Son Haberler:
Hollanda'da Denk Partisinden Filistin için önerge -- "Hollanda'da Türkler tarafından kurulan Denk Partisi, Filistin devletinin Hollanda ..."
Hollandalı öğrencilerden Ulft köyündeki Selahaddin Eyyubi Camisi'ni ziyaret -- "Hollanda'da bir grup lise öğrencisi din dersleri kapsamında cami ziyaretinde bulundu. ..."
Aykut Kocaman'dan istifa sinyali -- "Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman, Osmanlıspor maçı sonrası istifa edebileceğinin ..."
Fenerbahçe bir bir eriyor: Osmanlıspor 1 - Fenerbahçe 1 -- "Süper Lig'in 11. haftasında Osmanlıspor ile Fenerbahçe, 1-1 berabere kaldı. Kötü gidişat ..."
Tunahan Kuzu, vatan haini Can Dündar'ı Hollanda'da rezil etti -- "PKK’lı Sadet Karabulut’un daveti üzere Hollanda Parlamentosu’nda, yaptığı ihaneti büyük ..."
Hollanda'da 225 gün sonra Rutte 3 hükümeti kuruldu -- "Hollanda'da 15 Mart'ta düzenlenen erken genel seçimden 225 gün sonra hükümet resmen ..."
Kuran Ayetleriyle dalga geçen skandal şarkıya tepkinizi gösterin -- "MC Nando e MC Luanzinho isimli İspanyol bir müzik grubu, kuran ayetleriyle dalga geçtiği ..."
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Gökçek görüşmesi sonrası açıklama -- "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Melih Gökçek ile görüşmesinin ardından Twitter'da ..."
Bitcoin rekor kırdı -- "Ağustos ayı ortasında 4,000 dolar seviyesini geçen Bitcoin, haftasonunda 6,000 doları ..."
Galatasaray cephesinden Cüneyt Çakır eleştirisi -- "Süper Lig'in 9. haftasının en önemli maçında Galatasaray ile Fenerbahçe, 0-0 berabere ..."

Avrupa Parlamentosu (AP) seçimleri başlıyor. İngiltere ve Hollanda’da halk kendilerini önümüzdeki 5 yıl boyunca Avrupa Parlamentosu’nda temsil edecek milletvekillerini seçmek için bugün sandık başına gidecek.

Avrupa Birliği’ne (AB) üye 28 ülkede, Avrupa Parlamentosu’nun (AP) 751 yeni üyesini belirlemek üzere 22-25 Mayıs’ta yapılacak Avrupa seçimlerine bugün İngiltere ve Hollanda ile başlanıyor.

Nüfusu 500 milyonun üzerinde olan AB’nin, “Bu kez farklı” sloganını kullandığı seçimler için 400 milyon civarında seçmenin oy kullanması söz konusu. Buna rağmen ilk Avrupa seçimlerinin yapıldığı 1979’dan bu yana oy kullanma oranının sürekli düşüş eğilimi göstermesi ve bu seçimlerde de sandık başına gideceklerin sayısında düşüş beklenmesi, AB’nin en büyük endişelerinden birini oluşturuyor.

Yapılan son araştırmalar, en yüksek oy kullanma oranının, oy kullanmanın zorunlu olduğu Belçika, Lüksemburg, Güney Kıbrıs Rum yönetimi (GKRY) ve Yunanistan dışında, İtalya (yüzde 61,5), İrlanda (yüzde 60) ve Danimarka’da (yüzde 56.5) olacağına işaret ediyor.

AB üyesi olduğundan bu yana sandık başına gitme oranı oldukça düşük seviyede seyreden Slovakya’nın, bu seçimlerde de yüzde 22,5 düzeyinde bir oranla en az oy kullanılan ülkelerin başını çekeceği tahmin ediliyor. Araştırmalar, bu ülkeyi Polonya (yüzde 24,5) ve Çek Cumhuriyeti’nin (yüzde 28) izleyeceğini gösteriyor.

751 koltuk, 17 bin aday
Avrupa seçimleri, siyaset sahnesinin tüm renklerine ev sahipliği yapacak. Aşırı sağdan aşırı sola, feminist hareketten Korsan Parti’ye, Avrupa karşıtlarından çevrecilere kadar geniş yelpazeye yayılan 524 parti, AP’ye girebilmek için yarışacak.

AP’nin 751 koltuğunda yer bulabilmek için oy toplamaya çalışacak aday sayısı ise 17 bin civarında.

Dört gün sürecek
Avrupa seçimlerinde AB ülkelerinin büyük bölümünde oy kullanma işlemi pazar günü yapılacak. İngiltere ve Hollanda ise yarın sandık başına gidecek ilk iki ülkeyi oluşturacak. İrlanda’nın cuma günü sandık başına gideceği seçimlerde Letonya, Malta ve Slovenya’da ise cumartesi günü oy kullanılacak. Seçimlerin iki gün süreceği tek AB üyesi ise cuma ve cumartesi günü oy kullanılacak Çek Cumhuriyeti olacak.

Oy kullanma işlemi yarın başlayacak olsa da sonuçlar pazar akşamına kadar açıklanmayacak.
Andoer Z4 Android 5.1 TV Box 2G / 16G WiFi & LAN UHD 4K * 2K RK3368 Octa-Core 64 Bits Mini PC Kodi /XBMC/DLNA Smart Media Player
Yorumlar

En çok okunan

Türkiye'de sahte sigortalılık ile emekli olanlara ağır ...

Sahte sigortalılık yolunu seçerek emeklilik ...

+ View

Hollanda'da ailesinden koparılan Ilayda Çelik ailesine ...

Hollanda'da Gençlik Dairesi’nin polis zoruyla ...

+ View

Avrupalı Türkleri asimile etmek istiyorlar

Göçmenlere dönük yaptırımlarda hız kesmeyen ...

+ View

Gümrüksüz ve posta ücretsiz güzel telefonlar

Çin'den telefon siparislerinde gümrüklere ...

+ View

Son eklenen haberler

Hollanda'da Denk Partisinden Filistin için önerge

Hollanda'da Türkler tarafından kurulan Denk ...

+ View

Türkiye'de evi, parası olan sosyal'dan yardım alan ...

Türkiye’de evi, parası olup bulundukları ülkede ...

+ View

Hollandalı öğrencilerden Ulft köyündeki Selahaddin Eyyubi ...

Hollanda'da bir grup lise öğrencisi din dersleri ...

+ View

Göztepe 1 - Beşiktaş 3

Spor Toto Süper Lig'in 11. haftasında Beşiktaş ...

+ View

Aykut Kocaman'dan istifa sinyali

Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman, ...

+ View
Germany FRA_AUH

Vpills Avrupa

iHerb

iherb-haplar-pills-275

Scroll to top