Son Haberler:
Sarah İzat isimli Hollandalı Müslüman kadın polise başörtüsü izni -- "Hollanda İnsan Hakları Komisyonu, Müslüman polis Sarah İzat’a çalışırken başörtüsü takma ..."
OnePlus 5T resmen tanıtıldı -- "Çinli teknoloji devi OnePlus, yeni çerçevesiz ekranlı ve 8 GB RAM'li OnePlus 5T modelini ..."
Hollanda'da Denk Partisinden Filistin için önerge -- "Hollanda'da Türkler tarafından kurulan Denk Partisi, Filistin devletinin Hollanda ..."
Hollandalı öğrencilerden Ulft köyündeki Selahaddin Eyyubi Camisi'ni ziyaret -- "Hollanda'da bir grup lise öğrencisi din dersleri kapsamında cami ziyaretinde bulundu. ..."
Aykut Kocaman'dan istifa sinyali -- "Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman, Osmanlıspor maçı sonrası istifa edebileceğinin ..."
Fenerbahçe bir bir eriyor: Osmanlıspor 1 - Fenerbahçe 1 -- "Süper Lig'in 11. haftasında Osmanlıspor ile Fenerbahçe, 1-1 berabere kaldı. Kötü gidişat ..."
Tunahan Kuzu, vatan haini Can Dündar'ı Hollanda'da rezil etti -- "PKK’lı Sadet Karabulut’un daveti üzere Hollanda Parlamentosu’nda, yaptığı ihaneti büyük ..."
Hollanda'da 225 gün sonra Rutte 3 hükümeti kuruldu -- "Hollanda'da 15 Mart'ta düzenlenen erken genel seçimden 225 gün sonra hükümet resmen ..."
Kuran Ayetleriyle dalga geçen skandal şarkıya tepkinizi gösterin -- "MC Nando e MC Luanzinho isimli İspanyol bir müzik grubu, kuran ayetleriyle dalga geçtiği ..."
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Gökçek görüşmesi sonrası açıklama -- "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Melih Gökçek ile görüşmesinin ardından Twitter'da ..."

Avrupa’nın büyük şehirlerinde yapılan bir uyuşturucu araştırmasına göre 2013 yılında Zürih’te günlük 1,6 kilogram uyuşturucu tüketildi.

Atık sularından elde edilen uyuşturucu tüketim verileri, İsviçre’deki manzarayı gözler önüne serdi. Kokain tüketimi konusunda Zürih, 42 Avrupa şehri arasından Antwerpen (Belçika) ve Amsterdam’dan (Hollanda) sonra üçüncü sırada yer aldı.

Uluslararası bir araştırma grubu, Avrupa genelinde Zürih, Basel, Cenevre, Bern ve St. Gallen gibi İsviçreli şehirlerin de dahil edildiği uyuşturucu tüketim araştırması yaptı. Araştırmanın İsviçre ayağını yürüten Eawag Su Araştırma Enstitüsü, şehirlerin atık sularında testler yaparak hangi uyuşturucu maddesinin ne kadar kullanıldığını tespit etti. Araştırma enstitüsü, bu yöntemle kişisel test yapmadan şehir nüfusunun uyuşturucu tüketim oranını tespit ettiğini açıkladı. 20’den fazla araştırma enstitüsünün ortak çalışması “Addiction” dergisinde yayınlandı.

AVRUPA ORTALAMASININ ÜSTÜNDE
Araştırma sonucuna göre İsviçre, Avrupa’daki uyuşturucu tüketim ortalamasının üstünde yer alıyor. Uyuşturucu tüketimi listesinde; Zürih 3. sırada yer alırken, Basel 9., Cenevre 10. ve St. Gallen 12. sırada bulunuyor. 15. sırada yer alan başkent Bern’in Avrupa ortalamasında olduğu belirtildi. Zürih, kokain tüketiminin yanında ‘parti uyuşturucusu’ olarak bilinen türün de listed beşinci sırada yer aldığı ifade edildi. Gece hayatında yaygın olan uyuşturucunun, ağırlıklı olarak hafta sonları gece kulüplerinde tüketildiği bilgisi verildi.

İsviçre hükümeti uyuşturucu kullanımına karşı çok sayıda çalışmaları teşvik etmesine rağmen, büyük şehirlerde uyuşturucu tüketim oranı zaman geçtikçe artıyor.
Andoer Z4 Android 5.1 TV Box 2G / 16G WiFi & LAN UHD 4K * 2K RK3368 Octa-Core 64 Bits Mini PC Kodi /XBMC/DLNA Smart Media Player
Yorumlar

En çok okunan

Türkiye'de sahte sigortalılık ile emekli olanlara ağır ...

Sahte sigortalılık yolunu seçerek emeklilik ...

+ View

Hollanda'da ailesinden koparılan Ilayda Çelik ailesine ...

Hollanda'da Gençlik Dairesi’nin polis zoruyla ...

+ View

Avrupalı Türkleri asimile etmek istiyorlar

Göçmenlere dönük yaptırımlarda hız kesmeyen ...

+ View

Gümrüksüz ve posta ücretsiz güzel telefonlar

Çin'den telefon siparislerinde gümrüklere ...

+ View

Son eklenen haberler

Sarah İzat isimli Hollandalı Müslüman kadın polise ...

Hollanda İnsan Hakları Komisyonu, Müslüman polis ...

+ View

Beşiktaş gruptan lider çıktı

Şampiyonlar Ligi G Grubu 5. hafta maçında evinde ...

+ View

OnePlus 5T resmen tanıtıldı

Çinli teknoloji devi OnePlus, yeni çerçevesiz ...

+ View

Hollanda'da Denk Partisinden Filistin için önerge

Hollanda'da Türkler tarafından kurulan Denk ...

+ View

Türkiye'de evi, parası olan sosyal'dan yardım alan ...

Türkiye’de evi, parası olup bulundukları ülkede ...

+ View
Belsimpel generiek Image Banner 300 x 250

Vpills Avrupa

iHerb

iherb-haplar-pills-275

Scroll to top