Son Haberler:
OnePlus 5T resmen tanıtıldı -- "Çinli teknoloji devi OnePlus, yeni çerçevesiz ekranlı ve 8 GB RAM'li OnePlus 5T modelini ..."
Hollanda'da Denk Partisinden Filistin için önerge -- "Hollanda'da Türkler tarafından kurulan Denk Partisi, Filistin devletinin Hollanda ..."
Hollandalı öğrencilerden Ulft köyündeki Selahaddin Eyyubi Camisi'ni ziyaret -- "Hollanda'da bir grup lise öğrencisi din dersleri kapsamında cami ziyaretinde bulundu. ..."
Aykut Kocaman'dan istifa sinyali -- "Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman, Osmanlıspor maçı sonrası istifa edebileceğinin ..."
Fenerbahçe bir bir eriyor: Osmanlıspor 1 - Fenerbahçe 1 -- "Süper Lig'in 11. haftasında Osmanlıspor ile Fenerbahçe, 1-1 berabere kaldı. Kötü gidişat ..."
Tunahan Kuzu, vatan haini Can Dündar'ı Hollanda'da rezil etti -- "PKK’lı Sadet Karabulut’un daveti üzere Hollanda Parlamentosu’nda, yaptığı ihaneti büyük ..."
Hollanda'da 225 gün sonra Rutte 3 hükümeti kuruldu -- "Hollanda'da 15 Mart'ta düzenlenen erken genel seçimden 225 gün sonra hükümet resmen ..."
Kuran Ayetleriyle dalga geçen skandal şarkıya tepkinizi gösterin -- "MC Nando e MC Luanzinho isimli İspanyol bir müzik grubu, kuran ayetleriyle dalga geçtiği ..."
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Gökçek görüşmesi sonrası açıklama -- "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Melih Gökçek ile görüşmesinin ardından Twitter'da ..."
Bitcoin rekor kırdı -- "Ağustos ayı ortasında 4,000 dolar seviyesini geçen Bitcoin, haftasonunda 6,000 doları ..."

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Sadi Güven, 7 Haziran genel seçimlerinde Almanya, Avusturya ve Belçika için oy kullanma süresini 24 gün olarak belirlediklerini açıkladı. Güven, “seçmen sayıları dikkate alınarak, Dışişleri Bakanlığı, büyükelçilikler ve konsoloslukların tekliflerini değerlendirerek süreyi belirledik” şeklinde konuştu.

İSTENEN 13 KONSOLOSLUK
DIŞİŞLERİ Bakanlığı aracılığıyla 13 yerde oy kullanılması için Almanya’ya başvurduklarını dile getiren Güven, “Almanya haklı olarak kamu güvenliği bakımından endişe duyuyor ancak Türkiye’nin seçim güvenliği konusuna ne kadar önem verdiğinin anlaşıldı. Bu seçimde 7 değil de 13 yerde oy kullandırmamıza izin vereceklerini umuyoruz, bekliyoruz” dedi.

SANDIKTA SERBESTLIK
RANDEVU sistemini kaldırdıklarını anlatan YSK Başkanı, “Cumhurbaşkanlığı seçiminde seçmen sadece adının yazılı olduğu sandıkta oy kullanabiliyordu. Artık temsilcilikte bulunan herhangi bir sandıkta TC kimlik numarası yazılı, fotoğraflı nüfus cüzdanını ibraz ederek, istediği gün 10.00-19.00 saatleri arasında oy kullanabilecek” diye bilgi aktardı.

KAYDINA CEBİNDEN BAK
YURTDIŞINDAKİ seçmenlerin akıllı telefonlar ve bilgisayarlar aracılığıyla “ysk.go.tr” adresinden seçmen kayıtlarının olup olmadığını öğrenebileceklerini ifade eden Güven, kaydın olmaması halinde konsolosluklara gidilerek beyanname doldurmanın yeterli olacağını vurguladı.

Güven, “Yurtdışı seçmen kütüğüne kayıtlı olmayan oy kullanamayacak” dedi. Cumhurbaşkanlığı seçiminde arzu edilen katılımın gerçekleşmediğine değinen Güven, bunun nedenlerini, “Seçim yaz tatiline denk geldi. Vatandaşlarımız, tatile çıktığı için oylarını kullanamadı. Diğer sebebi ise sandıkları sadece temsilciliklerin bulunduğu yerde kurma zorunluluğuydu. Bazı yerlerde çok uzun yol kat etmek gerekti. Bu müthiş bir sıkıntıydı” diye sıraladı.[SABAH]
Andoer Z4 Android 5.1 TV Box 2G / 16G WiFi & LAN UHD 4K * 2K RK3368 Octa-Core 64 Bits Mini PC Kodi /XBMC/DLNA Smart Media Player
Yorumlar

En çok okunan

Türkiye'de sahte sigortalılık ile emekli olanlara ağır ...

Sahte sigortalılık yolunu seçerek emeklilik ...

+ View

Hollanda'da ailesinden koparılan Ilayda Çelik ailesine ...

Hollanda'da Gençlik Dairesi’nin polis zoruyla ...

+ View

Avrupalı Türkleri asimile etmek istiyorlar

Göçmenlere dönük yaptırımlarda hız kesmeyen ...

+ View

Gümrüksüz ve posta ücretsiz güzel telefonlar

Çin'den telefon siparislerinde gümrüklere ...

+ View

Son eklenen haberler

OnePlus 5T resmen tanıtıldı

Çinli teknoloji devi OnePlus, yeni çerçevesiz ...

+ View

Hollanda'da Denk Partisinden Filistin için önerge

Hollanda'da Türkler tarafından kurulan Denk ...

+ View

Türkiye'de evi, parası olan sosyal'dan yardım alan ...

Türkiye’de evi, parası olup bulundukları ülkede ...

+ View

Hollandalı öğrencilerden Ulft köyündeki Selahaddin Eyyubi ...

Hollanda'da bir grup lise öğrencisi din dersleri ...

+ View

Göztepe 1 - Beşiktaş 3

Spor Toto Süper Lig'in 11. haftasında Beşiktaş ...

+ View
Germany FRA_AUH

Vpills Avrupa

iHerb

iherb-haplar-pills-275

Scroll to top