Son Haberler:
Hollanda'da Denk Partisinden Filistin için önerge -- "Hollanda'da Türkler tarafından kurulan Denk Partisi, Filistin devletinin Hollanda ..."
Hollandalı öğrencilerden Ulft köyündeki Selahaddin Eyyubi Camisi'ni ziyaret -- "Hollanda'da bir grup lise öğrencisi din dersleri kapsamında cami ziyaretinde bulundu. ..."
Aykut Kocaman'dan istifa sinyali -- "Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman, Osmanlıspor maçı sonrası istifa edebileceğinin ..."
Fenerbahçe bir bir eriyor: Osmanlıspor 1 - Fenerbahçe 1 -- "Süper Lig'in 11. haftasında Osmanlıspor ile Fenerbahçe, 1-1 berabere kaldı. Kötü gidişat ..."
Tunahan Kuzu, vatan haini Can Dündar'ı Hollanda'da rezil etti -- "PKK’lı Sadet Karabulut’un daveti üzere Hollanda Parlamentosu’nda, yaptığı ihaneti büyük ..."
Hollanda'da 225 gün sonra Rutte 3 hükümeti kuruldu -- "Hollanda'da 15 Mart'ta düzenlenen erken genel seçimden 225 gün sonra hükümet resmen ..."
Kuran Ayetleriyle dalga geçen skandal şarkıya tepkinizi gösterin -- "MC Nando e MC Luanzinho isimli İspanyol bir müzik grubu, kuran ayetleriyle dalga geçtiği ..."
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Gökçek görüşmesi sonrası açıklama -- "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Melih Gökçek ile görüşmesinin ardından Twitter'da ..."
Bitcoin rekor kırdı -- "Ağustos ayı ortasında 4,000 dolar seviyesini geçen Bitcoin, haftasonunda 6,000 doları ..."
Galatasaray cephesinden Cüneyt Çakır eleştirisi -- "Süper Lig'in 9. haftasının en önemli maçında Galatasaray ile Fenerbahçe, 0-0 berabere ..."

AB standartlarına uyarlanan Türk ehliyeti, artık eskiden olduğu gibi eğitim ve sınava gerek kalmadan değiştirilebilecek.

TÜRKİYE, ehliyetleri Avrupa Birliği standartlarına uyarlayıp bu yaz eski ehliyetleri yenileriyle değiş tirmeye hazırlanırken, söz konusu ehliyetlerin Avrupa’da eğitim ve sınav şartı aranmadan değişiminin sağlanacağı açıklandı.

Avrupa SABAH’ın sorusunu yanıtlayan Emniyet Genel Müdürlüğü, “Yeni tip sürücü belgesinin bulunulan ülke sürücü belgesine dönüştürülmek istendiğinde eğitim ve sınav şartı aramadan değişiminin yapılması sağlanacaktır” açıklaması yaptı.

ÇALIŞMA SÜRÜYOR
EMNİYET Genel Müdürlüğü Trafik Uygulama ve Denetleme Dairesi Başkanlığı, yeni tip sürücü belgelerinin, uluslararası geçerliliği, geçerlilik süreleri ve sağlık durumundaki değişiklikler nedeniyle mevzuat çalışmalarının devam ettiğini duyurdu. Geçtiğimiz aylarda İçişleri Bakanlığı, yeni tip ehliyetleri tanıtmış ve 80 ülkede geçerli olacağını duyurmuştu ancak daha fazla açıklama yapılmamıştı.

700 EURO TUTUYORDU
TÜRK ehliyetine sahip olanlar daha önce ehliyetlerini sınavsız değiştirebiliyordu ancak yapı- lan düzenleme ile sınav koşulu getirildi. Almanya’da zorunlu olan 12 saat direksiyon eğitimi şartı Türk ehliyetine sahip olanlarda aranmazken, ilk yardım kursu, sürücü kursuna kayıt, göz testi, sınav ücretleri de hesaplanınca ehliyet değişimi ortalama 700 euroya mâl oluyordu. Türk ehliyeti ile Almanya’da 6 ay araç kullanılabiliyordu.[CEMİL ALBAY-FRANKFURT-SABAH]
Andoer Z4 Android 5.1 TV Box 2G / 16G WiFi & LAN UHD 4K * 2K RK3368 Octa-Core 64 Bits Mini PC Kodi /XBMC/DLNA Smart Media Player
Yorumlar

En çok okunan

Türkiye'de sahte sigortalılık ile emekli olanlara ağır ...

Sahte sigortalılık yolunu seçerek emeklilik ...

+ View

Hollanda'da ailesinden koparılan Ilayda Çelik ailesine ...

Hollanda'da Gençlik Dairesi’nin polis zoruyla ...

+ View

Avrupalı Türkleri asimile etmek istiyorlar

Göçmenlere dönük yaptırımlarda hız kesmeyen ...

+ View

Gümrüksüz ve posta ücretsiz güzel telefonlar

Çin'den telefon siparislerinde gümrüklere ...

+ View

Son eklenen haberler

Hollanda'da Denk Partisinden Filistin için önerge

Hollanda'da Türkler tarafından kurulan Denk ...

+ View

Türkiye'de evi, parası olan sosyal'dan yardım alan ...

Türkiye’de evi, parası olup bulundukları ülkede ...

+ View

Hollandalı öğrencilerden Ulft köyündeki Selahaddin Eyyubi ...

Hollanda'da bir grup lise öğrencisi din dersleri ...

+ View

Göztepe 1 - Beşiktaş 3

Spor Toto Süper Lig'in 11. haftasında Beşiktaş ...

+ View

Aykut Kocaman'dan istifa sinyali

Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman, ...

+ View
iBood Image Banner 120 x 60

Vpills Avrupa

iHerb

iherb-haplar-pills-275

Scroll to top