Son Haberler:
Hollanda'da 3 kahraman milletvekilli -- "Avrupa’daki Türk kökenli milletvekillerinin çoğu ihanet yarışında... Hollanda’nın Türk ..."
Hollanda uyuşturucu devletine benzemeye başladı -- "Hollanda polisi; yasa dışı uyuşturucu ticaretine veya tüketimine çok fazla katılan bir ..."
Hollanda Parlamentosu Ermeni olaylarını ‘soykırım’ olarak tanımaya hazırlanıyor -- "Hollanda’dan tehlikeli girişim... Hollanda Parlamentosu, 1915 yılındaki Ermeni olaylarını ..."
Şeker, zihninizi de tehdit ediyor -- "Kandaki şeker seviyesi yükseldikçe zihinsel çöküşün hızlandığını kaydeden bilim ..."
Bitcoin 6000 Dolar seviyesine düştü -- "En büyük dijital para birimi olan Bitcoin, Asya’da yaşanılan sert düzenlemeler sonucu, ..."
Binance sitesinde nasıl bitcoin, ripple ve diğer coinler alınır -- "Binance kolay kulanımı ,düşük komisyonları ve güçlü altyapısıyla kısa zamanda ..."
Güneydoğu Anadolu’da Kaçak Elektrikle Bitcoin Madenciliği yapılıyor -- "Kaçak elektrik kullanımının had safhada olduğu Güneydoğu Anadolu bölgesinde Bitcoin ..."
Fatih Terim'li Galatasaray'dan gövde gösterisi: Galatasaray 3 - Göztepe 1 -- "Tam 1554 gün sonra Fatih Terim önderliğinde bir maça çıkan Galatasaray, Süper Lig'in 17. ..."
Konya'dan 'Dost Kazığı': Atiker Konyaspor 1 - Fenerbahçe 1 -- "Fenerbahçe, Süper Lig'in 17. haftasında deplasmanda Aykut Kocaman'ın eski takımı Atiker ..."
Nerede kalmıştık: Fatih Terim resmen yuvaya geri döndü -- "Galatasaray'ın yeni teknik direktörü Fatih Terim oldu! Terim, Sarı-Kırmızılı kulüple ..."

turkler-paris-e-yuruyor.jpgAvrupalı Türkler, ermeni tarafının iddialarını reddetmeyi yasaklamaya çalışan Fransa'ya duyarsız kalmadı. Almanya ve İngiltere'deki Türk sivil toplum kuruluşları cumartesi günü Fransa'nın başkenti Paris'te büyük bir yürüyüş yapacak.

Almanya'nın Köln, Düsseldorf, Essen ve Stuttgart şehirlerinden dörder otobüs, Frankfurt, Hannover, Karlsruhe, Münster'den ikişer otobüs ve Mainz'dan 1 otobüs Cumartesi günü, Fransa'nın ermeni iddialarının reddini suç sayan yasa teklifini protesto edecek binlerce Türk vatandaşını Paris'e taşıyacak.

Berlin, Hamburg, Münih ve Nürnberg gibi birçok şehirde de organizasyonlar devam ediyor. Cuma akşamı Almanya'dan yola çıkacak onlarca otobüse çok sayıda sivil toplum kuruluşu destek veriyor. Birçok vatandaş da kendi araçlarıya yola çıkacak.

"Bir yandan peygamber Efendimiz'e (sas) hakareti demokratik hak çerçevesinde değerlendirenler, diğer yandan soykırım iddiasını inkar etmenin suç olmasını sağlamaya çalışıyor" diyen DİTİB Köln Eyalet Birliği Başkanı Erol Tezel vatandaşları yürüyüşe katılmaya çağırdı.

İngiltere'deki Türkler de yasa tasarısını protesto etmek için Paris ve Londra'da yürüyüşler düzenleyecek. İngiltere Türk Dernekleri Federasyonu tarafından düzenlenecek olan protesto yürüyüşleri, Cumartesi günü Paris'te, Pazartesi günü ise Londra'da yapılacak.

Federasyondan yapılan açıklamada
İngiltere Türk dernekleri federasyonu:
Fransa'nın 100 senelik acıları istismar eden kin ve nefret tacirlerinin tutsağı gibi davranmasını; ırkçılık, dinsel ayırımcılık, düşünce ve ifade özgürlüğü ihlali yapmaya teşebbüs etmesini; tarihi gerçekleri gözardı ederek Türkiye cumhuriyetini ve vatandaşlarını 'soykırımcı' olarak damgalamaya çalışmasını şiddetle kınıyoruz' denildi.

Sosyal medya ve yerel medya kuruluşlarında 'Büyük Yürüyüş' adıyla duyurulan organizasyona Londra'dan yaşayan çok sayıda Türk'ün katılması bekleniyor. Samanyolueuu

Andoer Z4 Android 5.1 TV Box 2G / 16G WiFi & LAN UHD 4K * 2K RK3368 Octa-Core 64 Bits Mini PC Kodi /XBMC/DLNA Smart Media Player
Yorumlar

Binance Bitcoin Ripple

En çok okunan

Türkiye'de evi, parası olan sosyal'dan yardım alan ...

Türkiye’de evi, parası olup bulundukları ülkede ...

+ View

Hollanda'da polislerden ırkçıları delirten Cami ziyareti

Hollanda polisi, ülkenin Haaksbergen kentinde ...

+ View

Binance sitesinde nasıl bitcoin, ripple ve diğer coinler ...

Binance kolay kulanımı ,düşük komisyonları ve ...

+ View

Gümrüksüz ve posta ücretsiz güzel telefonlar

Çin'den telefon siparislerinde gümrüklere ...

+ View

Son eklenen haberler

Hollanda'da 3 kahraman milletvekilli

Avrupa’daki Türk kökenli milletvekillerinin çoğu ...

+ View

Hollanda uyuşturucu devletine benzemeye başladı

Hollanda polisi; yasa dışı uyuşturucu ticaretine ...

+ View

Transavia pilotları greve gidiyor

Transavia Hava Yolları yakın zamanda pilotların ...

+ View

Hollanda Parlamentosu Ermeni olaylarını ‘soykırım’ olarak ...

Hollanda’dan tehlikeli girişim... Hollanda ...

+ View

Gurbetçiler Edirne'yi teğet geçmeyecekler

Avrupa'da yaşayan Türk vatandaşlarının yurda ...

+ View
iBood Image Banner 120 x 60

iHerb

iherb-haplar-pills-275

Scroll to top