretsiz güzel telefonlar

Çin'den telefon siparislerinde gümrüklere ...

+ View

Son eklenen haberler

Sarah İzat isimli Hollandalı Müslüman kadın polise ...

Hollanda İnsan Hakları Komisyonu, Müslüman polis ...

+ View

Beşiktaş gruptan lider çıktı

Şampiyonlar Ligi G Grubu 5. hafta maçında evinde ...

+ View

OnePlus 5T resmen tanıtıldı

Çinli teknoloji devi OnePlus, yeni çerçevesiz ...

+ View

Hollanda'da Denk Partisinden Filistin için önerge

Hollanda'da Türkler tarafından kurulan Denk ...

+ View

Türkiye'de evi, parası olan sosyal'dan yardım alan ...

Türkiye’de evi, parası olup bulundukları ülkede ...

+ View
iBood Image Banner 120 x 60

Vpills Avrupa

iHerb

iherb-haplar-pills-275

Scroll to top