Son Haberler:
OnePlus 5T resmen tanıtıldı -- "Çinli teknoloji devi OnePlus, yeni çerçevesiz ekranlı ve 8 GB RAM'li OnePlus 5T modelini ..."
Hollanda'da Denk Partisinden Filistin için önerge -- "Hollanda'da Türkler tarafından kurulan Denk Partisi, Filistin devletinin Hollanda ..."
Hollandalı öğrencilerden Ulft köyündeki Selahaddin Eyyubi Camisi'ni ziyaret -- "Hollanda'da bir grup lise öğrencisi din dersleri kapsamında cami ziyaretinde bulundu. ..."
Aykut Kocaman'dan istifa sinyali -- "Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman, Osmanlıspor maçı sonrası istifa edebileceğinin ..."
Fenerbahçe bir bir eriyor: Osmanlıspor 1 - Fenerbahçe 1 -- "Süper Lig'in 11. haftasında Osmanlıspor ile Fenerbahçe, 1-1 berabere kaldı. Kötü gidişat ..."
Tunahan Kuzu, vatan haini Can Dündar'ı Hollanda'da rezil etti -- "PKK’lı Sadet Karabulut’un daveti üzere Hollanda Parlamentosu’nda, yaptığı ihaneti büyük ..."
Hollanda'da 225 gün sonra Rutte 3 hükümeti kuruldu -- "Hollanda'da 15 Mart'ta düzenlenen erken genel seçimden 225 gün sonra hükümet resmen ..."
Kuran Ayetleriyle dalga geçen skandal şarkıya tepkinizi gösterin -- "MC Nando e MC Luanzinho isimli İspanyol bir müzik grubu, kuran ayetleriyle dalga geçtiği ..."
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Gökçek görüşmesi sonrası açıklama -- "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Melih Gökçek ile görüşmesinin ardından Twitter'da ..."
Bitcoin rekor kırdı -- "Ağustos ayı ortasında 4,000 dolar seviyesini geçen Bitcoin, haftasonunda 6,000 doları ..."

Yurtdışında ikamet eden seçmenler 8 Mayıs Cuma gününden itibaren 31 Mayıs’a kadar sandık başı- na gidecek. Milletvekili genel seçiminde Almanya, Avusturya, Belçika, Danimarka, Fransa, İsviçre’deki seçmenler 24 gün boyunca oy kullanabilecek. Hollanda’daki seçmenler ise 29-31 Mayıs’ta 3 gün boyunca seçme haklarından yararlanacak.

Ayrıca yurtdışındaki seçmenler, 8 Mayıs-7 Haziran arasında 33 gümrük kapısında oy verebilecek. Yurtdışında 2 milyon 848 bin 652 seçmen oy kullanma hakkına sahipken, bunların 1 milyon 404 bin 987’i Almanya’da bulunuyor.

TÜRKIYE’DE SAYILACAK
Yurtdışındaki sandık kurulları, kaç kişinin oy kullandığını belirleyecek ve oy zarflarını oy torbalarına koyarak mühürledikten sonra saklama kuruluna teslim edecek. Güvenli odalarda saklanan oylar, oy verme işleminin tamamlanmasının ardından belirli bölgelerde toplanarak uçaklarla Türkiye’ye transfer edilecek. 7 Haziran’da Türkiye’ye ulaşmış olacak oylar, yurtiçindeki oylarla birlikte açılıp sayılacak.

ALMANYA ADRESLERİ
8 Mayıs 2015 – 31 Mayıs 2015 tarihleri arasında Almanya’daki seçmenler bu adreslerde 10.00- 19.00 saatleri arasında oy kullanacak;
■ Berlin Başkonsolosluğu Heerstr.21 14052 Berlin
■ Frankfurt Başkonsolosluğu Kennedyallee 115-117 60596 Frankfurt Am Main
■ Düsseldorf Başkonsolosluğu Willstaetterstr. 9 40549 Düsseldorf
■ Essen Başkonsolosluğu Dortmund Türk Eğitim Merkezi Westhofstr. 22 44145 Dortmund
■ Münih Başkonsolosluğu Arnulf Str. 62 80335, Münih
■ Mainz Başkonsolosluğu An Der Karlsschanze 7 55131 Mainz
■ Köln Başkonsolosluğu Luxemburger Str. 285 50354 Hürth
■ Münster Başkonsolosluğu Lotharinger Str. 25-27 48147 Münster
■ Nürnberg Başkonsolosluğu Grundig Intermedia Gmbh Beuthener Strasse 41 90471 Nürnberg
■ Stuttgart Başkonsolosluğu Lorenzstr. 11 70435 Stuttgart
■ Hamburg Başkonsolosluğu Tesdorpfstr. 18 20148 Hamburg
■ Hannover Başkonsolosluğu Hannover Fuar Alanı 30521 Hannover
■ Karlsruhe Başkonsolosluğu Rintheimer Str. 82 76131 Karlsruhe

NASIL OY KULLANILACAK?
Oy verme günü oyunu kullanmak üzere sandık başına giden seçmen, sandık başkanına, Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasını taşıyan nüfus cüzdanı veya pasaportunu ibraz edecek. Seçmenin nüfus cüzdanı veya pasaportunda T.C kimlik numarası bulunmuyorsa numaranın yer aldığı ek bir kimlik belgesini veya temsilcilikçe verilmiş seçmeni tanıtacak nitelikte T.C kimlik numarasını taşıyan nüfus kayıt örneğini ibraz edecek. Nüfus cüzdanı veya pasaportunu ibraz eden seçmen, hiçbir tarafında herhangi bir işaret bulunmayan, ilçe seçim kurulu ve sandık kurulu mühürü ile mühürlü oy zarfını, arkası sandık kurulu mührü ile mühürlenmiş oy zarfını arkası sandık kurulu mühürlenmiş oy pusulasını ve EVET veye TERCİH mührünü alarak kabine gidecek. “EVET” veya “TERCİH” mührünü oy pusulasında tercih ettiği kısmın üzerine, parti için ayrılan bölümden dışarı taşırmamak suretiyle basacak ve oy pusulasını katlayıp zarfın içine koyarak ağzını yapıştıracak. Zarfı ise oy sandığına atarak seçmen çizelgesinde isminin bulunduğu yeri imzaladıktan sonra oyunu kullanmış olacak.
Andoer Z4 Android 5.1 TV Box 2G / 16G WiFi & LAN UHD 4K * 2K RK3368 Octa-Core 64 Bits Mini PC Kodi /XBMC/DLNA Smart Media Player
Yorumlar

En çok okunan

Türkiye'de sahte sigortalılık ile emekli olanlara ağır ...

Sahte sigortalılık yolunu seçerek emeklilik ...

+ View

Hollanda'da ailesinden koparılan Ilayda Çelik ailesine ...

Hollanda'da Gençlik Dairesi’nin polis zoruyla ...

+ View

Avrupalı Türkleri asimile etmek istiyorlar

Göçmenlere dönük yaptırımlarda hız kesmeyen ...

+ View

Gümrüksüz ve posta ücretsiz güzel telefonlar

Çin'den telefon siparislerinde gümrüklere ...

+ View

Son eklenen haberler

OnePlus 5T resmen tanıtıldı

Çinli teknoloji devi OnePlus, yeni çerçevesiz ...

+ View

Hollanda'da Denk Partisinden Filistin için önerge

Hollanda'da Türkler tarafından kurulan Denk ...

+ View

Türkiye'de evi, parası olan sosyal'dan yardım alan ...

Türkiye’de evi, parası olup bulundukları ülkede ...

+ View

Hollandalı öğrencilerden Ulft köyündeki Selahaddin Eyyubi ...

Hollanda'da bir grup lise öğrencisi din dersleri ...

+ View

Göztepe 1 - Beşiktaş 3

Spor Toto Süper Lig'in 11. haftasında Beşiktaş ...

+ View
Germany FRA_AUH

Vpills Avrupa

iHerb

iherb-haplar-pills-275

Scroll to top