Son Haberler:
OnePlus 5T resmen tanıtıldı -- "Çinli teknoloji devi OnePlus, yeni çerçevesiz ekranlı ve 8 GB RAM'li OnePlus 5T modelini ..."
Hollanda'da Denk Partisinden Filistin için önerge -- "Hollanda'da Türkler tarafından kurulan Denk Partisi, Filistin devletinin Hollanda ..."
Hollandalı öğrencilerden Ulft köyündeki Selahaddin Eyyubi Camisi'ni ziyaret -- "Hollanda'da bir grup lise öğrencisi din dersleri kapsamında cami ziyaretinde bulundu. ..."
Aykut Kocaman'dan istifa sinyali -- "Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman, Osmanlıspor maçı sonrası istifa edebileceğinin ..."
Fenerbahçe bir bir eriyor: Osmanlıspor 1 - Fenerbahçe 1 -- "Süper Lig'in 11. haftasında Osmanlıspor ile Fenerbahçe, 1-1 berabere kaldı. Kötü gidişat ..."
Tunahan Kuzu, vatan haini Can Dündar'ı Hollanda'da rezil etti -- "PKK’lı Sadet Karabulut’un daveti üzere Hollanda Parlamentosu’nda, yaptığı ihaneti büyük ..."
Hollanda'da 225 gün sonra Rutte 3 hükümeti kuruldu -- "Hollanda'da 15 Mart'ta düzenlenen erken genel seçimden 225 gün sonra hükümet resmen ..."
Kuran Ayetleriyle dalga geçen skandal şarkıya tepkinizi gösterin -- "MC Nando e MC Luanzinho isimli İspanyol bir müzik grubu, kuran ayetleriyle dalga geçtiği ..."
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Gökçek görüşmesi sonrası açıklama -- "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Melih Gökçek ile görüşmesinin ardından Twitter'da ..."
Bitcoin rekor kırdı -- "Ağustos ayı ortasında 4,000 dolar seviyesini geçen Bitcoin, haftasonunda 6,000 doları ..."

turk-kadinlar-alisveris-almanya.jpg
Dört AB ülkesi, devletin sosyal yardımlarından yararlanmak için diğer ülkelerden gelenlere karşı Komisyon'un tedbir almasını istedi. Almanya, Hollanda, Avusturya ve İngiltere İçişleri Bakanları, fakirlik yüzünden diğer Avrupa Birliği ülkelerinden yerleşmek üzere gelenlere karşı tedbir alınmasını istediler. AB Komisyonu'na gönderilen yazılı notada, 'fakirlik göçünün sonuçlarının hafifletilmesi ve nedenleriyle mücadele edilmesi için gerekli bütün tedbirlerin alınması' istendi.

Alman belediyeleri, devletin sosyal yardımlarından faydalanmak amacıyla öncelikle Romanya ve Bulgaristan'dan gelen göçmenlerin artmasından şikayet etmekteydi. Göçmenlerin eğitim, sağlık ve konut ihtiyacının karşılanması belediye bütçelerine ağır yük getiriyor.

İçişleri bakanları taleplerini, 'AB bünyesindeki serbest dolaşım uygulamasının tehlikeye girmesinden duydukları endişe' ile gerekçelendirdiler. Fakirlik yüzünden ülke değiştirmenin, diğer ülkelerde okumak, çalışmak ve iş kurmak için Avrupa bünyesindeki dolaşımın artırılması şeklindeki ortak hedefi tehlikeye attığını vurgulayan dört bakan, dönem başkanı İrlanda ile AB Komisyonu'ndan konunun haziran ayındaki içişleri bakanları buluşmasında ele alınmasını istedi.

Birlik vatandaşlarına sınır dışı
Almanya İçişleri Bakanı Hans-Peter Friedrich diğer AB ülkelerinin vatandaşları tarafından sosyal yardım alma amacıyla başlatılan göçün Avrupa bünyesindeki dayanışmayı tehlikeye attığına ve yürürlükteki uygulamanın sosyal yardım haksızlığını önlemeye yetmediğine işaret etmişti.

Dört ülkenin içişleri bakanları sırf sosyal yardımdan yararlanmak için ülkelerine gelenlerin geri dönmemek kaydıyla sınır dışı edilebilmesini talep ediyorlar. Elan diğer AB ülkelerinin vatandaşları sınır dışı edilebiliyor ancak geri dönmeleri yasaklanamıyor. Başta Romanlar olmak üzere göçmenlerin ülkelerinde kalabilmeleri için ülkelerindeki hayat şartlarının düzeltilmesi ve bu amaçla ayrılan fona gerekirse daha fazla para ayrılması da bakanların talepleri arasında.

AB Komisyonu'nun sözcüsü, konunun değerlendirilip görüş bildirileceğini ancak fakirlik göçünün yol açtığı ek mali yük hususunda hiçbir ülkenin rakam vermediğini söyledi. Ayrıca diğer AB ülkesi vatandaşlarının sosyal güvenlik bütçesini suistimal etmesini önleyici kuralların yürürlükte olduğuna da açıklamada yer verildi.

Muhalefet tepkili
Muhalefet partileri Hristiyan Birlik Partili Almanya İçişleri Bakanı Friedrich'i eleştirerek, hükümetin fakirlik göçünden etkilenen belediyelere mali yardımda bulunmasını talep ettiler. Yeşiller Partisi eş başkanı Claudia Roth bir gazeteye verdiği demeçte, içişleri bakanını Romanlara karşı kampanya yürütmekle suçladı ve Romanları suçlu yerine koymanın Bulgaristan ve Romanya'da bu halk grubuna uygulanan ırkçılık ve ayrımcılığı azdıracağını öne sürdü.
Andoer Z4 Android 5.1 TV Box 2G / 16G WiFi & LAN UHD 4K * 2K RK3368 Octa-Core 64 Bits Mini PC Kodi /XBMC/DLNA Smart Media Player
Yorumlar

En çok okunan

Türkiye'de sahte sigortalılık ile emekli olanlara ağır ...

Sahte sigortalılık yolunu seçerek emeklilik ...

+ View

Hollanda'da ailesinden koparılan Ilayda Çelik ailesine ...

Hollanda'da Gençlik Dairesi’nin polis zoruyla ...

+ View

Avrupalı Türkleri asimile etmek istiyorlar

Göçmenlere dönük yaptırımlarda hız kesmeyen ...

+ View

Gümrüksüz ve posta ücretsiz güzel telefonlar

Çin'den telefon siparislerinde gümrüklere ...

+ View

Son eklenen haberler

OnePlus 5T resmen tanıtıldı

Çinli teknoloji devi OnePlus, yeni çerçevesiz ...

+ View

Hollanda'da Denk Partisinden Filistin için önerge

Hollanda'da Türkler tarafından kurulan Denk ...

+ View

Türkiye'de evi, parası olan sosyal'dan yardım alan ...

Türkiye’de evi, parası olup bulundukları ülkede ...

+ View

Hollandalı öğrencilerden Ulft köyündeki Selahaddin Eyyubi ...

Hollanda'da bir grup lise öğrencisi din dersleri ...

+ View

Göztepe 1 - Beşiktaş 3

Spor Toto Süper Lig'in 11. haftasında Beşiktaş ...

+ View
iBood Image Banner 120 x 60

Vpills Avrupa

iHerb

iherb-haplar-pills-275

Scroll to top