Son Haberler:
Hollanda'da 3 kahraman milletvekilli -- "Avrupa’daki Türk kökenli milletvekillerinin çoğu ihanet yarışında... Hollanda’nın Türk ..."
Hollanda uyuşturucu devletine benzemeye başladı -- "Hollanda polisi; yasa dışı uyuşturucu ticaretine veya tüketimine çok fazla katılan bir ..."
Hollanda Parlamentosu Ermeni olaylarını ‘soykırım’ olarak tanımaya hazırlanıyor -- "Hollanda’dan tehlikeli girişim... Hollanda Parlamentosu, 1915 yılındaki Ermeni olaylarını ..."
Şeker, zihninizi de tehdit ediyor -- "Kandaki şeker seviyesi yükseldikçe zihinsel çöküşün hızlandığını kaydeden bilim ..."
Bitcoin 6000 Dolar seviyesine düştü -- "En büyük dijital para birimi olan Bitcoin, Asya’da yaşanılan sert düzenlemeler sonucu, ..."
Binance sitesinde nasıl bitcoin, ripple ve diğer coinler alınır -- "Binance kolay kulanımı ,düşük komisyonları ve güçlü altyapısıyla kısa zamanda ..."
Güneydoğu Anadolu’da Kaçak Elektrikle Bitcoin Madenciliği yapılıyor -- "Kaçak elektrik kullanımının had safhada olduğu Güneydoğu Anadolu bölgesinde Bitcoin ..."
Fatih Terim'li Galatasaray'dan gövde gösterisi: Galatasaray 3 - Göztepe 1 -- "Tam 1554 gün sonra Fatih Terim önderliğinde bir maça çıkan Galatasaray, Süper Lig'in 17. ..."
Konya'dan 'Dost Kazığı': Atiker Konyaspor 1 - Fenerbahçe 1 -- "Fenerbahçe, Süper Lig'in 17. haftasında deplasmanda Aykut Kocaman'ın eski takımı Atiker ..."
Nerede kalmıştık: Fatih Terim resmen yuvaya geri döndü -- "Galatasaray'ın yeni teknik direktörü Fatih Terim oldu! Terim, Sarı-Kırmızılı kulüple ..."

geert-wilders-marine-le-pen.jpg
Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkelerdeki aşırı sağcı partilere artan rağbetin Avrupa Parlamentosu (AP) seçimlerine yapacağı etki araştırıldı. Konrad Adenauer Vakfı’nın raporunda aşırı sağcı ve ulusal popülist partilerin üye ülkelerin hepsinde yerleşmiş siyasi bir aktör haline geldiğine dikkat çekildi. AB Parlamentosu Dışişleri Komisyonu Başkanı Elmar Brok ise sorunlara çözüm bulmayan aşırı sağcı partilerin sadece aşağılık kompleksiyle hareket ettiğini vurguladı.

Avrupa Parlamentosu (AP) seçimlerine yaklaşık yedi ay kala Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkelerde sesleri giderek yükselen aşırı sağcı ve ulusal popülist partilerin ne kadar oy alacağı ve AB’nin geleceğini nasıl etkileyeceği merak ediliyor. Konrad Adenauer Vakfı (KAS), Avrupa Komisyonu’nun Berlin’deki temsilciliğinde aşırı sağcı partilere olan rağbetin artışını ele alan "Avrupa-Hayır, teşekkürler?" başlıklı araştırmayı tanıttı.

Araştırmayı yapan uzmanlardan Dr. Florian Hartleb, Fransa’dan Marine Le Pen ile Hollanda’dan Geert Wilders’in AP seçimlerine yönelik ittifak kurmasını örnek göstererek, AB’deki aşırı sağcı ve ulusal-popülist partilerin yerleşmiş bir siyasi aktör haline geldiğini belirtti.

Bu partilerin klasik göç ve yabancı karşıtı söylemlerine şimdi de Avrupa karşıtı tavırların eklendiğine dikkat çeken Hartleb, "Ancak bu partiler AB genelinde ittifak kuracak derecede birbirine benzemiyor, hatta bazı tezleri birbiriyle ters düşüyor. Ortak söylemlerinin temelinde ise 'Niye biz...?', örneğin 'Niye Yunanların borcunu biz ödeyelim?' gibi söylemleri yatıyor." diye konuştu.

Hıristiyan Demokrat Birlik Parti’li (CDU) AB Parlamentosu Dışişleri Komisyonu Başkanı Elmar Brok ise aşırı sağcı partilerin dış politikadan istihdama kadar varan sorunlara çözüm önermek için programlarının olmadığını vurgulayarak, bunların aşağılık kompleksi ile hareket ettiğinin altını çizdi.

AP seçimlerinde, aşırı sağcı partilerin bütün ittifak kurma girişimlerine rağmen ağırlıklarını hissettiremeyeceklerine inandığını belirten Brok, bu partilerin 3-4 değişik gruptan oluştuğunu söyledi. Brok, aşırı sağcıların AB karşıtı söylemlerle oylarını artırmamaları için şu öneride bulundu: "AB üyeliğinin neler kazandırdığını ve ne tür zararlara sebep olduğunu araştırıp yılda bir rapor hazırlanmalı. Ulusal parlamentolarda tanıtılacak bu rapor popülizmin önünü kesecektir."

Brok ayrıca Almanya’da ‘Yunanistanlıların borcunu biz ödüyoruz’ veya Yunanistan’da ‘Almanlar bizi bu duruma düşürdü’ gibi söylemlerle aşırı sağcı ve popülist partilerin oy kazanmaması için halkın bilgilendirilmesi gerektiğini vurguladı. AP’nin önemi arttığı için seçimlerin de çok önemli olduğuna dikkat çeken Brok, "Bundan dolayı seçmen oyunu kime vereceğini iyi düşünmeli." uyarısında bulundu.
Andoer Z4 Android 5.1 TV Box 2G / 16G WiFi & LAN UHD 4K * 2K RK3368 Octa-Core 64 Bits Mini PC Kodi /XBMC/DLNA Smart Media Player
Yorumlar

Binance Bitcoin Ripple

En çok okunan

Türkiye'de evi, parası olan sosyal'dan yardım alan ...

Türkiye’de evi, parası olup bulundukları ülkede ...

+ View

Hollanda'da polislerden ırkçıları delirten Cami ziyareti

Hollanda polisi, ülkenin Haaksbergen kentinde ...

+ View

Binance sitesinde nasıl bitcoin, ripple ve diğer coinler ...

Binance kolay kulanımı ,düşük komisyonları ve ...

+ View

Gümrüksüz ve posta ücretsiz güzel telefonlar

Çin'den telefon siparislerinde gümrüklere ...

+ View

Son eklenen haberler

Hollanda'da 3 kahraman milletvekilli

Avrupa’daki Türk kökenli milletvekillerinin çoğu ...

+ View

Hollanda uyuşturucu devletine benzemeye başladı

Hollanda polisi; yasa dışı uyuşturucu ticaretine ...

+ View

Transavia pilotları greve gidiyor

Transavia Hava Yolları yakın zamanda pilotların ...

+ View

Hollanda Parlamentosu Ermeni olaylarını ‘soykırım’ olarak ...

Hollanda’dan tehlikeli girişim... Hollanda ...

+ View

Gurbetçiler Edirne'yi teğet geçmeyecekler

Avrupa'da yaşayan Türk vatandaşlarının yurda ...

+ View
Germany FRA_AUH

iHerb

iherb-haplar-pills-275

Scroll to top