Son Haberler:
Kadıköy'de Fenerbahçe'ye Akhisar darbesi: Fenerbahçe 2 - Akhisarspor 3 -- "Spor Toto Süper Lig'in 24. haftasında Fenerbahçe sahasında Akhisarspor'u ağırladı. Gol ..."
Aslan'dan gol şov: Kardemir Karabükspor 0 - Galatasaray 7 -- "Süper Lig'de şampiyonluk hedefleyen Galatasaray, deplasmanda Kardemir Karabükspor'u ..."
Hollanda'da 3 kahraman milletvekilli -- "Avrupa’daki Türk kökenli milletvekillerinin çoğu ihanet yarışında... Hollanda’nın Türk ..."
Hollanda uyuşturucu devletine benzemeye başladı -- "Hollanda polisi; yasa dışı uyuşturucu ticaretine veya tüketimine çok fazla katılan bir ..."
Hollanda Parlamentosu Ermeni olaylarını ‘soykırım’ olarak tanımaya hazırlanıyor -- "Hollanda’dan tehlikeli girişim... Hollanda Parlamentosu, 1915 yılındaki Ermeni olaylarını ..."
Şeker, zihninizi de tehdit ediyor -- "Kandaki şeker seviyesi yükseldikçe zihinsel çöküşün hızlandığını kaydeden bilim ..."
Bitcoin 6000 Dolar seviyesine düştü -- "En büyük dijital para birimi olan Bitcoin, Asya’da yaşanılan sert düzenlemeler sonucu, ..."
Binance sitesinde nasıl bitcoin, ripple ve diğer coinler alınır -- "Binance kolay kulanımı ,düşük komisyonları ve güçlü altyapısıyla kısa zamanda ..."
Güneydoğu Anadolu’da Kaçak Elektrikle Bitcoin Madenciliği yapılıyor -- "Kaçak elektrik kullanımının had safhada olduğu Güneydoğu Anadolu bölgesinde Bitcoin ..."
Fatih Terim'li Galatasaray'dan gövde gösterisi: Galatasaray 3 - Göztepe 1 -- "Tam 1554 gün sonra Fatih Terim önderliğinde bir maça çıkan Galatasaray, Süper Lig'in 17. ..."

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Sadi Güven, 7 Haziran genel seçimlerinde Almanya, Avusturya ve Belçika için oy kullanma süresini 24 gün olarak belirlediklerini açıkladı. Güven, “seçmen sayıları dikkate alınarak, Dışişleri Bakanlığı, büyükelçilikler ve konsoloslukların tekliflerini değerlendirerek süreyi belirledik” şeklinde konuştu.

İSTENEN 13 KONSOLOSLUK
DIŞİŞLERİ Bakanlığı aracılığıyla 13 yerde oy kullanılması için Almanya’ya başvurduklarını dile getiren Güven, “Almanya haklı olarak kamu güvenliği bakımından endişe duyuyor ancak Türkiye’nin seçim güvenliği konusuna ne kadar önem verdiğinin anlaşıldı. Bu seçimde 7 değil de 13 yerde oy kullandırmamıza izin vereceklerini umuyoruz, bekliyoruz” dedi.

SANDIKTA SERBESTLIK
RANDEVU sistemini kaldırdıklarını anlatan YSK Başkanı, “Cumhurbaşkanlığı seçiminde seçmen sadece adının yazılı olduğu sandıkta oy kullanabiliyordu. Artık temsilcilikte bulunan herhangi bir sandıkta TC kimlik numarası yazılı, fotoğraflı nüfus cüzdanını ibraz ederek, istediği gün 10.00-19.00 saatleri arasında oy kullanabilecek” diye bilgi aktardı.

KAYDINA CEBİNDEN BAK
YURTDIŞINDAKİ seçmenlerin akıllı telefonlar ve bilgisayarlar aracılığıyla “ysk.go.tr” adresinden seçmen kayıtlarının olup olmadığını öğrenebileceklerini ifade eden Güven, kaydın olmaması halinde konsolosluklara gidilerek beyanname doldurmanın yeterli olacağını vurguladı.

Güven, “Yurtdışı seçmen kütüğüne kayıtlı olmayan oy kullanamayacak” dedi. Cumhurbaşkanlığı seçiminde arzu edilen katılımın gerçekleşmediğine değinen Güven, bunun nedenlerini, “Seçim yaz tatiline denk geldi. Vatandaşlarımız, tatile çıktığı için oylarını kullanamadı. Diğer sebebi ise sandıkları sadece temsilciliklerin bulunduğu yerde kurma zorunluluğuydu. Bazı yerlerde çok uzun yol kat etmek gerekti. Bu müthiş bir sıkıntıydı” diye sıraladı.[SABAH]
Andoer Z4 Android 5.1 TV Box 2G / 16G WiFi & LAN UHD 4K * 2K RK3368 Octa-Core 64 Bits Mini PC Kodi /XBMC/DLNA Smart Media Player
Yorumlar

Binance Bitcoin Ripple

En çok okunan

Türkiye'de evi, parası olan sosyal'dan yardım alan ...

Türkiye’de evi, parası olup bulundukları ülkede ...

+ View

Hollanda'da polislerden ırkçıları delirten Cami ziyareti

Hollanda polisi, ülkenin Haaksbergen kentinde ...

+ View

Hollanda'da İslam düşmanı Wilders seçim kampanyasına camii ...

Hollanda'da aşırı sağcı Özgürlük Partisi'nin ...

+ View

Gümrüksüz ve posta ücretsiz güzel telefonlar

Çin'den telefon siparislerinde gümrüklere ...

+ View

Son eklenen haberler

Fırtına yorgun Kartal’ı durduramadı: Trabzonspor 0 - ...

Spor Toto Süper Lig'in 24. haftasında Beşiktaş, ...

+ View

Kadıköy'de Fenerbahçe'ye Akhisar darbesi: Fenerbahçe 2 - ...

Spor Toto Süper Lig'in 24. haftasında Fenerbahçe ...

+ View

Aslan'dan gol şov: Kardemir Karabükspor 0 - Galatasaray 7

Süper Lig'de şampiyonluk hedefleyen Galatasaray, ...

+ View

Hollanda'da 3 kahraman milletvekilli

Avrupa’daki Türk kökenli milletvekillerinin çoğu ...

+ View

Hollanda uyuşturucu devletine benzemeye başladı

Hollanda polisi; yasa dışı uyuşturucu ticaretine ...

+ View
iBood Image Banner 120 x 60

iHerb

iherb-haplar-pills-275

Scroll to top