Son Haberler:
Binance sitesinde nasıl bitcoin, ripple ve diğer coinler alınır -- "Binance kolay kulanımı ,düşük komisyonları ve güçlü altyapısıyla kısa zamanda ..."
Güneydoğu Anadolu’da Kaçak Elektrikle Bitcoin Madenciliği yapılıyor -- "Kaçak elektrik kullanımının had safhada olduğu Güneydoğu Anadolu bölgesinde Bitcoin ..."
Fatih Terim'li Galatasaray'dan gövde gösterisi: Galatasaray 3 - Göztepe 1 -- "Tam 1554 gün sonra Fatih Terim önderliğinde bir maça çıkan Galatasaray, Süper Lig'in 17. ..."
Konya'dan 'Dost Kazığı': Atiker Konyaspor 1 - Fenerbahçe 1 -- "Fenerbahçe, Süper Lig'in 17. haftasında deplasmanda Aykut Kocaman'ın eski takımı Atiker ..."
Nerede kalmıştık: Fatih Terim resmen yuvaya geri döndü -- "Galatasaray'ın yeni teknik direktörü Fatih Terim oldu! Terim, Sarı-Kırmızılı kulüple ..."
Irkçı lider Geert Wilders'den "Duvar örelim" önerisi -- "Çekya'nın başkenti Prag'da Avrupa'nın aşırı sağ liderlerinin katıldığı toplantıda ..."
Fenerbahçe 2 - Karabükspor 0 -- "Süper Lig'in 16. haftasında Fenerbahçe kendi sahasında Karabükspor'u ağırladı. İlk yarısı ..."
İgor Tudor Galatasaray'dan kovuldu -- "Galatasaray yönetimi, Hırvat Teknik direktör Igor Tudor ile yollarını ayırma kararı aldı. ..."
Hollanda'da İslam düşmanı Wilders seçim kampanyasına camii bahçesinde başladı -- "Hollanda'da aşırı sağcı Özgürlük Partisi'nin (PVV) lideri Geert Wilders, yerel seçim ..."
Cumhurbaşkanı Erdoğan: İsrail bir işgal ve terör devletidir -- "Cumhurbaşkanı Erdoğan, olağanüstü toplanan İİT zirvesinde "Kudüs'ü, Filistin devletinin ..."

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Sadi Güven, 7 Haziran genel seçimlerinde Almanya, Avusturya ve Belçika için oy kullanma süresini 24 gün olarak belirlediklerini açıkladı. Güven, “seçmen sayıları dikkate alınarak, Dışişleri Bakanlığı, büyükelçilikler ve konsoloslukların tekliflerini değerlendirerek süreyi belirledik” şeklinde konuştu.

İSTENEN 13 KONSOLOSLUK
DIŞİŞLERİ Bakanlığı aracılığıyla 13 yerde oy kullanılması için Almanya’ya başvurduklarını dile getiren Güven, “Almanya haklı olarak kamu güvenliği bakımından endişe duyuyor ancak Türkiye’nin seçim güvenliği konusuna ne kadar önem verdiğinin anlaşıldı. Bu seçimde 7 değil de 13 yerde oy kullandırmamıza izin vereceklerini umuyoruz, bekliyoruz” dedi.

SANDIKTA SERBESTLIK
RANDEVU sistemini kaldırdıklarını anlatan YSK Başkanı, “Cumhurbaşkanlığı seçiminde seçmen sadece adının yazılı olduğu sandıkta oy kullanabiliyordu. Artık temsilcilikte bulunan herhangi bir sandıkta TC kimlik numarası yazılı, fotoğraflı nüfus cüzdanını ibraz ederek, istediği gün 10.00-19.00 saatleri arasında oy kullanabilecek” diye bilgi aktardı.

KAYDINA CEBİNDEN BAK
YURTDIŞINDAKİ seçmenlerin akıllı telefonlar ve bilgisayarlar aracılığıyla “ysk.go.tr” adresinden seçmen kayıtlarının olup olmadığını öğrenebileceklerini ifade eden Güven, kaydın olmaması halinde konsolosluklara gidilerek beyanname doldurmanın yeterli olacağını vurguladı.

Güven, “Yurtdışı seçmen kütüğüne kayıtlı olmayan oy kullanamayacak” dedi. Cumhurbaşkanlığı seçiminde arzu edilen katılımın gerçekleşmediğine değinen Güven, bunun nedenlerini, “Seçim yaz tatiline denk geldi. Vatandaşlarımız, tatile çıktığı için oylarını kullanamadı. Diğer sebebi ise sandıkları sadece temsilciliklerin bulunduğu yerde kurma zorunluluğuydu. Bazı yerlerde çok uzun yol kat etmek gerekti. Bu müthiş bir sıkıntıydı” diye sıraladı.[SABAH]
Andoer Z4 Android 5.1 TV Box 2G / 16G WiFi & LAN UHD 4K * 2K RK3368 Octa-Core 64 Bits Mini PC Kodi /XBMC/DLNA Smart Media Player
Yorumlar

Binance Bitcoin Ripple

En çok okunan

Türkiye'de evi, parası olan sosyal'dan yardım alan ...

Türkiye’de evi, parası olup bulundukları ülkede ...

+ View

Dövizle askerlik başvurusunda yıl sonunu atlatmayın

Dövizle askerlikte binlerce kişi 1000 euro ...

+ View

Hollanda'da kaybolan Abdullah isimli Türk çocuğu ailesine ...

Hollanda'da, 3 gündür aranan kayıp zihinsel ve ...

+ View

Gümrüksüz ve posta ücretsiz güzel telefonlar

Çin'den telefon siparislerinde gümrüklere ...

+ View

Son eklenen haberler

Hamsi ihracatında artış

Deniz av sezonunun başladığı 1 Eylül'den 31 ...

+ View

Binance sitesinde nasıl bitcoin, ripple ve diğer coinler ...

Binance kolay kulanımı ,düşük komisyonları ve ...

+ View

Güneydoğu Anadolu’da Kaçak Elektrikle Bitcoin Madenciliği ...

Kaçak elektrik kullanımının had safhada olduğu ...

+ View

Fatih Terim'li Galatasaray'dan gövde gösterisi: Galatasaray ...

Tam 1554 gün sonra Fatih Terim önderliğinde bir ...

+ View

Fırtına Karabük'te tekledi: Kardemir Karabükspor 1 - ...

Süper Lig'in 17. haftasında Trabzonspor, ...

+ View
Belsimpel generiek Image Banner 300 x 250

Vpills Avrupa

iHerb

iherb-haplar-pills-275

Scroll to top