Son Haberler:
Sarah İzat isimli Hollandalı Müslüman kadın polise başörtüsü izni -- "Hollanda İnsan Hakları Komisyonu, Müslüman polis Sarah İzat’a çalışırken başörtüsü takma ..."
OnePlus 5T resmen tanıtıldı -- "Çinli teknoloji devi OnePlus, yeni çerçevesiz ekranlı ve 8 GB RAM'li OnePlus 5T modelini ..."
Hollanda'da Denk Partisinden Filistin için önerge -- "Hollanda'da Türkler tarafından kurulan Denk Partisi, Filistin devletinin Hollanda ..."
Hollandalı öğrencilerden Ulft köyündeki Selahaddin Eyyubi Camisi'ni ziyaret -- "Hollanda'da bir grup lise öğrencisi din dersleri kapsamında cami ziyaretinde bulundu. ..."
Aykut Kocaman'dan istifa sinyali -- "Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman, Osmanlıspor maçı sonrası istifa edebileceğinin ..."
Fenerbahçe bir bir eriyor: Osmanlıspor 1 - Fenerbahçe 1 -- "Süper Lig'in 11. haftasında Osmanlıspor ile Fenerbahçe, 1-1 berabere kaldı. Kötü gidişat ..."
Tunahan Kuzu, vatan haini Can Dündar'ı Hollanda'da rezil etti -- "PKK’lı Sadet Karabulut’un daveti üzere Hollanda Parlamentosu’nda, yaptığı ihaneti büyük ..."
Hollanda'da 225 gün sonra Rutte 3 hükümeti kuruldu -- "Hollanda'da 15 Mart'ta düzenlenen erken genel seçimden 225 gün sonra hükümet resmen ..."
Kuran Ayetleriyle dalga geçen skandal şarkıya tepkinizi gösterin -- "MC Nando e MC Luanzinho isimli İspanyol bir müzik grubu, kuran ayetleriyle dalga geçtiği ..."
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Gökçek görüşmesi sonrası açıklama -- "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Melih Gökçek ile görüşmesinin ardından Twitter'da ..."

geert-wilders-marine-le-pen.jpg
Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkelerdeki aşırı sağcı partilere artan rağbetin Avrupa Parlamentosu (AP) seçimlerine yapacağı etki araştırıldı. Konrad Adenauer Vakfı’nın raporunda aşırı sağcı ve ulusal popülist partilerin üye ülkelerin hepsinde yerleşmiş siyasi bir aktör haline geldiğine dikkat çekildi. AB Parlamentosu Dışişleri Komisyonu Başkanı Elmar Brok ise sorunlara çözüm bulmayan aşırı sağcı partilerin sadece aşağılık kompleksiyle hareket ettiğini vurguladı.

Avrupa Parlamentosu (AP) seçimlerine yaklaşık yedi ay kala Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkelerde sesleri giderek yükselen aşırı sağcı ve ulusal popülist partilerin ne kadar oy alacağı ve AB’nin geleceğini nasıl etkileyeceği merak ediliyor. Konrad Adenauer Vakfı (KAS), Avrupa Komisyonu’nun Berlin’deki temsilciliğinde aşırı sağcı partilere olan rağbetin artışını ele alan "Avrupa-Hayır, teşekkürler?" başlıklı araştırmayı tanıttı.

Araştırmayı yapan uzmanlardan Dr. Florian Hartleb, Fransa’dan Marine Le Pen ile Hollanda’dan Geert Wilders’in AP seçimlerine yönelik ittifak kurmasını örnek göstererek, AB’deki aşırı sağcı ve ulusal-popülist partilerin yerleşmiş bir siyasi aktör haline geldiğini belirtti.

Bu partilerin klasik göç ve yabancı karşıtı söylemlerine şimdi de Avrupa karşıtı tavırların eklendiğine dikkat çeken Hartleb, "Ancak bu partiler AB genelinde ittifak kuracak derecede birbirine benzemiyor, hatta bazı tezleri birbiriyle ters düşüyor. Ortak söylemlerinin temelinde ise 'Niye biz...?', örneğin 'Niye Yunanların borcunu biz ödeyelim?' gibi söylemleri yatıyor." diye konuştu.

Hıristiyan Demokrat Birlik Parti’li (CDU) AB Parlamentosu Dışişleri Komisyonu Başkanı Elmar Brok ise aşırı sağcı partilerin dış politikadan istihdama kadar varan sorunlara çözüm önermek için programlarının olmadığını vurgulayarak, bunların aşağılık kompleksi ile hareket ettiğinin altını çizdi.

AP seçimlerinde, aşırı sağcı partilerin bütün ittifak kurma girişimlerine rağmen ağırlıklarını hissettiremeyeceklerine inandığını belirten Brok, bu partilerin 3-4 değişik gruptan oluştuğunu söyledi. Brok, aşırı sağcıların AB karşıtı söylemlerle oylarını artırmamaları için şu öneride bulundu: "AB üyeliğinin neler kazandırdığını ve ne tür zararlara sebep olduğunu araştırıp yılda bir rapor hazırlanmalı. Ulusal parlamentolarda tanıtılacak bu rapor popülizmin önünü kesecektir."

Brok ayrıca Almanya’da ‘Yunanistanlıların borcunu biz ödüyoruz’ veya Yunanistan’da ‘Almanlar bizi bu duruma düşürdü’ gibi söylemlerle aşırı sağcı ve popülist partilerin oy kazanmaması için halkın bilgilendirilmesi gerektiğini vurguladı. AP’nin önemi arttığı için seçimlerin de çok önemli olduğuna dikkat çeken Brok, "Bundan dolayı seçmen oyunu kime vereceğini iyi düşünmeli." uyarısında bulundu.
Andoer Z4 Android 5.1 TV Box 2G / 16G WiFi & LAN UHD 4K * 2K RK3368 Octa-Core 64 Bits Mini PC Kodi /XBMC/DLNA Smart Media Player
Yorumlar

En çok okunan

Türkiye'de sahte sigortalılık ile emekli olanlara ağır ...

Sahte sigortalılık yolunu seçerek emeklilik ...

+ View

Hollanda'da ailesinden koparılan Ilayda Çelik ailesine ...

Hollanda'da Gençlik Dairesi’nin polis zoruyla ...

+ View

Avrupalı Türkleri asimile etmek istiyorlar

Göçmenlere dönük yaptırımlarda hız kesmeyen ...

+ View

Gümrüksüz ve posta ücretsiz güzel telefonlar

Çin'den telefon siparislerinde gümrüklere ...

+ View

Son eklenen haberler

Sarah İzat isimli Hollandalı Müslüman kadın polise ...

Hollanda İnsan Hakları Komisyonu, Müslüman polis ...

+ View

Beşiktaş gruptan lider çıktı

Şampiyonlar Ligi G Grubu 5. hafta maçında evinde ...

+ View

OnePlus 5T resmen tanıtıldı

Çinli teknoloji devi OnePlus, yeni çerçevesiz ...

+ View

Hollanda'da Denk Partisinden Filistin için önerge

Hollanda'da Türkler tarafından kurulan Denk ...

+ View

Türkiye'de evi, parası olan sosyal'dan yardım alan ...

Türkiye’de evi, parası olup bulundukları ülkede ...

+ View
Belsimpel generiek Image Banner 300 x 250

Vpills Avrupa

iHerb

iherb-haplar-pills-275

Scroll to top