Son Haberler:
Hollanda uyuşturucu devletine benzemeye başladı -- "Hollanda polisi; yasa dışı uyuşturucu ticaretine veya tüketimine çok fazla katılan bir ..."
Hollanda Parlamentosu Ermeni olaylarını ‘soykırım’ olarak tanımaya hazırlanıyor -- "Hollanda’dan tehlikeli girişim... Hollanda Parlamentosu, 1915 yılındaki Ermeni olaylarını ..."
Şeker, zihninizi de tehdit ediyor -- "Kandaki şeker seviyesi yükseldikçe zihinsel çöküşün hızlandığını kaydeden bilim ..."
Bitcoin 6000 Dolar seviyesine düştü -- "En büyük dijital para birimi olan Bitcoin, Asya’da yaşanılan sert düzenlemeler sonucu, ..."
Binance sitesinde nasıl bitcoin, ripple ve diğer coinler alınır -- "Binance kolay kulanımı ,düşük komisyonları ve güçlü altyapısıyla kısa zamanda ..."
Güneydoğu Anadolu’da Kaçak Elektrikle Bitcoin Madenciliği yapılıyor -- "Kaçak elektrik kullanımının had safhada olduğu Güneydoğu Anadolu bölgesinde Bitcoin ..."
Fatih Terim'li Galatasaray'dan gövde gösterisi: Galatasaray 3 - Göztepe 1 -- "Tam 1554 gün sonra Fatih Terim önderliğinde bir maça çıkan Galatasaray, Süper Lig'in 17. ..."
Konya'dan 'Dost Kazığı': Atiker Konyaspor 1 - Fenerbahçe 1 -- "Fenerbahçe, Süper Lig'in 17. haftasında deplasmanda Aykut Kocaman'ın eski takımı Atiker ..."
Nerede kalmıştık: Fatih Terim resmen yuvaya geri döndü -- "Galatasaray'ın yeni teknik direktörü Fatih Terim oldu! Terim, Sarı-Kırmızılı kulüple ..."
Irkçı lider Geert Wilders'den "Duvar örelim" önerisi -- "Çekya'nın başkenti Prag'da Avrupa'nın aşırı sağ liderlerinin katıldığı toplantıda ..."

turk-kadinlar-alisveris-almanya.jpg
Dört AB ülkesi, devletin sosyal yardımlarından yararlanmak için diğer ülkelerden gelenlere karşı Komisyon'un tedbir almasını istedi. Almanya, Hollanda, Avusturya ve İngiltere İçişleri Bakanları, fakirlik yüzünden diğer Avrupa Birliği ülkelerinden yerleşmek üzere gelenlere karşı tedbir alınmasını istediler. AB Komisyonu'na gönderilen yazılı notada, 'fakirlik göçünün sonuçlarının hafifletilmesi ve nedenleriyle mücadele edilmesi için gerekli bütün tedbirlerin alınması' istendi.

Alman belediyeleri, devletin sosyal yardımlarından faydalanmak amacıyla öncelikle Romanya ve Bulgaristan'dan gelen göçmenlerin artmasından şikayet etmekteydi. Göçmenlerin eğitim, sağlık ve konut ihtiyacının karşılanması belediye bütçelerine ağır yük getiriyor.

İçişleri bakanları taleplerini, 'AB bünyesindeki serbest dolaşım uygulamasının tehlikeye girmesinden duydukları endişe' ile gerekçelendirdiler. Fakirlik yüzünden ülke değiştirmenin, diğer ülkelerde okumak, çalışmak ve iş kurmak için Avrupa bünyesindeki dolaşımın artırılması şeklindeki ortak hedefi tehlikeye attığını vurgulayan dört bakan, dönem başkanı İrlanda ile AB Komisyonu'ndan konunun haziran ayındaki içişleri bakanları buluşmasında ele alınmasını istedi.

Birlik vatandaşlarına sınır dışı
Almanya İçişleri Bakanı Hans-Peter Friedrich diğer AB ülkelerinin vatandaşları tarafından sosyal yardım alma amacıyla başlatılan göçün Avrupa bünyesindeki dayanışmayı tehlikeye attığına ve yürürlükteki uygulamanın sosyal yardım haksızlığını önlemeye yetmediğine işaret etmişti.

Dört ülkenin içişleri bakanları sırf sosyal yardımdan yararlanmak için ülkelerine gelenlerin geri dönmemek kaydıyla sınır dışı edilebilmesini talep ediyorlar. Elan diğer AB ülkelerinin vatandaşları sınır dışı edilebiliyor ancak geri dönmeleri yasaklanamıyor. Başta Romanlar olmak üzere göçmenlerin ülkelerinde kalabilmeleri için ülkelerindeki hayat şartlarının düzeltilmesi ve bu amaçla ayrılan fona gerekirse daha fazla para ayrılması da bakanların talepleri arasında.

AB Komisyonu'nun sözcüsü, konunun değerlendirilip görüş bildirileceğini ancak fakirlik göçünün yol açtığı ek mali yük hususunda hiçbir ülkenin rakam vermediğini söyledi. Ayrıca diğer AB ülkesi vatandaşlarının sosyal güvenlik bütçesini suistimal etmesini önleyici kuralların yürürlükte olduğuna da açıklamada yer verildi.

Muhalefet tepkili
Muhalefet partileri Hristiyan Birlik Partili Almanya İçişleri Bakanı Friedrich'i eleştirerek, hükümetin fakirlik göçünden etkilenen belediyelere mali yardımda bulunmasını talep ettiler. Yeşiller Partisi eş başkanı Claudia Roth bir gazeteye verdiği demeçte, içişleri bakanını Romanlara karşı kampanya yürütmekle suçladı ve Romanları suçlu yerine koymanın Bulgaristan ve Romanya'da bu halk grubuna uygulanan ırkçılık ve ayrımcılığı azdıracağını öne sürdü.
Andoer Z4 Android 5.1 TV Box 2G / 16G WiFi & LAN UHD 4K * 2K RK3368 Octa-Core 64 Bits Mini PC Kodi /XBMC/DLNA Smart Media Player
Yorumlar

Binance Bitcoin Ripple

En çok okunan

Türkiye'de evi, parası olan sosyal'dan yardım alan ...

Türkiye’de evi, parası olup bulundukları ülkede ...

+ View

Hollanda'da polislerden ırkçıları delirten Cami ziyareti

Hollanda polisi, ülkenin Haaksbergen kentinde ...

+ View

Binance sitesinde nasıl bitcoin, ripple ve diğer coinler ...

Binance kolay kulanımı ,düşük komisyonları ve ...

+ View

Gümrüksüz ve posta ücretsiz güzel telefonlar

Çin'den telefon siparislerinde gümrüklere ...

+ View

Son eklenen haberler

Hollanda uyuşturucu devletine benzemeye başladı

Hollanda polisi; yasa dışı uyuşturucu ticaretine ...

+ View

Transavia pilotları greve gidiyor

Transavia Hava Yolları yakın zamanda pilotların ...

+ View

Hollanda Parlamentosu Ermeni olaylarını ‘soykırım’ olarak ...

Hollanda’dan tehlikeli girişim... Hollanda ...

+ View

Gurbetçiler Edirne'yi teğet geçmeyecekler

Avrupa'da yaşayan Türk vatandaşlarının yurda ...

+ View

Şeker, zihninizi de tehdit ediyor

Kandaki şeker seviyesi yükseldikçe zihinsel ...

+ View
Germany FRA_AUH

iHerb

iherb-haplar-pills-275

Scroll to top