Son Haberler:
Hollanda'da Denk Partisinden Filistin için önerge -- "Hollanda'da Türkler tarafından kurulan Denk Partisi, Filistin devletinin Hollanda ..."
Hollandalı öğrencilerden Ulft köyündeki Selahaddin Eyyubi Camisi'ni ziyaret -- "Hollanda'da bir grup lise öğrencisi din dersleri kapsamında cami ziyaretinde bulundu. ..."
Aykut Kocaman'dan istifa sinyali -- "Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman, Osmanlıspor maçı sonrası istifa edebileceğinin ..."
Fenerbahçe bir bir eriyor: Osmanlıspor 1 - Fenerbahçe 1 -- "Süper Lig'in 11. haftasında Osmanlıspor ile Fenerbahçe, 1-1 berabere kaldı. Kötü gidişat ..."
Tunahan Kuzu, vatan haini Can Dündar'ı Hollanda'da rezil etti -- "PKK’lı Sadet Karabulut’un daveti üzere Hollanda Parlamentosu’nda, yaptığı ihaneti büyük ..."
Hollanda'da 225 gün sonra Rutte 3 hükümeti kuruldu -- "Hollanda'da 15 Mart'ta düzenlenen erken genel seçimden 225 gün sonra hükümet resmen ..."
Kuran Ayetleriyle dalga geçen skandal şarkıya tepkinizi gösterin -- "MC Nando e MC Luanzinho isimli İspanyol bir müzik grubu, kuran ayetleriyle dalga geçtiği ..."
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Gökçek görüşmesi sonrası açıklama -- "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Melih Gökçek ile görüşmesinin ardından Twitter'da ..."
Bitcoin rekor kırdı -- "Ağustos ayı ortasında 4,000 dolar seviyesini geçen Bitcoin, haftasonunda 6,000 doları ..."
Galatasaray cephesinden Cüneyt Çakır eleştirisi -- "Süper Lig'in 9. haftasının en önemli maçında Galatasaray ile Fenerbahçe, 0-0 berabere ..."

Dövizle askerlikte binlerce kişi 1000 euro ödeyerek büyük bir kolaylığın sevincini yaşarken, süreyi kaçıran 1978 doğumlular kapsam dışı kaldı

38 YAŞINI DOLDURDULAR
Yurtdışında çalışan Türklerin askerlik görevini düzenleyen 1111 sayılı Askerlik Kanunu'ndaki değişiklik, 1978 doğumlulara yaramadı. Ocak 2016'da yürürlüğe giren yasaya göre, 2016'da 38 yaşını dolduran 1978'liler, 31 Aralık 2016'ya kadar müracaat edip bedeli ödemediği için, yaşı geçenlerin affından da yararlanamıyor.

EK SÜRE TANINDI
2016 yılı itibariyle 38 yaşını tamamlayan 1978'lilere ilk başta 2017 yılında işlem yapma hakkı verilmedi. Bu konudaki mağduriyetin ortaya çıkmasıyla birlikte Milli Savunma Bakanlığı, çeşitli büyükelçiliklerin uyarısı üzerine yeni bir fırsat daha sundu. 1978 doğumlulara müracaat için 30 Haziran 2017'ye kadar süre tanındı.

TARİHİ KAÇIRANLAR YANDI
Ancak bu süreyi kaçıranlar, dövizle askerlik kapsamından çıkartıldı. Yeni yasaya göre bu hizmetten yararlanmak için en geç 38 yaşın tamamlanacağı yılın son iş günü müracaat edilmeli. Bu durumda bu yıl 1979 doğumluların süresi 29 Aralık 2017'de doluyor. Bu nedenle mutlaka müracaat etmek gerekiyor.

YIL SONUNU ATLAMAYIN
Hiç dövizle askerlik başvurusu yapmayan, başvurmayan ya da başvurduğu halde borcunun tamamını ödemeyen 1977 veya daha önceki yıllarda dünyaya gelenlerin tamamı, yıl sonuna kadar müracaat hakkına sahip. [Kaynak: silayolu.com]
Andoer Z4 Android 5.1 TV Box 2G / 16G WiFi & LAN UHD 4K * 2K RK3368 Octa-Core 64 Bits Mini PC Kodi /XBMC/DLNA Smart Media Player
Yorumlar

En çok okunan

Türkiye'de sahte sigortalılık ile emekli olanlara ağır ...

Sahte sigortalılık yolunu seçerek emeklilik ...

+ View

Hollanda'da ailesinden koparılan Ilayda Çelik ailesine ...

Hollanda'da Gençlik Dairesi’nin polis zoruyla ...

+ View

Avrupalı Türkleri asimile etmek istiyorlar

Göçmenlere dönük yaptırımlarda hız kesmeyen ...

+ View

Gümrüksüz ve posta ücretsiz güzel telefonlar

Çin'den telefon siparislerinde gümrüklere ...

+ View

Son eklenen haberler

Hollanda'da Denk Partisinden Filistin için önerge

Hollanda'da Türkler tarafından kurulan Denk ...

+ View

Türkiye'de evi, parası olan sosyal'dan yardım alan ...

Türkiye’de evi, parası olup bulundukları ülkede ...

+ View

Hollandalı öğrencilerden Ulft köyündeki Selahaddin Eyyubi ...

Hollanda'da bir grup lise öğrencisi din dersleri ...

+ View

Göztepe 1 - Beşiktaş 3

Spor Toto Süper Lig'in 11. haftasında Beşiktaş ...

+ View

Aykut Kocaman'dan istifa sinyali

Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman, ...

+ View
iBood Image Banner 120 x 60

Vpills Avrupa

iHerb

iherb-haplar-pills-275

Scroll to top