Son Haberler:
Kadıköy'de Fenerbahçe'ye Akhisar darbesi: Fenerbahçe 2 - Akhisarspor 3 -- "Spor Toto Süper Lig'in 24. haftasında Fenerbahçe sahasında Akhisarspor'u ağırladı. Gol ..."
Aslan'dan gol şov: Kardemir Karabükspor 0 - Galatasaray 7 -- "Süper Lig'de şampiyonluk hedefleyen Galatasaray, deplasmanda Kardemir Karabükspor'u ..."
Hollanda'da 3 kahraman milletvekilli -- "Avrupa’daki Türk kökenli milletvekillerinin çoğu ihanet yarışında... Hollanda’nın Türk ..."
Hollanda uyuşturucu devletine benzemeye başladı -- "Hollanda polisi; yasa dışı uyuşturucu ticaretine veya tüketimine çok fazla katılan bir ..."
Hollanda Parlamentosu Ermeni olaylarını ‘soykırım’ olarak tanımaya hazırlanıyor -- "Hollanda’dan tehlikeli girişim... Hollanda Parlamentosu, 1915 yılındaki Ermeni olaylarını ..."
Şeker, zihninizi de tehdit ediyor -- "Kandaki şeker seviyesi yükseldikçe zihinsel çöküşün hızlandığını kaydeden bilim ..."
Bitcoin 6000 Dolar seviyesine düştü -- "En büyük dijital para birimi olan Bitcoin, Asya’da yaşanılan sert düzenlemeler sonucu, ..."
Binance sitesinde nasıl bitcoin, ripple ve diğer coinler alınır -- "Binance kolay kulanımı ,düşük komisyonları ve güçlü altyapısıyla kısa zamanda ..."
Güneydoğu Anadolu’da Kaçak Elektrikle Bitcoin Madenciliği yapılıyor -- "Kaçak elektrik kullanımının had safhada olduğu Güneydoğu Anadolu bölgesinde Bitcoin ..."
Fatih Terim'li Galatasaray'dan gövde gösterisi: Galatasaray 3 - Göztepe 1 -- "Tam 1554 gün sonra Fatih Terim önderliğinde bir maça çıkan Galatasaray, Süper Lig'in 17. ..."

Bazen düşünüyorum da Müslümanlar olarak ne kadar da çok derdimiz var. Hangisi ile uğraşacağımıza şaşırmış durumdayız. Ringe çıkmış anteramansız bir boksör misali durmadan yumruk yiyoruz sanki. Sadece savunmadayız.. Karşımızdaki boksör ise baya iyi antremanlı, durmadan yeni taktikle vuruyor. Vursun bakalım, belki bu yumruklar bizim aklımızı başımıza getirir. Belki bu darbeler sonunda aslımıza döner ve 'dur arkadaş biz bitti demeden bu maç bitmez' deriz..

Konuyu Avrupa'da derin güçlerin, devreye soktukları bir planla Müslüman çocukları ailelerinden koparmaya çalıştıklarına getirmek istiyorum. Okullar ve hastahaneler bu konuda ilk uyarı merkezi gibi çalışıyor. İlkokullardaki bazı öğretmenler, aynı elbise ile birkaç gün okula gelen çocukları veya kollarında ve ayaklarında herhangi bir sebepten dolayı morluk olan çocukları hemen 'gençlik daireleri'ne bildirebiliyor.

Isterseniz bir örnekle konuyu müşahhaslaştırayım; Yakından tanıdığım bir aile çocuklarını kontrol için hastaneye götürüyor. Muayane sırasında doktorlar çocukta hafif bir morluk tesbit ediyorlar ve bundan dolayı çocuğu aşırı bir incelemeye tabi tutuyorlar ve aileye bazı sorular sormaya başlıyorlar. Hatta bununla da yetinmeyip çocuğu röntgene sokuyorlar. Durumu farkeden aile, çocuğumuza şiddet uyguladığımızı mı düşünüyorsunuz diye sormadan edemiyor.

Bir başka örnek ise şöyle; Amsterdam'da yaşayan ve yakından tanıdığım Faslı bir ailenin çocuğu okulda ailesini basit bir olaydan dolayı öğretmenine şikayet ediyor. Öğretmen de bu olayı büyüterek 'gençlik dairesi'ne bildiriyor. Işık hızıyla çocuk evden alınıyor ve bilinmedik bir yere yerleştiriliyor. Avukat tutan baba çocuğunu birşekilde evine getirmeyi başarıyor fakat durumun normalleşmemesi üzerine avukatın da tavsiyesi ile çareyi çocuğunu Fas'a kaçırmakta buluyor.

Buna benzer sayabileceğimiz sayısız olay var şu anda Avrupa genelinde. Senaryo çok basit. Okul, okul doktoru, ev doktoru, hastahane, komşular veya herhangi bir kurumun basit bir şikayeti ile bir süreç başlatılıyor. En basitinden gelip evinizde sizi sorguya çekerek işe başlanılabiliyor. Bu raporlama döneminin birkaç hedefi var. Birincisi, birkaç hafta süren bu dönemi atlatmış olsanız dahi bir anlamda sicillenmiş oluyorsunuz. İkincisi bu dönemi iyi atlatamaz ve iş mahkemeye intikal ederse, karşılaşacağınız iyi niyetli olmayan bir hakim neticesinde çocuğunuz elinizden alınabilir. Üçüncüsü ve belki de en önemlisi ise müslüman aileler üzerinde bir 'çocuğunuzu elinizden alırız' baskısı oluşturuluyor.

2013 yılında Hollanda - Türkiye arasında küçük bir krize dönüşen Yunus bebek hadisesini hatırlayalım. Ailenin verecekseniz enazından Müslüman bir aileye verin isteklerini dahi dinlemeyen Hollanda makamları bildiğini okudu ve Yunus bebek ailesinin itirazlarına rağmen hala eşcinsel bir ailenin yanında yaşıyor.

Müslüman çocukları ailelerinden koparmak için aşırı bir performans gösteren Avrupa makamları resmi kayıtlara da girmiş kayıp 10 bin Müslüman mülteci çocuk hakkında hiçbir girişimde bulunmuyor. Bu da gösteriyor ki aslında asıl niyetlerinin çocuklar olmayıp, bu çocuklar bizim çocuklarımız, sonuçta burada doğdular diyerek ailelerinden koparıp kendi istedikleri gibi yetiştirecek ailelere vermek.

Avrupa'da birçok problemimiz var. Neredeyse hergün camilerimize saldırılar oluyor. Bazıları basit taşlama, yazı yazma veya sadece domuz kafası bırakmaktan ibaret olsa da bazen baştan aşağı yakılıyor.

Ya da müslüman kimliğinden hergün biraz daha uzaklaşan ve hiçkimse ile irtibat kurma gereği duymayan veya kötü yollara düşmüş gençliğimizin vahim durumu.

Problemler az çok belli. Peki nasıl çözeriz derseniz şöyle bir teklif yapmak isterim ve geçen yıl yaptığım çağrımı yenilemek isterim. Acilen 'Avrupa müslümanları meseleleri konferansı' toplanmalı. Sonuç bildirgesi bir kitap halinde yayınlanmalı ve alınan kararların uygulanması için müşahhas adımlar atılmalı.

Gelecek yazıda buluşmak üzere Allah'a emanet olun.. [Kaynak: Recep Soysal]
Andoer Z4 Android 5.1 TV Box 2G / 16G WiFi & LAN UHD 4K * 2K RK3368 Octa-Core 64 Bits Mini PC Kodi /XBMC/DLNA Smart Media Player
Yorumlar

Binance Bitcoin Ripple

En çok okunan

Türkiye'de evi, parası olan sosyal'dan yardım alan ...

Türkiye’de evi, parası olup bulundukları ülkede ...

+ View

Hollanda'da polislerden ırkçıları delirten Cami ziyareti

Hollanda polisi, ülkenin Haaksbergen kentinde ...

+ View

Binance sitesinde nasıl bitcoin, ripple ve diğer coinler ...

Binance kolay kulanımı ,düşük komisyonları ve ...

+ View

Gümrüksüz ve posta ücretsiz güzel telefonlar

Çin'den telefon siparislerinde gümrüklere ...

+ View

Son eklenen haberler

Fırtına yorgun Kartal’ı durduramadı: Trabzonspor 0 - ...

Spor Toto Süper Lig'in 24. haftasında Beşiktaş, ...

+ View

Kadıköy'de Fenerbahçe'ye Akhisar darbesi: Fenerbahçe 2 - ...

Spor Toto Süper Lig'in 24. haftasında Fenerbahçe ...

+ View

Aslan'dan gol şov: Kardemir Karabükspor 0 - Galatasaray 7

Süper Lig'de şampiyonluk hedefleyen Galatasaray, ...

+ View

Hollanda'da 3 kahraman milletvekilli

Avrupa’daki Türk kökenli milletvekillerinin çoğu ...

+ View

Hollanda uyuşturucu devletine benzemeye başladı

Hollanda polisi; yasa dışı uyuşturucu ticaretine ...

+ View
Belsimpel generiek Image Banner 300 x 250

iHerb

iherb-haplar-pills-275

Scroll to top